Skocz do zawartości
IGNORED

Rega Planar 8 z Ortofon 3M Black Verso


Waldi100
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Czy ktoś może próbował dokonać połączenia jak w temacie? 

Chodzi mi zarówno o możliwość fizycznego montażu jak i o obliczenie dopasowania zgodności wkładki z ramieniem RB 880. Mam taką właśnie wkładkę, a na dniach odbieram mój nowy Planar 8 i jestem ciekaw, czy będę musiał zakupić inną wkładkę, czy mój Ortofon da sobie radę. Proszę o ewentualne sugestie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry,

Możesz założyć czarnego Ortofon'a do Planar 8. Będzie ona kompatybilna, nie musisz nawet ustawiać VTA. Wysokość jest praktycznie taka sama jak firmowa Ania. Docisk ustaw na 1.5gr. Oczywiście dobrze byłoby ustawić geometrię. To wszystko 🙂 

 

Pozdrawiam,

Q21.

Pomagamy, doradzamy, wypożyczamy, zapraszamy na indywidualne odsłuchy.

Najlepsze ceny dla forumowiczów magazynu Audiostereo - zapytaj o ofertę! Pełna oferta na stronie www.Q21.pl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 17.02.2023 o 16:57, Waldi100 napisał:

To super informacja. Ale bardziej obawiałem się tego, że w moim verso śrubki są zbyt krótkie aby je można było przykręcić nakrętkami. Zastanawiam się czy płaszczyzna ramienia w miejscu mocowania wkładki nie jest zbyt gruba. 

Cześć,

Tego niestety nie jestem wstanie sprawdzić na sklepie, nie mam akurat wersji Verso. Jak masz już tą wkładkę to poczekaj na gramofon i się okaże 😉 Jak head-shell będzie za wysoki to będziesz musiał pomyśleć o innej. Polecam albo klasyczne wersje 2M-Black albo wkładki Hana SH.

 

Pozdrawiam,

Q21.

Pomagamy, doradzamy, wypożyczamy, zapraszamy na indywidualne odsłuchy.

Najlepsze ceny dla forumowiczów magazynu Audiostereo - zapytaj o ofertę! Pełna oferta na stronie www.Q21.pl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
 Udostępnij



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.