Skocz do zawartości
IGNORED

Wzmacniacz słuchawkowy


Sandinist
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie. Małe pytanie , duży problem. Pomimo wieku jestem początkujący w dziedzinie stereo. Podpowiedzcie proszę czy jest sens mojego toku rozumowania. Dysponuję w tej chwili zestawem kina domowego Onkyo TX-NR 6100 plus zestaw 5.1 głośników Jamo. Wiadomo , że odsłuch muzyki w zakresie stereo nie poraża. Korzystam z kina domowego i nie chciałbym się z nim rozstawać , ale nie mam miejsca na rozbudowę o kolejny wzmacniacz i drugi zestaw kolumn. Wymyśliłem żeby skonstruować tor stereo w oparciu o wzmacniacz słuchawkowy i słuchawki nauszne. Poczytałem chociażby o zestawie w rodzaju Chord Mojo 2 i Fostex TH 610 proponowanych przez pewien sklep. Czy odbiór z takiego zestawu po podłączeniu gramofonu lub odtwarzacza CD ma szansę być lepszy od pożałowania godnego odsłuchu kina Onkyo na Jamo ?

Serdecznie pozdrawiam i z góry dziękuję za WSZELKIE sugestie - Andrzej

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ma olbrzymie szanse! I to nawet przy stosunkowo niskim nakladzie finansowym.
Ale trzeba sie od poczatku przygotowac i pogodzic z tym, ze to jest zupelnie inny typ odbioru muzyki niz przez glosniki.
Pisze swiadomo INNY a nie GORSZY/LEPSZY.

Co na pewno wymaga „przestawienia“ i przyzwyczajenia, to reprezentacja/odbior sceny/przestrzeni. Ale za to zyskujesz precyzje brzmienia, dynamike i brak zaklocen wynikajacych z akustyki pomieszczenia -> pod tym wzgledem jakosc fantastyczna! Lepsza niz w ultradrogich systemach glosnikowych.

Przy wyborze w zadnym wypadku nie kierowal bym sie ofertami/pakietami sprzedawcow!

Niezaleznie od posiadanego budzetu, najpierw ustalil bym, jakiego typu budowy sluchawki preferujesz (otwarte/zamkniete) a potem jakiego typu brzmienia sluchawki (bardziej „soczyste“ typu Beyery, czy bardziej „suche“ typu Senheiser/AKG) wolisz, a dopiero potem kontynuowal bym dyskusje, ktore sluchawki i wzmacniacz sa sensowne w twojej klasie cenowej.

Najpierw przesluchaj wiele roznych sluchawk, i zapamietaj sobie ich typy! Jest wiele wiele roznych brzmien/charakterow!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gramofon komplikuje troche sprawe (bo wiekszosc wzmacniaczy sluchawkowych nie ma wejscia gramofonowego), ale jesli masz do niego odpowiedni Phono-Amp, to nie ma problemu.

A ten Chord wogole nie ma wejscia analogowego

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, Sandinist napisał:

Wymyśliłem żeby skonstruować tor stereo w oparciu o wzmacniacz słuchawkowy

A co jest złego w wyjściu słuchawkowym w tym Onkyo? Podłącz słuchawki pod Onkyo i sprawdź nausznie. Jeśli nie będzie pasowało brzmienie z dziury w Onkyo to następnie sobie będziesz sprawdzał inne wynalazki typu wzmacniacz słuchawkowy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez yayacek

Sprzęt studyjny i oprogramowanie studyjne. Edytory, sekwencery, stacje robocze (DAW), authoring, stoły, maszyny i linie replikacyjne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, yayacek napisał:

A co jest złego w wyjściu słuchawkowym w tym Onkyo? Podłącz słuchawki pod Onkyo i sprawdź nausznie. Jeśli nie będzie pasowało brzmienie z dziury w Onkyo to następnie sobie będziesz sprawdzał inne wynalazki typu wzmacniacz słuchawkowy.

Dzięki za zainteresowanie i już odpowiadam. W tygodniu kilkanaście godzin słucham na tym Onkyo muzyki. Do wyboru mam budżetowe bezprzewodowe Sennheiser i stare poczciwe Superlux HD681 (nawiasem mówiąc chyba ciekawsze brzmieniowo). Temat zatem odsłuchu przez słuchawki nie jest mi całkowicie obcy. Tyle tylko , że to Onkyo to ampli kina domowego strasznie poniewierany przez słuchaczy stereo za fatalne brzmienie. Pomyślałem zatem , że zmiana toru na słuchawki ze wzmacniaczem słuchawkowym lepiej zrobią robotę niż dotychczasowy tor. Ten Chord w poście faktycznie bez wejść. Popatrzę dalej za zamkniętymi słuchawkami ze wzmakiem. Szukam opinii ludzi którzy robili taką przesiadkę żeby wiedzieć czego szukać na ewentualnych odsłuchach. Twój post już mi coś podpowiedział : "Ma olbrzymie szanse! I to nawet przy stosunkowo niskim nakladzie finansowym." oraz "Przy wyborze w zadnym wypadku nie kierowal bym sie ofertami/pakietami sprzedawcow!"

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, 

w takim budżecie na pewno znajdzie się bardzo dużo opcji. Odsłuch z CD i gramofonu jak najbardziej jest możliwy, ale do gramofonu potrzebny będzie na pewno przedwzmacniacz słuchawkowy. Przyda się również switch RCA, bo większość wzmacniaczy słuchawkowych posiada tylko jedno wejście analogowe lub RCA + XLR. Jeśli Twój CD posiada XLR, to problem odpada. 

Ciężko obecnie cokolwiek doradzić, bo nie znam Twoich personalnych preferencji, więc rzucę trzema całkiem różnymi parami słuchawek, które są dobre i mogą się spodobać. 

Wspomniane przez Ciebie Fostexy na pewno są fajną opcją, z otwartych sprawdziłbym też Hifiman Ananda oraz Meze 109 Pro. Trzy różne brzmienia, które pozwolą znaleźć dalszy kierunek. W razie czego zapraszamy do naszego salonu, znajdziesz też wiele innych opcji i wzmacniaczy 🙂

Pomagamy, doradzamy, wypożyczamy, zapraszamy na indywidualne odsłuchy.

Najlepsze ceny dla forumowiczów magazynu Audiostereo - zapytaj o ofertę! Pełna oferta na stronie www.Q21.pl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 27.08.2023 o 11:25, Sandinist napisał:

Czy odbiór z takiego zestawu po podłączeniu gramofonu lub odtwarzacza CD ma szansę być lepszy od pożałowania godnego odsłuchu kina Onkyo na Jamo ?

Oczywiście,

na słuchawkach słucha się oczywiście ciut inaczej, jednak uważam (sam jestem aktualnie słuchawkowcem) ma to też wiele zalet, jak chociażby brak problemu z akustyką. 

W założonym budżecie odsłuchaj kilka zestawów słuchawkowych różnych producentów i sam wybierzesz 🙂

My mamy w ofercie słuchawki Audio Technica, Audeze, oraz elektronikę Lehmann Audio. 

Zapraszamy i do nas 🙂

Ogólnopolska sieć salonów audio-video Top Hi-Fi & Video Design
30 lat doświadczenia | 20 salonów na terenie Polski | Profesjonalni doradcy | Sale odsłuchowe w każdym salonie
www.tophifi.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, Top Hi-Fi & Video Design napisał:

Oczywiście,

na słuchawkach słucha się oczywiście ciut inaczej, jednak uważam (sam jestem aktualnie słuchawkowcem) ma to też wiele zalet, jak chociażby brak problemu z akustyką. 

W założonym budżecie odsłuchaj kilka zestawów słuchawkowych różnych producentów i sam wybierzesz 🙂

My mamy w ofercie słuchawki Audio Technica, Audeze, oraz elektronikę Lehmann Audio. 

Zapraszamy i do nas 🙂

Dzięki za zainteresowanie moim postem. Znam Twój sklep , bo w nim już kilka razy kupowałem w Łodzi. Poprzedni zestaw Yamahy był od Was. Z tym tematem tez 2 krotnie telefonicznie już się zwracałem , ale wciąż brak możliwości umówienia terminu odsłuchu więc nie mam jak porównać , ale dzięki za propozycję.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Sandinist
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro jesteś z Łodzi, to do naszego salonu w Pabianicach droga jest krótka 🙂 Znajdzie się sporo ciekawych opcji, w tym te wspomniane przeze mnie wyżej. 

Pomagamy, doradzamy, wypożyczamy, zapraszamy na indywidualne odsłuchy.

Najlepsze ceny dla forumowiczów magazynu Audiostereo - zapytaj o ofertę! Pełna oferta na stronie www.Q21.pl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
24 minuty temu, Q21 napisał:

Skoro jesteś z Łodzi, to do naszego salonu w Pabianicach droga jest krótka 🙂 Znajdzie się sporo ciekawych opcji, w tym te wspomniane przeze mnie wyżej. 

Też kupiłem troszkę sprzętu u Was , ale jak i powyżej mam kłopot żeby telefonicznie umówić jakiś termin odsłuchów. Popróbuję zatem znowu

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
15 godzin temu, Sandinist napisał:

Dzięki za zainteresowanie moim postem. Znam Twój sklep , bo w nim już kilka razy kupowałem w Łodzi. Poprzedni zestaw Yamahy był od Was. Z tym tematem tez 2 krotnie telefonicznie już się zwracałem , ale wciąż brak możliwości umówienia terminu odsłuchu więc nie mam jak porównać , ale dzięki za propozycję.

zapraszam w takim razie do nas do Poznania przy ul. Woźnej. Wszystko zorganizujemy 😉

Ogólnopolska sieć salonów audio-video Top Hi-Fi & Video Design
30 lat doświadczenia | 20 salonów na terenie Polski | Profesjonalni doradcy | Sale odsłuchowe w każdym salonie
www.tophifi.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.