Skocz do zawartości
IGNORED

Zestaw kolumny(Teufel) + jaki wzmacniacz calość = 5 tyś


Szalik13
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Na wstępie chciałbym się przywitać z racji tego że jestem nowy na forum.

Taka sprawa. Od dawna już mam poprowadzone kable w salonie pod zestaw kina domowego. Byłem już blisko kupna zestawu ale podlączanie i ogranizacja tego jakoś mnie przeraziłła- nie znam się też na tym za bardzo.

Chciałem już kupić soundbara samsunga ale mówie sobie, że nie!, nie po to planowałem to wszystko by uciąć wystające kable i potem żałować.

 

Przypasował mi ten zestaw: Teufel Ultima 40 Surround "5.1-Set" tylko teraz do tego musialbym kupic jakis wzmacniacz, najlepiej max za 1500 zł- dostane coś odpowiedniego ?

Mój salon wygląda jak w załącznikach- jakieś 40m2 ale przestrzeń otwarta jest dużo większa do tego sufit w szczycie ma prawie 4.7m. Chciałem trochę tańszy zestaw : Teufel ultima 20

ale boje się że będzie mało do takiego metraża.

spacer.png

spacer.png

spacer.png

Z góry dzięki za pomoc.

Pozdr.

Adrian :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Budżet cienki i w nowych nie ma co szukać, ale bywają lokalnie choćby:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

i trzeba by się rozejrzeć w pobliżu, bo kartony to rzadkość i z dostawą

też bywa różnie - tylko odbiór osobisty ...

Ew. z nowych chyba tylko Yamaha RX-V381 jest w budżecie ...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ring radiator rules

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten Marantz to rzadki przypadek amplitunera, który wytrzymuje kolumny 4Ohm

i jesli nie będziesz robił imprez w tym salonie to do oglądania filmu wystarczy.

A nawet do posłuchania muzyki też się nada. Tym bardziej, że jest USB.

Cena do przyjęcia jak z pilotem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez audioburak

Ring radiator rules

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taka ładna chałupa a sprzęt z najniższej półki ? Wręcz z sutereny.

Wstrzymaj się z kupnem i zbieraj na porządny sprzęt. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Buchardt A500 + ARCAM CDS50

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety chałupa może i ładna- dzięki apropos. ale właśnie inflacja i koszta mnie zjadły, nie mogę wykończyć domu więc musze liczyć siły na zamiary i nie stać mnie będzie na lepszy sprzęt. Dla mnie te kolumny Teufel ultima 40 to i tak spełnienie marzeń o własnym kinie domowym. 

 

Teraz zależy mi na wzmacniaczu, myślę że do lata mógłbym przeznaczyć na niego max 3000 zł może 3000 z hakiem.

43 minutes ago, audioburak said:

Ten Marantz to rzadki przypadek amplitunera, który wytrzymuje kolumny 4Ohm

i jesli nie będziesz robił imprez w tym salonie to do oglądania filmu wystarczy.

A nawet do posłuchania muzyki też się nada. Tym bardziej, że jest USB.

Cena do przyjęcia jak z pilotem.

No właśnie imprezy mają być 😄

Czyli szukam czegoś innego 🙂

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W takiej kubaturze , to ja nie widzę imprez . Tam zwykła , codzienna rozmowa kaleczy słuch 😞

20k na ustroje akustyczne , to może głośniej posłuchasz radio 🙂

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, czy się orientujesz, ale ten Marantz ma wyjście frontów na drugi

wzmacniacz i jak poszukasz w temacie "końcówki mocy" to obleci również

jakąś imprezę. Na prawdziwą dyskotekę jednak nie licz, bo na sam subwoofer

nie starczy Twoich 3 tys ( nawet z hakiem 😉 ) do Twojego metrażu. 

Trzeba kolumny frontowe podłączyć do końcówki sterowanej z Marantza.

Powinno lepiej zagrać ... i głośniej.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ring radiator rules

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie będzie lepiej 🙂

Akustyka wszystko pokaże .

Łyżeczka spadnie w kuchni , a w uszach dzwoni 5 minut jak już jest umyta w szufladzie 🙂

Imprezy chyba robić w sypialni 🙂

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No chyba tak, jakbym odpalił volume na maksa to by szyby wyleciały 😄😂

Wtedy skusze się na tego Marantz NR 1508 za 1650 zł, to chyba dobra cena,

do tego jest pilot, instrukcja i stan ideał.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jednak miej na uwadze dołożenie końcówki mocy do frontów i tu już

nie chodzi o jakąś imprezkę. Po odciążeniu Marantza z kolumn frontowych

będzie miał dużo bardziej komfortowe warunki pracy - bez przegrzewania.

Jego moc dzieli się na poszczególne wyjścia - to tylko rachunek ...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ring radiator rules

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Albo lepiej amplituner z zapasem mocy. 

Widziałem na sprzedaż używany Denon AVR x2500h za 2400 zł

Ewentualnie nowy Denon S660 ?.

Na maksa muzy i tak nie odkręce bo akustyka nie pozwoli na 😄

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przede wszystkim na pierwszy plan powinien pójść temat akustyki i warunków pomieszczenia, które z punktu widzenia audio są, krótko mówiąc, - katastrofalne. Rozumiem że nowoczesny desing to szkło, beton, jeszcze więcej szkła i betonu a na koniec szkło i beton. 40m2 to już kawał pomieszczenia, a to wszystko zabite od stóp do głów szkłem, betonem i posadzkami, czyli najgorszymi możliwie materiałami pod względem akustycznym. Współczuje rozmowy, oglądania tv, czy słuchania muzyki w takim pomieszczeniu. Pogłos i czytelność przekazu musi być koszmarna. Tak jak ktoś wcześniej napisał, upuszczenie łyżeczki od herbaty w jednym kącie, wybija zęby osobie na drugim końcu pomieszczenia + do tego brak jakichkolwiek przyjaznych materiałów typu duży gruby dywan, czy chociażby zasłony/kotary czy zwykłe firanki w oknach. Ten kawałek dywanu pod nogami niczego kompletnie nie załatwi, dźwięk zanim dojdzie to zdąży się 5x odbić od połaci pustej podłogi wcześniej. Ustawienie Tv również fatalne, podejrzewam ze maczał paluszki w tym, a raczej maczała Pani Prodżektant, w myśl zasady "mamy tutaj kawałek ściany, jeb***my gniazdko TV i ultranowoczesną podwieszaną szafeczkę. Frontów również nie ma jak postawić, widzę ze po prawej są chyba drzwi balkonowe/tarasowe, także chyba nie w drzwiach, drugi front stanie natomiast w pięknie zabudowanym z każdej strony szkłem pudle rezonansowym. Nie wiem na ile $ pozwalają, ale skoro mówisz ze z budżetem na tę chwilę nie jest kolorowo to kompletnie odpuść klasyczne KD, wyrzucisz te 5 tys w błoto. Masz salon piękny, ale akustycznie to porażka, żaden ampli KD sprawy nie załatwi, na pierwszy ogień akustyka, wystrój. I przede wszystkim przemeblowanie, jeśli chcesz kino (o ile to możliwe). Aż się prosi dać TV na ścianę za narożnikiem, a narożnik postawić dokładnie tam gdzie choinka i obecny TV. Masz po pierwsze miejsce na rozstawienie centrala, i frontów, i możesz w jakikolwiek sposób zadbać o akustykę, wieszając jakieś ustroje na tej ścianie, bo na oknach raczej paneli przyklejał nie będziesz (w obecnym układzie). No i dwa duży dywan przed TV i kolumnami to takie minimum. A jeśli jest to wersja końcowa i ostateczna wystroju to cóż, ale szału nie będzie. W takim wypadku jeśli masz juz wydzielone pieniądze to sam się sobie dziwię, ale kup soundbar z subem. To chyba będzie lepsze rozwiązanie niż jakiś słaby mocowo amplituner i kolumny kompletnie nie przystające klasą i wyglądem do wnętrza. 40m2 to sporo, tutaj żeby to nagłośnić to trzeba już porządny wydajny amp, ewentualnie amp + końcówka mocy. Kolumny to tez powinny być paczki o określonej wielkości dostosowane do pomieszczenia a nie przypadkowo po kosztach wybrane zestawy 🙂 Sorry ze tak z początku roku i być może nie tego oczekiwałeś ale jesteśmy na forum o tematyce audio i pod tym względem oceniamy 🙂 Mimo wszystko powodzenia z przygodą z KD. Pozdrawiam.
 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@60d

Dzięki za cenne uwagi. Wiem jak to pomieszczenie wygląda i niestety ale już go nie przemebluję - gniazdka, układ kabli itp. itd. 

Z tą panią projektant to trafiłeś w 10 😂😆 Tak to wyglądało na projekcie i w życiu bym wtedy nie pomyślał o walorach akustycznych, a tu klops.

Soundbar niby fajnie ale zauważ że dźwięk może być jeszcze gorszy bo będzie się odbijał od wszystkich ścian, okien i skosów na suficie i wyjdzie na to że jeszcze mnie echo dogoni 🤣.

Na część tej ściany za nami ma przyjść jeszcze duża rama wypełniona chrobotkiem reniferowym(to doskonale pochłania dźwiek, pozniej na oknach też mają pojawić się zasłony. Wiem że to nie wiele ale zawsze coś.

co mam coś takiego lepiej wziąć ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 spacer.png

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Szalik13
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To już byłaby skrajność 😉 

Ale w ramach walki z nudą można zamienić kanapę z TV miejscami i wtedy będzie

vis-a vis bardziej połamana płaszczyzna ze szkłem w gumie, a to mniej odbija dźwięk.

Wtedy graty frontowe obok TV i może by to lepiej zabrzmiało ...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ring radiator rules

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mini zestaw będzie lepszy od każdego soundbar. Nie idź tą drogą.

Nie będzie lokalizacji kanałów , stereo najgorsze z najgorszych . Brak możliwości rozbudowy.

Normana głośność nie jest zła 🙂

Ale , bez dyskoteki da się oglądać i słuchać .

Kalibracja troszkę pomoże , resztę sam dostroisz 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Szalik13 ja absolutnie niczego nie sugeruje :) to jest jedynie moje prywatne spostrzezenie. Sam bym w zyciu soundbara nie kupil ale jesli nie ma szans na normalne kino bo nie pozwala pomieszczenie/ finanse to coz innego? Mialem na mysli to ze soundbar to ostateczna ostatecznosc :) ja na twoim miejscu walczylbym z ustawieniem i akustyka i bil sie o klasyczny zestaw. Ale sam wiesz ze bedzie ciezko a wynik bardzo niepewny.

Mysle ze bardzo by pomogl nawet najzwyklejszy rysunek pogladowy z pomieszczeniem i wymiarami. Szerekosc szafki rtv. Odleglosc kanapy od tv, szerokosc sciany za lanapa. Zdjecie zawsze oszukuje i dramatycznie przeklamuje rzeczywiste wymiary i odleglosci. Narysuj rzut pomieszczenia i pobiegaj z miarka podajac wszystkie wymiary.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@60d

Tak to u mnie wygląda mniej więcej. Najważniejsze wymiary zakreśliłem czerwonym kółkiem. 

Z czasem pojawi się pewnie fotel plus na ścianę czarną chrobotek reniferowy w postaci obrazu dużego 3x1.5m.

On doskonale absorbuje dźwięk, więc coś tam będzie lepiej. Można jeszcze pobawić się przemieszczając kanapę bardziej na środek salonu np. Szafka pod telewizorem też bedzie trochę większa bo ta jest za mała i amplituner i tak edzie musiał stać na ziemi pod nią bo się na głębokość nie zmieści.

spacer.png

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) 20210905_112638.thumb.jpg.980ce62f1a6df22fb693a9a969d2209a.jpgWychodzi 150 cm 😞

55" i małe satelity po bokach i centralny pod TV ?

Sofa  , 2.5 m od tv .Za sofą długi barek / konsola / z 2 satelitami .

Zaraz usłyszę zarzut , że wciskam swoje Tannoy :)

U mnie jest 65" i od głośnika do głośnika 211 cm , głośnik od TV 23 cm . Ściana zrobiona z 3 płyt meblowych.

Za nią schowane kable dla 17- stu monitorów 

Jak wysoka jest Twoja ściana Tv ?

Czym już wykończona ? 

Może płyta meblowa przejdzie u Ciebie ?

Jest tyle wzorów i kolorów . Ich wysokość 280  , ale po równaniu wyjdzie może 278 cm 

Jak pisałem podałeś szerokość ścianki 🙂

3 satelity poziomo pod Tv . Centralny oczywiście na środku , L i P maksymalnie na skraju tv .

Kanapa 3 m od TV i konsola z monitorami za sofą 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktoś juz w tym wątku zaproponował przestawienie kanapy w poblize sciany z tv (zostawiając za nią przestrzen), a telewizora na scianę gdzie teraz jest kanapa. Moim zdaniem to będzie lepsze ustawienie. Jesli okablowanie jest przeszkodą nie do obejscia to ja bym odpuscił. Ewentualnie na tej scianie co teraz jest tv zamontowac satelitki na uchwytach tak, ze wystawałyby poza obrys sciany. Musiałbys tylko dac na podlodze ogranicznik do drzwi tarasowych, zeby nie uderzały w głosnik przy maksymalnym otwarciu.

Ps. Skoro "satelitki" to az się prosi o uchwyt 

spacer.png

Oczywiscie to tak na poprawienie humoru 😊😉

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Kolumny frontowe: Heco Celan XT701, Wzmacniacz: Yamaha AX900 - pracuje jako końcówka mocy, Amplituner: Marantz SR7010, Transport: Squeezebox Classic, Media player: Zidoo Z1000 Pro, Subwoofer: 2x Velodyne EQ-MAX12, Projektor: JVC DLA-X90R, Kolumny efektowe w konfiguracji 7.2.4: satelity 2×Quadral TSA300 (centralny) 4×Quadral TSA500 (surround) 4×Quadral TSA300 (atmos).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje Tannoy mają małe uchwyty 🙂

Monitor odstaje od ściany tylko 28 mam 

Zależy od montażu można ustawić kąt nachylenia 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
16 minutes ago, max720 said:

Moje Tannoy mają małe uchwyty 🙂

Mi chodzilo o sytuację w której tv byłby ten co obecnie. Z resztą jak się chce cos wykombinowac, to zawsze ktos cos podpowie ☺

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Kolumny frontowe: Heco Celan XT701, Wzmacniacz: Yamaha AX900 - pracuje jako końcówka mocy, Amplituner: Marantz SR7010, Transport: Squeezebox Classic, Media player: Zidoo Z1000 Pro, Subwoofer: 2x Velodyne EQ-MAX12, Projektor: JVC DLA-X90R, Kolumny efektowe w konfiguracji 7.2.4: satelity 2×Quadral TSA300 (centralny) 4×Quadral TSA500 (surround) 4×Quadral TSA300 (atmos).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Szalik13 przy takiej szerokości ścianki z TV niestety, ale bez ingerencji w ustawienie narożnika się nie obejdzie. I mowie tu o przesunieciu w przód nie o 10-15 cm ale o dobre 2m, serio. Z rysunku technicznego wyglada ze od scianki z TV do narożnika masz 490 cm. Ale do krawędzi. Oglądasz rzecz jasna siedząc w siedzisku oparty o oparcie. Wiec śmialo do tej wartosci mozna doliczyć 50-60 cm. Czyli uszy masz w odleglości grubo ponad 5m, pewnie ok 540, 550 cm. To dużo, cholernie dużo, biorąc pod uwagę 185 cm rozstawu. Biorac najbardziej korzystna opcje ze jakims cudem zmieścisz po bokach 2 malutkie kolumienki jak te Tannoye i pod TV centralny, to masz 3 kanały dzwieku na przestrzeni 185cm w odleglosci ponad 5m od uszu. Nie ma prawa to zagrac prawidlowo. Nie bedziesz mial zadnej przestrzeni. Wszystko bedzie grac w jednym tempie, nie bedzie tam zadnego efektu przestrzennego. Odleglosc jest koszmarnie duza i wszystko Ci sie zleje w calość.

 Żadna kalibracja w żadnym ampli tego nie poprawi. Owszem, ustawi glośnosc kanalow w db, pomierzy odleglosci, ustawi opoznienie. Ale nie sprawi ze uzyskasz dzwiek szeroki jakbys mial pomiedzy frontami 3m. To tak nie działa. Tu jest konieczna zmiana.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 minutes ago, 60d said:

Żadna kalibracja w żadnym ampli tego nie poprawi. Owszem, ustawi glośnosc kanalow w db, pomierzy odleglosci, ustawi opoznienie. Ale nie sprawi ze uzyskasz dzwiek szeroki jakbys mial pomiedzy frontami 3m. To tak nie działa. Tu jest konieczna zmiana.

Dlatego postawienie sprzętu przy scianie gdzie teraz jest kanapa byloby lepszym rozwiązaniem, bo mozna go wtedy szerzej rozstawic uzyskując szerszą bazę. Za sofą wystarczyłoby wtedy miejsca aby swobodnie podejsc do drzwi tarasowych. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Kolumny frontowe: Heco Celan XT701, Wzmacniacz: Yamaha AX900 - pracuje jako końcówka mocy, Amplituner: Marantz SR7010, Transport: Squeezebox Classic, Media player: Zidoo Z1000 Pro, Subwoofer: 2x Velodyne EQ-MAX12, Projektor: JVC DLA-X90R, Kolumny efektowe w konfiguracji 7.2.4: satelity 2×Quadral TSA300 (centralny) 4×Quadral TSA500 (surround) 4×Quadral TSA300 (atmos).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, brewka87 napisał:

Dlatego postawienie sprzętu przy scianie gdzie teraz jest kanapa byloby lepszym rozwiązaniem, bo mozna go wtedy szerzej rozstawic uzyskując szerszą bazę. Za sofą wystarczyłoby wtedy miejsca aby swobodnie podejsc do drzwi tarasowych. 

Alez oczywiscie ze tak uwazam. Sam to zaproponowalem w pierwszym swoim poscie 🙂

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 minutes ago, 60d said:

Sam to zaproponowalem w pierwszym swoim poscie 🙂

Tak tez mi się wydawało ze ktos juz o takim rozwiązaniu wspominał. Sledzę temat od początku ale nie skojarzyłem, ze to byłeś Ty 😉

Ustawienie sprzetu na przeciwległej scianie to jedyna sensowna opcja i załozyciel wątku musi to mocno przemyslec jesli chce uzyskac cos więcej niz dzwięk z soundbara z odległosci 5m 😊

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Kolumny frontowe: Heco Celan XT701, Wzmacniacz: Yamaha AX900 - pracuje jako końcówka mocy, Amplituner: Marantz SR7010, Transport: Squeezebox Classic, Media player: Zidoo Z1000 Pro, Subwoofer: 2x Velodyne EQ-MAX12, Projektor: JVC DLA-X90R, Kolumny efektowe w konfiguracji 7.2.4: satelity 2×Quadral TSA300 (centralny) 4×Quadral TSA500 (surround) 4×Quadral TSA300 (atmos).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@max720

Nie no nie będę teraz telewizora zmieniał by zmieścić satelitki po bokach 🙂 a i tak by mega odstawały. 

Z obecnego okna balkonowego rzadko korzystam bo wyjście mam z drugiej strony więc z kolumną nie bedę miał problemu a moga ją nawet ustawić jeszcze bardziej w prawo za oknem- też jest kawałek ściany i może tam kolumna stać.

Wszystkie ściany mam już wykończone i jest to ściana nośna gruba więc już nie będę nic kombinował.

Jak wyjdzie tak wyjdzie, jak wszystko podłączę to dam znac jak to hula 🙂

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wystarczy przesunąć sofę o 1,5-2 m do przodu .

Kolega wspomniał , że nie uśmiecha się prowadzenie nowej instalacji pod TV w innym miejscu . Tam będzie jakiś ,,obraz,, (?) 

Nawet jak zamontuje TV na ,,Waszej" ścianie , to okaże się , że światło z okien na przeciwko uniemożliwiają oglądania TV 🙂

Moim zdaniem , tylko wytyczenie przestrzeni dla TV i relaxu zrobi robotę .

Tylko do codziennego użytku , bez disco party 🙂

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.