Skocz do zawartości
IGNORED

Słuchawki z ponadprzeciętną przejrzystością dźwięku (Beyerdynamic, Sennheiser)


Polar85
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Dopiero zaczynam przygodę ze słuchawkami nausznymi, jednak mam już pewien sprecyzowany dźwięk, którego szukam. Zależy mi na dużej przejrzystości (clarity), separacji itd. 

Przesłuchałem kilku modeli Sennheiser (HD560S, HD600, HD650, HD660S), Beyerdynamic (DT 880, DT 900 PRO X, DT 1990 PRO, T1 3) i jeszcze paru Hifiman, Ultrasone, Fostex, AKG.

W skrócie- bardzo podoba mi się brzmienie DT 1990 Pro. To jest w 100% dźwięk, którego szukam ALE niestety słuchanie ich mnie męczy. Na balanced pads jest totalna katastrofa - ból głowy itd. Na analyticznych padach jest lepiej, szczególnie po zastosowaniu EQ w paru miejscach, ale wciąż nie jest idealnie. Na HD600 słucha mi sie znacznie przyjemniej, nie ma w zasadzie w ogóle zmęczenia czy bólu głowy.

Moim zdaniem problemem nie jest góra pasma w DT 1990, bo zastosowałem EQ (lekko zmodyfikowałem to od oratory1990). Problemem są IMHO szybkie przetworniki, które pompują cisnienie do ucha i moje uszy średnio to znoszą.  W HD600 przetworniki są bardziej mułowate wiec słuchanie ich tak nie męczy, natomiast nie mają one tak dobrego clarity jak DT 1990... 

Moje pytanie jest następujące- czy znajdę słuchawki, które będą hybrydą DT 1990 i HD600? 🙂 Czyli zagrają porównywalnym dźwiękiem co DT 1990 i nie będą męczące dla ucha jak HD600. No i najlepiej jakby mieściły się w budżecie DT 1990.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Istnieje Twój ideał: Sennheiser HD700.

Nie są już produkowane, więc musisz jakoś je odkupić od kogoś. Wyprofilowane dźwiękowo pod hiperdokładne pokazanie górnej części pasma. Czystość i wszędobylskość dźwięków wokół oszołamia w pierwszym momencie. Zależnie od gatunku będziesz w raju albo jednak aż tak wyczynowych słuchawek nie będziesz potrzebował. Wg opisu - o nich myślałeś pisząc : )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, ale w sumie nie ma sprzętu, którego ktoś nie odsprzedawał.

Szczegółowość rzadko bywa komfortowa np. przy 3-godzinnej sesji z muzyką.

Ale jak chcesz dużo usłyszeć - muszą być tego rodzaju słuchawki.

Dokładnie wyraziłeś czego chcesz i te dokładnie to realizują. Musisz napisać najwyżej nowy post 🙂

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
30 minut temu, Wuelem napisał:

 

Szczegółowość rzadko bywa komfortowa np. przy 3-godzinnej sesji z muzyką.

W takim razie może nie da się tych dwóch cech pogodzić? Może tak wysokie clarity po prostu bedzie powodowało zmęczenie uszu po 1-2h słuchania? 

Z drugiej strony jak słucham HD600 a potem zakładam DT 1990 Pro to wiem że nie chcę HD600... niby ten 'veil' jest i tak mały w nich ale jednak występuje. 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Polar85 napisał:

szczególnie po zastosowaniu EQ w paru miejscach

Kupuj max przejrzyste. Powyżej widać, że sobie poradzisz. Łatwiej odjąć, niż dodać...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jeszcze pytanie o sygnaturę dźwiękowa HD700- jak brzmi bas w porównaniu do HD600? Chciałbym, żeby bas nie był "suchy". Powinien mieć uderzenie i coś a'la rezonans jak z kolumn.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie jak patrze na wykres FR to ten dołek 1-3 khz solderdude opisuje jako słabsze clarity. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
28 minut temu, Polar85 napisał:

coś a'la rezonans jak z kolumn.

Mogę tylko się domyślać, co chciałeś przekazać. Żaden "rezonans" nie jest dobry. Bo to wada przestrzeni, która generuje "swoją" częstotliwość. Jej nie powinno być, bo zakłóca właściwy sygnał. Tyle teorii z wróżenia...

Bas jest raczej nieprzeciążony (czyli lekki), przestrzenny, akustyczny. Bez - niestety - rezonansu. Ale powinieneś posłuchać tych słuchawek przed ostatecznym upolowaniem. Każde z nadmiernie zaznaczonym rysem własnym są ryzykowne. Te mają spektakularność wpisaną w swój styl grania, co oznacza odejście od łagodnej przymilności. Nie sprawiają wrażenia wyrównanych jak HD 600, ale też (spektakularnie) odchodzą od nudy. Nie jest nudno, gdy coś się dzieje i w nich się naprawdę dzieje. Dla mnie w pewnym obszarze (okolica wokalu) zdecydowanie nie tak dokazują, jak bym to widział. To wychodzi, gdy już człowiek nasłuchał się ich charakteru i teraz chciałby posłuchać muzyki.

Ale ja nie z tych, którzy walczą o słuchawki z użyciem kilku wzmacniaczy i kilku wersji tego samego nagrania. Prostowanie krzywego nigdy mnie nie pasjonowało. Te trochę krzywe są, ale są najlepiej pokrzywione : -)

PS. Nie patrz na dołek (kompensuje rezonans tej Hz w kanale słuchowym), tylko na górkę.
 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Wuelem
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, Wuelem napisał:

Mogę tylko się domyślać, co chciałeś przekazać. Żaden "rezonans" nie jest dobry. Bo to wada przestrzeni, która generuje "swoją" częstotliwość. Jej nie powinno być, bo zakłóca właściwy sygnał. Tyle teorii z wróżenia...

 

Tak tak, spokojnie 🙂 z kolumnami mam spięty wzmak z cyfrową korekcją akustyki więc rezonanse są u mnie nieduże. 

Chodziło mi bardziej o to, żeby bas był pełny. Czasem jest szybko zanikający, bębny brzmią jak walenie w pudełko, np. w HD560S taki był. W DT1990 brzmienie niskich czestotliwosci mi odpowiada. Są zwarte, mają fajną teksture i nie są w ogóle bumiące. Out of the box jest fajnie ale i tak ustawiłem sobie low shelf (lekko zmodyfikowałem ten od oratory1990) na 70hz +2db i tak jest git.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Out of the box jest fajnie ale i tak ustawiłem sobie low shelf (lekko zmodyfikowałem ten od oratory1990) na 70hz +2db i tak jest git.

Jakiego wzmacniacza uzywasz / gdzie aplikujesz te korekcje?

Mimo ze jestem zwolennikiem sluchawek zamknietych, DT1990 bardzo mi sie podobaly.

Senheisery to byly nudy na pudy

Jesli masz dostep, posluchaj AEONy RT

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
31 minut temu, xajas napisał:

Senheisery to byly nudy na pudy

Ja tylko zauważę, że jest znacząca różnica pomiędzy:

nieprzeciętna szczegółowość vs podbicie głośności wycinka pasma.

Sennheiser operuje jakością, Beyerdynamic prostym wyostrzeniem i wpada w sybilanty.

Beyerdynamic w wyższych modelach potrafi operować jakością, Sennheiser nawet w najtańszych nie sięga po metody prowadzące do syczenia. Dlatego proporcjonalnie dostraja niski zakres, co może wydawać się nudne.

Teraz będzie saga o korekcjach, najlepiej w oprogramowaniu komputerowym.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
20 minut temu, Wuelem napisał:

 

Beyerdynamic w wyższych modelach potrafi operować jakością,

Które masz na myśli? Słuchałem T1 3 gen ale tylko przez kilka minut. Był efekt wow, głównie przez mocny bas. Nie wiem jednak jak przy dłuższym odsłuchu, no i ta cena...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
13 godzin temu, xajas napisał:



Jesli masz dostep, posluchaj AEONy RT

 

Aeon Flow otwarte może słyszałeś? Jakoś otwarte mnie bardziej przekonują ze względu na lepszą wentylację.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Aeon Flow otwarte może słyszałeś? Jakoś otwarte mnie bardziej przekonują ze względu na lepszą wentylację.

Ja nie lubie otwartych, bo sa mniej „dynamiczne“ i slychac je na zewnatrz a ja slysze otoczenie.

Ale sluchalem wersji zamknietej, a wlasciwie poprawionej wersji Flow, czyli ich najnowszej wersji Noir Closed. Znakomite. Obok Focali to moj faworyt.
Znakomite brzmienie, perfekcyjnie zestrojone, lekkie i wspanialy komfort.

Moze byc, ze „pogwiazkowe“zakupy zakoncza sie wlasnie tym modelem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

IMG_3450.thumb.jpg.b4b9320001e01e3e11bc50c8b1d2420f.jpg

BTW.
Problemu z wentylacja nie rozumiem.
Teraz mam zamkniete Beyery, czasami siedze kilka godzin, i nie mam zadnych problemow z „wentylacja“

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Doczytałem, że Aeon to planary - tu impedancja może być problemem z moim wzmacniaczem. Chyba wolałbym się jednak skupić na dynamicznych przetwornikach.

 

Jeszcze chciałbym wrócić do spraw technicznych - czy przetworniki zastosowane w HD600 są rzeczywiście "wolniejsze" niż Tesla w DT 1990? Czy to wszystko jeste kwestią Frequency response?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Doczytałem, że Aeon to planary - tu impedancja może być problemem z moim wzmacniaczem. Chyba wolałbym się jednak skupić na dynamicznych przetwornikach.
 
Jeszcze chciałbym wrócić do spraw technicznych - czy przetworniki zastosowane w HD600 są rzeczywiście "wolniejsze" niż Tesla w DT 1990? Czy to wszystko jeste kwestią Frequency response?

Tak, maja ekstremalnie niska impedancje 18 Ohm. Slyszalem je napedzane przez RME i przez SPL, i zadne nie mialy problemu. Moze przed Sylwestrem poslucham na mojej malej zabawce ifi, to zobaczymy co sie stanie.

Ale te Aeony Noire to inna klasa cenowa niz te Senheisery i Beyery, o ktorych piszesz, dlatego polecalem powyzej te RT, ktore sa opowiednikiem Beyerow i Senheiserow

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Wuelem zdjąłem kocyk z HD600 😆

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

filtr nr 10 zamiast -4 db wstawiłem +1 db

Ogólnie zrobiłem filtry od 5 w górę bo te podbicia w basie mi nie podchodzą.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mniej więcej po 30 minutach słuchania HD600 w takiej konfiguracji pojawiło się zmęczenie i ból głowy.

Wniosek chyba jest taki, że przejrzyste, kliniczne brzmienie nie jest dla mnie. 

Teraz pytanie jak to wygląda w HD700. Powyżej 10 khz krzywa nieco się różni od HD600 czy DT1990. Czy out of the box będzie zmęczenie? A jeżeli obniżę krzywą od 10khz o kilka db to pewnie pojawi się Sennheiser veil...?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, Polar85 napisał:

kliniczne brzmienie

To jest negatywne określenie.
Zawsze "kliniczne" powinno odrzucać - najwyraźniej masz dobry słuch.

Własną korekcją nie możesz zmienić rozdzielczości. Warto też odróżnić rozdzielczość od selektywności. Ta pierwsza pomaga temu drugiemu. To drugie sprawia, że słuchawki nie grają jak byle jakie. To są etapy.

Z HD 600 nie dojdziesz do miejsca, gdzie są HD 700. Czego byś nie robił "suwakami".

Przemyśl to, najwyżej zapytaj o coś dalej. Ja też nie czuję się upoważniony do doradzania. Słuchawki to fajny świat, bo przybliżają do muzyki. Ale jest wiele osób, które w tym temacie są w stanie wypowiedzieć się w bardziej pomocny sposób.

Balans: szczegółowość <--> łagodność nie jest prosty do uzyskania. Ale wg mnie, warto tego szukać. I znaleźć.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Próbowałem wielu słuchawek i dla mnie bardzo dobrze, detalicznie i niemęcząco grają Beyerdynamic DT990PRO 250 ohm przerobione na balanced. Bajery z teslą grają wyczynowo, ale szybko męczą. Przygodę z poszukiwaniem słuchawek zakończyłem na Mrspeakers eter flow. Można słuchać godzinami.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

----------------

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Co prawda temat zamknięty bo kolega kupił słuchawki ale podobnie jak wyżej słuchałem muzyki na Beyerdynamicach i NightHawkach. Tesla na dłuższą metę mnie męczyła, NH natomiast i tak i nie 🙂 mam je i wracam do nich ale czasami mam ich dość. Potem się z nimi przepraszam. No ale chciałem napisać, że odkryłem bardzo mi odpowiadające Ultrasone Signature Master. Dla mnie doskonałe, wygodne i mega dźwięk. Od razu załączam fragment z  recenzji z StereoLife: " Bas. Głęboki, mięsisty, potężny, ale nigdy nie wychodzący poza granice przyzwoitości i nie ciągnący się bez potrzeby. Przypomina to, co można usłyszeć w wykonaniu najlepszych, zestrojonych z największą precyzją subwooferów aktywnych. Nie ma buczenia, nie ma dudnienia, za to jest pełen konkret, brutalna siła argumentów. Słuchawki tylko czekają na moment, w którym będą mogły się wykazać, a kiedy on nadejdzie, natychmiast startują i czarują swoimi możliwościami tak, że w poszukiwaniu wyjątkowo ciekawych elementów prezentacji stopniowo przechodzimy z wysokich na średnie, a później ze średnich właśnie na niskie tony, odkrywając, że w tym zakresie często dzieje się znacznie więcej, niż nam się wydawało." Chyba lepiej tego nie ujmę całość: 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

polecam do przetestowania. Nie męczą, słucham w nich muzyki godzinami :).

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taniej znalazlem na Amazon.de i to byla roznica ok. 100 euro. Fakt, ze sa jednak drogie. Wyprzedałem kilka swoich rzeczy i uzbieralem na nie. Pozdrawiam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.