Skocz do zawartości
IGNORED

Yamaha R-N800A a może coś innego do grania blastów


azael
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Czy miał ktoś z Was okazję słuchać na tym sprzęcie kawałków takich kapel jak Mgła, Dominance, coś Behemłotka etc.? Czy gitary brzmią selektywnie, a pasaże na talerzach słychać w ogóle? Przy Painkiller Judas Priest Yamaszka nadąża z młóceniem po perkusji?
 

Myślę o tym sprzęcie jako salonowym grajku do codziennej aktywności z wygodną obsługą serwisów streamingowych dla rodziny. Aktualnie krew mnie zalewa gdy słucham marudzenia, że trzeba 3 klocki włączyć, albo że malina wisi. Do słuchania w skupieniu mam inny sprzęt.

Posłuchałem kilka all-in-one w okolicach 10 kzł ale poza wygodą obsługi z butów nie wyrwało, dokładając dopiero kolejne 5 kzł stwierdziłem, że jest progres. Tylko nie ma dla mnie sensu pchania takiej kasy w sprzęt salonowy. Potrzebuję w nim 2 wejścia optyczne, dwa cyfrowe coax lub jedno coax i jedno usb, jedno analogowe.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, azael napisał:

Czy miał ktoś z Was okazję słuchać na tym sprzęcie kawałków takich kapel jak Mgła, Dominance, coś Behemłotka etc.? Czy gitary brzmią selektywnie, a pasaże na talerzach słychać w ogóle? Przy Painkiller Judas Priest Yamaszka nadąża z młóceniem po perkusji?
 

Myślę o tym sprzęcie jako salonowym grajku do codziennej aktywności z wygodną obsługą serwisów streamingowych dla rodziny. Aktualnie krew mnie zalewa gdy słucham marudzenia, że trzeba 3 klocki włączyć, albo że malina wisi. Do słuchania w skupieniu mam inny sprzęt.

Posłuchałem kilka all-in-one w okolicach 10 kzł ale poza wygodą obsługi z butów nie wyrwało, dokładając dopiero kolejne 5 kzł stwierdziłem, że jest progres. Tylko nie ma dla mnie sensu pchania takiej kasy w sprzęt salonowy. Potrzebuję w nim 2 wejścia optyczne, dwa cyfrowe coax lub jedno coax i jedno usb, jedno analogowe.

Witaj,

Yamaha gra dość selektywnie i szybko, więc raczej się nada. Zapraszam do naszych salonów na odsłuch, bo wszystko zależy od dopasowania kolumn, a nic o nich nie wspomniałeś. Będąc u nas odsłuchaj koniecznie coś z Indiana Line (polecam nową serię Diva np: https://www.tophifi.pl/stereo/zestawy-stereo/zestaw-stereo-yamaha-r-n800a-indiana-line-diva-5.html), Elac seria np Debut Reference, oraz B&W z serii 600 s3

Ogólnopolska sieć salonów audio-video Top Hi-Fi & Video Design
30 lat doświadczenia | 20 salonów na terenie Polski | Profesjonalni doradcy | Sale odsłuchowe w każdym salonie
www.tophifi.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć!
Sprawdź Atolla IN50 i Audiolaba 7000A - mięsiste granie, z dobrą kontrolą 😉 
Do tego np kolumny Pylon Sapphire 25 (te kontroli mają mniej ale liczy się masa dźwięku, troszkę konkretniejszy bass).

Potrzebne będzie zewnętrzne źródło dźwięku. Najlepiej (w okolicy 4000zł) sprawdzi się Eversolo DMP A6.

Z takim zestawieniem z pewnością przywołasz moce piekielne 😈

Pomagamy, doradzamy, wypożyczamy, zapraszamy na indywidualne odsłuchy.

Najlepsze ceny dla forumowiczów magazynu Audiostereo - zapytaj o ofertę! Pełna oferta na stronie www.Q21.pl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piekło jest przereklamowane 🙂

Nie chcę się wymądrzać ale wbrew pozorom czasy miałkiej sieczki w metalu odeszły w zapomnienie. Teraz niekoniecznie chodzi o to żeby było larmo. Polecam posłuchać takich kawałków jak "Age of excuse II", "Exercises in Futility V" albo "Ora pro nobis Lucifer". Sporo dzieje się w tych kawałkach i nie jest prosto je nagłośnić, sporo sprzętów wartości nowego samochodu kompaktowego, nie dają sobie rady.

Głośników nie szukam, moje dziadki Cantony czy Grundig Boxy radzą sobie wyśmienicie. Gdy dostaną power z nCorów nóżka sama tupie.

Mój problem polega na tym, że domownicy dają mi się we znaki, że obsługa skomplikowana, dlatego potrzebuję w jednym klocku wspomnianą ilość wlotów oraz tidal/spotify connect.

Nieźle radzi sobie Lyngdorf TDAI-1120, jaśniej ale też dobrze Evo 150, Primare i25 Prisma bardzo dobrze ale budżet za wysoki na grajka. Yamaszka A5 daje radę, ale nie mogę zabrać się za jej remont, no i nCory grają znacznie lepiej więc niechętnie wróciłbym do niej. NAD 320 również daje radę, ale ma mało wlotów cyfrowych.
Sporo dobrego słyszałem o poprzedniczce tytułowej Yamahy stąd moje zainteresowanie.

Korci również NAD C 389 + BlueOS, znając charakter NADów, ale w okolicy Katowic nikt nie chce go dać posłuchać.

To tyle moich rozterek.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
14 godzin temu, azael napisał:

Korci również NAD C 389 + BlueOS, znając charakter NADów, ale w okolicy Katowic nikt nie chce go dać posłuchać.

możemy to ogarnąć wysyłkowo, wal na priv 😉

Ogólnopolska sieć salonów audio-video Top Hi-Fi & Video Design
30 lat doświadczenia | 20 salonów na terenie Polski | Profesjonalni doradcy | Sale odsłuchowe w każdym salonie
www.tophifi.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to jak słuchałeś takich za 10 to tu szału nie będzie.

To jest nowe wcielenie 803. To samo praktycznie.

W takim razie zostaje czysty wzmak i streamer osobno.

Osobiście znoszę taka muzykę tylko na łagodniejszym i cieplejszej sprzęcie 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.