Skocz do zawartości
IGNORED

Projektor laserowy do kina domowego


darek2
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

2 godziny temu, Vintageaudiofil napisał:

@darek2 skrobnij coś…

Po majówce napiszę obszerniejszą recenzję. W kilku słowach, bałem się wyboru projektora UST, w podjęciu decyzji pomogła recenzja z francuskiego forum o projektorach

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jestem pod wrażeniem obrazu z Hisense PL1, dla mnie bajka, nawet pozycje w 1080p, super wyglądają, nie wspomnę o Dolby Vision - to już inny wymiar. Systen Vidaa też bardzo dobrze chodzi, menu proste, dobrze się obsługuje

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kilka słów o świeżo zakupionym projektorze UST Hisense PL1.

Powyżej nie wspomniałem, że używam go na tradycyjnym ramowym ekranie firmy Kauber, o szarym odcieniu, przyznam się tego najbardziej się bałem, no ale na szczęście niepotrzebnie. Obraz bardzo wyrazisty o bardzo dobrym kontraście i ostrości, kolory i płynność akcji na ekranie, jak na żywo. Oglądam zazwyczaj w ciemnościach i w tych warunkach efekt jest wspaniały, jednak bez problemu można i oglądać przy zapalonym świetle i w dzień. Przy Hisense PL1, jest na jego froncie moduł głośnikowy, do oglądania dziennego i meczów w zupełności wystarczy, do wieczornych filmów odpalam i tak system wielokanałowy.

Ogólnie jestem bardzo zadowolony, z jakości obrazu, tak jak pisałem powyżej na full hd jest super a 4K - HDR, Dolby Vision to już inny wymiar. Nie wiem, tylko czy czerń byłaby akceptowana, przez użytkowników wypasionych tradycyjnych projektorów JVC i Sony, dla mnie bynajmniej jest ok.

Obsługa jest bardzo prosta, można spokojnie też pozostać przy ustawieniach firmowych obrazu, przydałby się jedynie pilot BT ale ja używam pilotu uniwersalnego Logiteh Harmony 1100. Projektor ma też w miarę ciche chłodzenie, bez dźwięku z odległości 5 m jest lekko słyszalny, przy nagłośnieniu, nawet tym wbudowanym niesłyszalne.

Jedyny dla mnie minus, to przy dużej ilości sprzętu na stoliku pod ekranem, trochę kombinacji, żeby dobrze projektor wpasować, no ale da się to jakoś wykombinować.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez darek2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, darek2 napisał:

Obsługa jest bardzo prosta, można spokojnie też pozostać przy ustawieniach firmowych obrazu

Gratuluję zakupu.👍

Moim zdaniem... do salonu taki projektor to alternatywa dla dużych TV. Choć telewizora pewnie nigdy nie zastąpi (jakoś obrazu),to jest  opcja dla dużego formatu. 100 -120 cali.... Się zepsuje ?bierzesz pod pachę i do serwisu.Wyprowadzasz się? To samo...Chcesz sprzedać wymienić nie ma problemu z transportem...

Może wstawisz jakieś poglądowe foto?

Co by gały też widziały....😳😅

Pozdrawiam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
13 minut temu, Gmow1977 napisał:

Gratuluję zakupu.👍

Moim zdaniem... do salonu taki projektor to alternatywa dla dużych TV. Choć telewizora pewnie nigdy nie zastąpi (jakoś obrazu),to jest  opcja dla dużego formatu. 100 -120 cali.... Się zepsuje ?bierzesz pod pachę i do serwisu.Wyprowadzasz się? To samo...Chcesz sprzedać wymienić nie ma problemu z transportem...

Może wstawisz jakieś poglądowe foto?

Co by gały też widziały....😳😅

Pozdrawiam.

Oj tu z TV bym się nie zgodził, mam w tym samym pokoju, powieszony z boku 75 cali TV TCL, też z Doby Vision, moim zdaniem obraz z UST jest lepszy no i rozmiar też robi swoje

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
57 minut temu, darek2 napisał:

Oj tu z TV bym się nie zgodził, mam w tym samym pokoju, powieszony z boku 75 cali TV TCL, też z Doby Vision, moim zdaniem obraz z UST jest lepszy no i rozmiar też robi swoje

Dlatego proszę o poglądowe zdjęcie 😉

Godzinę temu, Gmow1977 napisał:

Co by gały też widziały....😳😅

Tym bardziej nalegam na zdjęcia...

A najlepiej "male porównanie" ich obok siebie.... z włączonym światłem i bez to już by było super  bo piszesz,że

57 minut temu, darek2 napisał:

tu z TV bym się nie zgodził, mam w tym samym pokoju, powieszony z boku 75 cali TV TCL, też z Doby Vision, moim zdaniem obraz z UST jest lepszy

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Gmow1977
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Vintageaudiofil

(Konto usunięte)

Dopisuje się do listy posiadaczy projektorów laserowych krótkiego rzutu. Dziś skończyłem montować ramowy dedykowany ekran 120 cali do Hisens-a. Jeszcze nie odpaliłem proja ponieważ czekam zanim wyschnie ściana na której zawiśnie ekran no i muszę poszukać najlepszego rozwiązania pod projektor by go podnieść 30 cm od podłogi?  Może jakiś audiofilski stolik…? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gratulacje:)

Który konkretnie model wybrałeś ?

Jest jakaś promka na niego w DE ? 

 

Foty , foty !!! 🙂

Włącz wentylator , zrób przeciąg i wieszaj 🙂

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, Vintageaudiofil napisał:

Dopisuje się do listy posiadaczy projektorów laserowych krótkiego rzutu. Dziś skończyłem montować ramowy dedykowany ekran 120 cali do Hisens-a. Jeszcze nie odpaliłem proja ponieważ czekam zanim wyschnie ściana na której zawiśnie ekran no i muszę poszukać najlepszego rozwiązania pod projektor by go podnieść 30 cm od podłogi?  Może jakiś audiofilski stolik…? 

Jaki model Hisense,czy dajesz tradycyjny ekran ramowy?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Vintageaudiofil

(Konto usunięte)

Kupiłem ten sam co kolega @darek2 z tym że z dedykowanym ekranem

https://www.grobi.tv/angebote/paketangebote/hisense-pl1-lasertv-mit-120-clr-hisense-leinwand?c=301

Dzisiaj po pracy już będzie sucha więc będzie wieszanie na ścianie, wczoraj dwa razy było malowane więc nie dało rady by powiesić… 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
14 hours ago, Vintageaudiofil said:

Dopisuje się do listy posiadaczy projektorów laserowych krótkiego rzutu

Az jestem ciekawy jak to wygląda w porównaniu do JVC. @darek2 nie miał JVC więc nie ma punktu odniesienia. Ja bym chyba tyle nie wytrzymał bez włączenia nowego projektora 😊

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Kolumny frontowe: Heco Celan XT701, Wzmacniacz: Yamaha AX900 - pracuje jako końcówka mocy, Amplituner: Marantz SR7010, Transport: Squeezebox Classic, Media player: Zidoo Z1000 Pro, Subwoofer: 2x Velodyne EQ-MAX12, Projektor: JVC DLA-X90R, Kolumny efektowe w konfiguracji 7.2.4: satelity 2×Quadral TSA300 (centralny) 4×Quadral TSA500 (surround) 4×Quadral TSA300 (atmos).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, brewka87 napisał:

Az jestem ciekawy jak to wygląda w porównaniu do JVC. @darek2 nie miał JVC więc nie ma punktu odniesienia. Ja bym chyba tyle nie wytrzymał bez włączenia nowego projektora 😊

Ja miałem kilka Optom i mam odniesienie do full hd, ledowej HD91.Dla mnie obraz z laserowego Hisense bajka, tylko ja nigdy nie miałem hopla na tle czerni i mimo, że miałem kilka projektorów DLP, efektu tęczy nie widziałem

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 minutes ago, darek2 said:

tylko ja nigdy nie miałem hopla na tle czerni i mimo, że miałem kilka projektorów DLP, efektu tęczy nie widziałem

To masz szczęscie. Ja miałem kilka projektorów DLP i niestety efekt tęczy dostrzegałem. Zalezy to w duzym stopniu od prędkosci obrotowej koła kolorów i ilości segmentów. Im więcej tym lepiej. Jesli chodzi o czerń to u mnie jest tak, ze jak juz zobaczę obraz z lepszą czernią, to pozniej kazdy słabszy projektor jest nieakceptowalny. Tak miałem gdy włączyłem pierwszy raz JVC HD350. Ten projektor zamiótł pod dywan dosłownie wszystko co miałem okazje oglądac na przestrzeni kilkunastu lat. Były to co prawda budzetowe modele 3LCD i DLP ale jakies porównanie juz miałem. Dlatego jestem ciekawy co napisze @Vintageaudiofil

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Kolumny frontowe: Heco Celan XT701, Wzmacniacz: Yamaha AX900 - pracuje jako końcówka mocy, Amplituner: Marantz SR7010, Transport: Squeezebox Classic, Media player: Zidoo Z1000 Pro, Subwoofer: 2x Velodyne EQ-MAX12, Projektor: JVC DLA-X90R, Kolumny efektowe w konfiguracji 7.2.4: satelity 2×Quadral TSA300 (centralny) 4×Quadral TSA500 (surround) 4×Quadral TSA300 (atmos).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Daję Martinowi max miesiąc i będzie projektor do sprzedaży.

Ja miałem kilka Optom i mam odniesienie do full hd, ledowej HD91.Dla mnie obraz z laserowego Hisense bajka, tylko ja nigdy nie miałem hopla na tle czerni i mimo, że miałem kilka projektorów DLP, efektu tęczy nie widziałem
Czyli JVC nie miałeś, to już teraz rozumiem te zachwyty

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Vintageaudiofil

(Konto usunięte)

Nic nie sprzedaje! W naszym kraju są same darmozjady które za darmo by wszystko chciały. JVC idzie do sypialnie i tam będzie typowo kinowy rozmiar 21:9 ALR ale elektrycznie rozwijany przed dużą szafą. Na jakiś czas idzie do kartonu i będzie leżakował sobie. 
 

Co do UST nie zależało mi na czerni a na tym by w dzień dało się oglądać normalnie jak TV. Zastanawiałem się nad TV TCL 98 cali ale problemy z transportem i wniesieniem( może mniejsze ale jednak bo skubany waży w kartonie czy to skrzyni 100kg a na 3 piętro to taśtać to ja dziękuję ) a właśnie projektorem krótkiego rzutu. Najpierw patrzyłem za takimi do 2 tys€ ale to nie to, można by powiedzieć że przekraczając 3 tys € dostajemy już oczekiwaną jakość której oczekujemy. 
 

Od razu mówię że porównań nie robię i nie będę robił. 
 

Czy ktoś ma lepszy pomysł na podniesienie tego Projektora z podłogi???

700 zł za to coś to czyste szaleństwo!  http://www.media4home.com.pl/?419,vap-tr-s1-stoliki-audio

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
19 minut temu, Vintageaudiofil napisał:

Czy ktoś ma lepszy pomysł na podniesienie tego Projektora z podłogi???

Przecież stolarz jesteś....szafkę se zrób  taką jak tu...

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 hour ago, Vintageaudiofil said:

Nic nie sprzedaje! W naszym kraju są same darmozjady które za darmo by wszystko chciały.

Nie wiem po co ten agresywny ton. Chyba znowu za duzo % 😂

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Kolumny frontowe: Heco Celan XT701, Wzmacniacz: Yamaha AX900 - pracuje jako końcówka mocy, Amplituner: Marantz SR7010, Transport: Squeezebox Classic, Media player: Zidoo Z1000 Pro, Subwoofer: 2x Velodyne EQ-MAX12, Projektor: JVC DLA-X90R, Kolumny efektowe w konfiguracji 7.2.4: satelity 2×Quadral TSA300 (centralny) 4×Quadral TSA500 (surround) 4×Quadral TSA300 (atmos).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Vintageaudiofil

(Konto usunięte)
1 godzinę temu, Gmow1977 napisał:

Przecież stolarz jesteś....szafkę se zrób  taką jak tu...

 

Nie chcę, to szrot… wolałbym zrobić sobie nogi dębowe i do tego dębowy blat gdybym pracował w stolarni i miał maszyny pod ręką typu strugarka-wyrówniarka 4- ro wrzecionowa, frezarka dolno-wrzecionowa, pilarka stołowa, szlifierka taśmowa 5 pasowa… lakiernia itd. Niestety mieszkam w bloku i nie będę miał dostępu do maszyn. I jeszcze jedno mam 250 - wyspa opuszczona na 15 cm, nie mam zamiaru patrzeć na ekran pod samym sufitem! Środek ekranu musi być lekko powyżej oczu a nie na prawie 180 cm od podłogi…

39 minut temu, brewka87 napisał:

Nie wiem po co ten agresywny ton. Chyba znowu za duzo % 😂

Ta w twojej głowie chyba… ja zapier… od 5:00 do 18:00 a nie to co niektórzy siedzą w domu i w ch..a walą!!! Tobie i innym w miejscu publicznym nie warto sie… wolę sobie porozmawiać z normalnymi ludźmi na PW. 
 

Ode mnie tyle w tym temacie… nie będę wytykał każdemu z was tak jak to robi JVC. Szkoda mojego zdrowia na was, lepiej sobie posłuchać Vinyla i Dirty Diana z płyty Bad. Coś pięknego☺️ 

Edytowane przez Vintageaudiofil
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, Vintageaudiofil napisał:

Nie chcę, to szrot… wolałbym zrobić sobie nogi dębowe i do tego dębowy blat gdybym pracował w stolarni i miał maszyny pod ręką typu strugarka-wyrówniarka 4- ro wrzecionowa, frezarka dolno-wrzecionowa, pilarka stołowa, szlifierka taśmowa 5 pasowa… lakiernia itd. Niestety mieszkam w bloku i nie będę miał dostępu do maszyn. 

Ta w twojej głowie chyba… ja zapier… od 5:00 do 18:00 a nie to co niektórzy siedzą w domu i w ch..a walą!!! Tobie i innym w miejscu publicznym nie warto sie… wolę sobie porozmawiać z normalnymi ludźmi na PW. 
 

Ode mnie tyle w tym temacie… nie będę wytykał każdemu z was tak jak to robi JVC. Szkoda mojego zdrowia na was, lepiej sobie posłuchać Vinyla i Dirty Diana z płyty Bad. Coś pięknego☺️ 

Winyl ktoś odradzał, kosztem czego - pliki?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Vintageaudiofil

(Konto usunięte)
20 minut temu, darek2 napisał:

Winyl ktoś odradzał, kosztem czego - pliki?

Słuchałem ostatnie 5-6 lat plików zaczynając od MP3 po Flack, allac itd. Nie ma startu do Winyla. Miękkość brzmienia, analogowość, tego nie uświadczysz w cyfrze…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, Vintageaudiofil napisał:

Słuchałem ostatnie 5-6 lat plików zaczynając od MP3 po Flack, allac itd. Nie ma startu do Winyla. Miękkość brzmienia, analogowość, tego nie uświadczysz w cyfrze…

Oczywiście

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Vintageaudiofil

(Konto usunięte)
15 minut temu, darek2 napisał:

Oczywiście

Ja dopiero poznaję brzmienie i obcowanie z winylem, więc za dużo się nie wypowiem ale wciąga powoli coraz bardziej… na chwilę obecną kupuję nowe remasterowane wydania bo nie mam jeszcze myjki do płyt by kupować używki, dwa nie wiem skąd kupować by otrzymać najlepsze brzmienie ( kraj wydania )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Japonia.

Nic nie sprzedaje! W naszym kraju są same darmozjady które za darmo by wszystko chciały. JVC idzie do sypialnie i tam będzie typowo kinowy rozmiar 21:9 ALR ale elektrycznie rozwijany przed dużą szafą. Na jakiś czas idzie do kartonu i będzie leżakował sobie. 
 
Co do UST nie zależało mi na czerni a na tym by w dzień dało się oglądać normalnie jak TV. Zastanawiałem się nad TV TCL 98 cali ale problemy z transportem i wniesieniem( może mniejsze ale jednak bo skubany waży w kartonie czy to skrzyni 100kg a na 3 piętro to taśtać to ja dziękuję ) a właśnie projektorem krótkiego rzutu. Najpierw patrzyłem za takimi do 2 tys€ ale to nie to, można by powiedzieć że przekraczając 3 tys € dostajemy już oczekiwaną jakość której oczekujemy. 
 
Od razu mówię że porównań nie robię i nie będę robił. 
 
Czy ktoś ma lepszy pomysł na podniesienie tego Projektora z podłogi???
700 zł za to coś to czyste szaleństwo!  

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
A to funkcji "shift" nie dali w projektorze z 3 koła jurasów....


Martin,.zapierdalasz po 12 godzin i topisz kasę w kolejnych sprzętach, które za chwilę będziesz sprzedawał ze stratą.
Jak już masz kobietę, to weź lepiej w jakieś własne lokum zacznij inwestować, nie w graty.

Czy może już cię zostawiła i lecisz na grubo od nowa....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
16 godzin temu, Vintageaudiofil napisał:

Słuchałem ostatnie 5-6 lat plików zaczynając od MP3 po Flack, allac itd. Nie ma startu do Winyla. Miękkość brzmienia, analogowość, tego nie uświadczysz w cyfrze…

W ślepym teście zapewne też.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Vintageaudiofil

(Konto usunięte)
3 godziny temu, Adi777 napisał:

W ślepym teście zapewne też.

Nie jest to temat o winylu i muzyce ale nadmienię tylko że w połączeniu z amplitunerem Scott-R336, kolumnami Unitra ZG40 gra to przyzwoicie ale szukam w dobrej cenie ZG60c201 z kobaltowym bassem i średniakiem Saare które szły na eksport w dobrej cenie… na JBL mnie nie stać z tamtych lat😞

7 godzin temu, RAF77 napisał:

Japonia.

A to funkcji "shift" nie dali w projektorze z 3 koła jurasów....emoji23.png


Martin,.zapierdalasz po 12 godzin i topisz kasę w kolejnych sprzętach, które za chwilę będziesz sprzedawał ze stratą.
Jak już masz kobietę, to weź lepiej w jakieś własne lokum zacznij inwestować, nie w graty.

Czy może już cię zostawiła i lecisz na grubo od nowa....

A co Cię to interesuje? Zajmij się swoją du.ą! To jest moja sprawa na co wydaję! Mieszkanie własnościowe w Polce mam więc o chu… Ci chodzi!!! Znowu zaczynasz interesować się tym czym nie masz?🤔🤬

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.