Skocz do zawartości
IGNORED

🇬🇧 Naim Uniti Nova Power Edition | Testujemy w Q21!


Q21
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

W końcu jest!
Naim Uniti Nova Power Edition!

Po lekkim opóźnieniu w końcu możemy zacząć wsłuchiwać się w najnowszy produkt brytyjskiego producenta. Mimo dobrze znanej obudowy to w środku zaszło trochę zmian. Po krótkich odsłuchach musimy przyznać, że jest bardzo dobrze. Na pewno jednak nie poprzestaniemy na dalszym testowaniu tej nowości. 

Zgrał się on świetnie również z kolumnami Canton Reference GS, które są u nas do końca tego tygodnia.

Wszystkich ciekawych zapraszamy na odsłuchy 🙂 Jak zawsze istnieje opcja zestawienia go z wieloma kolumnami i wzmacniaczami.

Dla przypomnienia, Naim Nova PE oferuje aż do 150 W mocy na kanał w klasie D, posiada pełen pakiet usług sieciowych, jest świetnie wykonany oraz według producenta zapewnia najwyższą jakość brzmienia. 

Szczegóły oraz oferta handlowa dostępne pod LINKIEM.

Salon audio-video Q21
Pabianice, Reymonta 12
Tel. (42) 213 01 66
www.Q21.pl

naim_uniti_nova_power_edition_01.jpg

naim_uniti_nova_power_edition_03.jpg

Edytowane przez Q21

Pomagamy, doradzamy, wypożyczamy, zapraszamy na indywidualne odsłuchy.

Najlepsze ceny dla forumowiczów magazynu Audiostereo - zapytaj o ofertę! Pełna oferta na stronie www.Q21.pl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygląda jak 50kzł ale z pewnością tyle nie kosztuje.

Widać piękny ekran OLED, nie oszczędzano...

Mówią, że okazja.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Adam 38

Chord/Naim/ATC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Q21 zmienił(a) tytuł na 🇬🇧 Naim Uniti Nova Power Edition | Testujemy w Q21!

Ale co w niej wygląda na 50k

Generalnie na Facebooku bardzo mało przychylne komentarze są

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Tu nie wyglądało?

A polowe taniej. 

No i Naim zawsze zdbal o zasilanie. Tym zaskarbial sobie klientów. Klasa D? Czy to nie profanacja u nich?

 

Nie wiem. Nie słyszałem ciekaw jestem. 

 

Fajnie q21 że przenieslicie te cantony do salki. 🙂

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
30 minut temu, Piotr Sonido napisał:

Ale co w niej wygląda na 50k

Nie mów, że byś u siebie nie postawił. 🙂 Gra minimalnie inaczej jak tańsza wersja Novy, więcej powietrza, troszkę lepsza przestrzeń i tyle z ulepszeń. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Chord/Naim/ATC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 23.02.2024 o 14:52, Adam 38 napisał:

Nie mów, że byś u siebie nie postawił. 🙂 Gra minimalnie inaczej jak tańsza wersja Novy, więcej powietrza, troszkę lepsza przestrzeń i tyle z ulepszeń. 

Ale ja nie twierdzę że on nie wygląda dobrze tylko nie wygląda na 50 000 skoro do tej pory ten wygląd mieliśmy za 20 000.

Podobno na forum najma użytkownicy angielscy głównie którzy są bardzo mocno zaznajomieni z marką no wylewają wiadra dziekciu. 

 

Słusznie zauważyłeś "tyle" tylko tyle. 

Jednak przeskok cenowy jest zdecydowanie za duży

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak się nie obroni dźwiękiem w tej cenie to opinia publiczna go "zje" 😛 ale dajmy szansę, nowa seria Uniti to zupełnie inna filozofia niż klasyczne Naimy i od początku była trochę kontrowersyjna a jednak się przyjęła na rynku. To trochę tak jak z Porsche Cayenne - niby firma złamała swoje wszystkie zasady narażając się na pośmiewisko tak ryzykownym ruchem a czas pokazał, że to uratowało to firmę przed finansowymi tarapatami i jednak się opłacało. Sprzęt dla innego odbiorcy, mniej ortodoksyjnego, tak myślę. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 23.02.2024 o 14:52, Adam 38 napisał:

Nie mów, że byś u siebie nie postawił. 🙂 Gra minimalnie inaczej jak tańsza wersja Novy, więcej powietrza, troszkę lepsza przestrzeń i tyle z ulepszeń. 

Jestem ciekaw niezmiernie, czy pozostawiając pendrive w slocie po wyłączeniu, pobiera nadal około 22W jak w "starej" Nova. Może Q21 to sprawdzi?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, MarkM napisał:

Jestem ciekaw

Cześć. 

Nadal myślisz nad rozliczeniem w Q21 swojej Novy na nową Nove? 😉 Twoje Bowersy z pewnością by się ucieszyły. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Chord/Naim/ATC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
32 minuty temu, Adam 38 napisał:

Cześć. 

Nadal myślisz nad rozliczeniem w Q21 swojej Novy na nową Nove? 😉 Twoje Bowersy z pewnością by się ucieszyły. 

Bowersy może by się ucieszyły, ja z pewnością nie. E-bike Panie to jest to, a nie jakieś pitolenie ciągle o tym samym 🙂 Jestem w trakcie poszukiwania wypasionego elektrycznego trekkinga. Jeśli nawet są jakieś różnice w "nowych Novych", to czy jest to uzasadnione cenowo?  Muszę Was pocieszyć drodzy audiomaniacy, w tym także i siebie, że jest jeszcze oprócz AUDIO inna branża nieprzyzwoicie ZDEGENEROWANA cenowo. A są to właśnie wspomniane rowery elektryczne.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
19 godzin temu, StereoTyp napisał:

Jak się nie obroni dźwiękiem w tej cenie to opinia publiczna go "zje" 😛 ale dajmy szansę, nowa seria Uniti to zupełnie inna filozofia niż klasyczne Naimy i od początku była trochę kontrowersyjna a jednak się przyjęła na rynku. To trochę tak jak z Porsche Cayenne - niby firma złamała swoje wszystkie zasady narażając się na pośmiewisko tak ryzykownym ruchem a czas pokazał, że to uratowało to firmę przed finansowymi tarapatami i jednak się opłacało. Sprzęt dla innego odbiorcy, mniej ortodoksyjnego, tak myślę. 

No to wstępne informacje są takie że rynek go jednak zje.

Poczytaj forum naima.

5 godzin temu, Adam 38 napisał:

Cześć. 

Nadal myślisz nad rozliczeniem w Q21 swojej Novy na nową Nove? 😉 Twoje Bowersy z pewnością by się ucieszyły. 

Kiedy dostaną coś jaśniejszego? No nie sądzę.

U znajomego gra właśnie Nova ale ta stara z bowersami zresztą też kupiona w q21. (Do tej pory mi piwa za to nie postawili :p)

I prawdę mówiąc uważam że to jest optymalne połączenie jeśli nowa Nova:) gra jaśniej to nie będzie to już tak optymalne połączenie.

5 godzin temu, MarkM napisał:

Bowersy może by się ucieszyły, ja z pewnością nie. E-bike Panie to jest to, a nie jakieś pitolenie ciągle o tym samym 🙂 Jestem w trakcie poszukiwania wypasionego elektrycznego trekkinga. Jeśli nawet są jakieś różnice w "nowych Novych", to czy jest to uzasadnione cenowo?  Muszę Was pocieszyć drodzy audiomaniacy, w tym także i siebie, że jest jeszcze oprócz AUDIO inna branża nieprzyzwoicie ZDEGENEROWANA cenowo. A są to właśnie wspomniane rowery elektryczne.

No i powiem że za podejście plusik! Ma podobnie.

Choć chwilę mi zajęło zanim zacząłem na branżę patrzeć obiektywnie

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
36 minut temu, Piotr Sonido napisał:

prawdę mówiąc uważam że to jest optymalne połączenie jeśli nowa Nova:) gra

A dupa tam nie optymalne... Góra ok. ten ultra czysty, rozdzielczy, techniczny, otwarty i z metalicznym nalotem kryształ z Bowersa i kolory oraz delikatność góry Naima fajnie się równoważą chociaż ktoś może powiedzieć, że Naim upośledza tu możliwości Bowersa i też będzie miał rację, średnica na podobnej analogii jak wysokie tony ale niskie tony to lipa bo zawsze na jedno kopyto czyli miękka poducha, Bowers miękki na dole i Naim miękki, mówię o monitorach Bowersa. Przestrzeń, powietrze z Bowersa  ograniczane przez Naima. I taka to synergia, optymalność.

Może się podobać tylko -na cholerę kupować super Bowersy i potem elektroniką zabierać im ich główne zalety?.

Chyba, że przyjmiemy, iż Bowers robi paczki w stylu jakim Piotrze opisujesz brzmienie głośników Focala czyli bubel, jazgot, granie skrajami, żyleta itd.

Osobiście z tego połączenia nie jestem w stanie zaakceptować niskich tonów, reszta OK. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Adam 38

Chord/Naim/ATC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Adam 38 napisał:

A dupa tam nie optymalne... Góra ok. ten ultra czysty, rozdzielczy, techniczny, otwarty i z metalicznym nalotem kryształ z Bowersa i kolory oraz delikatność góry Naima fajnie się równoważą chociaż ktoś może powiedzieć, że Naim upośledza tu możliwości Bowersa i też będzie miał rację, średnica na podobnej analogii jak wysokie tony ale niskie tony to lipa bo zawsze na jedno kopyto czyli miękka poducha, Bowers miękki na dole i Naim miękki, mówię o monitorach Bowersa. Przestrzeń, powietrze z Bowersa  ograniczane przez Naima. I taka to synergia, optymalność.

Może się podobać tylko -na cholerę kupować super Bowersy i potem elektroniką zabierać im ich główne zalety?.

Chyba, że przyjmiemy, iż Bowers robi paczki w stylu jakim Piotrze opisujesz brzmienie głośników Focala czyli bubel, jazgot, granie skrajami, żyleta itd.

Osobiście z tego połączenia nie jestem w stanie zaakceptować niskich tonów, reszta OK. 

Adamie, trzeba jeszcze uwzględnić aspekt zauroczenia a potem zakochania (to ja). To tak jak z kobietami. Może nie mieć urody Claudii Schiffer w latach młodości, nie mieć idealnych kształtów, ale ma to coś, że człek szaleje, głupieje i spać nie może po nocach 🙂 Gdyby było inaczej, nie zmieniałbym po raz trzeci Bowersów i po raz drugi Naima. Jedynie na początku przypatałętał się Nad C368 .  No dobra, Wy tu dalej gadajcie, a ja szukam trekkinga moich marzeń 🙂 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, MarkM napisał:

Może nie mieć urody Claudii Schiffer w latach młodości, nie mieć idealnych kształtów, ale ma to coś, że człek szaleje, głupieje i spać nie może po nocach 

Jak spać po nocach nie daje to faktycznie można się zakochać. 😉

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Chord/Naim/ATC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
15 godzin temu, Adam 38 napisał:

ten ultra czysty, rozdzielczy, techniczny, otwarty i z metalicznym nalotem kryształ z Bowersa i kolory oraz delikatność góry Naima fajnie się równoważą

🙂

zobacz to sformułowanie. 

chyba że to sarkazm :):)

bowersy jest miękki na dole?

12 godzin temu, MarkM napisał:

Adamie, trzeba jeszcze uwzględnić aspekt zauroczenia a potem zakochania (to ja)

No i dlatego mówię

Produkt na pewno się będzie sprzedawał. 

Ale może nie 10 rocznie tylko 2

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, Piotr Sonido napisał:

bowersy jest miękki na dole?

Na basie monitor Bowersa, który grał u mojego Kolegi był mięciutki jak kaczuszka, a w połączeniu z Naim Uniti Nova to wręcz otulająca miękka poduszka. A był to już monitor z drogiej, limitowanej serii Bowersa.

Już pomijam jak chcesz otrzymać twardy, konturowy i rozciągnięty bas w małych monitorkach Bowersa pompowanych jeszcze okrutnie przez BR. Dotyczy to nie tylko Bowersa ale ogólnie małych monitorów z BR.

Jaki tam będzie twardy bas i z czego? 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Adam 38

Chord/Naim/ATC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, Adam 38 napisał:

Na basie monitor Bowersa, który grał u mojego Kolegi był mięciutki jak kaczuszka, a w połączeniu z Naim Uniti Nova to wręcz otulająca miękka poduszka. A był to już monitor z drogiej, limitowanej serii Bowersa.

Już pomijam jak chcesz otrzymać twardy, konturowy i rozciągnięty bas w małych monitorkach Bowersa pompowanych jeszcze okrutnie przez BR. Dotyczy to nie tylko Bowersa ale ogólnie małych monitorów z BR.

Jaki tam będzie twardy bas i z czego? 

To chyba były starsze bowersy.

Nowe 7 tak nie graja

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.