Skocz do zawartości
IGNORED

Wymiana zasilacza impulsowego na liniowy w PlayStation 1


kici0209
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć! Chciałbym zamienić zasilacz w PlayStation 1 na liniowy, jednak nie wiem jak się do tego zabrać. Może ktoś mnie pokieruje lub podeśle filmik który pokazuje jak to zrobić 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Daniel_68412 napisał:

Te prowokacje z roku na rok coraz bardziej drwala przypominają..

Nie przesadzałbym, drwal na nietrzeźwo w sobotę to coś niezłego, chociaż i tak wolę barraba

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
19 godzin temu, kici0209 napisał:

chociaż i tak wolę barraba

ooo! czyżby ze Szczecina?! no to teraz, to co dzieli mieszkańców Szczecina na pół 😁, bo jak dla mnie najlepszy Szczeciński "staropolski" kebab to tylko Mak Kwak, Bar Rab nie ma startu!

a tak na temat, co ma dać taka zamiana?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez namor
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest grono osób, które twierdzi że pierwsza, jedna konkretna wersja ps1 to dobrze grający CD, więc to liniowe zasilanie to może w ramach tuningu 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
 

Siedzi tam AK4309AVM, czyli 16 bitowa delta sigma, 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tak na poważnie.

Godzinę temu, namor napisał:

najlepszy Szczeciński "staropolski" kebab to tylko Mak Kwak, Bar Rab nie ma startu!

Bluźnisz!

A wiesz, że Cię lubię.

Godzinę temu, namor napisał:

a tak na temat, co ma dać taka zamiana?

Pogorszenie sprawności i wyższe rachunki za prąd. O zrównoważonym  rozwoju, śladzie węglowym i innych takich pierdołach nie będę pisał bom nie eko-lewak 😉

Na każdej płycie głównej komputeropodobnej jest wiele lokalnych zasilaczy impulsowych. Wobec tego, główny zasilacz liniowy nie ma żadnego sensu, ale przecież jak się go zastosuje to lepiej gra... 🙂

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Grzegorz7 napisał:

A tak na poważnie.

Bluźnisz!

A wiesz, że Cię lubię.

Pogorszenie sprawności i wyższe rachunki za prąd. O zrównoważonym  rozwoju, śladzie węglowym i innych takich pierdołach nie będę pisał bom nie eko-lewak 😉

Na każdej płycie głównej komputeropodobnej jest wiele lokalnych zasilaczy impulsowych. Wobec tego, główny zasilacz liniowy nie ma żadnego sensu, ale przecież jak się go zastosuje to lepiej gra... 🙂

 

A no, zapomniałem dodać pytanie czy to ma sens! Bo podobno zasilacz ma duże szumy, ale czy ja je usłysze🤔 Niektórzy po prostu polecają umieścić zwykła blachę między zasilaczem a napędem żeby fale z małego transformatora nie dobijały się do lasera

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
38 minut temu, kici0209 napisał:

A no, zapomniałem dodać pytanie czy to ma sens! Bo podobno zasilacz ma duże szumy, ale czy ja je usłysze🤔

prawie wszystkie współczesne urządzenia audio, od realizacji (studio) do odbiorcy (np. cd), są zasilane, z zasilaczy impulsowych, mój znajomy ze Szczecińskiego Wesaudio 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) , pokazał mi kiedyś widmo harmonicznych z nowoczesnej przetwornicy impulsowej która ma zasilać ich projektowany moduł na lampie do profesjonalnych, studyjnych produktów, w widmie nie było widać żadnych harmonicznych pracy przetwornicy, kompletna "cisza" i na dodatek stabilne napięcie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez namor
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
30 minut temu, namor napisał:

prawie wszystkie współczesne urządzenia audio, od realizacji (studio) do odbiorcy (np. cd), są zasilane, z zasilaczy impulsowych, mój znajomy ze Szczecińskiego Wesaudio 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) , pokazał mi kiedyś widmo harmonicznych z nowoczesnej przetwornicy impulsowej która ma zasilać ich projektowany moduł na lampie do profesjonalnych, studyjnych produktów, w widmie nie było widać żadnych harmonicznych pracy przetwornicy, kompletna "cisza" i na dodatek stabilne napięcie.

Czyli to nie jest wina zasilacza. Chociaż szczerze mówiąc teraz tak sobie słucham tej konsoli, brzmienie bardzo przyjemne, chyba najbardziej analogowo brzmiący odtwarzacz CD jaki miałem okazję słuchać, a trochę ich słuchałem.. szczerze mówiąc brzmienie najbardziej podobne jest do philipsa cd 200, jednak philips był trochę bardziej wyrazisty. Może jak zmienię te badziewne kondensatory i usunę co poniektóre zmieni się coś w sferze rozdzielczości? Do póki nie spróbuję to się nie dowiem. A i wstawienie blachy, na szybko wyciętej przed chwilą spowodowało że laser przestał wariowac jak lubił. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez kici0209
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, kici0209 napisał:

Może jak zmienię te badziewne kondensatory i usunę co poniektóre zmieni się coś w sferze rozdzielczości?

prawie zawsze warto wymieniać elektrolity w starej elektronice, są to chyba jedyne elementy elektroniczne które ulegają degradacji z upływem czasu, ponadto w zasilaczach impulsowych warto stosować współczesne kondensatory dedykowane do np. płyt głównych PC, o ekstremalnie niskim ESR.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 hours ago, namor said:

prawie zawsze warto wymieniać elektrolity w starej elektronice, są to chyba jedyne elementy elektroniczne które ulegają degradacji z upływem czasu, ponadto w zasilaczach impulsowych warto stosować współczesne kondensatory dedykowane do np. płyt głównych PC, o ekstremalnie niskim ESR.

Ostatnio ciekawa rzecz powiedział też xraytonnyb że stosowanie wyższego napięcia i tej samej pojemności wcale nie jest bez znaczenia. Jeden poziom np 6.3v a 10v nie będzie dużo zmieniał ale np 50v zamiast 10v spowoduje że kondensator nie będzie pracował z optymalnymi parametrami.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
28 minutes ago, Daniel_68412 said:

Ostatnio ciekawa rzecz powiedział też xraytonnyb że stosowanie wyższego napięcia i tej samej pojemności wcale nie jest bez znaczenia. Jeden poziom np 6.3v a 10v nie będzie dużo zmieniał ale np 50v zamiast 10v spowoduje że kondensator nie będzie pracował z optymalnymi parametrami.

oczywiste - inna odległość okładzin i/lub gęstość elektrolitu

Mam też kondensatory elektrolityczne, które mają po 50, 60 lat i nie chcą się jakoś odparować z elektrolitu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
52 minutes ago, audiostyk said:

oczywiste - inna odległość okładzin i/lub gęstość elektrolitu

No nie tak oczywiste bo często powszechnie na tym forum można było przeczytać tę druga tezę.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
59 minut temu, audiostyk napisał:

oczywiste - inna odległość okładzin i/lub gęstość elektrolitu

Mam też kondensatory elektrolityczne, które mają po 50, 60 lat i nie chcą się jakoś odparować z elektrolitu.

W moim harmanie 655 mimo lat, żaden elektrolit nie utracił pojemności, więc to pewnie zależy od firmy, zauważyłem że elny i Mitsubishi są najbardziej trwałe, a za to te w Grundigach lub philipsach z 70 lat padają najbardziej 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam Harmana 330 - elektrolity po 50 latach bez śladu zużycia (nie chce mi sie rozkręcać, nie pamietam nazwy producenta), Kondensatory wydłubane z jakiegoś SANSUI z lat 60-tych, Rubicon też działają jak za młodu)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 minutes ago, audiostyk said:

Kondensatory wydłubane z jakiegoś SANSUI z lat 60-tych, Rubicon też działają jak za młodu)

Jak to sprawdzasz?

Z trzy razy już miałem uszkodzony kondensator w filtrze regulatora tak że na T4 był spoko a na mostku przy f100hz ESR kosmos. Ostatni z rok temu w nad7240pe.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomyślałem, że miernik ESR kłamie, a oscyloskop mam pewnie popsuty 😉 Jak coś w wieku emerytalnym jak kondensator może mieć ESR rzędu kilkunastu tysięczych Ohma. Jednego aluminiowego bipolara, 60 latka Rubycona aż rozebrałem, bo akurat miałem więcej sztuk. Po prostu za dobry wyniki miał na t4 - coś, już nie pamiętam dokładnie ale rzędu iluś tam setnych. Oczywiście upływność miał znacznie gorszą niż współczesne elektrolity audio ale dodany jako drugi, mniejszy kondensator w filtrze zas. małego wzmacniacza wprowadzał ciekawą mięsistą sprężystość w odsłuchu. W środku znalazłem coś tak wilgotnego jak świeży listek husteczki higienicznej.  Kurcze muszę go odnaleźć, bo ten Rubycon bez obudowy nadal pokazywał w zasadzie takie same wyniki. Pamiętam tylko że był na 50V. Nie wyrzuciłem tylko zapakowałem w strunową foliówkę, że po jakimś czasie wrócę z pomiarami i oczywiście zapomniałem o nim. Po rozhermetyzowaniu musi w końcu "pęknąć"

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 hours ago, audiostyk said:

Pomyślałem, że miernik ESR kłamie, a oscyloskop mam pewnie popsuty 😉 Jak coś w wieku emerytalnym jak kondensator może mieć ESR rzędu kilkunastu tysięczych Ohma. Jednego aluminiowego bipolara, 60 latka Rubycona aż rozebrałem, bo akurat miałem więcej sztuk. Po prostu za dobry wyniki miał na t4 - coś, już nie pamiętam dokładnie ale rzędu iluś tam setnych. Oczywiście upływność miał znacznie gorszą niż współczesne elektrolity audio ale dodany jako drugi, mniejszy kondensator w filtrze zas. małego wzmacniacza wprowadzał ciekawą mięsistą sprężystość w odsłuchu. W środku znalazłem coś tak wilgotnego jak świeży listek husteczki higienicznej.  Kurcze muszę go odnaleźć, bo ten Rubycon bez obudowy nadal pokazywał w zasadzie takie same wyniki. Pamiętam tylko że był na 50V. Nie wyrzuciłem tylko zapakowałem w strunową foliówkę, że po jakimś czasie wrócę z pomiarami i oczywiście zapomniałem o nim. Po rozhermetyzowaniu musi w końcu "pęknąć"

Czyli nie wiesz tylko zakładasz.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

słyszę że jest jakiś niezrozumiały potencjał tylko nie wiem czy to przypadek czy one tak "trzymają".

P.S.Czy ja się Koledze chwaliłem: kupiłem coś co piknie gra nawet bez Pi: 2x 1794  ma cyfrowe wejście i tak silne wy na słuchawy (prawie 1,7W), że się zastanawiam czy to nie końcówka mocy na opa1622

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.