Skocz do zawartości
IGNORED

Denon AVR-x2800h + DP-400 - jakie kolumny?


2sexy4you
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Laik i nowicjusz z tej strony - postanowiłem się w końcu wziąć za "prawdziwe" słuchanie muzyki, bo zamontowałem właśnie drugą półkę na moje zbierające kurz winyle.
Amplituner taki, ponieważ w przyszłości możliwie będę rozbudowywał konfigurację do jakiegoś kina domowego, poza tym z funkcji sieciowych i spotify również będę dużo korzystał. Ale jak rzeczywiście taki kombajn to przesada, to chętnie posłucham propozycji, bo mogę go jeszcze oddać 😅
Gramofon do tego Denon DP-400 z przedwzmacniaczem, który mozna wyłączyć.

Kolumny w gruncie rzeczy mam, znalazłem na strychu "u dziadków", to Tonsil ZgC-60-8-683, nie wypowiem się o nich nic, bo nie działają i w przyszłym tygodniu niosę je do fachowca, nie liczę na nie zbytnio, poza tym zastanawiałem się nad kupieniem zestawu 5.1 i tu mam kolejne pytanie - jak radzi sobie ten upmixing stereo?
Z góry dzięki i pozdrawiam 😉

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te kolumny Unitra, nawet jak je reaktywujesz, to raczej średnio nadają się do nowego systemu. Wybór kolumn zależy od bardzo wielu czynników - począwszy od wielkości salonu, Twoich preferencji brzmieniowych, ale także budżetu jaki chcesz przeznaczyć. Jeśli stawiasz dużą uwagę na odsłuch stereo, w założonym budżecie kup na początek tylko dwie dobre kolumny, a stopniowo rozbudujesz system do konfiguracji wielokanałowej.
Tak jak pisałem wcześniej, nie znam żadnych szczegółów, dlatego mogę tylko bardzo ogólnie polecić kilka konkretnych rozwiązań, które są uniwersalne i dobrze sprawdza się w połączeniu z elektroniką Denon. Na pewno warto spojrzeć na polską markę Pylon Audio. Już nawet podstawowa seria Pearl powinna Cię usatysfakcjonować. Spójrz także na Heco serii Aurora, to bardzo dobre kolumny w swoim budżecie. Przy trochę wyższym budżecie wybieraj pomiędzy Monitor Audio serii Bronze, Dali Oberon i Polk Audio Sigenture. Jeśli lubisz bardziej efektowny, dynamiczny dźwięk, z Denon warto posłuchać Klipsch.

Jeśli masz taką możliwość, zapraszam serdecznie do naszego salonu na odsłuchy, porównania oraz oczywiście indywidualne wyceny dla forumowicza.

 

 

Pomagamy, doradzamy, wypożyczamy, zapraszamy na indywidualne odsłuchy.

Najlepsze ceny dla forumowiczów magazynu Audiostereo - zapytaj o ofertę! Pełna oferta na stronie www.Q21.pl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety to jest amplituner kina domowego i za wiele pod kątem stereo czy dobrze rozumowanego stereo nie wyciągniesz.

Na pewno uważałbym na podłączenie kolumn dali z linii spector oraz Operon. To jest jeden dystrybutor więc często te urządzenia są ze sobą parowane jednak gra to bardzo mydło z poważnymi brakami detali i rozdzielczości dźwięku. 

Akceptowalne stereo wyciągniesz z jaśniejszymi kolumnami.

Monitor audio bronze , acoustic Energy , Magnaty signature, Polk signature czy qacustic. 

Kup od razu cały zestaw gdyż po pierwsze jest szansa iż dostaniesz go taniej niż do kupowania poszczególnych elementów. Unikniesz kolejnych podwyżek w przyszłości. A i zaczniesz użytkować ten amplituner tak jak zostało przykazane

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Połączenie Dali z Denonem faktycznie nie jest jakieś szczęśliwe. Może to wyższe modele, ale zrozumiałe że dystrybutor coś musi sprzedawać.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.