Skocz do zawartości
IGNORED

Glosniki extreme


Magnat86

Rekomendowane odpowiedzi

Mam takie pytanko, dostalem kolumny w ktorych byly glosniki EXtreme te takie z diabelkiem, do glosnikow dolaczone sa dwa gwizdki. Kolega byl kiedys u mnie i widzac je powiedzial ze one sa typowo samochodowe. Postanowilem je wsadzic do samochodu, zrobilem elegancka polke. Gdy rozebralem kolomne okazalo sie ze nie sa one 4 om, tylko 8om. Maja moc 180 RMS i max 360. Wiem ze sa to glosniki samochodowe, i nie wiem czy probowac je podlaczac czy nie, nie chce by mi radia spalilo lub co gorsza czego innego. Doradzcie, mam radio 4x25 W.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Redaktorzy

Proponuję przenieść wątek do działu DIY, albo stworzyć dział "greenhorn" lub "lowest-fi". Co do impedancji, 8 Ohm to ŁATWIEJSZE obciążenie od 4. Ale czegoś nie rozumiem - po czym poznałeś, że kolumny mają 8 ohm a nie 4? Jeśli po tym, co było napisane na głośnikach, to jeśli był to system wielodrożny, to impedancja kolumny jest INNA niż impedancja użytych głośników. A więc głośnik może sobie być 8 ohm, ale kolumna będzie miała np. 4.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • Biuletyn

    Chcesz być na bieżąco ze wszystkimi naszymi najnowszymi wiadomościami i informacjami?
    Zapisz się
  • KONTO PREMIUM


  • Ostatnio dodane opinie o sprzęcie

    Ostatnio dodane opinie o albumach

  • Najnowsze wpisy na blogu

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat oraz na ukrycie połowy reklam wyświetlanych na forum.