Skocz do zawartości
IGNORED

Adapter Usb - Usb typ C pytanie natury technicznej . Przyda się pomoc .


margaryna85
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie i Panie jak takowe tutaj zasiadają mam pytanie . Kupiłem synowi sterowane autko na akumulator które niestety ma kabel usb typ A  do ładowania . Ładuję to na ładowarce 5 v od jakiegoś starego telefonu ale dość długo to trwa . Czy jak kupię taki adapter

https://allegro.pl/oferta/baseus-adapter-przejsciowka-otg-usb-a-do-usb-c-12192242268

i podłącze do ładowarki 20-25 V to będzie się ten akumulatorek ładował szybciej ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, margaryna85 napisał:

na ładowarce 5 v od jakiegoś starego telefonu

Jakie wejście usb ma autko ? Usb C ,ze chcesz przejście z A na C .To specjalnie nic nie poprawi jeżeli używasz starej ładowarki. Akumulator w samochodzie zapewne wymaga mocniejszej ładowarki (szybsze ładowanie) .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, baltfan napisał:

Jakie wejście usb ma autko ? Usb C ,ze chcesz przejście z A na C .To specjalnie nic nie poprawi jeżeli używasz starej ładowarki. Akumulator w samochodzie zapewne wymaga mocniejszej ładowarki (szybsze ładowanie) .

aku jest coś takiego

https://allegro.pl/oferta/pakiet-li-ion-3-7v-500mah-jst-sm-akumulator-do-samochodu-do-driftu-14513154522

kabel do ładowania jest jedna strona usb typ a gruga żeby podłączyć te aku .

ładowarkę mam od starego tel 4-5 V . Jak bym dał adapter to podłącze do nowej ładowarki 20-25V . Pytanie czy będzie to ładować szybciej ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moje ma akurat 1200 mah syn pobawi się z 30 min a 2 godziny ładuję

3 minuty temu, przmor napisał:

A jak długo ładuje teraz? W przypadku takich ogniw ładowanie przez trochę więcej niż godzinę to standard. To ogniwo ma zaledwie 500mAh pojemności a więc normalne ładowanie powinno odbywać się prądem 0.5A.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
40 minut temu, margaryna85 napisał:

podłącze do ładowarki 20-25 V to będzie się ten akumulatorek ładował szybciej ?

Obstawiam, że nie.

Odbiornik, w tym przypadku zabawka z usb-c, żeby mogła się szybciej ładować , musi mieć taki sterownik, który się dogada z odpowiednią ładowarką. Jeśli jest to tylko gniazdo tego typu, podłączenie do szybkiej ładowarki nie uruchomi wyższego napięcia. Oczywiście, by to zadziałało, musi być też przewód do ładowania z transmisją danych, bo to również istotne.

Możesz spróbować podłączyć ładowarkę 5V/1A (lub więcej A), może naładuje się odrobinę szybciej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@margaryna85

Który z tą samą ładowarką o cienkiej wydajności będzie się ładował jeszcze dłużej 😉 

Mam chyba 4 czy 5 ładowarek, a używam dwóch, bo mają jak wspominał @porlick

wyższą wydajność prądową i telefon ładuje się dwa razy szybciej.

Ring radiator rules

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, audioburak napisał:

@margaryna85

Który z tą samą ładowarką o cienkiej wydajności będzie się ładował jeszcze dłużej 😉 

Mam chyba 4 czy 5 ładowarek, a używam dwóch, bo mają jak wspominał @porlick

wyższą wydajność prądową i telefon ładuje się dwa razy szybciej.

https://allegro.pl/oferta/adapter-usb-c-otg-kabel-ladujacy-pleciony-14112384248

Piszę że ten adapter będzie szybko ładował .

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Adapter nie ładuje. On tylko umożliwia "dogadanie się" szybkiej ładowarki z urządzeniem ładowanym, o ile ono również obsługuje szybkie ładowanie. W przypadku zabawki na 99,9% szybkiego ładowania nie ma. 

Przy pewnej dozie szczęścia, za cenę linkowanej przejsciowki można ustrzelić szybką ładowarkę, a odpowiedni przewód kosztuje dychę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
13 minut temu, porlick napisał:

Adapter nie ładuje. On tylko umożliwia "dogadanie się" szybkiej ładowarki z urządzeniem ładowanym, o ile ono również obsługuje szybkie ładowanie. W przypadku zabawki na 99,9% szybkiego ładowania nie ma. 

Przy pewnej dozie szczęścia, za cenę linkowanej przejsciowki można ustrzelić szybką ładowarkę, a odpowiedni przewód kosztuje dychę.

Jak akumulator ma Li-ion LJ2309  8.  5A

18650/ 1200 mah 3,7 V

To mogę kupić np ten

https://allegro.pl/oferta/pakiet-akumulator-bateria-ni-cd-4-8v-3000mah-14419398140

Gabarytowo się zmieści .

oryginalny wyglada jak ten

https://allegro.pl/oferta/2x-akumulator-li-ion-do-auta-rc-toys-3-7v-1500mah-14317144240

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, jarekb napisał:

a ładowałeś np z gniazda USB laptopa,  telewizora powinno trochę szybciej niż z ładowarki 0,5 A ? 

Nie , spróbuję jutro dzieciak śpi a aku naładowane . Na stronie smyka żona wyczytała 25 min jazdy , 3 h ładowania 😞

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, margaryna85 napisał:

Lepiej samemu pośmigać 🙂

Możesz kobiecie zaproponować ''zabawę '' w łóżku  , minę będzie miała :) 

ja sobie starszawy telefon ładuję z USB TV nawet to idzie 

Edytowane przez jarekb
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.