Skocz do zawartości
IGNORED

Dyskusja ogólna Parasound


Mariusz Marciniak
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Na wstępie zapraszam wszystkich chętnych do dyskusji na temat sprzętów i historii uznanej marki Parasound pochodzącej z USA. Założycielem firmy jest niejaki Pan Richard Schram, który z zamiłowania do sprzętu audio postanowił w 1981 roku spróbować swoich sił jako producent bezkompromisowych konstrukcji które zdobyły w szybkim czasie uznanie na całym świecie. Najsłynniejszym konstruktorem marki jest Pan John Curl który zaprojektował wiele nietuzinkowych modeli znanych w środowisku audiofilskim ze wspaniałego brzmienia będącego efektem jego niebanalnych rozwiązań.

Zapraszam do dyskusji.

wzmocnienie: Rotel RHB-10 Michi, pre: Parasound P/LD 2000, dac: BURSON VIVID V6, źródła: Rotel RCD 975, Rotel RD 965BX, ROTEL RT 955, DUAL CS731Q, paczki: DALI Evidence 870, DALI Grand

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spodziewałem się że na początku popiszę sobie w klubie sam dla siebie ale w sumie mnie to nie dziwi. Marka Parasound jest u nas w Polsce mało znana i wg mnie bardzo niedoceniania. Dystrybucją nowości zajmuje się tylko kilka sklepów branżowych (ja na szybko znalazłem dwa) a na rynku wtrórnym bardzo rzadko pojawiają się klocki tego producenta. Ja osobiście trafiłem na Parasounda przez przypadek szukając godnego "kierownika" w postaci preampu dla mojej lekko już leciwej, ale w pełni mnie zadowalającej, końcówki mocy Rotela z serii RHB-10 Michi. No i tak się stało że zostałem właścicielem preampu Parasound P/LD 1100 zaprojektowanego przez wspomnianego w pierwszym poście Johna Curla. Kiedy pierwszy raz podłączyłem P/LD 1100 do RHB-10 to zaliczyłem tzw. "opad szczeny" 😉. Okazało się bowiem że przedwzmacniacz parasounda świetnie zgrał się z końcówką Rotela i razem z kolumnami DAli E870, które posiadam i również bardzo mi odpowiadają - otrzymałem zestaw niezwykle dynamiczny, grający mocno i równo we wszystkich pasmach bez zbędnych wyostrzeń czy zamuleń. P/LD 1100 wraz z RHB-10 bardzo ładnie poukładało dźwięk, scena z separacją instrumentów jest niesamowita i bardzo precyzyjnie można wskazać gdzie jaki instrument gra oraz gdzie jest wokalista/ka czy chórki lub wokale wspomagające w nagraniach. Bas schodzi baaaaardzo nisko ale jest szybki, zwarty i bardzo dobrze kontrolowany a jednocześnie trójwymiarowy - czyli taki jak lubię. Zestaw ten dał mi na tyle satysfakcji że wcale nie nosiłem się z jakimiś poważnymi zmianami w systemie ale niestety los zdecydował za mnie 😪. P/LD 1100 po 7 miesiącach użytkowania uległo awarii ale z racji wieku mnie to jakoś specjalnie nie przeraziło. Oddałem do serwisu audio, najpierw lokalnego w moim małym miasteczku mając nadzieję na szybka i bezbolesną reanimację. Co prawda elektronikowi udało się doprowadzić pre do porządku i przez kolejne dwa miesiące znów cieszyłem się dobrym dźwiękiem, ale jak to mówią "nic co dobre nie trwa wiecznie". Pre odmówiło posłuszeństwa po raz drugi i tym razem zdecydowałem się na serwis z lepsza renomą i większym doświadczeniem w branży, bo okazało się że w pierwszym serwisie źle rozpoznano pierwotną i niegroźną usterkę i błędna naprawa doprowadziła do tego że spaliło się niestety trafo od strony wtórnej 😭. P/LD 1100 nadal jest u "pana el-doktora" ale rokowania są nie najgorsze i myślę że jeszcze do mnie wróci - kwestia tylko czasu i odpowiedniego fachowca... Dźwięk z połączenia P/LD i Michi na tyle mi się spodobał że mając świadomość o długim czasie oczekiwania na powrót z zaświatów przedwzmacniacza zacząłem szukać nowego kompana dla końcówki mocy. Miałem możliwość grania z wykorzystaniem DACa Bursona który jest również w moim posiadaniu więc jakoś specjalnie mi się nie spieszyło z zakupem. Ukryłem trochę lewej gotówki przed żoną i oto dwa tygodnie temu wszedłem w posiadanie najwyższego preampu z serii P/LD czyli modelu 2000. Zabawa zatem zaczyna się od nowa bo nowy zawodnik to już poważna klasa i konstrukcja nie kogo innego jak samego JC. Już od pierwszych zasłyszanych dźwięków zdeklasowała wszystko co do tej pory podpinałem pod Rotela i jak na razie jestem w takiej fazie ekscytacji odsłuchowej, że przerabiam wszystkie swoje płyty i listę plików od nowa 😎.

Jeśli ktoś zatem posiada w swoim systemie klocki Parasounda lub miał okazję słuchać ich gdzieś w studio lub u znajomych to zapraszam jeszcze raz do dzielenia się spostrzeżeniami i opiniami o produktach tej zacnej marki.

Edytowane przez Mariusz Marciniak

wzmocnienie: Rotel RHB-10 Michi, pre: Parasound P/LD 2000, dac: BURSON VIVID V6, źródła: Rotel RCD 975, Rotel RD 965BX, ROTEL RT 955, DUAL CS731Q, paczki: DALI Evidence 870, DALI Grand

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...
36 minut temu, cortes napisał:

Słuchałem ze dwa lata temu w salonie audio końcówki mocy Parasound A21 spiętej z dac dCS'a, kolumnami S16hz Ethos Ultimo Signature  i przyznaję, że grało to całkiem fajnie ☺️.

Rozumiem że dac był spięty w trybie pre do końcówki i posiadał regulację głośności? Ja u siebie też przez kilka miesięcy grałem samą końcówką mocy spiętą z przetwornikiem cyfrowo analogowym w trybie pre i cieszyło to uszy, ale prawdziwą muzykę usłyszałem po wpięciu w tor porządnego przedwzmacniacza między końcówkę a przetwornik. U mnie jest to właśnie Parasound - starszy już model ale za to z najwyższej ówczesnej serii P/LD 2000 wspomniany w moim powyższym monologu 😉

 

 

wzmocnienie: Rotel RHB-10 Michi, pre: Parasound P/LD 2000, dac: BURSON VIVID V6, źródła: Rotel RCD 975, Rotel RD 965BX, ROTEL RT 955, DUAL CS731Q, paczki: DALI Evidence 870, DALI Grand

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, wit-told napisał:

Miałem i dobrze wspominam, przede wszystkim jako transport CDP-1000

Bardzo dobrymi opiniami cieszyły się transport paskowy i przetworniki, zwłaszcza 2000 Ultra Analog, ale wtedy nie było środków;-(

Dzisiaj ten sprzęt można trafić za śmieszne pieniądze w porównaniu do tego jakie walory brzmieniowe można uzyskać wpinając w swój tor audio. Ja właśnie poluje na zestaw C/BD-2000 + DAC-2000, ale na rynku posucha i nawet na zachodnich portalach jak się pojawiają to szybko znikają, u nas nadal festiwal drożyzny więc trzeba szukać długo i wytrwale. Jest kilka egzemplarzy serii C/DP ale to jednak chyba nie to samo 🙄

wzmocnienie: Rotel RHB-10 Michi, pre: Parasound P/LD 2000, dac: BURSON VIVID V6, źródła: Rotel RCD 975, Rotel RD 965BX, ROTEL RT 955, DUAL CS731Q, paczki: DALI Evidence 870, DALI Grand

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 7 miesięcy temu...

Bardzo fajna końcówka mocy w świetnej cenie jak na dzisiejsze panujące wariactwo inflacyjne.

https://www.olx.pl/d/oferta/wzmacniacz-parasound-a51-CID99-IDJTPUS.html

Jak ktoś buduje system KD to uważam że warto wziąć ją pod uwagę jako element toru.

wzmocnienie: Rotel RHB-10 Michi, pre: Parasound P/LD 2000, dac: BURSON VIVID V6, źródła: Rotel RCD 975, Rotel RD 965BX, ROTEL RT 955, DUAL CS731Q, paczki: DALI Evidence 870, DALI Grand

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Witam wszystkich klubowiczów i miłośników marki. Od wczoraj stałem się posiadaczem wzmacniacza Parasound Halo 2.1 i jak narazie jestem zachwycony. Zasila kolumny Dynaudio X18 a transport to BS node 2i i odtwarzacz cd Rotel. Sprzęt zastąpił i mnie Baltlaba epoce 2, który i tak dzielnie służył. Teraz mam nadzieję posłuży nowemu właścicielowi ;). 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 14.09.2022 o 11:13, aiki napisał:

Witam wszystkich klubowiczów i miłośników marki. Od wczoraj stałem się posiadaczem wzmacniacza Parasound Halo 2.1 i jak narazie jestem zachwycony. Zasila kolumny Dynaudio X18 a transport to BS node 2i i odtwarzacz cd Rotel. Sprzęt zastąpił i mnie Baltlaba epoce 2, który i tak dzielnie służył. Teraz mam nadzieję posłuży nowemu właścicielowi ;). 

Witam w klubie. Kupiłeś całkiem fajną integrę - na plus na pewno funkcjonalność i wydajność prądowa - z powodzeniem zasili niejedne duże podłogówki trudne do wysterowania a Twoje X18 na pewno dostały więcej powietrza i kontroli. Batlaby to fajne wzmaki ale wydaje mi się że Parasound sprawdzi się lepiej (a na pewno nie będzie się tak grzał jak epoca 😁). Niestety nie znam serii Halo więc na temat walorów dźwięku jaki ona oferuje się nie wypowiem 🙂

wzmocnienie: Rotel RHB-10 Michi, pre: Parasound P/LD 2000, dac: BURSON VIVID V6, źródła: Rotel RCD 975, Rotel RD 965BX, ROTEL RT 955, DUAL CS731Q, paczki: DALI Evidence 870, DALI Grand

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, Mariusz Marciniak napisał:

Witam w klubie. Kupiłeś całkiem fajną integrę - na plus na pewno funkcjonalność i wydajność prądowa - z powodzeniem zasili niejedne duże podłogówki trudne do wysterowania a Twoje X18 na pewno dostały więcej powietrza i kontroli. Batlaby to fajne wzmaki ale wydaje mi się że Parasound sprawdzi się lepiej (a na pewno nie będzie się tak grzał jak epoca 😁). Niestety nie znam serii Halo więc na temat walorów dźwięku jaki ona oferuje się nie wypowiem 🙂

Baltlab w swojej cenie uważam za jeden z lepszych wzmacniaczy. Jednak ten Parasound go zdeklasował jakością dźwięku i mocą, ale to już inna liga równiez cenowa. X18 faktycznie teraz dostały kontroli i trzymane są w.

Dzięki za komentarz 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 4 miesiące temu...

Jakby ktoś szukał bardzo dobrego PRE to polecam. Zarówno sam klocek jak i sprzedawcę.

https://allegrolokalnie.pl/oferta/parasound-pld-2000-top-xlr-pilot-karton

wzmocnienie: Rotel RHB-10 Michi, pre: Parasound P/LD 2000, dac: BURSON VIVID V6, źródła: Rotel RCD 975, Rotel RD 965BX, ROTEL RT 955, DUAL CS731Q, paczki: DALI Evidence 870, DALI Grand

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...

Witajcie. Jestem już dojrzałym facetem 🙂 słuchającym muzyki ponad 40 lat. Nie badałem słuchu, ale w porównaniu z moją kochaną żoną jestem "audiofilem +". Ostatnio zacząłem się przesiadać z budżetowych klocków na coś, co na prawdę zagra. Po Yamahah, Sony i kolumnach z kartonu jakiś czas gościł (gości dalej) NAD 356 i Chorusy 716 S. Jak to grało tak grało ale na kubaturę jaką posiadam bardziej nie grało. Polubiłem Focala za brak nachalności w muzyce, brak pisków, syczeń i tego wszystkiego, co miały wspomniane wcześnie Japońce. Kupiłem Focale Arie 948, nie dość, że piękne, to dość efektywne w graniu. Niestety mój NAD nie daje rady. Namówiony przez gościa, który posiada trochę niszowych sprzętów, posłuchałem i docelowo kupiłem HCA 1500 A. Co by nie powiedzieć to mocy i równowagi temu nie brakuje. Trochę obawiam się wieku tego sprzętu, ale mam nadzieję, że w razie czego należy on do naprawialnych. Pojawiła się potrzeba preampa. I jest (jeszcze podczas transportu zza oceanu) PLD 2000. Cena śmieszna 650 USD. Już nie mogę się doczekać efektów moich zakupów.... Doradźcie proszę, czy przed podłączeniem (poza przepięciem trafa na 230V) oddać go do przeglądu, czy podłączyć i zobaczyć co z tego wyniknie? Dzwoniłem do serwisu Parasounda w Wawie i powiedzieli, że przy tych sprzętach serwisanci nie mają co robić, przynajmniej gwarancyjnie. Moim dziadkom gwarancja daaaawno poszła w niepamięć. Pozdrawiam wszystkich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 6 miesięcy temu...
  • 4 miesiące temu...

Witam klubowiczów, jestem posiadaczem Parasound Dac 1000, nowy nabytek jednak daleko mu do idealnego stanu więc czeka na serwis, być może pokuszę się o jakiś upgrade.Jestem otwarty na propozycje:) potrzebuję schemat elektryczny bo mam jeden ale nie od tej wersji...z tego co wiem są dwie wersje tego daca.Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
 Udostępnij



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.