Skocz do zawartości
IGNORED

Wzmacniacz do słuchawek Beyerdynamic DT 770 PRO 250 ohm


FrycaQ
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

potrzebuję pomocy w doborze wzmacniacza pod słuchawki Beyerdynamic DT 770 PRO 250 ohm. Na wstępie dodam, że znalazłem podobne tematy (między innymi tutaj), ale finalnie nie znalazłem satysfakcjonującej mnie odpowiedzi i nadal czuję się skołowany przy wyborze sprzętu. Głownie przez to, że ile opinii = tyle poleceń danego produktu.

Zacznijmy od początku. Planuje zrobić mini "studio" (słowo studio może być w tym przypadku wręcz nadużyciem 😄 ) w wersji budżetowej do produkcji. Na chwilę obecną posiadam Abletone Live 11 Suite, Akai APC 40 MK II, Akai MPK mini plus i do pełni szczęścia na początek potrzebuję słuchawek. Ze względu na aktualne - nazwijmy to - ograniczenia przestrzenne, monitory studyjne odpadają. Potrzebuję również czegoś, co "odetnie" mnie od świata zewnętrznego, dlatego wybór padł na słuchawki zamknięte, a konkretnie wcześniej już wspomniany model: Beyerdynamic DT 770 PRO 250 ohm.

Wiem już na pewno, że moja zintegrowana karta dźwiękowa w PC tego "nie udźwignie", więc potrzebuję zewnętrznego wsparcia w postaci DAC'a. I tutaj rodzi się problem z wyborem. Zdaje sobie sprawę z tego, że słuchawki mają potencjał i pełnie możliwości przy dobrym sprzęcie, nie mniej jednak na razie chciałbym się trzymać rozwiązań bardziej budżetowych. Wiem też, że mógłbym wybrać inną wersję np. 80 ohm, aczkolwiek słuchawki traktuje jako "rozwojowe i przyszłościowe", dlatego chciałbym zostać przy tym wyborze.

Przeszukując różne fora natknąłem się na masę sprzętu. Po wielu godzinach spędzonych na czytaniu opinii, specyfikacji itd., niestety było jeszcze gorzej. Postanowiłem zawęzić krąg poszukiwań i wytypować parę modeli na moją kieszeń.

Są to:

  • iFi Audio ZEN DAC V2
  • Topping DX3 Pro +

oraz czytając wątek na tym forum doszły jeszcze dwa modele:

  • iFi Audio ZEN Air DAC

  • iFi Audio GO blu

Dodam, że użytkowanie będzie głównie stacjonarne, stąd mobilność urządzenia nie jest wymagana. Nie jestem również zamknięty tylko i wyłącznie na tę listę, pozostaję otwarty na sprawdzone alternatywy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez FrycaQ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy bedziesz w przyszlosci potrzebowal do swoch produkcji dalsze instrumenty, mikrofony? Jesli tak, to zastanowil bym sie nad jakims Audio Interface, ktory laczy te dwie funkcje

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
23 minuty temu, xajas napisał:

Czy bedziesz w przyszlosci potrzebowal do swoch produkcji dalsze instrumenty, mikrofony? Jesli tak, to zastanowil bym sie nad jakims Audio Interface, ktory laczy te dwie funkcje

Póki co wokalu nie zamierzam nagrywać, a reszta sprzętu zapewne wyjdzie w praniu. Na chwilę obecną do dogrywania "nutek" służy sam Abletone i klawiatura (MPK Mini Plus). Na razie sam wzmacniacz na jedno wyjście słuchawkowe w pełni wystarczy, chociaż w najbliższej przyszłości jedynie jaki sprzęt może dojść to monitory do odsłuchu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może jednak zrobimy mała podmiankę. Zrezygnujmy ze skupiania się na tych dwóch modelach:

  • iFi Audio ZEN Air DAC
  • iFi Audio GO blu

a w zamian za to taki zestaw: 

  • Topping E30 II Lite + Topping L30 II

w porównaniu do tych dwóch modeli:

iFi Audio ZEN DAC V2

Topping DX3 Pro +

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie te słuchawki grają z ifi goblu.

Jest swietnie. 

Takie zestawienie gra lepiej niż z ifi zen dać v2 sygnaturę + zen can

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez kwasior21
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

iFi lekko ociepli Twoje Beyery, co może być dobrym kierunkiem. Topping DX3 Pro+ ma jednak więcej mocy oraz brzmienie jest neutralniejsze, a wg niektórych naturalniejsze. Bardzo dobrze też sprawdzał się jego poprzednik jako Pre dla kolumn aktywnych, więc nie bałbym się też wykorzystać nowej wersji w tym samym zastosowaniu. Go Blu to inne brzmienie, spokojniejsze, raczej średnicowe. Do tego moim zdaniem mają zbyt mało mocy do poprawnego wysterowania DT770 Pro. 

Topping E30 + L30 to najmocniejsza propozycja, również lekko ocieplona, bardzo uniwersalna pod kątem lepszych słuchawek. 

W razie czego zapraszamy do kontaktu, na odsłuchy, wypożyczenia, świetną kawę i oczywiście po indywidualne wyceny 🙂 

Pomagamy, doradzamy, wypożyczamy, zapraszamy na indywidualne odsłuchy.

Najlepsze ceny dla forumowiczów magazynu Audiostereo - zapytaj o ofertę! Pełna oferta na stronie www.Q21.pl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, Q21 napisał:

iFi lekko ociepli Twoje Beyery, co może być dobrym kierunkiem. Topping DX3 Pro+ ma jednak więcej mocy oraz brzmienie jest neutralniejsze, a wg niektórych naturalniejsze. Bardzo dobrze też sprawdzał się jego poprzednik jako Pre dla kolumn aktywnych, więc nie bałbym się też wykorzystać nowej wersji w tym samym zastosowaniu. Go Blu to inne brzmienie, spokojniejsze, raczej średnicowe. Do tego moim zdaniem mają zbyt mało mocy do poprawnego wysterowania DT770 Pro. 

Topping E30 + L30 to najmocniejsza propozycja, również lekko ocieplona, bardzo uniwersalna pod kątem lepszych słuchawek. 

W razie czego zapraszamy do kontaktu, na odsłuchy, wypożyczenia, świetną kawę i oczywiście po indywidualne wyceny 🙂 

Molo mocy powiadasz. A kiedy jest wystarczajaco? Jak trzeba z dyńki ściągać?

Parametry na papierze swoją droga, brzmienie oraz "hałas" swoją ... warto wziąć  to pod uwagę.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
29 minut temu, xajas napisał:

Obojetnie czy ma wystarczajaco mocy, czy nie.
W tej konstelacji jest taki Go Blue bez sensu

Zgadzam się ze jest bez sensu przy tym założeniu, nie zgadzam się, ze ma mało mocy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to rozumiem.
Ja tez mam czesto wrazenie ze ta twmatyka mocy i impedancji jest troche przesadzanana i „demonizowana“

Czasami podlanczam swoje DT 1770 (250Ohm, 98db, czyli niemalze identyczne z tymi DT 770) do ifi Uno (38mW@300Ohm) i tez jakos sobie radzi

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Padło na Topping DX3 Pro+ i póki co jestem bardzo zadowolony. Pierwsze wrażenie bardzo pozytywnie, solidnie wykonany. Przekonała mnie też łączność BT (żeby czasami mieć możliwość posłuchania muzyki z telefonu bez odpalania kompa). Pod względem mocy radzi sobie bez problemu ze słuchawkami. Faktycznie dźwięk jest naturalny, bez "dodatków" i głośny, co czasami jest mi potrzebne. Pilot w zestawie - fajnie, że jest, aczkolwiek dla mnie całkowicie zbędny. Jedynie co drobny tip dla przyszłych użytkowników - urządzonko w moim przypadku (jeszcze Win 7) nie jest typu plug & play, więc trzeba ręcznie zainstalować sterowniki ze strony producenta i standardowo reset kompa.

 

Dziękuję za odpowiedzi w temacie, bo pomogły mi w dokonaniu ostatecznego wyboru. Na chwilę obecną jestem zadowolony z takiego zestawienia. Minusów się jeszcze nie dopatrzyłem, ale zbyt krótko użytkuje, żeby je wychwycić i oby ich nie było! 😄

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.