Skocz do zawartości
IGNORED

Które słuchawki TWS: Bose QC Earbuds II, Sennheiser Momentum TW3, Beat fit pro czy Soundcore liberty 3 pro


Hom_er
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, 

proszę  o pomoc w wyb orze słuchawek bezprzewodowych TWS (dokanałowych lub dousznych) z dobrym trzymaniem ucha i dobrym basem. Niestety problem polega na tym, że takich słuchawek nie da się przetestować bo ze względów higienicznych nawet sklepy internetowe nie przyjmują zwrotów 😞

Jestem marnym amatorem, który do tej pory słuchał muzyki (prawie każdej prócz poważnej i DiscoPolo) na, jak łatwo zauważyć nie najwyższej klasy słuchawkach, nausznych Marshall Major II. Ale żonka kupiła sobie Beats Studio 3 (do IP) i mój błąd polega na tym, że posłuchałem sobie muzyki na nich - no i tutaj jest duużo fajniej, szczególnie basy (wiem, że to inna konstrukcja - wokółuszna itd). Nawet odtwarzając na Samsung S23Ultra (bez kodeka AAC) jest duuużo fajniej niż na moich, starych Majorach II.

Zatem chciałbym sobie kupić coś fajniejszego, z dobrą sceną i basem (od Majorów). Ale tym razem myślę jednak o TWSach bo dużo jeżdżę na rowerze i pod kask tylko takie pasują (dlatego też chciałbym, aby miały ANC z trybem transparentnym) i często zasypiam w słuchawkach (z nausznymi jest większy problem niż dokanałowymi/dousznymi).

Muzyka - głównie rock, pop, czasem trash metal.

Odtwarzacz - Samsung S23Ultra (dodam, że ma kodeki aptX i LDAC), pliki MP3 i FLAC, oraz Spotify, choć myślę o przerzuceniu się na TIDALA HiFi Plus

Ważne, aby był dobry bass i ANC.

Zastosowanie - rower, miasto, zasypianie 😉

Do wydanie - max 1 500 zł (im mniej, tym lepiej - ale przy zachowaniu dobrego dźwięku i uzasadnionego stosunku jakość/cena)

 

I teraz proszę o radę:

1. Zastanawiam się nad tymi czterema:

Bose QuietComfort earbuds II - ale tu jest tylko AAC, za to świetne ANC (ok. 1250 zł)

Sennheiser momentum TW 3 - jest aptX Adaptive, AAC, słabe ANC (słabo wycisza wiatr), ok.900 zł

Beat fit pro - kodeki tylko SBC i AAC (ok. 900 zł) - tutaj dla mnie zaletą są skrzydełka, które lepiej trzymają słuchawki w uszach (na rower)

Soundcore liberty 3 pro - jest LDAC, AAC, dobre ANC, świetna cena (poniżej 500zł) - mają coś w rodzaju skrzydełek dla lepszego trzymania w uchu (na rower)

Wiem, że są jeszcze zachwalane Sony WF-1000XM5 -ale nie chcę Sony, bo nie 😉

2. Rozumiem, że kodeki w odważaniu muzyki mają duże znaczenie, ale na ile się tym kierować przy wyborze słuchawek. Jak widać we wspomnianych wyżej słuchawkach jest z tym różnie. Mój Samsung 23Ultra ma  SBC, AACM, aptX i LDAC i nie zamierzam dokupywać żadnego DACa itp.

3. Czy faktycznie jest duża przepaść pomiędzy dokanałowymi a wokółusznymi? Np. Sennheuser Momentum TW 3 a Sennheuser Momentum 4.

 

Z góry dziękuję za pomoc!

Pozdrawiam serdecznie!

H.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
37 minut temu, Hom_er napisał:

Rozumiem, że kodeki w odważaniu muzyki mają duże znaczenie, ale na ile się tym kierować przy wyborze słuchawek.

Kodek Apt-X lub LDAC jest ABSOLUTNIE niezbędny. Bez sensu wydać pieniądze na słuchawki, które grają słabo. A bez tych kodeków każde słuchawki zagrają słabo.

Zostają więc Sennheiser lub Liberty

Są jeszcze B&W PI5 I PI7 S2, Devialet Geminni II.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Buchardt A500 + ARCAM CDS50

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, na pewno opcją wartą zainteresowania są dość świeże słuchawki na naszym rynku, a mianowicie Nuarl Next 1. Bardzo dobrze się przyjęły 🙂 Świetne ANC, LDAC, bdb mikrofony, a także świetnie działający korektor w aplikacji. 

Pomagamy, doradzamy, wypożyczamy, zapraszamy na indywidualne odsłuchy.

Najlepsze ceny dla forumowiczów magazynu Audiostereo - zapytaj o ofertę! Pełna oferta na stronie www.Q21.pl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Senki  akurat dobrze wyciszają wiatr. Wiem, bo mam.

Grają równym pasmem. Bas schodzi nisko. No nie ma on jakości LCD2  ale czy jakiekolwiek twsy tak zagrają ...

Osobiście nie umiem słuchać muzy na rowerze. Jak Ci słuchawka wypadnie, to jak dobrze pójdzie,  to już nic z niej nie zostanie

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez 1siedem
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
37 minut temu, 1siedem napisał:

Senki  akurat dobrze wyciszają wiatr. Wiem, bo mam.

Grają równym pasmem. Bas schodzi nisko. No nie ma on jakości LCD2  ale czy jakiekolwiek twsy tak zagrają ...

Osobiście nie umiem słuchać muzy na rowerze. Jak Ci słuchawka wypadnie, to jak dobrze pójdzie,  to już nic z niej nie zostanie

To ciekawe spostrzeżenie z tym szumem wiatru.

 

Natomiast co do jazdy rowerem. Chodzi oczywiście o jazdę po mieście. Dlatego też początkowo szukałem wersji sport, z jakimiś dodatkowymi skrzydełkami, które zwiększają "niewypadalność" słuchawek z uszu. Ale dokładając dodatkowe wymagania typu kodeki, jakość dzwieku i ANC robi się słabo 😞

W sumie to są jeszcze Sennheiser Sport TW, ale nie mają aktywnego ANC.

Ciekawe, czy ktoś ma bezpośrednie porównanie Senek Sport tw z Soundcore Libert 3 pro (one też mają takie dodatkowe mini wypustki)? Jak wygląda jakość dźwięku o trzymanie się ucha?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
45 minut temu, Hom_er napisał:

To ciekawe spostrzeżenie z tym szumem wiatru.

 

Natomiast co do jazdy rowerem. Chodzi oczywiście o jazdę po mieście. Dlatego też początkowo szukałem wersji sport, z jakimiś dodatkowymi skrzydełkami, które zwiększają "niewypadalność" słuchawek z uszu. Ale dokładając dodatkowe wymagania typu kodeki, jakość dzwieku i ANC robi się słabo 😞

W sumie to są jeszcze Sennheiser Sport TW, ale nie mają aktywnego ANC.

Ciekawe, czy ktoś ma bezpośrednie porównanie Senek Sport tw z Soundcore Libert 3 pro (one też mają takie dodatkowe mini wypustki)? Jak wygląda jakość dźwięku o trzymanie się ucha?

ANC ma 2 tryby- wyciszanie wiatru i wszystkiego. Tryb wyciszania wiatru działa jak dla mnie dobrze, nic nie gwiżdże.

Ale i tak słuchawki i rower to dla mnie wykluczające się zjawiska. 

Może jednak kabelkowe będą bezpieczniejsze, jak wypadną, to nie spadną :)

Kupiłem kiedyś jakieś pchełki na kablu, chyba Xiaomi i azz się zdziwiłem jak dobrze zagrały. A kosztowały, nie pamiętam, może sto lub dwieście złotych.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez 1siedem
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Hom_er napisał:

Natomiast co do jazdy rowerem.

Ja mam Sennheiser TWS bez ANC, jeżdżę w nich na rowerze i jestem zadowolony. Trzymają się dobrze. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Buchardt A500 + ARCAM CDS50

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, Piopio napisał:

Ja mam Sennheiser TWS bez ANC, jeżdżę w nich na rowerze i jestem zadowolony. Trzymają się dobrze. 

Dzieki za info.

Mówisz o tych bez skrzydełek, czy sport?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Hom_er
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Hom_er napisał:

Mówisz o tych bez skrzydełek, czy sport?

Bez skrzydełek. Trzymają się mocno. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Buchardt A500 + ARCAM CDS50

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki wszystkim za pomoc!

Dziś poszedłem "w miasto" szukać możliwości przymierzenia słuchawek.

Udało mi się z Soundcorami - niestety wypadają, więc nawet ich nie słuchałem.

Za to przymierzyłem też Denon PERL (niestety nie PRO, bo akurat nie bylo). I powiem, że pięknie siedzą 🙂 Na podstawowych ustawieniach, jak dla mnie, graja średnio, ale podobno po dostosowaniu dzieje się magia. Ktoś muał już z nimi do czynienia i potrafi cos powiedzieć o dźwięku?

Tak, czy inaczej jest punkt wyjścia - jedynie cena w pro (1600) trochę boli (trza będzie poczekać na jakieś promki) 😞

kurcze, że nie mam jak przymierzyć Sennheiserów 😞

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Hom_er
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Jeżeli masz smartfon samsunga, to polecam Ci galaxy buds pro 2. Mają swój samsungowy kodek, który pozwala na przesył 24-bitowego audio, ale przede wszystkim są bardzo wygodne. Stałem przed wyborem między Bose, a Samsungami i głównie ze względu na wygodę wygrały budsy. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziekuje wszystkim za zainteresowanie i pomoc.

Niestety, kupowanie słuchawek dousznych bez możliwości ich przymierzenia i posluchania - szczególnie drogich - to jakaś kpina. Udało mi się sprawdzić Denony Perl i Perl Pro. Szczególnie te drugie, po dostosowaniu ich w aplikacji do własnych uszu grają fajnie. Jednak ich dopasowanie do kształtu mojego ucha jest kłopotliwe i może się zdażyć, że wypadną. Poza tym drobna niedoskonałość ułożenia powoduje zmiany w słyszeniu dźwięku.

 

Zatem poddaje się 😞 I mam nowy plan 😉

Kupię sobie porządniejsze wokoluszne (Bowers & Wilkins Px7 S2e - słuchałem i są ok -  lub Sennheiser Momentum Wireless 4, ewentualnie nauszne Bang&Olufsen Beoplay HX - obie do przesłuchania).

A do tego jakieś "tanioszki" z pałąkiem za ucho (nie beda wypadac) na rower i do audiobooków, do snu (w tych przypadkach jakość dźwięku nie jest najwazniejsza) typu Lenovo LP75.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są jeszcze Technics EAH-AZ80, co o nich sądzicie? Na moje ucho grają dobrze, są wygodne i mają 4 mikrofony, więc dobrze słychać rozmówcę co jest problemem z wieloma innymi słuchawkami dokanałowymi.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

This ain't no party, this ain't no disco • This ain't no fooling around • No time for dancing, or lovey dovey • I ain't got time for that now

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.