Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  119 członków

Dual Klub
IGNORED

Gramofony Dual


porlick
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich miłośników firmy dual i ich gramofonów. Jako fan, "przerobiłem" już kilka z nich, obecnie mam 3sztuki, w tym jeden pół-diy. To czterdziestolatek DD, zachowany w świetnym stanie, z wkładką Shure M75. Opisałem go w DIY -> Ukończone projekty -> Dual 491A z dorobioną obudową. Jak mówi tytuł, to "wkład gramofonowy" z dobrej jakości zestawu "wszystko w jednym" Grundiga, a obudowa jest mojego pomysłu i wykonania (z małą pomocą stolarza od schodów, który z bloku klejonego z kilku warstw sklejki wyciął mi ramę. Okleina, spód z gniazdami amortyzatorów zawieszenia górnej płyty, pokrywa, to już moje starania.

IMG_20220309_201212.jpg

IMG_20220309_201136.jpg

Dwa pozostałe, to 50-latki, idlerowe modele 1214 i 1222. Ten pierwszy jest w równie doskonałym stanie, jak "salonowy" 491A, a 1222 jeszcze wymaga nieco dopieszczenia.

IMG_20220309_201323.jpg

IMG_20220309_201429.jpg

IMG_20220309_201537.jpg

Przed laty miałem jeszcze CS515, ale nie czuję do niego większego sentymentu- był trochę "zbyt plastikowy" 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 7 miesięcy temu...

Firma DUAL wprowadziła do swojej oferty w pełni automatyczny gramofon o oznaczeniu CS 329. Urządzenie jest bardzo proste w obsłudze przez co oferuje dużą wygodę obsługi. Ramię obraca się, obniża i podnosi samodzielnie za naciśnięciem przycisku. Wszystko, co użytkownik musi zrobić, to położyć płytę i nacisnąć przycisk start.

Wszystkie elementy gramofonu są wstępnie zmontowane i skalibrowane. Jedyne co użytkownik musi zrobić to ustawić go na stabilnej równiej podstawie podłączyć do sieci i rozpocząć przygodę w analogowym świecie.

Gramofon wyposażony jest w:

  • Stopy wykonane z elastomeru
  • Osłonę przeciwpyłową
  • Talerz odlewany z aluminium
  • Gumową matę
  • Napęd paskowy
  • Zainstalowaną fabrycznie wkładką Audio-Technika AT91

Szczegóły oraz oferta handlowa dostępne są pod LINKIEM.

Salon audio-video Q21
Pabianice, Reymonta 12
Tel. (42) 213 01 66
www.Q21.pl

dual_cs329_01.jpg

dual_cs329_02.jpg

dual_cs329_03.jpg

dual_cs329_04.jpg

dual_cs329_05.jpg

Pomagamy, doradzamy, wypożyczamy, zapraszamy na indywidualne odsłuchy.

Najlepsze ceny dla forumowiczów magazynu Audiostereo - zapytaj o ofertę! Pełna oferta na stronie www.Q21.pl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
 Udostępnij



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.