Skocz do zawartości
IGNORED

wkładka do Pioneer PL-50L II


markamm
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Czy ktoś z szanownych Kolegów posiada/posiadał gramofon Pioneera z serii 50 lub 70?

Z jaką wkładką zgrywa się najlepiej i można wykorzystać jego potencjał?

Mam wersję z ramieniem aluminiowym "S" i gra to z integrą Accuphase e-305 (i wbudowanym pre dla MC)
Mam małe doświadczenie i stąd to pytanie. Miałem wkładkę MicroBenz Wood S i nie zagrało (brak dynamiki, dźwięk jak z CD)

Zamieniłem na DL-103r i tu już było super. Niestety wkładka zaczęła mocno trzaskać i smażyć.

Zrobię pewnie regenerację ale chciałbym kupić drugą wkładę i headshell, żeby cały czas coś grało.

Wkładka Denona ma ciut za mały poziom na wyjściu dla mojego wbudowanego pre (subiektywne odczucie, bo głośność wzmaka muszę kręcić na 40% a CD potrzebuje tylko 15-20%)

Dlatego chciałbym coś z ciut wyższym napięciem na wyjściu (ale dalej raczej niskopoziomowe MC) zależy mi na dynamice, muzykalności i dobrej scenie stereo

Dziękuję z góry za podzielenie się doświadczeniem! 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Moderatorzy
1 godzinę temu, markamm napisał:

Czy ktoś z szanownych Kolegów posiada/posiadał gramofon Pioneera z serii 50 lub 70?

Z jaką wkładką zgrywa się najlepiej i można wykorzystać jego potencjał?

Mam wersję z ramieniem aluminiowym "S" i gra to z integrą Accuphase e-305 (i wbudowanym pre dla MC)
Mam małe doświadczenie i stąd to pytanie. Miałem wkładkę MicroBenz Wood S i nie zagrało (brak dynamiki, dźwięk jak z CD)

Zamieniłem na DL-103r i tu już było super. Niestety wkładka zaczęła mocno trzaskać i smażyć.

Zrobię pewnie regenerację ale chciałbym kupić drugą wkładę i headshell, żeby cały czas coś grało.

Wkładka Denona ma ciut za mały poziom na wyjściu dla mojego wbudowanego pre (subiektywne odczucie, bo głośność wzmaka muszę kręcić na 40% a CD potrzebuje tylko 15-20%)

Dlatego chciałbym coś z ciut wyższym napięciem na wyjściu (ale dalej raczej niskopoziomowe MC) zależy mi na dynamice, muzykalności i dobrej scenie stereo

Dziękuję z góry za podzielenie się doświadczeniem! 

Mam PL70 Lll - od Twojego gramofonu różni się długością ramienia, co będzie pewnie miało znaczenie. U mnie dobrze gra z DL103R na ciężkim headshellu  (wkładka + head = 32g.) Wszystkie Ortofony MC również sobie nieźle radzą.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Moderatorzy
Godzinę temu, Marcinus napisał:

Wkładka Denona ma ciut za mały poziom na wyjściu dla mojego wbudowanego pre

Wbudowane pre na ogół są słabe dźwiękowo. Jeśli masz zamiar używać wkładek MC, to warto zainteresować się pre z ustawianym gain i  ohm

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Marcinus napisał:

Mam PL70 Lll - od Twojego gramofonu różni się długością ramienia, co będzie pewnie miało znaczenie. U mnie dobrze gra z DL103R na ciężkim headshellu  (wkładka + head = 32g.) Wszystkie Ortofony MC również sobie nieźle radzą.

A próbowałeś kiedyś Hana SL? Kusi mnie bo jest ciut mocniejsza na wyjściu i pre z Accuphase by miał lżej

Albo druga opcja zostanę przy DL103R (u mnie też dotychczas najlepiej zagrała)

Ale ja mam headshell Pionieer JP-503 który ma 9g plus wkładka 8,5g czyli dużo lżej ...
Jaki masz headshell? Wymienię na coś cięższego i sprawdzę efekt.

Z jakim pre MC łączysz DL103R? Być może w tą stronę również powinienem poszukać poprawy ...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Moderatorzy
19 minut temu, markamm napisał:

A próbowałeś kiedyś Hana SL? Kusi mnie bo jest ciut mocniejsza na wyjściu i pre z Accuphase by miał lżej

Albo druga opcja zostanę przy DL103R (u mnie też dotychczas najlepiej zagrała)

Ale ja mam headshell Pionieer JP-503 który ma 9g plus wkładka 8,5g czyli dużo lżej ...
Jaki masz headshell? Wymienię na coś cięższego i sprawdzę efekt.

Z jakim pre MC łączysz DL103R? Być może w tą stronę również powinienem poszukać poprawy ...

Audio-Technica AT-LH18H

103R podłączam go Iskra1 lub Gold Note PH-10

Pre Amp bardzo dużo wnosi do systemu.

Zanim zmienisz headshell, sprawdź, czy będziesz mógł go wyważyć na ramieniu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Marcinus napisał:

Audio-Technica AT-LH18H

103R podłączam go Iskra1 lub Gold Note PH-10

Pre Amp bardzo dużo wnosi do systemu.

Zanim zmienisz headshell, sprawdź, czy będziesz mógł go wyważyć na ramieniu.

Ja bym nie przesadzał z tym pre. Kiedy miałem Accu też zamontowałem kartę z pre phono i grało naprawdę spoko. W końcu to Accu więc bez przesady. Chociaż kiedy zmieniałem gramofon faktycznie wszyscy odradzali kor,ystanie z pre montowanych w Accu i Luxach. Teraz mam Yamahe 3200 i tu już inna bajka.

Co do wkładki MC to pozostań pr,y Japońcach Audio Technica OC9 Microline kosztuje grosze a gra czysto do końca każdej strony. Jest tu dy amika, scena i kapitalny wgląd w nagranie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Moderatorzy
5 godzin temu, Audroc napisał:

Co do wkładki MC to pozostań pr,y Japońcach Audio Technica OC9 Microline kosztuje grosze a gra czysto do końca każdej strony. Jest tu dy amika, scena i kapitalny wgląd w nagranie.

Poniekąd to prawda, choć w OC9 i pochodnych brakuje części pasma. Wiadomo, co kto lubi...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Marcinus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
11 godzin temu, Marcinus napisał:

Poniekąd to prawda, choć w OC9 i pochodnych brakuje części pasma. Wiadomo, co kto lubi...

A skąd to wiadomo.o, ja pierwszy raz słyszę. W innych wkładkach często brakuje detali, dźwięk jest zamulony, taki pseudoanalogowy. Coś jak tzw. brytyjskie brzmienie którego nie znoszę...

ATOC9ML poza świetnym niezwykle słodkim środkiem pasma, doskonale pokazuje detale przy potężnej podstawie basowej. Ale to tylko moja opinia, chociaż spotkałem sporo podobnych. Sam Thorens sprzedaje te wkładki pod swoją nazwa 2 razy drożej.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Moderatorzy
2 godziny temu, Audroc napisał:

A skąd to wiadomo.o, ja pierwszy raz słyszę. W innych wkładkach często brakuje detali, dźwięk jest zamulony, taki pseudoanalogowy. Coś jak tzw. brytyjskie brzmienie którego nie znoszę...

ATOC9ML poza świetnym niezwykle słodkim środkiem pasma, doskonale pokazuje detale przy potężnej podstawie basowej. Ale to tylko moja opinia, chociaż spotkałem sporo podobnych. Sam Thorens sprzedaje te wkładki pod swoją nazwa 2 razy drożej.

Pewnym jest, że detali tej wkładce nie brakuje. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Marcinus napisał:

Pewnym jest, że detali tej wkładce nie brakuje. 

No to chyba najważniejsze. No chyba że ktoś lubi granie zza koca, nie rozumiem tylko po co ten ironicznyton łosu...

Powiem tak, lepiej mieć wszystko i potem sobie modelować kablami, akustyka itp. niż próbować coś wycisnąć z dźwięku już ograniczonego, z pustego nie nalejesz.

Ale oczywiście to kwestia gustu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Moderatorzy
20 minut temu, Audroc napisał:

nie rozumiem tylko po co ten ironicznyton łosu...

Coś źle odebrałeś. Nic takiego nie było moim zamiarem.

22 minuty temu, Audroc napisał:

modelować kablami

To bym zostawił, jak już wszystkie inne opcje się wykorzysta.

23 minuty temu, Audroc napisał:

No chyba że ktoś lubi granie zza koca

Jest sporo ludzi, dla których ważniejsza jest barwa niż detale (ja się do nich nie zaliczam).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Microline to rzeczywiście przede wszystkim detal oraz wzorowy tracking który ogarnia zjawisko IGD chyba najlepiej ze wszystkich szlifów. 

Ci który wiedzą co to jest wiedzą jak irytującym być potrafi.

I wcale braków pasma być nie musi (stawiam że chodzi o dół) a jeżeli już to takie do szybkiego przyzwyczajenia.

1 godzinę temu, Marcinus napisał:

Jest sporo ludzi, dla których ważniejsza jest barwa niż detale (ja się do nich nie zaliczam).

A no właśnie , całe audio , tu mało co bywa obiektywne

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 13.07.2023 o 15:32, Marcinus napisał:

Coś źle odebrałeś. Nic takiego nie było moim zamiarem.

To bym zostawił, jak już wszystkie inne opcje się wykorzysta.

Jest sporo ludzi, dla których ważniejsza jest barwa niż detale (ja się do nich nie zaliczam).

Ok tylko co ma wspólnego barwa z brytyjskim brzmieniem synów górników grających cicho samym środkiem, żeby spracowanego taty nie obudzić. Ja najwyżej cenie barwę i soczystosc dźwięku i to odnajduje w Audio Technice MC OC9 ML. Wogole wróciłem do japońskiego sprzętu i dźwięku po latach męczarni że wspomnianym brytyjskim brzmieniem. Ale masz rację co kto lubi, aby nie generalizować i nie szufladkować jak Ty to zrobiłeś że wspomniana wkładka AT. W ten sposób można zanegować każda inna, jak i każdy element toru, tyle że to obiegowe i tzw. forumowe opinie

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 13.07.2023 o 15:10, Audroc napisał:

Powiem tak, lepiej mieć wszystko i potem sobie modelować kablami, akustyka itp. niż próbować coś wycisnąć z dźwięku już ograniczonego, z pustego nie nalejesz.

Ale oczywiście to

Kabel z ramienia do pre ma ogromne znaczenie , ten sam kabel na mm potrafi zamulać a na mc wyostrzyć wysokie tony i później krążą różne opinie ☺️

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 15.07.2023 o 17:51, Bartek Bartoszewski napisał:

Kabel z ramienia do pre ma ogromne znaczenie , ten sam kabel na mm potrafi zamulać a na mc wyostrzyć wysokie tony i później krążą różne opinie ☺️

Tak, bo jak pisałem wielokrotnie i w swojej wypowiedzi to potwierdziłeś, kable nie graja to nie instrumenty. Natomiast posiadają parametry elektryczne którymi wpływają na sąsiednie elementy, wpływając tym samym na dźwięk. Dlatego właśnie ten sam kabel raz zagra tak a raz inaczej, w zależności od tego jak wpłynie ba cały zestaw.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 12.07.2023 o 12:31, Marcinus napisał:

Mam PL70 Lll - od Twojego gramofonu różni się długością ramienia, co będzie pewnie miało znaczenie. U mnie dobrze gra z DL103R na ciężkim headshellu  (wkładka + head = 32g.) Wszystkie Ortofony MC również sobie nieźle radzą.

W weekend miałem w końcu trochę czasu się pobawić. Headshella nie wymieniłem ale dodałem obciążniki z dodatkowymi 3,5g. Teraz łączna masa z wkładką DL103R to 23g. Denon w końcu pokazał pazur. Dźwięk zmienił się nie do poznania, poprzednio matowy i płaski, a teraz dynamika, wybrzmienia i różne smaczki. Więcej nie dociążę bo przeciwwaga już nie ogarnie. Pokombinuję jeszcze z pre, bo jak pisałem obecnie korzystam tylko z pre w Accu.
Dziękuję za wskazówkę co do dociążenia ramienia dla DL103R ! 🙂

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich, mam takie pytanie, może ktoś wie o co chodzi, a więc mam gramofon Pioneer PL 550. Po włąśczeniu gramofonu wraz z zasilaczem uruchamia mi się sam talerz na stopie. Zasilacz jest dobry, co może być przyczynąś? Z gury bardzo dziękuję za odpowiedzi.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.