Skocz do zawartości
IGNORED

tanie kolumny do pokoju 10m2


Luk@s

Rekomendowane odpowiedzi

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) - tannoy m1

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) - AC Energy One - zajbiste cena min chyba byla 800zl ;]

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) - tannoy mercury m2

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc później...

Niestety maksymalna cena to już tylko 500zł. Czy może ktoś coś poradzić dla mnie? W tej chwili testuje fronty od Eltaxów Discovery - wiem, że to nie są cudowne kolumny, ale może mi się je uda kupić za 400zł około. Jak ktoś mógłby mi coś lepszego znaleźć to proszę o to. Nie muszą to być monitory.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy 10 m2 problemem może być tylko, by nie były one zbyt mocne. Zwróć uwagę na to, czy masz jakieś pole manewru, jeśli idzie o ich odsunięcie od ściany. Jeśli bowiem musisz ustawić je tuż przy, to w praktyce odpadają te dmuchające do tyłu. Także i nie wszystkie pozostałe lubią stać tuż przy ale nie są to już ograniczenia tak silne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje upodobania hmmm lubię słuchać wszystskiego po trochu, zaczynając od Mike'a Oldfielda, Vangelisa itp, również muzyka jazzowa, poprzez troszkę popu, ale tylko wtedy jeśli ma dobre brzmienie, a nawet HH, ale z takim samym zastrzeżeniem jak pop. Najmniej słucham muzyki rockowej i podobnej, ale również mi się to zdarza. Ogólnie mam dość uniwersalne upodobania i to raczej jest problem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie kupna kolumn cena nie może bezpośrednio wpływać na twoją decyzję jeśli chcesz kupić cokolwiek daruj sobie i dozbieraj gotówki i kup to co uważasz za słuszne ! ! !

 

Decyzję musisz podjąć sam bo każdy ma inny gust i upodobania ...

 

W Twoim pomieszczeniu zastosował bym:

 

1)Tonsil Excellence EX S1 lub nawet EX 1F ( ten drugi może i powinien grać w większych pomieszczeniach ,ale ja bym sie odważył go dać także w Twoim)

 

2)Tannoy M1 lub M2 (tutaj raczej ten drugi bo w pierwszym to basu nie będzie raczej zbyt dużo)

 

+ potem ewentualnie subwofer w dalszym przypływie gotówki

 

Ważne jest odpowiednie ustawienie musisz kupić takie które da się odpowiednio ustawić w niedużym pomieszczeniu :)

 

 

Moje doświadczenia odnośnie małych pomieszczeń są następujące malutkie kolumny mają kłopoty z dołem(basem) w każdym pomieszczeniu ja w pomieszczeniu 12 m2 stosowałem do kolumienek Sony SS-H650 wielkości i parametrach jak u Tannoya M1 subwofer aktywny w którego membrana gł. niskotonowego miała bagatela 25 cm śr !!! Taki subwofer to raczej nadaje sie do dużych pomieszczeń ja z powodzeniem stosowałem w małym 12m2

-odpowiednie brzmienie uzyskałem dzięki żmudnym eksperymentom z ustawieniem subwofera w końcu wylądował w górnym rogu pomieszczenia i dawał mieciutki ,miekki-głęboki basik (a że bas trudno zlokalizować to wyglądało że malutkie sony grają liniowo w prawie całym pasmie :) i aby go dopasować do moich mikrusów był mocno zciszony ,a podział dałem na ok. 55 Hz

Efekt był powalający dzwięk kolumienek zkomponował się z potworem ,ale wystarczało go przesunąć kawałek dalej i z całego przedwsięwzięcia nici buczało, dudniło,efekty bomby atomowej-subwofer ustawiałem kilka miesięcy!!! i dopiero był perfekt, wszyscy forumowicze piszą o ustawieniu kolumn ,że to trudne zadanie dla mnie zadaniem b.trudnym było ustawienie subwofera,ale to co ja słyszę to nie da się opisać :)

Dla mnie dzwięk bez delikatnego,miękkiego głębokiego basu jest niczym !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Loool kupilem kilka tygodni temu od tega samego sprzedawcy identyczne AE za 850zl Nie wiem skad wzial nastepna pare :)

W ogloszeniach sa czarne Evo One za 700zl

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bolące jest jedno, że M1 i M2 ludzie chcą sprzedawać (czasami im się to udaje) w cenie sklepowego zakupu lub nawet powyżej. Ale skoro rynek na to pozwala... Sądzę jednak, że gdyby nie forum, to M1 byłyby po max. 300zł (ostatnia cena sklepowa 499) i wg. mnie tyle są warte. Sam je miałem i pozbyłem się bez bólu. W moich odczuciach odłuchowych był to produkt co nieco przereklamowany. Kupiłem je pod wpływem ochów i achów ze wszechstron płynących, a sprzedałem pod wpływem średniego zadowolenia z dźwięku. Na Twoim miejscu szukałbym czegoś innego, chyba że jesteś bardzo podatny na sugestie i mają one wpływ na to co później słyszysz.

... żeby był jakiś porządek i sens tego wszystkiego nieznanego i tajemniczego, stworzył człowiek bogów, osadził ich w miejscach niedostępnych i ich mocom oddał swój los ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polik

 

 

Sub do stereo?? ok ale ponizej 4000 za uzywke to chyba pomylka do dobrych kolumn stereo. Kazdy inny zepsuje tylko caly dzwiek plynacy z monitorkow. O ile do taniego Tanoyya to moze i nie wiele zepsuc ale takie Evo One to naprawde pomylka z tanim subem. Cala charakterystyka dzwieku padnie na kolana przy tanim subie. Sluchalem wiellu konstrukcji z moimi bylymi MA Bronze 1 i nie bylo takiego co by dorownal kultura i jakoscia basu. Pozatym sub w 10m?!!, chcesz miec dudnienie czy bas? nie wyobrazam sobie suba w takim pomieszczeniu. U mnie przy prawie 14m2 z malutenkich MA Brozne 1 mialem tyle basu ze o zadnym subie nie myslalem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

M1 mają trochę za mało basu, w M2 jest już lepiej. Brzmienie jest dość specyficzne, nieco przyciemnione. Brak im otwartości i blasku. Mają za to bardzo przyjemną średnicę. Stereofonia też jest niezła. Ceny na rynku wtórnym to jakieś nieporozumienie, ja za nowe M1 zapłaciłem 400zł. Przy aktualnych cenach nie warto sobie zawracać nimi głowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki wszystkim za opinie i rady, ale nikt nie odpowiedział na moje pytanie co do tych Eltaxów Discovery (fronty od nich) - oceny mają kiepskie wiem, ale czy za jakieś 400zł by się opłacało je wziąć - mnie się nawet podoba jak grają, ale myślę że do nich potrzebowałbym lepszy wzmacniacz bo mój jest słaby dość...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

--->do młody 2 i nie tylko..................................

 

cyt.

Pozatym sub w 10m?!!, chcesz miec dudnienie czy bas? nie wyobrazam

>sobie suba w takim pomieszczeniu. U mnie przy prawie 14m2 z malutenkich MA Brozne 1 mialem tyle basu

>ze o zadnym subie nie myslalem.

 

Odp:

Dlatego ustawiałem subwofer przez 3 miesiące i odniosłem skutek ,bo na większości nagrań nie dudni mówię oczywiście o miejscu odsłuchowym i jego najbliższych okolicach -wystarczy wstać lub gdzieś pójść i wtedy już gorzej ,ale przecież słucham w konkretnym miejscu i tam jest perfekt :)

 

Ciekawostką jest ,że w prostokątnych pomieszczeniach o pow ok. 14 m2 umieszczenie subwofera nad podłogą skutkuje ''indukcją basu w górze'',a umieszczenie go na górze ''indukcją na dole'' + przemieszczenie subwofera w prawy górny róg ''indukcję na środku pomieszczenia'' i o dziwo wszystkie dudnienia znikają bo są jakby wysoko nad głową słuchacza ,aby się przekonać wystarczy wstać z miejsca odsłuchowego by je usłyszeć -ale my przecież siedzimy :):):)

 

np: podczas słuchania płyty solowej Annie Lennox ''MEDUSA'' P C 1995- tam uzyskano perfekcję bas doskonały. HI-END :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • Biuletyn

    Chcesz być na bieżąco ze wszystkimi naszymi najnowszymi wiadomościami i informacjami?
    Zapisz się
  • KONTO PREMIUM


  • Ostatnio dodane opinie o sprzęcie

    Ostatnio dodane opinie o albumach

  • Najnowsze wpisy na blogu

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat oraz na ukrycie połowy reklam wyświetlanych na forum.