Skocz do zawartości
IGNORED

Kolumny podstawkowe do 1000zł


basic44
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

30 minut temu, Piopio napisał:

"A300 to może i postęp ale przepraszam długa droga przed tego typu konstrukcjami." 

To nie jest prawda.

Zwracam honor, ale i tak uwazam, ze zbyt emocjonalnie podchodzisz do sprawy broniac tych malych d klasowcow 😉

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
13 minut temu, stach_s napisał:

Zwracam honor, ale i tak uwazam, ze zbyt emocjonalnie podchodzisz do sprawy broniac tych malych d klasowcow 😉

 

Stawiam na rzetelne informacje 😉 Owszem wzmacniacze oparte na Infineon MA12070 lub podobnych to nie jest szczyt możliwości ale te oparte na Hypex Ncore czy Purifi to już naprawdę poważne i dobre granie. Nie mówiąc już o konstrukcjach Primare, Lyngdorf czy NuPrime. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Piopio

Fanless PC + Roon ROCK -> WiFi -> Arcam SA30 (Gigawatt LC-2 mk2) DIRAC! -> QED Silver Anniversary XT -> Fyne Audio F500SP

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ważne jest to co słyszymy na końcu naszego systemu. Kochasz klasę D? Kup. Kochasz lampy? Kup. Vintage odpowiada? Kupiłem.

Chociaż temu A300 dam jeszcze jedną małą szansę. Podłączę go do Bolero 200. Może stary ampli Denona da się pokonać.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
12 hours ago, basic44 said:

Ważne jest to co słyszymy na końcu naszego systemu. Kochasz klasę D? Kup. Kochasz lampy? Kup. Vintage odpowiada? Kupiłem.

Chociaż temu A300 dam jeszcze jedną małą szansę. Podłączę go do Bolero 200. Może stary ampli Denona da się pokonać.

Ile go wygrzewałeś? W kilku miejscach czytałem że trzeba mu dać trochę czasu gdyż na początku brzmi ostro i szorstko. Mój NAD C388 na samym początku brzmiał meh...ale dałem mu trochę czasu i już po kilku tygodniach była ogromna poprawa. 

Podobno te A300 są bardzo podatne na podawane im źródło. Widocznie w Twoim torze po prostu się nie sprawdza i tyle. Ważne że znalazłeś sobie wzmacniacz który Ci odpowiada i jesteś zadowolony z dźwięku. W przyszłości może pomyśl o odejściu od Bluetooth, będzie duża poprawa na +  

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, pawlardo napisał:

Mój NAD C388 na samym początku brzmiał meh...ale dałem mu trochę czasu i już po kilku tygodniach była ogromna poprawa. 

No to masz cierpliwość i wiarę.

Gdzieś, kiedyś na tym forum wyczytałem, że jak coś nie zagrało na początku to już nie zagra. Dla mnie ma to sens, ale oczywiście mogą być zawsze jakieś wyjątki.

Ja to jednak widzę tak jakbym żenił sie z brzydką babą i liczył, że z czasem wyładnieje😀

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może jest to percepcja i oswajanie się z innym dźwiękiem, ale miałem tak z każdym wzmacniaczem czy słuchawkami. 

 

11 minutes ago, slyszecisze said:

 

Ja to jednak widzę tak jakbym żenił sie z brzydką babą i liczył, że z czasem wyładnieje😀

A może z czasem Ci się spodoba :D 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do mnie właśnie przyjechał SMSL A300, pierwsze wrażenia odsłuchowe bardzo pozytywne, ale dam mu się porządnie wygrzać przed ostateczną oceną. To co się odrazu rzuca w "ucho" że jest o wiele bardziej wrażliwy na źródło niż Topping MX5, duży zapas mocy, fajna dynamika, tryb SDB jest bardzo ciekawy. 

W tym systemie tor wygląda następująco: Roon ROCK -> Arcam rDAC -> SMSL A300 -> Chord Clearway -> Dali Spektor 2

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 24.11.2022 o 09:11, slyszecisze napisał:

Gdzieś, kiedyś na tym forum wyczytałem, że jak coś nie zagrało na początku to już nie zagra.

jak sprzęt jest nówka z kartona, to wręcz przeciwnie. Czym wyższa półka tym jest to ważniejsze. Dlatego dziwi mnie jak ludzie klikają na stronie, dostają nowy sprzęt i zwracają w ciągu kilku dni. To nie ma większego sensu. 

Ogólnopolska sieć salonów audio-video Top Hi-Fi & Video Design
30 lat doświadczenia | 20 salonów na terenie Polski | Profesjonalni doradcy | Sale odsłuchowe w każdym salonie
www.tophifi.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
25 minut temu, Top Hi-Fi & Video Design napisał:

jak sprzęt jest nówka z kartona, to wręcz przeciwnie. Czym wyższa półka tym jest to ważniejsze. Dlatego dziwi mnie jak ludzie klikają na stronie, dostają nowy sprzęt i zwracają w ciągu kilku dni. To nie ma większego sensu. 

Amatorzy 😉 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Fanless PC + Roon ROCK -> WiFi -> Arcam SA30 (Gigawatt LC-2 mk2) DIRAC! -> QED Silver Anniversary XT -> Fyne Audio F500SP

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Top Hi-Fi & Video Design napisał:

jak sprzęt jest nówka z kartona, to wręcz przeciwnie. Czym wyższa półka tym jest to ważniejsze. Dlatego dziwi mnie jak ludzie klikają na stronie, dostają nowy sprzęt i zwracają w ciągu kilku dni.

Ja tego nie neguje i sam grając na hybrydzie tego doświadczyłem. Jednak problem widzę nieco inaczej.

Po pierwsze, urządzenie już na wstępie musi coś obiecującego zaprezentować - wtedy jest nadzieja, że dalej będzie lepiej.

Po drugie, pomimo, że mam pewne, długoletnie kontakty z ludźmi ze sklepów audio w moim mieście to nigdy nie spotkałem sie z tym, (chociaż też i nie pytałem bo wydawało mi sie to absurdalne), że mogę sobie sprzęt wypożyczyć na powiedzmy dwa tygodnie, posłuchać, przeanalizować i podjąć decyzję.

Wydaje mi sie, że raczej jest praktyka wypożyczeń weekendowych i tak najczęściej robię.

Jednak przyznam szczerze, że nigdy nie pytałem się czy można na dłużej. I jak do tej pory to te dwa dni, były tymi w których musiałem podjąć decyzję.

@Top Hi-Fi & Video Design to na ile maksymalnie wypożyczacie? Pytam bo być może nie wykorzystałem szansy.

55 minut temu, Piopio napisał:

Amatorzy 😉 

Może i amatorzy, ale jak na blacie leży kilka klocków zarobionych w pocie czoła, a nie ma pewności że sprzęt zaskoczy to myśli sie inaczej.

Kupić, wygrzewać i co nie zaskoczyło. To co? trzeba sprzedać.

Startując z budżetem 10 tyś i robiąc takie interesy to za chwile może braknąć na radio tranzystorowe.

A sam na pewno dobrze wiesz, że to co zagrało dobrze w salonie Audio niekoniecznie zagra dobrze w domu u klienta, chociaż może być również i na odwrót w zależności od tego jaki to klient jest.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak coś kaleczy uszy na dzień dobry, nic mu nie da wygrzewanie chyba że raczej liczymy że nasz słuch się zaadoptuje. Bo połowa zjawiska wygrzewania to chyba wygrzewanie naszych uszu.

W dniu 24.11.2022 o 08:59, pawlardo napisał:

Ile go wygrzewałeś? W kilku miejscach czytałem że trzeba mu dać trochę czasu gdyż na początku brzmi ostro i szorstko.

Dwa tygodnie codziennie po kilka godzin. Jedyne co zaobserwowałem to właśnie adaptacja własnych uszu czyli przyzwyczajanie się do barwy, dynamiki tego wzmacniacza. A jak napisałem wyżej wady przy pierwszym poznaniu nie dały żadnych nadziei. Cieszę się że komuś to gra. No ale u mnie nie. A podłączam inne klamoty i banan na twarzy od razu 😊

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, slyszecisze napisał:

to na ile maksymalnie wypożyczacie? Pytam bo być może nie wykorzystałem szansy.

zależy, jeśli mam danego sprzętu sporo, nie mam nic umówione, to na dłużej. Jednak teraz kiepsko z dostępnością sprzętu, a wiadomo, że jak nie mam na miejscu (bo klient ma mój jedyny egzemplarz w domu) to nie mogę tego produktu zaprezentować w salonie/sprzedać.

Ogólnopolska sieć salonów audio-video Top Hi-Fi & Video Design
30 lat doświadczenia | 20 salonów na terenie Polski | Profesjonalni doradcy | Sale odsłuchowe w każdym salonie
www.tophifi.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jasne, rozumiem, dlatego też pisałem o sobotnio niedzielnych testach domowych. Najmniej to komplikuje sytuację, najwyżej stracicie poniedziałkowe przedpołudnie.

Dziękuję i pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
23 minuty temu, slyszecisze napisał:

Jasne, rozumiem, dlatego też pisałem o sobotnio niedzielnych testach domowych. Najmniej to komplikuje sytuację, najwyżej stracicie poniedziałkowe przedpołudnie.

Dziękuję i pozdrawiam

dlatego temat dogadujemy indywidualnie. Wszystko to zależy od kilku czynników.

Jeśli mogę dać na dłużej, to daję. Najlepszy przykład sprzed już spokojnie ponad tygodnia. W sąsiednim wątku klient walczy z Luxmanem L-595SE od już dłuższego czasu. Tutaj akurat nic umówione nie było i daliśmy mu taką możliwość. 

Ogólnopolska sieć salonów audio-video Top Hi-Fi & Video Design
30 lat doświadczenia | 20 salonów na terenie Polski | Profesjonalni doradcy | Sale odsłuchowe w każdym salonie
www.tophifi.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

SMSL A300 jest już ze mną prawie dwa tygodnie więc pomyślałem że podzielę się kolejnymi spostrzeżeniami. 

 

Mówiąc szczerze to zastanawiam się czy go nie zwrócę (mam jeszcze czas do końca Stycznia). Na samym początku było trochę zachwytu względem Topping MX5 ze względu na dynamikę, scenę i szczegółowość, ale po czasie (i po odsłuchu szerszego repertuaru muzyki) dłuższe odsłuchy zaczęły trochę męczyć, pewne nagrania (zwłaszcza te starsze i gorzej nagrane) dość ciężko się słucha bo często brakuje im basu (Topping lepiej sobie radz), tutaj tryb SDB pomaga ale czuć że jest to sztuczne podbijanie, czasem brzmi fajnie czasem mniej. Przy dobrze nagranej muzyce jest o wiele lepiej, muzyka elektroniczna brzmi dobrze, przy klasycznej też fajnie daje radę, ale lata 70,80 słucha się ciężko (zwłaszcza te słabo nagrane).

 

I tutaj mam trochę dylemat bo nie wiem czy ten wzmacniacz jest tak neutralny i transparentny że nie wybacza żadnych błędów, czy po prostu gra ostro i szczegółowo? Odnoszę wrażenie że za część (lub większość) problemu odpowiedzialny jest sposób działania tego wzmacniacza, otóż wyczytałem że przy podaniu sygnału analogowego on i tak jest przerabiany na sygnał cyfrowy przed wzmocnieniem, ta konwersja ADC może być problemem zależnie od użytego przetwornika, ta teoria by mi się zgadzała gdyż A300 posiada profile dźwiękowe a przy przepinaniu DACów nie słyszałem aż tak dużych różnic jak z Toppingiem.

Jak narazie w tym torze sprawdza się lepiej Topping MX5, może nie ma takiej szczegółowości, sceny i zapasu mocy jak A300 ale tak zwyczajnie po prostu przyjemniej się go słucha, gra łagodniej, bardziej gładko i muzykalniej. Słucham dalej, zobaczymy co będzie. 

Tor audio - Room ROCK -> Arcam rDAC (lub iFi Zen DAC V2) -> Chord Clearway -> Dali Spektor 2.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez pawlardo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
47 minut temu, pawlardo napisał:

I tutaj mam trochę dylemat bo nie wiem czy ten wzmacniacz jest tak neutralny i transparentny że nie wybacza żadnych błędów, czy po prostu gra ostro i szczegółowo?

Zaletą klasy D jest właśnie granie neutralne. Współczesna klasa D nie gra ostro. To dobre, zrównoważone granie. Te wzmacniacze prawie nic nie dodają od siebie. I faktycznie z gorzej zrealizowanymi nagraniami może być kiepsko bo nic nie jest upiększone. 

Lepiej gra SMSL DA-9. Co dwa chipy to nie jeden 😉 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Fanless PC + Roon ROCK -> WiFi -> Arcam SA30 (Gigawatt LC-2 mk2) DIRAC! -> QED Silver Anniversary XT -> Fyne Audio F500SP

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnoszę wrażenie że gdyby nie kombinowali z konwersją sygnału Analogowego na Cyfrowy, i ten wzmacniacz działałby bardziej na zasadzie końcówki mocy to by było o wiele lepiej. 

Jeśli mi ostatecznie nie przypadnie to gustu to następnie rozważę chyba Sabaja. Podoba mi się koncepcja jego działania. 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
13 minut temu, pawlardo napisał:

Odnoszę wrażenie że gdyby nie kombinowali z konwersją sygnału Analogowego na Cyfrowy, i ten wzmacniacz działałby bardziej na zasadzie końcówki mocy to by było o wiele lepiej. 

Jeśli mi ostatecznie nie przypadnie to gustu to następnie rozważę chyba Sabaja. Podoba mi się koncepcja jego działania. 

 

Sabaj to zupełnie inna klasa. High-End w porównaniu z A300/DA-9/Topping MX5. 

Tylko musi mieć dobre źródło cyfrowe. Najlepiej po USB z izolacją Topping HS01. 

22 minuty temu, pawlardo napisał:

Odnoszę wrażenie że gdyby nie kombinowali z konwersją sygnału Analogowego na Cyfrowy

W chipie MA12070 nie ma konwersji. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Fanless PC + Roon ROCK -> WiFi -> Arcam SA30 (Gigawatt LC-2 mk2) DIRAC! -> QED Silver Anniversary XT -> Fyne Audio F500SP

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeden powie granie neutralne a drugi jak ja powiem że właśnie te wzmaki grają ostro i sterylnie. 

I ja na przykład nie meczyk bym się z nim. Skoro już na początku ci nie pasuje to z czasem będzie jescze gorzej. 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczy się otwierają kolejnym użytkownikom/słuchaczom.

10 godzin temu, pawlardo napisał:

pewne nagrania (zwłaszcza te starsze i gorzej nagrane) dość ciężko się słucha bo często brakuje im basu (Topping lepiej sobie radz), tutaj tryb SDB pomaga ale czuć że jest to sztuczne podbijanie, czasem brzmi fajnie czasem mniej. Przy dobrze nagranej muzyce jest o wiele lepiej, muzyka elektroniczna brzmi dobrze, przy klasycznej też fajnie daje radę, ale lata 70,80 słucha się ciężko (zwłaszcza te słabo nagrane).

Otóż dokładnie tego doświadczałem z nim. Kolega się wstrzelił w moje odczucia, lepiej nie można było napisać...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak przekonuję się, po 3 tygodniach 'wygrzewania' (za dnia gra sobie w pokoju a wieczorem przychodzę posłuchać muzyki) mam wrażenie że się trochę ułożył i nie gra już tak ostro (opinie na internecie sugerują podobnie). Gdzie napewno bije Toppinga to dynamika, scena, szczegółowość, Topping to napewno cieplejsze granie ale bez takiej sceny i mikrodetali. Coś za coś jak zawsze. 

Skłaniam się do konkluzji że jest to bardziej transparentny wzmacniacz, dobrze nagrana muzyka brzmi świetnie, ta słabo nagrana brzmi - średnio/słabo.



 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 minute ago, basic44 said:

Aż chyba podłącze go znowu...

Jeśli grasz po BT, to wątpię aby coś się poprawiło, źródło ma ogromne znaczenie dla tego wzmaka. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tym razem z xDuoo XQ-50 Pro2. Ten tani DAC jest bardziej rozdzielczy ale i jaśniejszy nic prościutki Ugreen. Słucham właśnie. I dalej to samo uczucie. Muzyka jak przez sito, szkoda...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
25 minut temu, basic44 napisał:

Tym razem z xDuoo XQ-50 Pro2. Ten tani DAC jest bardziej rozdzielczy ale i jaśniejszy nic prościutki Ugreen. Słucham właśnie. I dalej to samo uczucie. Muzyka jak przez sito, szkoda...

Jak chcesz uzyskać dobre brzmienie jak podłączasz takie gówienka ? Połącz z SMSL SU-9. Wtedy będziesz miał dobre granie. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Fanless PC + Roon ROCK -> WiFi -> Arcam SA30 (Gigawatt LC-2 mk2) DIRAC! -> QED Silver Anniversary XT -> Fyne Audio F500SP

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety Piopio ma tutaj rację, musiałbyś spróbować z lepszymi DACami niż te co wymieniłeś. Z tańszych opcji niż SMSL mógłbyś jeszcze spróbować Zen Air DAC lub Zen DAC V2, też by ładnie to zagrało. 

Tylko jeśli już znalazłeś swój wzmacniacz z którego jesteś zadowolony to nie wiem czy będzie Ci się chciało kombinować. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.