Skocz do zawartości
IGNORED

Denon avr-x2800h vs Yamaha RX-V6A


Rafał42
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

A4A to amplitnuer zintegrowany (składa się z przedwzmacniacza i końcówki mocy)

Ogólnopolska sieć salonów audio-video Top Hi-Fi & Video Design
30 lat doświadczenia | 20 salonów na terenie Polski | Profesjonalni doradcy | Sale odsłuchowe w każdym salonie
www.tophifi.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, Top Hi-Fi & Video Design napisał:

masz, inaczej by nie grał 😉

miałem na myśli pre-out a nie preamp 

i  to, że nie po to się kupuje drogi amplituner KD aby do niego jeszcze dodatkowo dokupywać końcówkę mocy lub wzmacniacz 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z powyższej dyskusji wychodzi wniosek, że przy moich wstępnych założeniach do odsłuchu warto by wybrać trzy konfiguracje aby przekonać się, czy dwa razy drożej da dwa razy lepiej 

1. Yamaha RX-V6A

2. Yamaha RX-V6A + wzmacniacz za ok. 4000 zł - nadal do określenia 

3.  Yamaha RX-A4A

Czy mógłbym jeszcze prosić o pomoc w wyborze dwóch lub trzech zestawów frontów do odsłuchu na takim sprzęcie 

Czy definitywnie odrzucacie w wariancie 1 i 2 Klipsch RP-6000F II ?

A co sądzicie o Polk Audio Signature Elite ES60 ? Jak wypadają w porównaniu do Polk Audio Reserve R600 ? Te drugie też mi się podobają ... idealne by były R700 ale pewnie te amplitunery i wzmacniacze za 4000 zł ich nie wysterują tak aby wyciągnąć z nich ich potencjał ... ?

Na suba już się zdecydowałem - SVS SB-1000 Pro 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Rafał42
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Rafał42 napisał:

że przy moich wstępnych założeniach do odsłuchu warto by wybrać trzy konfiguracje aby przekonać się, czy dwa razy drożej da dwa razy lepiej 

dwa razy drożej nie da dwa razy lepiej bo co to znaczy dwa razy lepiej w audio? to odczucia niezbyt mierzalne, subiektywne, więcej mające wspólnego z gustem. więc albo wydać bardzo dużo, albo wydać mniej, licząc się z pewnymi zmianami w przyszłości.

subiektywnie. moja ostatnia inwestycja to zakup dwu kanałowej (zwykłe stereo) końcówki mocy, koszt ok 8000zl. mając zestaw 5.1 i dobrą 5cio kanałową końcówkę. więc nie musiałem. warto było? - nie. duże zmiany ? tyle wiem że niewielkie. ale chciałem i mogłem sobie na to pozwolić. bo to w głowie było, gonitwa za króliczkiem.

subiektywnie, lepiej wydać na początek mniej, z czasem budować zestaw.

subiektywnie, najlepsza moja decyzja to zamiast zakupu nowego ampli z półki sklepowej pójście w używany, nawet tańszy zestaw dzielony - procesor plus końcówki.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez ro35
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, ro35 napisał:

dwa razy drożej nie da dwa razy lepiej

... oczywista oczywistość, tak jest w każdej dziedzinie nie tylko w audio.

Miałem na myśli to czy rzeczywiście zasadne jest płacenie 7300 zł za A4A zamiast 3100 zł za V6A. Biorąc pod uwagę ceny jeszcze z pandemii to już nawet ten V6A nie jest tani  ... no ale prawdziwym problem zwłaszcza w wersji Atmos  jest koszt kompletu głośników ... a moim zdaniem kupowanie teraz KD bez Atmosa to tak jak kupowanie Toyoty bez silnika hybrydowego. Do tej pory przymierzałem się do zakupu dobrego stereo bo KD w wersji "płaskiej" to już żadna rewelacja ale jak poczytałem o Atmosie, to zmieniłem zdanie i przymierzam się do KD zamiast stereo.

Mi się marzy komplet oparty o frontach Polk Audio Reserve R700 ale cena tego zestawu jest kosmiczna 😞

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Rafał42
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z naszej oferty odsłuchaj B&W 603 Anniversary S2 (aktualnie jest wyprzedaż, bo wchodzi nowa seria S3. S2 można wyrwać w dobrych pieniądzach. Te kolumny z taką Yamahą RX-A4A to już całkiem sensownie gra i w stereo), do tego coś cieplej grającego jak Elac Debut Reference F5, albo seria Uni-Fi, Kef Q750. 

Ogólnopolska sieć salonów audio-video Top Hi-Fi & Video Design
30 lat doświadczenia | 20 salonów na terenie Polski | Profesjonalni doradcy | Sale odsłuchowe w każdym salonie
www.tophifi.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Rafał42 napisał:

Miałem na myśli to czy rzeczywiście zasadne jest płacenie 7300 zł za A4A zamiast 3100 zł za V6A.

Dobrze grający w stereo amplituner AV nie będzie kosztował 3 tys, nie ma takiej opcji 😉 

Edytowane przez Top Hi-Fi & Video Design

Ogólnopolska sieć salonów audio-video Top Hi-Fi & Video Design
30 lat doświadczenia | 20 salonów na terenie Polski | Profesjonalni doradcy | Sale odsłuchowe w każdym salonie
www.tophifi.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Rafał42 napisał:

Mi się marzy komplet oparty o frontach Polk Audio Reserve R700 ale cena tego zestawu jest kosmiczna 😞

W razie czego zapraszamy na wycenę 😉 Na pewno uda się coś podziałać. Z innych kolumn sprawdziłbym też Pylony Diamond, Q Acoustics 5040. 

Pomagamy, doradzamy, wypożyczamy, zapraszamy na indywidualne odsłuchy.

Najlepsze ceny dla forumowiczów magazynu Audiostereo - zapytaj o ofertę! Pełna oferta na stronie www.Q21.pl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.