Skocz do zawartości
IGNORED

Poszukiwania nowych kolumn do KD atmos 7.2.4 doradźcie


Jay22
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć Wszystkim!

Przymierzam się do zmiany dotychczasowych kolumn Klipsch RP i przyda się trochę pomysłów w jakim kierunku iść i za czym się rozglądać. Wstępnie myślałem o Monitor Audio Silver 500, ale chętnie zbiorę pomysły na przesłuchanie innych marek.
 

Całość obecnie działa z Anthem MRX 740 8K, zdaje sobie sprawę, że jeśli będzie trzeba dołożyć do dodatkowych wzmacniaczy, to chętnie zmienię Emotive (obie sztuki z sygnatury A3 i A4) na coś innego, zwyczajnie swego czasu współpracowało to z Onkyo, tam się spisywało, natomiast może niekoniecznie teraz jest to najlepsze połączenie.

Główne zastosowanie, to KD + Atmos (11.1) - tak 60-70%, muzyka na drugim miejscu, a gdzieś w oddali PS5.

Pomieszczenie jest juz w dużej części przygotowane akustycznie. Metraż około 18m2.

Może uda się komuś dodać coś od siebie w temacie, będę wdzięczny. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Jay22
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Jay22 zmienił(a) tytuł na Poszukiwania nowych kolumn do KD (11.1) doradźcie
5 hours ago, Jay22 said:

Główne zastosowanie, to KD + Atmos (11.1)

Jaka konfiguracja? 7.1.4, 9.1.2? Jesli ma byc Atmos to zapis 11.1 wprowadza w błąd. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Kolumny frontowe: Heco Celan XT701, Wzmacniacz: Yamaha AX900 - pracuje jako końcówka mocy, Amplituner: Marantz SR7010, Transport: Squeezebox Classic, Media player: Zidoo Z1000 Pro, Subwoofer: 2x Velodyne EQ-MAX12, Projektor: JVC DLA-X90R, Kolumny efektowe w konfiguracji 7.2.4: satelity 2×Quadral TSA300 (centralny) 4×Quadral TSA500 (surround) 4×Quadral TSA300 (atmos).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, brewka87 napisał:

Jaka konfiguracja? 7.1.4, 9.1.2? Jesli ma byc Atmos to zapis 11.1 wprowadza w błąd. 

Zgadza się, jest błąd... radośnie na szybko wpisałem liczbę aktywnych kanałów, zamiast zrobić prawidłowy zapis 7.1.4. Niestety minął kwadrans i nie mogę edytować wpisu, poprosiłem moderację i czekam na poprawkę. 

 

Czekałem tylko, aż ktoś mi to wytknie 😉 przynajmniej wiem, że ludzie czytają i reagują 😁

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
11 minutes ago, Jay22 said:

Czekałem tylko, aż ktoś mi to wytknie 😉 przynajmniej wiem, że ludzie czytają i reagują 😁

To się doczekałeś 🙂

Klipsche są ogolnie chwalone jesli chodzi o KD, a z tego co napisales kino jest priorytetem.

Od siebie dodam tez, ze warto isc w układ 7.2.4. Dwa suby względem jednego moim zdaniem robi roznice. Sam mam taką konfigurację i sobie chwalę😎

No wlasnie nie napisales jaki sub ma z tym wspolpracowac?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Kolumny frontowe: Heco Celan XT701, Wzmacniacz: Yamaha AX900 - pracuje jako końcówka mocy, Amplituner: Marantz SR7010, Transport: Squeezebox Classic, Media player: Zidoo Z1000 Pro, Subwoofer: 2x Velodyne EQ-MAX12, Projektor: JVC DLA-X90R, Kolumny efektowe w konfiguracji 7.2.4: satelity 2×Quadral TSA300 (centralny) 4×Quadral TSA500 (surround) 4×Quadral TSA300 (atmos).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam debiut na forum godny świeżaka 😉

Obserwuje już kilka for internetowych, a z jednego właśnie się wyprowadzam między innymi tutaj. Przeczytałem też sporo wpisów w jednym z tematów o zestawach i zdjęciach. Zapoznałem się kto jest dość aktywny i pisze sensownie, a kto pisze z nudów i trolluje - praca domowa odrobiona 😉 

Co do tematu, to niestety widzę, że nie pojawia się to co wpisywałem w profilu, a mianowicie zestaw, więc skopiuję raz i wkleję tutaj na cały temat: 

Projektor: JVC RS540 |Ekran: Kauber inCeil. Tensioned Black Top 16:9-113" |AVR: ANTHEM MRX 740 8K |Emotiva BasX A3 | Emotiva BasX A4 | Audio: Klipsch RP-6000F | RP-504C | RP-502S | RP-600M | ATMOS: 4x Monitor Audio C280-IDC|SUB: SVS PB-4000 / Odtwarzacze: Oppo 203 | Apple TV 4K (2nd gen.) + NAS Synology DS920+ (16TB)

Generalnie wiem, że dwa suby, a nawet cztery, to piękna sprawa, żeby opanować niskie tony w pokoju, ale muszę to przemyśleć na spokojnie, trochę mnie poniósł hurraoptymizm jednej sztuki i to dość dużej, a wypadałoby nabyć i ulokować gdzieś drugą taką... to niby miał być pokój dzienny, a zaczyna przypominać typowo salkę do kina domowego.

Klipsch się spisuje, nie powiem, że nie, wybierałem świadomie typowo pod KD, natomiast muzyki też lubię posłuchać, a zdaje sobie sprawę, że daleko im do dobrych kolumn pod tym względem, stąd szukam co i jak można poprawić w brzmieniu, połączyć dobrej jakości KD i muzykę. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Jay22
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, Jay22 napisał:

Mam debiut na forum godny świeżaka 😉

Obserwuje już kilka for internetowych, a z jednego właśnie się wyprowadzam między innymi tutaj. Przeczytałem też sporo wpisów w jednym z tematów o zestawach i zdjęciach. Zapoznałem się kto jest dość aktywny i pisze sensownie, a kto pisze z nudów i trolluje - praca domowa odrobiona 😉 

Co do tematu, to niestety widzę, że nie pojawia się to co wpisywałem w profilu, a mianowicie zestaw, więc skopiuję raz i wkleję tutaj na cały temat: 

Projektor: JVC RS540 |Ekran: Kauber inCeil. Tensioned Black Top 16:9-113" |AVR: ANTHEM MRX 740 8K |Emotiva BasX A3 | Emotiva BasX A4 | Audio: Klipsch RP-6000F | RP-504C | RP-502S | RP-600M | ATMOS: 4x Monitor Audio C280-IDC|SUB: SVS PB-4000 / Odtwarzacze: Oppo 203 | Apple TV 4K (2nd gen.) + NAS Synology DS920+ (16TB)

Generalnie wiem, że dwa suby, a nawet cztery, to piękna sprawa, żeby opanować niskie tony w pokoju, ale muszę to przemyśleć na spokojnie, trochę mnie poniósł hurraoptymizm jednej sztuki i to dość dużej, a wypadałoby nabyć i ulokować gdzieś drugą taką... to niby miał być pokój dzienny, a zaczyna przypominać typowo salkę do kina domowego.

Klipsch się spisuje, nie powiem, że nie, wybierałem świadomie typowo pod KD, natomiast muzyki też lubię posłuchać, a zdaje sobie sprawę, że daleko im do dobrych kolumn pod tym względem, stąd szukam co i jak można poprawić w brzmieniu, połączyć dobrej jakości KD i muzykę. 

No tak system 11.1 można rozróżnić na 2 sposoby instalacji 7.1.4 lub 9.1.2

Co do tematu fajny zestawy generalnie ale taki duży sub w tak małym pokoju, ja co prawda mam też serię 4000 ale SB a nie PB ponieważ słucham na subie również muzyki a konstrukcja PB do muzyki sie nie nadaje, a SB jest uniwersalny i kino i stereo. Suba zostaw tego jednego co masz, absolutnie nie kupuj 2 na taki mały pokoik jeden SB4000 wystarczy a masz PB.

Klipsche mam rozumieć że 7.0 czy cała dolna warstwa do wywalenia wszystkie 7 głośników, masz Atmosy z Monitor Audio więc aby to współgrało brzmieniowo dolna i górna warstwa z tej samej firmy więc dół zrób w oparciu o Monitor Audio Silver fronty, central, dipole i monitory podstawkowe wszystko z linii Silver chyba że masz kasę to idź w linię Gold.

Ale ja nie rozumiem który sklep Tobie to sprzedał i zamontował, Klipsch jako dolna warstwa a Monitor Audio jako górne to już lepiej było Atmosy też dać z Klipsch, brzmieniowo taki misz masz a każdy producent głośników inaczej gra. Zasada jest taka albo wszystko po za subem robisz z Klipsch albo z Monitor Audio ciekawe który sklep audio w Polsce jest taki mądry.

Wszystkie 11 głośników oprócz suba z tej samej firmy ale nie musi być z tej samej serii.

Oppo fajna maszyna zostaw, Apple TV dziadostwo do wyrzucenia,

Anthem amplituner do wymiany zdecydowanie ma tylko 7 końcówek a ty potrzebujesz 11 więc kup Pioneera lub Denona, Yamahę, jeżeli koniecznie chcesz Anthema to mają 11 kanałowy amplituner MRX 1140.

Ekran elektryczny Kaubera wymień na jakikolwiek może być Kauber lub Adeo albo coś innego ale RAMOWY to jedyne sensowne rozwiązanie jeżeli chodzi o projekcję i kino, nawet najlepszy ekran elektryczny z napinaczami jak się tak go będzie zwijać i rozwijać to po 150 razach się zepsuję a w najlepszym wypadku się pofaluję i pomarszczy.

Chyba że masz też TV ale ja bym go wyrzucił i wszystko oglądał z JVC na twoim miejscu nawet telewizje czy sport.

Projektor do zmiany na laserowe JVC RS2100 lub 3100.

Nic nie napisałeś o kablach HDMI, głośnikowych, RCA, kablach zasilających oraz o listwach filtrujących, rozumiem że to nie jest dla Ciebie ważne. I masz to wszystko spięte kablem z castoramy a listwy to używasz komputerowej/przedłużacza za 50 zł.

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez JVC 4K
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
13 godzin temu, JVC 4K napisał:

Co do tematu fajny zestawy generalnie ale taki duży sub w tak małym pokoju, ja co prawda mam też serię 4000 ale SB a nie PB ponieważ słucham na subie również muzyki a konstrukcja PB do muzyki sie nie nadaje, a SB jest uniwersalny i kino i stereo. Suba zostaw tego jednego co masz, absolutnie nie kupuj 2 na taki mały pokoik jeden SB4000 wystarczy a masz PB.

w małych pomieszczeniach znacznie lepiej sprawdzi się kilka mniejszych niż jeden duży.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
37 minutes ago, fetek said:

w małych pomieszczeniach znacznie lepiej sprawdzi się kilka mniejszych niż jeden duży.

Dlatego od razu zaproponowalem, zeby isc w 7.2.4. Nawet jesli jeden PB4000 wystarcza (a z pewnoscią tak jest) to dwa suby zapewniają lepsze "rozłozenie" basu w pomieszczeniu. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Kolumny frontowe: Heco Celan XT701, Wzmacniacz: Yamaha AX900 - pracuje jako końcówka mocy, Amplituner: Marantz SR7010, Transport: Squeezebox Classic, Media player: Zidoo Z1000 Pro, Subwoofer: 2x Velodyne EQ-MAX12, Projektor: JVC DLA-X90R, Kolumny efektowe w konfiguracji 7.2.4: satelity 2×Quadral TSA300 (centralny) 4×Quadral TSA500 (surround) 4×Quadral TSA300 (atmos).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
21 hours ago, Jay22 said:

to niby miał być pokój dzienny, a zaczyna przypominać typowo salkę do kina domowego.

Tak się własnie ta "choroba" zaczyna 😉 powodzenia zyczę w zlozeniu zestawu ktory będzie dawał mnostwo frajdy, chociaz wiem, ze idealnego nie ma. Zawsze po jakims czasie zechcesz cos zmienic 😊

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Kolumny frontowe: Heco Celan XT701, Wzmacniacz: Yamaha AX900 - pracuje jako końcówka mocy, Amplituner: Marantz SR7010, Transport: Squeezebox Classic, Media player: Zidoo Z1000 Pro, Subwoofer: 2x Velodyne EQ-MAX12, Projektor: JVC DLA-X90R, Kolumny efektowe w konfiguracji 7.2.4: satelity 2×Quadral TSA300 (centralny) 4×Quadral TSA500 (surround) 4×Quadral TSA300 (atmos).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co myślicie o mieszaniu firm i serii? bo o wyższości dwóch subwooferów nad jednym większym już wiele czytałem, temat zszedł trochę na inne tory.
 

Podzieli się ktoś przykładami mixami w zestawach i zadowolenia z takiej kombinacji? 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podstawa to przód taki sam. Dalej ja nie widzę przeciwskazań do innych firm. To co się dzieje w surroundach czy atmosie to nie wymaga tej samej serii głośników. Ale to moje subiektywne zdanie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
8 minutes ago, STELVIO said:

Podstawa to przód taki sam. Dalej ja nie widzę przeciwskazań do innych firm. To co się dzieje w surroundach czy atmosie to nie wymaga tej samej serii głośników. Ale to moje subiektywne zdanie.

Ewentualnie dolna warstwa na tych samych głosnikach skoro to ma byc typowo kino to nawet na fronty mozna dać mniejsze kolumny podstawkowe, a atmosy mozna zastosowac juz inne.

Popieram to co napisał @STELVIO ze w atmosach az tak wiele się nie dzieje, zeby zastosowanie glosnikow innej firmy az tak bardzo zepsuło przekaz. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Kolumny frontowe: Heco Celan XT701, Wzmacniacz: Yamaha AX900 - pracuje jako końcówka mocy, Amplituner: Marantz SR7010, Transport: Squeezebox Classic, Media player: Zidoo Z1000 Pro, Subwoofer: 2x Velodyne EQ-MAX12, Projektor: JVC DLA-X90R, Kolumny efektowe w konfiguracji 7.2.4: satelity 2×Quadral TSA300 (centralny) 4×Quadral TSA500 (surround) 4×Quadral TSA300 (atmos).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
34 minuty temu, brewka87 napisał:

Tak się własnie ta "choroba" zaczyna

a potem stwierdzasz że filmy są coraz gorsze, ścieżki dziadkowe coraz niższej jakości i w sumie to mało co jest oglądać 😛

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja z kolei poszedłem w spójność kanałów i wszystkie 19 ( dla 2 kodeków) są identyczne:)

Kolega jest chyba z Łodzi , umów się z kolegą firestorm7 ( także z Łodzi , znajdziesz go na www.hdtv.com.pl 🙂 ) i wpadajcie do mnie , zapraszam 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć STELVIO, zauważyłem że na tym forum jakoś ludzie są bardziej aktywni, w temacie na innym popularnym serwisie, tam raczej panuje trochę martwica, więc prędzej zdjęcia pojawią się tutaj, ale to zajrzę już z czasem do Waszego tematu o zestawach 😉 

Co do firm i serii, trochę się łudziłem, że można postawić na mix centralnego i MA Silver 500 na front, bo akurat Klipsch ma wyjątkowo dobry ten klocek (504C), ale jak trzeba zmienić, to zmienię 🤷🏻‍♂️

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedno pytanie 

Po , co takie wielkie klocki , jak i tak odetniesz je na 80 Hz ?

Lepiej zaoszczędzone $ przeznaczyć na drugi sub . To on będzie Ciebie masował 🙂 , a nie głośniki .

No chyba , że stawiamy na wygląd .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Ja z kolei poszedłem w spójność kanałów i wszystkie 19 ( dla 2 kodeków) są identyczne:)
Kolega jest chyba z Łodzi , umów się z kolegą firestorm7 ( także z Łodzi , znajdziesz go na www.hdtv.com.pl ) i wpadajcie do mnie , zapraszam 
I podejrzewam, że większość tak ma. Ale pytanie było czy ogólnie jest to dopuszczalne. I w sumie jest. Nie wspomnę już o tym, że każdy z inaczej może to odbierać. Tzn dźwięk.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 minutes ago, fetek said:

a potem stwierdzasz że filmy są coraz gorsze, ścieżki dziadkowe coraz niższej jakości i w sumie to mało co jest oglądać 😛

 

No niestety cos w tym jest 😉 im lepszy sprzęt i wybredniejsze ucho, tym trudniej zadowolic takiego melomana 🙂 jak ktos ogląda filmy na telewizorze z wbudowanych głosnikow, to wszystko dla niego brzmi tak samo "dobrze" 😄

4 minutes ago, Jay22 said:

Co do firm i serii, trochę się łudziłem, że można postawić na mix centralnego i MA Silver 500 na front, bo akurat Klipsch ma wyjątkowo dobry ten klocek (504C), ale jak trzeba zmienić, to zmienię 🤷🏻‍♂️

Przeciez nikt Ci nie zabroni sprobowac posluchac takiej konfiguracji. Jesli bedzie to dla Ciebie dobrze grac, to czemu nie?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Kolumny frontowe: Heco Celan XT701, Wzmacniacz: Yamaha AX900 - pracuje jako końcówka mocy, Amplituner: Marantz SR7010, Transport: Squeezebox Classic, Media player: Zidoo Z1000 Pro, Subwoofer: 2x Velodyne EQ-MAX12, Projektor: JVC DLA-X90R, Kolumny efektowe w konfiguracji 7.2.4: satelity 2×Quadral TSA300 (centralny) 4×Quadral TSA500 (surround) 4×Quadral TSA300 (atmos).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 @Stelvio ,  Ciebie także zapraszam 🙂 Poważnie:)

I @brewka87 także 🙂

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez max720
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, max720 napisał:

Ja z kolei poszedłem w spójność kanałów i wszystkie 19 ( dla 2 kodeków) są identyczne:)

Kolega jest chyba z Łodzi , umów się z kolegą firestorm7 ( także z Łodzi , znajdziesz go na www.hdtv.com.pl 🙂 ) i wpadajcie do mnie , zapraszam 

Zgadza się, jestem z Łodzi 😉 dobrze wiedzieć kto jeszcze (ew. okolice) to można zobaczyć coś na żywo i  przekonać do jakichś sensownych zmian 😉 i/lub podyskutować w tej tematyce. (Właśnie z wymienionego przez Ciebie forum przeniosłem się z wszelakimi tematami tutaj)

9 minut temu, brewka87 napisał:

Ewentualnie dolna warstwa na tych samych głosnikach skoro to ma byc typowo kino to nawet na fronty mozna dać mniejsze kolumny podstawkowe, a atmosy mozna zastosowac juz inne.

Popieram to co napisał @STELVIO ze w atmosach az tak wiele się nie dzieje, zeby zastosowanie glosnikow innej firmy az tak bardzo zepsuło przekaz. 

Ja mam mix górnej warstwy i dolnej i jest dobrze, przynajmniej te modele, które zastosowałem. Bardziej zainteresował mnie temat tego, że ludzie potrafią zostawić środek np. od Klipsch i wstawić coś innego na fronty, więc postanowiłem zaczerpnąć szerzej informacji od Was  🙂

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 minutes ago, max720 said:

Ciebie także zapraszam 🙂 Poważnie:)

I @brewka87 także 🙂

Dzięki. Mam brata w Łodzi, moze jak kiedys go odwiedzę, to skorzystam z zaproszenia ☺

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Kolumny frontowe: Heco Celan XT701, Wzmacniacz: Yamaha AX900 - pracuje jako końcówka mocy, Amplituner: Marantz SR7010, Transport: Squeezebox Classic, Media player: Zidoo Z1000 Pro, Subwoofer: 2x Velodyne EQ-MAX12, Projektor: JVC DLA-X90R, Kolumny efektowe w konfiguracji 7.2.4: satelity 2×Quadral TSA300 (centralny) 4×Quadral TSA500 (surround) 4×Quadral TSA300 (atmos).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Przeciez nikt Ci nie zabroni sprobowac posluchac takiej konfiguracji. Jesli bedzie to dla Ciebie dobrze grac, to czemu nie?
No właśnie. To ma grać dla Ciebie. Nie dla forum.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
7 minutes ago, Jay22 said:

Ja mam mix górnej warstwy i dolnej i jest dobrze, przynajmniej te modele, które zastosowałem. Bardziej zainteresował mnie temat tego, że ludzie potrafią zostawić środek np. od Klipsch i wstawić coś innego na fronty, więc postanowiłem zaczerpnąć szerzej informacji od Was  🙂

Czasem tak jest, ze się podłącza to co się ma, a nie to co by się chciało 😉 np jakies pozostałosci po innym systemie albo odziedziczone klocki..

2 minutes ago, STELVIO said:

No właśnie. To ma grać dla Ciebie. Nie dla forum.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Oczywiscie ze tak. Nawet jesli znajdą się tacy co wysmieją daną konfigurację

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Kolumny frontowe: Heco Celan XT701, Wzmacniacz: Yamaha AX900 - pracuje jako końcówka mocy, Amplituner: Marantz SR7010, Transport: Squeezebox Classic, Media player: Zidoo Z1000 Pro, Subwoofer: 2x Velodyne EQ-MAX12, Projektor: JVC DLA-X90R, Kolumny efektowe w konfiguracji 7.2.4: satelity 2×Quadral TSA300 (centralny) 4×Quadral TSA500 (surround) 4×Quadral TSA300 (atmos).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 minutes ago, max720 said:

Mieszkam na Podlasiu. Pakujcie się w 3/4 🙂

Wybacz, zrozumialem, ze tez Łódź 😊

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Kolumny frontowe: Heco Celan XT701, Wzmacniacz: Yamaha AX900 - pracuje jako końcówka mocy, Amplituner: Marantz SR7010, Transport: Squeezebox Classic, Media player: Zidoo Z1000 Pro, Subwoofer: 2x Velodyne EQ-MAX12, Projektor: JVC DLA-X90R, Kolumny efektowe w konfiguracji 7.2.4: satelity 2×Quadral TSA300 (centralny) 4×Quadral TSA500 (surround) 4×Quadral TSA300 (atmos).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, max720 napisał:

Jedno pytanie 

Po , co takie wielkie klocki , jak i tak odetniesz je na 80 Hz ?

Lepiej zaoszczędzone $ przeznaczyć na drugi sub . To on będzie Ciebie masował 🙂 , a nie głośniki .

No chyba , że stawiamy na wygląd .

Temat kina rozwijam od jakiegoś czasu, człowiek uczy się na błędach, ja mam parę grzechów jakie popełniłem w związku z planowaniem wszystkiego, zapewne uległem niejednokrotnie magii wielkości, bo zejść SUB potrafi pięknie, ale zajmuje swoje... Całe szczęście pomieszczenie wygląda już coraz bardziej jak salka kinowa, więc... 😉 powoli je poprawiam. Nie mam, aż tak dużo czasu na moje hobby, ale sukcesywnie wymieniam pewne elementy. Tym razem padło na wymianę kolumn i instalację klimatyzacji, bo robi się trochę gorąco w pomieszczeniu w trakcie seansu. 
 

7 minut temu, STELVIO napisał:

No właśnie. To ma grać dla Ciebie. Nie dla forum.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Wierzę w doświadczenie forumowiczów, a z racji braku czasu, staram się zminimalizować błądzenie, a celować w sprawdzone rozwiązania, możecie mnie zlinczować, ale niestety coś za coś, trochę obcinam sobie frajdy z poszukiwań, ale za to później efekt końcowy z pewnością jest lepszy, niż gorszy 😉

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
12 minut temu, brewka87 napisał:

Czasem tak jest, ze się podłącza to co się ma, a nie to co by się chciało 😉 np jakies pozostałosci po innym systemie albo odziedziczone klocki..

Oczywiscie ze tak. Nawet jesli znajdą się tacy co wysmieją daną konfigurację

Tutaj wszystko robiłem od zera, łącznie z pomieszczeniem. Marzył mi się taki pokój, ale chciałem pogodzić dzienny z "salką kinową" - po czasie wyszło, że za bardzo ciągnie w stronę salki 🤷🏻‍♂️
 

Początkowo zaczynałem od Logitech Z5500, później Onkyo TX-SR507 i zestaw Bose Acoustimass 6 IV + ekran KraftMann 4:3 z BenQ W1700+... nie ma nawet co porównywać tego co było kiedyś vs teraz 😉

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
11 minutes ago, Jay22 said:

Początkowo zaczynałem od Logitech Z5500, później Onkyo TX-SR507 i zestaw Bose Acoustimass 6 IV + ekran KraftMann 4:3 z BenQ W1700+... nie ma nawet co porównywać tego co było kiedyś vs teraz 😉

Ja zaczynałem od przypadkowych głosnikow z amplitunerem Thomson Scenium DPL2000 plus projektor NEC MT1030+ do tego subwoofer samoróbka na jakims 25cm głosniku i ekran tez samoróbka 😊 16-17 lat temu byłem z tego zadowolony 😆 pozniej na kilka lat zrezygnowałem z nagłosnienia wielokanałowego i oglądałem w stereo. Dopiero od niedawna znowu zachorowałem na KD i chciałem zrobic kino z Atmosem ☺

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Kolumny frontowe: Heco Celan XT701, Wzmacniacz: Yamaha AX900 - pracuje jako końcówka mocy, Amplituner: Marantz SR7010, Transport: Squeezebox Classic, Media player: Zidoo Z1000 Pro, Subwoofer: 2x Velodyne EQ-MAX12, Projektor: JVC DLA-X90R, Kolumny efektowe w konfiguracji 7.2.4: satelity 2×Quadral TSA300 (centralny) 4×Quadral TSA500 (surround) 4×Quadral TSA300 (atmos).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.