Skocz do zawartości
IGNORED

Jaki subwoofer do pokoju 14 m kw.?


Anglik
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Hej, pytanie, jakich wiele. Mam pokój dzienny o pow. ok. 14 metrów kwadratowych (prostokąt ok. 3 na 4,7 m), dodatkowo kiedy siedzę na kanapie, to za plecami mam ścianę otwartą przejściami do niewielkiej kuchni po lewej i do przedpokoju po prawej.

Postanowiłem zrobić sobie na gwiazdkę nostalgiczny prezent i wymienić małe plastikowe kino domowe Sony BDV-N890W na zestaw, który pamiętam z innego mieszkania (tam salon miał niewiele więcej, bo 16 m kw.) - kolumny TAGA Harmony TAV 606 v. 3, tylko jeszcze ich nie podłączyłem (kable i amplituner Denon AVR-X540BT idą pocztą, dojdą koło środy). Chciałbym jeszcze dodać do zestawu subwoofer aktywny, żeby naprawdę słyszeć np. dudnienie helikoptera w Matrixie (żeby powtórzyć sobie w domu całą trylogię w UHD i z dźwiękiem TrueHD prawie-Atmos przed pójściem do kina na część czwartą), tylko w wątku na innym forum ktoś sugeruje, że przy tej powierzchni pokoju sub może być bardziej słyszalny u sąsiada niż u mnie. Naprawdę tak będzie? Dawne mieszkanie, w którym dźwięk był super, było w bloku narożne i na parterze, więc sub w trybie downfiring raczej nikomu nie przeszkadzał. Teraz też mam narożny pokój, ale na I piętrze, więc martwię się trochę o sąsiada z parteru - czy nie będzie narzekać na dudnienie z sufitu... Dobrze rozumiem na chłopski rozum, że żeby mu nie przeszkadzać, powinienem mieć teraz suba z układem frontfire zamiast downfire?

W tamtym mieszkaniu sub był również z zestawu TAGA, bodajże TSW-90 v. 3. Czy taki sam (lub v. 4) w moim obecnym pokoju zadziała, czy też będzie to przerost formy nad treścią?

Zastanawiam się jeszcze nad modelami Jamo Sub 210, Magnat Monitor Supreme Sub 202A albo 302A (ten drugi chyba przesadnie mocny), Yamaha NS-SW100 albo Edifier T5 70W.

Budżet: do 1000 zł, choć mam okazję kupić używane: a) TSW-90 v. 4, b) Quadral Aktiv sub 50 głośnik 8" dwucewkowy 80W - każdy z nich za ok. 500 zł, więc to opcje cenowo podobne do Edifiera, a chyba ciekawsze (tak przypuszczam, ale czekam na Wasze opinie).

Będę wdzięczny za jakieś konkretne wskazówki (tak, wiem, może lepiej byłoby postawić na stereo, ale jestem fanem efektów surround, no co ja poradzę).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żaden z powyższych. Za 1 tys. zł to już kupisz porządną używkę. Dobrą opcją jeśli chcesz poczuć mocniejsze efekty - będzie sub na głośniku 10-12", może być w obudowie zamkniętej, w 8" do kina nie ma się co ładować, nawet na 14m będzie słabo. Sub może być w obudowie zamkniętej. Popatrz jeszcze za innymi aukcjami lub olx i wrzuć linki, coś podpowiemy. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, don111 napisał:

Dobrą opcją jeśli chcesz poczuć mocniejsze efekty - będzie sub na głośniku 10-12", może być w obudowie zamkniętej

Z wymienionych przeze mnie Yamaha ma 10 cali, TAGA TSW-90 też, Magnat Supreme 302A niecałe 12"... Coś jest z nimi nie tak?
Pisząc o budżecie max 1000 nie miałem na myśli, że MUSZĘ wykorzystać go w całości - gdyby się dało oszczędzić, tobym się tylko ucieszył. Zapomniałem też dodać, że ilość powierzchni zajmowanej przez sprzęt też ma znaczenie - wolałbym coś mniejszego gabarytami, a z kopem, niż większego z takim samym lub niewiele większym kopem.

A z perspektywy niekonfliktowania się z sąsiadem? Downfire czy frontfire? I czy mam się przejmować takimi rzeczami, jak brak opcji Auto albo mniej pełne pasmo przenoszenia (że od 35 zamiast od 16 czy 20 Hz)?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aha - zastanawiam się jeszcze nad KODA SW-1000 MK II - choć to chyba model bardzo podobny do subu TAGA. Albo nad STX S-200 n (to też głośnik 10-calowy).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Anglik
Skleroza nie boli, ale trzeba się naklikać :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Patrzę też jeszcze na STX S-200N za ok. 700 zł.

Bo taki np. STX QUANT 300 S jest jeszcze fajniejszy, bardziej kompaktowy, no ale już za 1200 zł 😞

Kompaktowy jest też duński Jamo Studio S 810 sub (szerokość poniżej 23 cm przy głośniku 10 cali i mocy 150W) za ok. 900 zł.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.