Skocz do zawartości
IGNORED

Dali Zensor 7 i... co dalej?


Miłosz1
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

hej.

Mam prośbę o pomoc w ulepszeniu swojego sprzętu audio. Wiem, że powinienem posłuchać (i to raczej zrobię, w Poznaniu mam chyba takie możliwości) ale najpierw chciałbym wiedzieć, czy jest sens i co wybrać do odsłuchu.

Aktualnie posiadam kolumny Dali Zensor 7 (których raczej nie chciałbym się pozbyć), wzmacniacz Onkyo 9150, streamer Wiim pro plus. Niby wszystko OK, może mam jakieś błędne wrażenie, że zestawowi brakuje jakiejś mocy, dynamiki ale chyba na szczęście nie jestem bardzo wyczulony na dźwięki, daleko mi do osób, które zwą się audiofilami, ale chciałbym może poznać i usłyszeć coś, czego nie mam, co mnie może w muzyce jeszcze bardziej zachwyci. Słucham raczej mocniejszych dźwięków - rock, metal, punk - ale bez skrajności (Volbeat ulubiona kapela od wielu lat). Pokój w którym słucham - lekko ponad 20 metrów. Do zestawu podłączony TV i konsola.

No i wpadłem na znakomity w swoim mniemaniu pomysł - zmienię wzmacniacz na lepszy, to mnie wbije w fotel ;-)). Poczytałem trochę opinii i recenzji - zazwyczaj, na większość sprzętu same ochy i achy ale wybrałem trójcę do odsłuchu w kwocie 5 - 7 tys. zł, czyli Yamahę rn1000A, Cambridge Audio CX81, Audiolab 7000A.

Poradźcie proszę czy jest sens, czy to głupi pomysł wydawać kasę na taką zmianę bo przy takich kolumnach nic więcej nie ugram. A może przez to, że słoń nadepnął mi na ucho dać sobie spokój bo i tak zmian w jakości nie usłyszę. A może OK, tylko inny model wzmacniacza? 

Z góry dzięki za wszelkie uwagi.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Yamahy rn1000 nie warto. Nie w tej cenie to rn803 z HDMI. 

Faktycznie wyciągniesz znacznie więcej z Cambridge cxa81. Dobrym tropem jest także xindak 6950 albo primare i25. 

Streamer sobie zostaw bo to solidne urządzenie. Tanie a dobre.

Z Yamahy mógł byś polować na używana as1100 albo as2000.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem wcześniej Zensor 5 w 21,5m2 grało mi to z taką można napisać zabaweczką Marantz mcr612.

Zensor to takie można powiedzieć bardzo normalne kolumienki,przy nich nie będzie ani szału ani i wielkiego rozczarowania.

Jak zaczełem zmieniać sprzęt to w pirwszej chwili kupiłem Arcama sa30 i z nim ,było słychać , że grają dużo lepiej niż 612, ale wiadomo, że apetyt rośnie i od tamtego czasu jeszcze dwa razy zmieniłem kolumny i za każdym razem był progres.

Za to wiem z czym na pewno bardzo dobrze zagra właśnie Zensor 7, bo kolega miał je właśnie ze wzmacniaczem estradowym Crowna,chyba to była wersja XTi.Kosztowało to 2-3 lata temu tylko około1300zł,obecnie chyba ponad 2tys zł.Ale miało to dużo mocy i świetnie wysterowało te Zensory.

Wiadomo wygląd i może funkcjonalność może ci nie pasować,ale jeśli chodzi o dzwięk to ciężko znależć coś co lepiej z nimi zagra.

Na twoim miejscu o ile jest taka możliwość to wziął bym go na próbę i sprawdził, gdyby nie było super to możesz go zwrócić, ale może za małe pieniądze zachwyci cię to co usłyszysz.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez treinerek

Arcam SA30,Canton Reference 8k,Neotech NES 3004mk2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dodatkowe pytanie co do cxa81 - dlaczego black edition jest 20%(1000 zł) tańsza od szarej wersji? Przecież ta czarna jest niby limitowana do 1000 sztuk na świecie?

Po mojemu limitowane edycje zazwyczaj są droższe... One, oprócz koloru czymś się różnią?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Miłosz1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, Miłosz1 napisał:

dodatkowe pytanie co do cxa81 - dlaczego black edition jest 20%(1000 zł) tańsza od szarej wersji? Przecież ta czarna jest niby limitowana do 1000 sztuk na świecie?

Po mojemu limitowane edycje zazwyczaj są droższe... One, oprócz koloru czymś się różnią?

NIE sądzę ;/

lub niewiele . . .

@Q21 są specjalistami i nie tylko oni wiedzą na pewno.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć 🙂 Moim zdaniem pod Zensory właśnie dobrze pasuje Audiolab 7000A. HDMI ARC to też bardzo fajny dodatek, zwłaszcze że planujesz podpinać wzmacniacz pod TV. 

Co do kolorów CXA81, to jakiś sklep mógł sobie obniżyć cenę po prostu 🙂 U nas czarny kolor nie jest na ten moment dostępny. W razie czego zapraszam do kontaktu i umówienia się na odsłuch 🙂 Mamy u siebie bardzo dużo innych wzmacniaczy, które też mogą się zgrać 😉 

Pomagamy, doradzamy, wypożyczamy, zapraszamy na indywidualne odsłuchy.

Najlepsze ceny dla forumowiczów magazynu Audiostereo - zapytaj o ofertę! Pełna oferta na stronie www.Q21.pl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 25.02.2024 o 15:41, Miłosz1 napisał:

dodatkowe pytanie co do cxa81 - dlaczego black edition jest 20%(1000 zł) tańsza od szarej wersji? Przecież ta czarna jest niby limitowana do 1000 sztuk na świecie?

Po mojemu limitowane edycje zazwyczaj są droższe... One, oprócz koloru czymś się różnią?

No to bierz póki jest bo generalnie rzecz biorąc była faktycznie droższa.

I tych czarnych sztuk Z tego co kojarzę to już nie ma.

Możliwe że to jest tylko i wyłącznie ogłoszenie które ma za zadanie przyciągnąć uwagę do sklepu a po kontakcie okaże się że go nie ma I będą ci próbowali zaproponować coś innego.

Znany zabieg 😛

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pochwalę się - kupiłem cxa81 black edition.

Właśnie słucham w swoim domu, na swoich warunkach, i w życiu nie myślałem, że jestemw stanie usłyszeć taką różnicę, choć swoje onkyo lubiłem i sądziłem, że mi wystarczy. Boszz... te same utwory takie inne, ten oszałamiający bas, soprany, przejrzystość. Ech, gdyby nie uszy, śmiałbym się na okrągło. 

Mój zestaw dostał skrzydeł.

Jeszcze raz dziękuję za podpowiedzi a gdyby przypadkiem ktoś był zainteresowany moim onkyo (ideał, bez ryski, z całym oporządzeniem, kartonem, zapraszam do kontaktu). Za kilka dni wystawię pewnie na allegro, odbiór osobisty możliwy. Nie będę się bawił w negocjacje, 1,5k powinienem dostać. Jakby co przepraszam za prywatę, nie wiem, czy na tym forum to przystoi.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gratulacje 🙂 Uważam, że Zensor 7 były dużo bardziej udane niż obecne Oberony 7 także potencjał na pewno był i teraz jest odpowiednio wykorzystany. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.