Skocz do zawartości
IGNORED

Co zamiast Arcam


raiwan
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

3 minuty temu, brewka87 napisał:

Sądząc po tym ile razy w ciągu ostatniego roku zmieniałes zdanie na temat swojej salki kinowej i ogolnie jej budowy/wyboru kolumn/ projektor czy telewizor/ auro czy 5.1/ amplituner czy soundbar/ - smiem twierdzic, ze chyba nie do końca wiesz czego chcesz przynajmniej w tematyce, chociaz przewaliłes masę sprzętu.

Spojrzałem na to z innej perspektywy… Streaming to…

2 minuty temu, brewka87 napisał:

z plastikowej belki

Ale dlaczego plastik? 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 minutes ago, Stary200 said:

Tylko snoby takie jak Ty czy inni będą dążyli do ideału/perfekcji

Piszesz tak, bo chwilowo przeszła ci faza na salkę i tyle, chociaz zapewne za chwilę ruszysz z nowym "projektem".

Sorry ale nie widzę sensu robic tu offtopu.

2 minutes ago, Stary200 said:

Ale dlaczego plastik? 

Bo te tanie to własnie plastik, a tych tanich sprzedaje się zapewne najwięcej. Jestem przekonany (chociaz nie pracuję w sklepie rtv), ze takich soundbarów po 10k+ pln nie sprzedaje się w Polsce duzo.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Kolumny frontowe: Heco Celan XT701, Wzmacniacz: Yamaha AX900 - pracuje jako końcówka mocy, Amplituner: Marantz SR7010, Transport: Squeezebox Classic, Media player: Zidoo Z1000 Pro, Subwoofer: 2x Velodyne EQ-MAX12, Projektor: JVC DLA-X90R, Kolumny efektowe w konfiguracji 7.2.4: satelity 2×Quadral TSA300 (centralny) 4×Quadral TSA500 (surround) 4×Quadral TSA300 (atmos).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, brewka87 napisał:

Sądząc po tym ile razy w ciągu ostatniego roku zmieniałes zdanie na temat swojej salki kinowej i

No właśnie i… 

 

Dla mnie dział KD zamknięty… wybacz że naśmieciłem 

 

4 minuty temu, brewka87 napisał:

Piszesz tak, bo chwilowo przeszła ci faza na salkę i tyle, chociaz zapewne za chwilę ruszysz z nowym "projektem".

Sorry ale nie widzę sensu robic tu offtopu

Nie ruszę… pożegnałem ten dział… 

 

6 minut temu, brewka87 napisał:

Bo te tanie to własnie plastik, a tych tanich sprzedaje się zapewne najwięcej. Jestem przekonany (chociaz nie pracuję w sklepie rtv), ze takich soundbarów po 10k+ pln nie sprzedaje się w Polsce duzo.

Tu mogę się zgodzić w 100% -tach 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 minutes ago, Stary200 said:

Tu mogę się zgodzić w 100% -tach 

I na tym zakończmy 👍 😉

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Kolumny frontowe: Heco Celan XT701, Wzmacniacz: Yamaha AX900 - pracuje jako końcówka mocy, Amplituner: Marantz SR7010, Transport: Squeezebox Classic, Media player: Zidoo Z1000 Pro, Subwoofer: 2x Velodyne EQ-MAX12, Projektor: JVC DLA-X90R, Kolumny efektowe w konfiguracji 7.2.4: satelity 2×Quadral TSA300 (centralny) 4×Quadral TSA500 (surround) 4×Quadral TSA300 (atmos).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapominacie, że stereo też ma takie funkcje jak virtual dolby surround i inne, które też potrafi tworzyć dźwięk przestrzenny bo przecież tak działa soundbar, na tej samej zasadzie 🙂

Kurcze zastanawiam się też nad dobrym sounbarem pod tv samsung dopasowany firmowy, żeby współgrał jeszcze z głośnikami tv, które są już lepszej jakości. Wtedy tworzą już jakieś mega dużo głośników poszerzając przestrzeń... I inne bajery. 

Do tego kupić porządny wzmacniacz do stereo z bluetooth lub kanałem hdmi Arc, żeby sobie muzyki posłuchać... 

Tylko taki lepszy soundbar też posiada głośniki z tyłu i też już zaśmieca pokój. Choć tu to już bezprzewodowe głośniki i małe w porównaniu do tych z kina domowego. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To zadam ostatnie pytanie, który amplituner gra trochę mniej średnica niż Arcam? Może być nawet więcej dołu lub wyższej średnicy/niskich wysokich. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 22.03.2024 o 09:37, raiwan napisał:

A Anthem MRX540? 

Jedyny minus to chyba tylko brak bi-amp, ale za to ma super wyniki w testach. 

To jest zaden minus. Na cholere ci to? Anthem gra bardzo dobrze jak na ampli

W dniu 6.04.2024 o 20:09, raiwan napisał:

Jaki amplituner 5cio lub 7mio kanałowy, który ma największą moc we wszystkich końcówkach razem? 

W sensie, że który amplituner najmniej zmienia dźwięk w tylnych kolumnach dźwięku przestrzennego. Chodzi mi o to, żeby tylne grały jak najbardziej zbliżonym dźwiękiem do frontowych. 

Wlasnie Anthemowi nic nie mozna zarzucic w tych kwestiach.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Gato Audio AMP-150 (klasa A/B), Aqua La Voce S2, Open Baffle DIY
Tellurium Q Ultra Black, Hijiri HCI-R10, Ricable + DIY
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przesiadłem się ostatnio na tradycyjne podłączenie kolumn jednym kablem. Pierwszy efekt wow, lepiej, muzykalnie. Po paru dniach z powrotem wróciłem do bi-amp i zaskoczenie. Lepsza scena, przestrzeń, czystrzy przekaz... 

Przestałem już się przekonywać. 

Czasami mam wrażenie, że to po prostu każdy potrzebuje zmiany sprzętu co jakiś czas bo to przynosi najlepszy efekt. Nie koniecznie na lepszy, po prostu coś innego. Jak ktoś wcześniej wspomniał to bardzo możliwe, że nasz słuch się przyzwyczaja i pewnie nawet na najdroższym sprzęcie audio po roku każdy znalazł by jakieś minusy i szukał nowego sprzętu. 

Trzeba sobie powiedzieć, że to samemu sobie człowiek na siłę wmawia, że jest wszystko super ze sprzętem i w końcu słychać muzyki i oglądać filmy dla przyjemności

Tak samo jak po tygodniu przerwy odpaliłem sprzęt i wielkie zaskoczenie z pytaniem "to mój sprzęt tak gra?" kolejny przykład. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez raiwan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kiedy przez kilka czy kilkanaście dni słucham muzyki wyłącznie w aucie i kiedy włączam domowy sprzęt to mam efekt "wow jak to pięknie gra" :) Nie muszę niczego zmieniać ani niczego kupować czy przepinać. Wystarczy przerwa od słuchania.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, raiwan napisał:

Czasami mam wrażenie, że to po prostu każdy potrzebuje zmiany sprzętu co jakiś czas bo to przynosi najlepszy efekt.

mój efekt, natenczas. pracowałem nad tym dłuższy czas.

ps.

już nieaktualne, a od fotki minął miesiąc 😉

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez ro35
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
22 minutes ago, ro35 said:

mój efekt, natenczas. pracowałem nad tym dłuższy czas.

ps.

już nieaktualne, a od fotki minął miesiąc 😉

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Nie gniewaj się ale poruszę kwestię estetyczną ;) gdy widzę takie zdjęcia to od razu mi lzej na sercu, bo u mnie tez plątanina kabli 😁

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Kolumny frontowe: Heco Celan XT701, Wzmacniacz: Yamaha AX900 - pracuje jako końcówka mocy, Amplituner: Marantz SR7010, Transport: Squeezebox Classic, Media player: Zidoo Z1000 Pro, Subwoofer: 2x Velodyne EQ-MAX12, Projektor: JVC DLA-X90R, Kolumny efektowe w konfiguracji 7.2.4: satelity 2×Quadral TSA300 (centralny) 4×Quadral TSA500 (surround) 4×Quadral TSA300 (atmos).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na szczęście tych kabli mało co widać (no niektóre ładne)

ale co z tyłu to głowa boli...
🙂

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez ro35
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie to te kable "zrozumie" tylko inny zapaleniec 😉

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Kolumny frontowe: Heco Celan XT701, Wzmacniacz: Yamaha AX900 - pracuje jako końcówka mocy, Amplituner: Marantz SR7010, Transport: Squeezebox Classic, Media player: Zidoo Z1000 Pro, Subwoofer: 2x Velodyne EQ-MAX12, Projektor: JVC DLA-X90R, Kolumny efektowe w konfiguracji 7.2.4: satelity 2×Quadral TSA300 (centralny) 4×Quadral TSA500 (surround) 4×Quadral TSA300 (atmos).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja swój bajzel z kablami schowałem za stolikiem tv specjalnie zaprojektowanym pod to, w kolorze reszty mebli, żeby żona była zadowolona 🙂 po bokach widać tylko kable do kolumn no i po środku ładnie z Wnęk półek wynurzają się centralny i amplituner

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez raiwan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
23 godziny temu, raiwan napisał:

Przesiadłem się ostatnio na tradycyjne podłączenie kolumn jednym kablem. Pierwszy efekt wow, lepiej, muzykalnie. Po paru dniach z powrotem wróciłem do bi-amp i zaskoczenie. Lepsza scena, przestrzeń, czystrzy przekaz... 

Przestałem już się przekonywać. 

Czasami mam wrażenie, że to po prostu każdy potrzebuje zmiany sprzętu co jakiś czas bo to przynosi najlepszy efekt. Nie koniecznie na lepszy, po prostu coś innego. Jak ktoś wcześniej wspomniał to bardzo możliwe, że nasz słuch się przyzwyczaja i pewnie nawet na najdroższym sprzęcie audio po roku każdy znalazł by jakieś minusy i szukał nowego sprzętu. 

Trzeba sobie powiedzieć, że to samemu sobie człowiek na siłę wmawia, że jest wszystko super ze sprzętem i w końcu słychać muzyki i oglądać filmy dla przyjemności

Tak samo jak po tygodniu przerwy odpaliłem sprzęt i wielkie zaskoczenie z pytaniem "to mój sprzęt tak gra?" kolejny przykład. 

Był okres w którym, w moim systemie brakowało dedykowanego wzmaka do stereo i grałem tylko z Arcama AVR 360. Zakupiłem wtedy używki, głośnikowe od Supry do bi-ampingu i zdecydowanie dźwięk się polepszył. Do twoich spostrzeżeń dodałbym dużą poprawę w dynamice w obu skalach. Ja mojego zasłużonego Arcama wymieniłem na AVR 5 i jestem bardzo zadowolony. Wg. mnie powinieneś posłuchać zanim ostatecznie coś zakupisz u siebie. 

 

18 godzin temu, ro35 napisał:

mój efekt, natenczas. pracowałem nad tym dłuższy czas.

ps.

już nieaktualne, a od fotki minął miesiąc 😉

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Gratulacje kompletnego systemu, jest tutaj wszystko czego trzeba 🙂 Wyobrażam sobie że te Elaci z Rotelem muszą dawać dużo radości z muzyki i kina. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Al3x
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak, sprawiają dużo radości. to jest chyba dobre połączenie. oczywiście pre cyrusa jest odpowiednim kompanem, sam procesor av też się sprawdzał w klasycznym stereo.

dokładnie 10 lat temu przechodziłem z ampli harmana na dzielonego rotela. trochę po drodze się zmieniało... a w ostatnim roku mocne przyspieszenie 😉

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez ro35
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co powiecie na temat tych Pioneer z serii LX na końcówkach klasy D w technologi IcePower? 

Miałem w tej technologii i klasie D końcówkę mocy i nawet fajnie to grało. Nie brakowało żadnych wysokich tonów, przestrzeń na miejscu. 

Mam też możliwość zakupu Rotel Ral-1580. Z tego co opisują to tak na prawdę procesor plus końcówki w jednym opakowaniu... Trochę tylko zniechęca brak sieciowych technologii 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam Pioneer LX81. Bardzo dobry amplituner, jeśli nie potrzebujesz nic powyżej DTS HD MA. Mocny, grający bez podbarwień i swobodnie, wystarczająco detaliczny. Gdy będziesz chciał iść wyżej, to posłuży jako końcówka mocy. Jeśli nowsze wersje prezentują podobny poziom jakości dźwięku, to uważam, że jest to bardzo solidna opcja do rozważenia.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Włączyłem z czystej ciekawości opcje Dolby Vol w Arcam i się lekko zdziwiłem. Zupełnie inna klasa dźwięku, jakbym kupił wzmacniacz z dobrym Dac lub streamerem. To jakiś inteligentny system poprawy dźwięku z konkretnego źródła. Nie mylić z poprawą jakości plików mp3... 

Teraz się poważnie zastanawiam, czy w ogóle warto zmienić sprzęt. To działa jakby tam gdzie brakuje basu to go dodaje, tam gdzie wysokich to są wysokie, tam gdzie stereo to pięknie oddziela poszczególne dźwięki (instrumenty) i trzyma w odpowiednim miejscu, nic się nie miesza... Coś fajnego. Brakuje mi teraz tylko eArc

W filmach też ta funkcja działa mega. Dźwięk jakby lepiej jest dzielony na wszystkie kanały, lepsze efekty z tyłu, wokal bardziej zrozumiały, lepsza przestrzeń. Zupełnie inna liga. 

Bede myślał jednak nad nowszym Arcam, ale wyższym niż 10 bo pamiętam jaka była różnica po przejscu z modelu 360 na zwykłym transformatorze na model 450 z toroidalnym tranformatorem. Niby wszystko to samo, moduł wzmacniaczy identyczny, ale też wyższy model brzmiał jakoś tak mocniej, pełniej, lepsza kontrola. Słychać lepsza kontrolę dzięki mocniejszemu zasilaniu. Niby taka pierdoła a jednak. Pewnie też coś tam w procesorach też lepsze lekko elementy. 

To też pokazuje, że niby pierdoły, parę elementów lepszych a dźwięk zmienia się na lepsze. 

Ogólnie dźwięk jest taki bardziej wyrazisty teraz, jako cały przekaz. Mam bas, którego mi brakowało, czyli nisko schodzący, taki pełny, lekko mruczący, jakby mocniejszy, lepiej kontrolowany. Instrumenty fajnie wyraźnie brzmiące, każdy osobno mądrze podkreślony, jakby oddzielone od reszty w sensie, że można łatwo rozróżnić każdy na jaki się zwróci uwagę. 

Jednak Arcam też ma wodowtryski a nie tylko przekaż dźwięku 1:1 🙂

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez raiwan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A i wokal jest taki bardziej na środku, nie w tle, ani nie przed dźwiękiem. Tylko tam gdzie ma być. 

Jednym słowem teraz dźwięk jest tak jakby bardziej ożywiony. 

 

Sprawdziłem tylko z ciekawości bo kiedy dałem na kolumnach więcej wysokich to muzyki z plików flac nie dało się słuchać bo aż kłuło w uszy za bardzo wysokimi a na kanale tv, youtube było ok. Znowu w filmach jeszcze bardziej brakowało czystych więc niby ta funkcja dolby vol ma za zadanie wyrównać dźwięki. No i po włączeniu tej funkcji aż się zdziwiłem, że aż tak to może poprawić jakość słabych źródeł. 

Najlepsze jest to, że ta funkcja nie zmienia dźwięku dobrej jakości, na flac nic nie zmienia a w lepszych nagraniach youtube wnosi tylko minimalne zmiany. Najwięcej słychać na słabszych nagraniach, ale to na wielki plus. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 hours ago, raiwan said:

Włączyłem z czystej ciekawości opcje Dolby Vol w Arcam i się lekko zdziwiłem. Zupełnie inna klasa dźwięku

Moze po prostu znowu jest inaczej i stąd efekt "wow". To co w pierwszej chwili się podoba niekoniecznie na dłuzszą metę musi być własciwe. Po jakimś czasie taki dzwięk moze zacząć męczyć. Podobnie jest z niektórymi kobietami. Najpierw efekt wow, a pozniej męczą 😂

Sam napisałeś niedawno

On 4/12/2024 at 1:54 PM, raiwan said:

Przesiadłem się ostatnio na tradycyjne podłączenie kolumn jednym kablem. Pierwszy efekt wow, lepiej, muzykalnie. Po paru dniach z powrotem wróciłem do bi-amp i zaskoczenie. Lepsza scena, przestrzeń, czystrzy przekaz... 

Przestałem już się przekonywać. 

Czasami mam wrażenie, że to po prostu każdy potrzebuje zmiany sprzętu co jakiś czas bo to przynosi najlepszy efekt. Nie koniecznie na lepszy, po prostu coś innego.

Moze własnie teraz zafundowałes sobie własnie taką zmianę i stąd ten zachwyt 😉

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Kolumny frontowe: Heco Celan XT701, Wzmacniacz: Yamaha AX900 - pracuje jako końcówka mocy, Amplituner: Marantz SR7010, Transport: Squeezebox Classic, Media player: Zidoo Z1000 Pro, Subwoofer: 2x Velodyne EQ-MAX12, Projektor: JVC DLA-X90R, Kolumny efektowe w konfiguracji 7.2.4: satelity 2×Quadral TSA300 (centralny) 4×Quadral TSA500 (surround) 4×Quadral TSA300 (atmos).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat w tym przypadku jest dobrze cały czas. To już jest jak przesiadka na coś lepszego, nie tylko zmiana. Już mam tak ustawione od tygodnia. Słychać cały czas tą zmianę i nie ma takiego czegoś, że po kilku dniach zaczyna męczyć, coś denerwować. Tu cały czas jest uśmiech na twarzy i aż chce mu się słuchać muzyki i oglądać filmy bo jest to czego mi non stop brakowało. 

W bi amp i single wire było coś na zasadzie, że tu lepsze to i lepsze tamto, ale finalnie i tak więcej zalet ma biamp. 

W przypadku tego inteligentnego ulepszenia (jak to nazwali), Arcam gra cały czas dobrze. Oczywiście zawsze  mogło by być lepiej, ale nie ma już tych braków (jak dla mnie), nic nie denerwuje, nic nie jest podbite... Jest akurat jakbym chciał. Brakowało mi ulepszenia takiego bo oglądanie tv na Arcam było właśnie męczące. Trzeba było non stop grzebać przy ustawieniach basu i wysokich. 

Jak wyłączę tą opcję (a można jednym przyciskiem pilota) to od razu słyszę tą suchość, wokal cofa się w tył, instrumenty nie wybrzmiewaja i ten taki jakby nieład. Ten nieład to tylko dlatego, że z tą funkcja jakby lepiej słychać te instrumenty, konkretnie w swoim miejscu na całej scenie i tego punktu się trzymają. Nic nie faluje, wszystko trzyma swoją moc i siłę natężenia. 

Oczywiście nie jest to aż w takiej skali jak ja to po prostu opisuje. Wszystko tam z jakimś procentem, przecież i tak było dobrze bez tej funkcji. Tylko wyszczególniam co się zmieniło, ale na pewno nie na jakąś nie wiadomo jak dużą skalę. W tej klasie sprzętu już niewielka korzyść jest mega stąd takie wrażenie 🙂

Można w skrócie powiedzieć, że ta funkcja jakby podnosi i obniża poziom niektórych dźwięków, żeby wyrównać do porządnego poziomu, czyli poprawia słabe źródło na akceptowane 🙂

Nie wiem jak to opisać. W necie jest to lepiej opisane 

To mi uświadomiło jak słabej jakości źródłem dźwięku jest tv. No i oczywiście pokazuje, że czasami słabe źródło jest winne a nie sprzęt, możemy mieć dobry sprzęt a niepotrzebnie szkumy w nim winy złego brzmienia

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez raiwan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.