Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  176 członków

Haiku-Audio Klub
IGNORED

Kolumny do Sol II


tomatotota
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Posiadam zestaw:

  • Ifi NeoStream 
  • Interkonet Tomanek
  • Tellurium Q Silver II
  • Haiku Sol II

Do tej pory grałem z Fyne Audio F501. Sprzedałem. 

Moje pytanie jakie komuny polecacie w kwocie do 10tys.? Szukam używanych (rachunek, gwarancja) , ekspozycja, outlet. Salon około 35m2. 

Moje typy:

  • Dynaudio Special Forty
  • Opera Callas
  • Spendor A4
  • Spendor A7
  • Opera Grand Mezza
  • Elac Vela FS407
  • Audio Physic Classic 30 

Niektóre słuchałem, niektóre będę słuchał. 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czego oczekujesz od  nowych kolumn ?

Po odsłuchach( modeli ww. ) co się podobało A co nie ? 

Haiku Audio Sol ll Se  to "przezroczysty "wzmacniacz  nic od siebie nie dołoży ani  nie zabierze on wzmacnia sygnał ze źródła pokazuje różnicę w kablach to właśnie kolumny i reszta toru zadecydują jak zabrzmi całość. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja u siebie łączyłem z Audio Academy Rhea .Możesz sprawdzić z  Audio Academy Hiperion lub Minas Anor Studio16Hz .Tak naprawdę to wzmacniacz do występowania nawet trudnych kolumn i łączony jest z drogimi kolumnami . 

Radzę uzbroić się w cierpliwość i poświęcić trochę czasu pojeźdź po różnych miejscach i posłuchaj potem wypożycz do domu i dopiero wtedy podejmij decyzję.  

Każdy z nas szuka czegoś innego i takie porady z czym ma grać nie prowadzą do celu.  Musisz sam wybrać ! Będziesz słuchał na codzień i to Ty masz być zadowolony. 

Pozdrawiam trafnego wyboru życzę. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, to i może ja coś napiszę:

Miałem Sola II SE przez dłuższy czas, słuchałem w połączeniu z Minas Anor III Signature. Byłem bardzo zadowolony z brzmienia, barwa, przestrzeń, głębia, wyrównane pasmo, bas co prawda nieco powściągliwy, ale fajnie zróżnicowany, ogólnie bardzo przyjemnie mi się słuchało, pokój ok 15m2. Potem przeszedłem na monitory Audio Phase Spliff (chyba już wycofane z oferty) i też było bardzo przyjemnie, z jeszcze lepszą barwą i glębią dźwięku. Słuchałem też mojego Sol'a z Harbethami M30.1, P3esr, Opera (monitory, ale nie pamiętam modelu), ale już żadnego z tych połączen bym nie rekomendował, nie podobało mi sie. Miałem też na odsłuchu BMN Beszele 2 (na Seas Crescendo) i to było najlepsze połączenie jakie słyszałem z moim Sol'em SE, ale się już nie zmaterializowało, ponieważ postanowiłem pójść w hajendy, i Sola sprzedałem :) To są moje osobiste doświadczenia i tak jak Bogus pisze, trzeba samemu posłuchsć, bo każdy ma inne oczekiwania i gust. Pozdrawiam

Edytowane przez Sebian
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

IMG_20190324_155352.thumb.jpg.dc54596a16a75bb840a2061a132c210b.jpg20191019_073057.thumb.jpg.20a25ce98babd79f0a38496c4872c3d8.jpgHaiku Audio Sol ll SE N⁰1 grał u mnie z wieloma kolumnami z różnych przedziałów cenowych i zawsze brzmienie  było na wysokim poziomie . Jak  pisałem  ,  wzmacniacz gra tak jak pozwala reszta toru .

Do dziś jest u mnie i teraz kolumnami Aida Acoustics Thaisis  inne źródło i ....

Ale to nie na temat "Jakie kolumny do Haiku Audio Sol ll SE"

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
 Udostępnij



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.