Skocz do zawartości
IGNORED

Qobuz vs nowty Tidal HiFi Plus


daru0105
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Jak w temacie

Mam Qobuza, ale Tidal HiFi plus wyjdzie mi dużo taniej.

Porównywał już ktoś bibloteki gęstych plików i czy gra to podobnie?

Warto będzie zamienić?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ty -- wódkę za wódką w bufecie...

Oczami po sali drewnianej -- i serce ci wali (Czy pamiętasz?)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobre pytanie. Odpowiem tak:  zależy na jak wysokiej jakości sprzęcie. 

Na słabszym i średnim, bez różnicy. Na sprzęcie z wyższej półki różnica jest bardzo odczuwalna na korzyść Qobuza.

PS. Dokładnie ten algorytm funkcjonuje do kabli wszelkiego typu, bezpieczników, itd Stąd czasem na forach są spore spory bo na sprzęcie dość przeciętnym tych różnic nie daje się wyczuć/wysłuchać. Na lepszym bez dwóch zdań, nie ma żadnych wątpliwości różnice są słyszalne w większym lub mniejszym stopniu. Czym wyższy jakościowo sprzęt, tym te różnice są większe w odbiorze.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Marek333
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, Marek333 napisał:

Dobre pytanie. Odpowiem tak:  zależy na jak wysokiej jakości sprzęcie. 

Na słabszym i średnim, bez różnicy. Na sprzęcie z wyższej półki różnica jest bardzo odczuwalna na korzyść Qobuza.

PS. Dokładnie ten algorytm funkcjonuje do kabli wszelkiego typu, bezpieczników, itd Stąd czasem na forach są spore spory bo na sprzęcie dość przeciętnym tych różnic nie daje się wyczuć/wysłuchać. Na lepszym bez dwóch zdań, nie ma żadnych wątpliwości różnice są słyszalne w większym lub mniejszym stopniu. Czym wyższy jakościowo sprzęt, tym te różnice są większe w odbiorze.

Tego samego zdania jestem. To jak przesiadanie się z spotify na tidala.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam i Tidala i Qobuza, którego kupiłem z linku z tego forum za 39,90euro za rok. Poprzenosiłem za pomocą Soundiza wszystkie playlisty i albumy i od tego czasu słucham cały czas z Qobuza ,który dla mnie zatwardziałego Tidalowca brzmi jednak lepiej.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez treinerek

Arcam SA30,Canton Reference 8k,Neotech NES 3004mk2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tak samo kupiłem z tego linku . Działa super !  Sporo lepszy ten Qobuz od Tidala jeśli chodzi  o jakość

Testy zrobione i wziąłem Soundiza na rok żeby sobie synchronizować Playlisty bo nieco ich mam, między Tidalem a Qobuzem (bo większość utworów  wygodnej mi  dodawać z aplikacji Tidala jednak - wygodniejszy interface niż z Qobuza)

Widzę że gość dodał mnie jako 6-tą osobę do plany Family

Polecam Ci jak masz Qoubuza wziąć JPLAY - super program polskiej firmy. Extra wygodnie sobie możesz przełączać np Playlisty czy utwory między Tidal (MQA)i Qobuz w JPLAY (Flac) i ciezyć się różnicą na plus i to jaką! . Super ten program jest wygodny i jakość dźwięku bez porównania lepsza od natywnej aplikacji w Tidalu (powiedziałbym równa jak w aplikacji Lumina - najwyższa jaką odsłuchuję testując na trudnych szczegółowych utworach)

I najważniejsza sprawa - Qobuz ze swojej aplikacji może tylko podawać w moim  systemie (nie mam Roona) po AirPlay gdzie ograniczenie jest do 16bit/44 kHz natomiast JPLAY podaje Qobuza zapewne przez uPnP  w jakość do 192 kHz /24 bity do Lumina pięknie

Jeszcze zostaje mi Lumina app ale jej nie lubię , niewygodna ekstremalnie dla mnie - tu też jakość max jest 192/24 bit
Dlatego przestawiam się powoli  na JPLAY gdzie mi jeden program wszystko "ogarnia" i to w jakości max! Natomiast wybór utworów do Playlist wygodniej mi w Tidalu jeszcze.. Może kwestia zmiany przyzwyczajenia.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Marek333
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki. Trzeba będzie w takim razie odpalić na próbe Tidala i głębiej porównać. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ty -- wódkę za wódką w bufecie...

Oczami po sali drewnianej -- i serce ci wali (Czy pamiętasz?)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
22 godziny temu, Marek333 napisał:

Ja tak samo kupiłem z tego linku . Działa super !  Sporo lepszy ten Qobuz od Tidala jeśli chodzi  o jakość

Testy zrobione i wziąłem Soundiza na rok żeby sobie synchronizować Playlisty bo nieco ich mam, między Tidalem a Qobuzem (bo większość utworów  wygodnej mi  dodawać z aplikacji Tidala jednak - wygodniejszy interface niż z Qobuza)

Widzę że gość dodał mnie jako 6-tą osobę do plany Family

Polecam Ci jak masz Qoubuza wziąć JPLAY - super program polskiej firmy. Extra wygodnie sobie możesz przełączać np Playlisty czy utwory między Tidal (MQA)i Qobuz w JPLAY (Flac) i ciezyć się różnicą na plus i to jaką! . Super ten program jest wygodny i jakość dźwięku bez porównania lepsza od natywnej aplikacji w Tidalu (powiedziałbym równa jak w aplikacji Lumina - najwyższa jaką odsłuchuję testując na trudnych szczegółowych utworach)

I najważniejsza sprawa - Qobuz ze swojej aplikacji może tylko podawać w moim  systemie (nie mam Roona) po AirPlay gdzie ograniczenie jest do 16bit/44 kHz natomiast JPLAY podaje Qobuza zapewne przez uPnP  w jakość do 192 kHz /24 bity do Lumina pięknie

Jeszcze zostaje mi Lumina app ale jej nie lubię , niewygodna ekstremalnie dla mnie - tu też jakość max jest 192/24 bit
Dlatego przestawiam się powoli  na JPLAY gdzie mi jeden program wszystko "ogarnia" i to w jakości max! Natomiast wybór utworów do Playlist wygodniej mi w Tidalu jeszcze.. Może kwestia zmiany przyzwyczajenia.

To super.Ale chyba JPLAY to program na komputer, a ja przez komputer to najwyżej słucham muzy na słuchawkach.

W domu Qobuza czy Tidala to słucham ze swojego Arcama sa30 sterując fonem, można powiedzieć że przez Tidal Connect czy Qobuz Connect.Co prawda Qobuz jest chyba w ten sposób ograniczony do 96kHz, ale i tak brzmi lepiej od Tidala ,który przez Arcama potrafi iść nawet 352,8kHz.Mało płyt jest tak odtwarzanych, ale parę się znajdzie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Arcam SA30,Canton Reference 8k,Neotech NES 3004mk2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, słusznie piszesz, z  komputera/ Macbooka łączę się JPLAY i  mam do wyboru  naraz dwóch dostawców streamingu w jednej aplikacji - mega-wygodne do porównań kabli i "klocków" 

Natomiast dopytam Ciebie.. Jak łączysz się Qobuz connect z Androida (skąd udało Ci się zainstalować Qobuz na Android ? ) bo tego nie mogę zrobić ponieważ aplikacja Qobuza jest niedostępna w polskim Goglowym Play i nie ma jak jej na Androidzie zainstalować a nie mam iPhona tylko Samsunga.

Pozdrawiam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Marek333
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można to obejść na przykład na telefonach i tabletach ze starszym  Andkiem .Ja do obslugi swojego Arcama używam poprzedni telefon swojej żony Xiaiomi MI9T z andkiem 11 i normalnie zainstalowała mi się apka Qobuza. Do swojego telefonu na nowszym 13 andku, wgrałem apkę Qobuza będąc w Niemczech, wtedy nie ma problemu.

Zrobiłem teraz eksperyment i puściłem Qobuza przez UPnP aplikacji Mconnect i faktycznie idzie 192kHz i 24 bit, jeśli takie jest nagranie w Qobuzie.

Zobacz na przykład ta płyta jest w Tidalu 352.9kHz a na Qobuzie w 192kHz ale zobacz aż 4760kbps to nagranie inne nawet trochę więcej.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez treinerek

Arcam SA30,Canton Reference 8k,Neotech NES 3004mk2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wielkie  @treinerek 

Działa ..like a charm !

Zainstalowałem na komórce z nowym Androidem mconnect.
pięknie zalogował mi się Qobuz , wczytało mi się wszystko, palylisty , albumy i działam sobie 🙂 
Odtwarza w najwyższych nawet 192 kHz /24 bit

Super !
A że i tak głównie sobie siedzę w punkcie odsłuchowym w salonie 🙂 to wygodniej mi z Maca sobie działać na JPLAY lub innych aplikacji (tu Qobuz apka zainstalowała się na MAcu bez problemu i dział super też ) i  sobie przy okazji przeglądać sieć, fora itp 
Tak, że komórka tylko testowo czy pójdzie. Poszło pięknie.

Jeszcze raz dziękuję za naprowadzenie/fotkę.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Marek333
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta płyta też jest dobrze nagrana co prawda tylko 88.2kHz ale ponad 2400kbps

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ta płyta Princa jest i na Tidal i na Qobuz w 192kHz i 24 bit ,ale na Tidalu było tylko około 1800kbps, a na Qobuz jest ponad 5800kbps.Nie wiem czemu te zdjęcia mi przekręca, zapisane były pionowo.

Qobuz Prince.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Arcam SA30,Canton Reference 8k,Neotech NES 3004mk2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajnie że z tego mConnect idzie w Playto  zarówno na Lunmina jaki i na Hegla mojego i w obu jest transport z max rozdzielczością .  Czyli idzie po protokole uPnP a nie innym słabszym jak np Airplayu, co prawda z Androida nie idzie AirPlayem ale wiesz co mam na myśli zapewne, że idzie na każdy sprzęt z komórki w 192 kHz /24 bit gdy taki jest utwór czyli bez redukcji jakości , Extra! 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No mi jak puszczałem Qobuz Connect to szło tylko do 96kHz a przez UPnP z Mconnect idzie do 192kHz.

Zawsze lubiłem tą apkę do streamingu.

Teraz puściłem płytkę Metallica S&M taka zupełnie inna Metallica,powiedziałbym filmowa w stylu Zimmera, też dobrze nagrana 96kHz ,24 bit i ponad 2800kbps.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Arcam SA30,Canton Reference 8k,Neotech NES 3004mk2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
14 godzin temu, treinerek napisał:

No mi jak puszczałem Qobuz Connect to szło tylko do 96kHz a przez UPnP z Mconnect idzie do 192kHz.

Zawsze lubiłem tą apkę do streamingu.

Teraz puściłem płytkę Metallica S&M taka zupełnie inna Metallica,powiedziałbym filmowa w stylu Zimmera, też dobrze nagrana 96kHz ,24 bit i ponad 2800kbps.

Jest w ogóle coś takiego jak qobuz connect? 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
17 minut temu, trueman napisał:

Jest w ogóle coś takiego jak qobuz connect? 

Może oficjalnie nie jest to tak nazwane, ale u mnie działa na tej samej zasadzie co Tidal Connect.

Włączam apkę na fonie wybieram nagranie ,klikam żeby obraz się powiększył i wtedy dostępne jest przesłanie na wzmaka.

Z tym że odtwarzanie jest ograniczone do 96kHz, dlatego jak wczoraj odkryłem przez UPnP apki Mconnect idzie nawet 192kHz i będę puszczał w ten sposób.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez treinerek

Arcam SA30,Canton Reference 8k,Neotech NES 3004mk2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, treinerek napisał:

Może oficjalnie nie jest to tak nazwane, ale u mnie działa na tej samej zasadzie co Tidal Connect.

Włączam apkę na fonie wybieram nagranie ,klikam żeby obraz się powiększył i wtedy dostępne jest przesłanie na wzmaka.

Z tym że odtwarzanie jest ograniczone do 96kHz, dlatego jak wczoraj odkryłem przez UPnP apki Mconnect idzie nawet 192kHz i będę puszczał w ten sposób.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jak miałem malinę z  zainstalowanym moode to pamiętam że żaden Connect z neta nie grał tak jak tidal connect którego udało mi się uruchomić razem z moode. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze nie należę do tych dobrze słyszących,ale te nagrania 16bit 44.1 i tak do 1000kbps ,to słychać, że są gorzej zrealizowane niż na przykład ten album Princa co jest u góry na zdjęciu.

Wkleję ci dwa zdjęcia z Qobuza jak włączam ten mój Connect.

Na pierwszym zdjęciu klikam w ten ostatni utwór na dole z niebieską strzałka, gdy się powiększy to tak jak na drugim zdjęciu klikam u góry po prawej stronie w ikonkę przesylu,wtedy pokazuje mi się na co mogę przesłać ,wybieram swojego wzmaka i gra.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

baltazar.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Arcam SA30,Canton Reference 8k,Neotech NES 3004mk2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Taka ciekawostka od TIDAL:

Od 10 kwietnia 2024 roku będziesz mieć dostęp do całej biblioteki muzycznej w bezstratnej jakości dźwięku HiRes FLAC i Dolby Atmos w tej samej cenie 21,99 zł/miesiąc, którą płacisz teraz.Chcemy ułatwić wszystkim użytkownikom słuchanie muzyki w najlepszej jakości dźwięku, łącząc nasze subskrypcje HiFi i HiFi Plus w jeden pakiet o nazwie TIDAL.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 24.02.2024 o 11:58, trueman napisał:

Jak miałem malinę z  zainstalowanym moode to pamiętam że żaden Connect z neta nie grał tak jak tidal connect którego udało mi się uruchomić razem z moode. 

Polecam usb audio player pro do tidala. Z mconnect moode widzi jako źródło pliku moja komórkę,  przy uapp źródłem jest link do tidala. Gra świetnie.  Qobuz gra w tej apce tylko z proxy kolei....

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Pomoc dla Alana 1%KRS 0000037904(32459 MAŁECKI ALAN)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja z kolei polecam sobie program sterujący JPLAY, zresztą polskiej produkcji

Bez tego programu już nie wyobrażam sobie obsługi np TIDALa, uzależnia 🙂 ! 

Super wygodny!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.