Skocz do zawartości
IGNORED

Co zamiast Arcam


raiwan
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano (edytowane)

A co powiecie na końcówkę Emotiva BasX A5 plus jakiś procesor kina domowego zamiast amplitunera? 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez raiwan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przechodzisz na wyższy poziom, inwestuj z głową. Pomysł dobry. Ale nie emotiva a rotel rmb-1555 aby miało to sens. 5999zl

Ps.

gdybys miał niedaleko zaprosiłbym na odsłuch zestawu dzielonego AV rotela wraz z wpiętym torem stereo

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez ro35
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

To może inaczej 

Jaki amplituner 5cio lub 7mio kanałowy, który ma największą moc we wszystkich końcówkach razem? 

W sensie, że który amplituner najmniej zmienia dźwięk w tylnych kolumnach dźwięku przestrzennego. Chodzi mi o to, żeby tylne grały jak najbardziej zbliżonym dźwiękiem do frontowych. 

Kurde Arcam w trybie 5 głośników stereo, zmienia dźwięk jakby to był tani amplituner z marketu, ale w trybie dolby Digital (w filmie) tylne już grają normalnie, daje rade. Nie wiem czy to kwestia podziału mocy, czy za cofania jakiegoś? 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez raiwan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
11 godzin temu, raiwan napisał:

Jaki amplituner 5cio lub 7mio kanałowy, który ma największą moc we wszystkich końcówkach razem? 

rotel rap-1580 (mk2) - niestety z drugiej ręki, sporadycznie pojawia się na portalach typu olx, alledrogo. poczytaj sobie opis, końcówka tekstu, laboratorium:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
11 godzin temu, raiwan napisał:

To może inaczej 

Jaki amplituner 5cio lub 7mio kanałowy, który ma największą moc we wszystkich końcówkach razem? 

W sensie, że który amplituner najmniej zmienia dźwięk w tylnych kolumnach dźwięku przestrzennego. Chodzi mi o to, żeby tylne grały jak najbardziej zbliżonym dźwiękiem do frontowych. 

Kurde Arcam w trybie 5 głośników stereo, zmienia dźwięk jakby to był tani amplituner z marketu, ale w trybie dolby Digital (w filmie) tylne już grają normalnie, daje rade. Nie wiem czy to kwestia podziału mocy, czy za cofania jakiegoś? 

Nie idź tą drogą. Nie wiem po co Ci taki sam dźwięk/moc we wszystkich kanałach? Normalne, że w ampli wszystkie dodatkowe kanały efektowne będą brzmieć inaczej, taki jest sens tej technologii. I Arcam robi to poprawnie i raczej na wysokim poziomie, co sam zauważyłeś. Jak chcesz stereo w multi i w brzmieniu identycznym dla wszystkich kanałów to szukaj raczej jakiegoś przedwzmacniacz wielokanałowego. Jakiego? Nie mam pojęcia.. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

można by polemizować z ww wypowiedzią. dawno temu, pierwsze wielokanałowe amplitunery miały często dedykowane końcówki do poszczególnych kanałów, np. 2x100W na przody i 3x50 na resztę. potem wraz z pojawieniem się nowych formatów, rozrastało to się w różny sposób.

chcę też zauważyć, że wielokanałowy dźwięk to nie tylko kino ale i muzyka. wciąż mamy wielokanałowe sacd, muzealne dvd-audio, ale też coraz częściej wielokanałowe bluraye (bywa że z atmos). nie wspominałem o wciąż dużej dostępności klasycznych albumów w dts. a w latach 70tych próbowano promować system quadro, materiału wielokanałowego jest sporo, nie tylko remixy.

np.:

-pink floyd "dark side of the moon"

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

-dire straits "brothers in arms"

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

-peter gabriel "play the videos" (rewelacyjny mix dts)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

itd...

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zrozumiałeś... Nie ma o czym polemizować. Stereo to stereo:dwa źródła/zestawy głośników, dźwięku. Odtwarzające jak najwierniej oryg nagranie. Fazowo i(lub) czasowo. Nic poza tym. Wszystko inne w muzyce to luźne pomysły branży. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
7 minutes ago, ro35 said:

można by polemizować z ww wypowiedzią.

Delikatnie to okresliłes, bo mi po przeczytaniu tej wypowiedzi przyszło do głowy jedno -  "dawno nie czytałem większej bzdury".  😉

2 hours ago, freedi said:

Nie wiem po co Ci taki sam dźwięk/moc we wszystkich kanałach? Normalne, że w ampli wszystkie dodatkowe kanały efektowne będą brzmieć inaczej, taki jest sens tej technologii.

Bzdura. To nie jest "taki sens" tej technologii. Tak jak napisał wyzej @ro35 kiedys tak byly budowane niektore amplitunery ale tu raczej chodzilo o oszczędnosci, na kanały efektowe byly wykorzystywane słabsze (tansze) koncowki mocy. Z resztą zasilały one bardzo często malutkie plastikowe satelitki, podczas gdy na frontach byly jakies podlogowki. Kinomaniacy starają sie uzyskac mozliwie jak najbardziej spojny dzwięk np podłączając identyczne kolumny pod wszystkie kanały, jak ktos ma wieksze mozliwosci finansowe, to podłącza zewnętrzne koncowki mocy pod amplituner albo procesor.

Pisanie, ze inny dzwięk w surroundach to takie załozenie tej technologii jest wprowadzaniem w błąd osoby czytającej.

Oczywiscie mozna mieszac głosniki (sam tak mam u siebie) ale to bardziej ze względu na kompromis finansowy i gabarytowy.

3 minutes ago, freedi said:

Nie ma o czym polemizować. Stereo to stereo:dwa źródła/zestawy głośników, dźwięku.

To chyba Kolega nie zrozumiał. Jesli ktos pyta o amplituner KD to zapewne ma na mysli dzwiek przestrzenny wielokanałowy, a nie stereo. Do stereo są lepsze rozwiązania niz amplituner no ale to zapewne wiesz 😉

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Kolumny frontowe: Heco Celan XT701, Wzmacniacz: Yamaha AX900 - pracuje jako końcówka mocy, Amplituner: Marantz SR7010, Transport: Squeezebox Classic, Media player: Zidoo Z1000 Pro, Subwoofer: 2x Velodyne EQ-MAX12, Projektor: JVC DLA-X90R, Kolumny efektowe w konfiguracji 7.2.4: satelity 2×Quadral TSA300 (centralny) 4×Quadral TSA500 (surround) 4×Quadral TSA300 (atmos).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisałem tylko "w trybie all stereo" a nie, że wszystkie głośniki chcę słuchać jako stereo. Dwie różne sprawy. Ten tryb włącza ten sam sygnał na wszystkie kolumny na równo więc w teorii powinny grać wszystkie te głośniki identyczne a tak nie jest. Możliwe, że coś producentom nie wyszło bo to był pierwszy model z tym trybem gry wielokanałowej bo w filmach dźwięk jest lepszy. Mimo tego kiedy jednak przełączę tylne głośniki jako Large (duże, całopasmowe) to bas znika, jakby amplituner tracił mega moc... Więc chyba jednak to elektronika... Dlatego chcę sprobować innego sprzętu. Może coś nyć z moim już nie tak, może już się zużył

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez raiwan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie będę dyskutował z kimś kto pisze:

"Pisanie, ze inny dzwięk w surroundach to takie załozenie tej technologii jest wprowadzaniem w błąd osoby czytając ej" 

Z mojej strony to EOT. 

Pozdro

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 minutes ago, freedi said:

Nie będę dyskutował z kimś kto pisze:

"Pisanie, ze inny dzwięk w surroundach to takie załozenie tej technologii jest wprowadzaniem w błąd osoby czytając ej" 

Z mojej strony to EOT. 

Pozdro

Faktycznie nie ma co dyskutowac. 

Rowniez pozdrawiam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Kolumny frontowe: Heco Celan XT701, Wzmacniacz: Yamaha AX900 - pracuje jako końcówka mocy, Amplituner: Marantz SR7010, Transport: Squeezebox Classic, Media player: Zidoo Z1000 Pro, Subwoofer: 2x Velodyne EQ-MAX12, Projektor: JVC DLA-X90R, Kolumny efektowe w konfiguracji 7.2.4: satelity 2×Quadral TSA300 (centralny) 4×Quadral TSA500 (surround) 4×Quadral TSA300 (atmos).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
11 godzin temu, raiwan napisał:

trybie all stereo

W Onkyo RZ810 jest to samo, w sumie nie rozumiem po co tego trybu używać dużo lepiej naturalniej brzmią tryby upmuxy od dolby lub dts.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez bl4ck
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 7.04.2024 o 11:10, raiwan napisał:

Napisałem tylko "w trybie all stereo" ... Ten tryb włącza ten sam sygnał na wszystkie kolumny na równo

Jesteś tego pewien?

 

W dniu 7.04.2024 o 10:38, brewka87 napisał:

kiedys tak byly budowane niektore amplitunery ale tu raczej chodzilo o oszczędnosci

Kanały efektowe kiedyś miały obcięty dół i górę dlatego w starszych formatach moc była zbędna.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez szymon1977

"Głowa jest dla mnie najważniejsza, bo nią jem."

Muzyki słucham na kinie domowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

W dniu 7.04.2024 o 12:10, raiwan napisał:

Napisałem tylko "w trybie all stereo" a nie, że wszystkie głośniki chcę słuchać jako stereo. Dwie różne sprawy. Ten tryb włącza ten sam sygnał na wszystkie kolumny na równo więc w teorii powinny grać wszystkie te głośniki identyczne

no nie, nie ten sam sygnał. mam konfigurację 5.1. ten tryb u mnie miksuje sygnał stereo na wszystkie dostępne kolumny. nie grają identycznie. to zależy od algorytmów jakie są zaprogramowane w sprzętach. w zależności od tego jak UTWÓR został zrealizowany efekty bywają ciekawe. tak jak w zwykłym stereo. raz brzmi to mniej przestrzennie, raz zadziwiająco.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję bardzo za odpowiedzi, czyli z Arcam może być ok

Mimo wszystko będę myślał i tak nad czymś nowym w końcu, ale przynajmniej nie muszę się spieszyć 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
 
no nie, nie ten sam sygnał. mam konfigurację 5.1. ten tryb u mnie miksuje sygnał stereo na wszystkie dostępne kolumny. nie grają identycznie. to zależy od algorytmów jakie są zaprogramowane w sprzętach. w zależności od tego jak UTWÓR został zrealizowany efekty bywają ciekawe. tak jak w zwykłym stereo. raz brzmi to mniej przestrzennie, raz zadziwiająco.
 
Podobnie działa Dolby Prologic czy DTS Neo, tworząc z sygnału 2.0 na wejściu przestrzenny dźwięk 5.1 na wyjściu gdzie tak w dużym uproszczeniu w centralnym głośniku jest część wspólna lewego i prawego kanału a w tylnych głośnikach ich różnica.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
13 minut temu, raiwan napisał:

Mimo wszystko będę myślał i tak nad czymś nowym w końcu, ale przynajmniej nie muszę się spieszyć 

po raz kolejny to piszę. przejście z dobrego ampli na wyższy poziom to przejście na procesor i końcówki mocy. teraz jest ciężko. ubyło producentów i ceny wysokie. trudno coś ciekawego znaleźć z drugiej ręki. ale:

jakieś 8 lat temu za procesor i końcówkę 5cio kan. dałem... 3500zl. mimo że proc. nie miało najnowszych technologii, warto było. końcówka gra do dziś, wspomagana nową 2 kan., procesor leży w szafie (plus dwa kolejne), a czwarty to rotel rsp-1576mk2. pół roku temu dokupiłem pre cyrusa i mam też czysty tor stereo.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
9 minutes ago, przmor said:
30 minutes ago, ro35 said:
 
no nie, nie ten sam sygnał. mam konfigurację 5.1. ten tryb u mnie miksuje sygnał stereo na wszystkie dostępne kolumny. nie grają identycznie. to zależy od algorytmów jakie są zaprogramowane w sprzętach. w zależności od tego jak UTWÓR został zrealizowany efekty bywają ciekawe. tak jak w zwykłym stereo. raz brzmi to mniej przestrzennie, raz zadziwiająco.
 

Podobnie działa Dolby Prologic czy DTS Neo, tworząc z sygnału 2.0 na wejściu przestrzenny dźwięk 5.1 na wyjściu gdzie tak w dużym uproszczeniu w centralnym głośniku jest część wspólna lewego i prawego kanału a w tylnych głośnikach ich różnica.

Dokładnie tak jest w DPL II. Sygnał stereo rozdzielany jest na 5 kanałów. We frontowych głosnikach centralny odtwarza "częsć" wspólną lewego i prawego kanału (nie mylić z sumą L+P), prawy i lewy odtwarza TYLKO to co jest "inne" w tych kanałach, a surroundy odtwarzają roznicę. W DPL oba surroundy zasilane byly z tego samego sygnału roznicowego obciętego do kilku khz i dodatkowo opoznionego względem frontów o kilkadziesiąt ms.

W DPL II rozdzielono dodatkowo surroundy na prawy i lewy oraz zlikwidowano ograniczenie pasma. Idea jednak pozostała praktycznie taka sama.

2 minutes ago, ro35 said:

teraz jest ciężko. ubyło producentów i ceny wysokie

Bo zmniejszył się popyt na tego typu urządzenia. Teraz w modzie są liche, wszystkomające belki, bo wmowiono konsumentom, ze tak jest lepiej. Po co zagracac sobie pokoj duzymi głosnikami skoro belka 90x10x10 cm zalatwi wszystko? 🤣

Oczywiscie osoby znające temat wiedzą, ze nie załatwi ale ile teraz takich swiadomych userów? Malolaty sluchają muzy na z telefonu albo jakiegos przenosnego jbl na bluetooth i im to wystarcza..

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Kolumny frontowe: Heco Celan XT701, Wzmacniacz: Yamaha AX900 - pracuje jako końcówka mocy, Amplituner: Marantz SR7010, Transport: Squeezebox Classic, Media player: Zidoo Z1000 Pro, Subwoofer: 2x Velodyne EQ-MAX12, Projektor: JVC DLA-X90R, Kolumny efektowe w konfiguracji 7.2.4: satelity 2×Quadral TSA300 (centralny) 4×Quadral TSA500 (surround) 4×Quadral TSA300 (atmos).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 minutes ago, Stary200 said:

Skoro nie słyszałeś nic po za 5 tys zł w zwyż to nie pier**l głupot…! Bo modele około 10 tys i wyżej to lepiej nie dotykaj 

No tak, bo statystyczny Kowalski kupuje telewizor za 3000 pln i do niego belkę za 10k pln... zejdz na ziemię i przy okazji trochę delikatniej się wyrazaj. To, ze masz co kilka tygodni jakies zmiany osobowosci juz dawno zauwazyłem ale nie upowaznia cie to do tego, aby tak się do mnie zwracać.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Kolumny frontowe: Heco Celan XT701, Wzmacniacz: Yamaha AX900 - pracuje jako końcówka mocy, Amplituner: Marantz SR7010, Transport: Squeezebox Classic, Media player: Zidoo Z1000 Pro, Subwoofer: 2x Velodyne EQ-MAX12, Projektor: JVC DLA-X90R, Kolumny efektowe w konfiguracji 7.2.4: satelity 2×Quadral TSA300 (centralny) 4×Quadral TSA500 (surround) 4×Quadral TSA300 (atmos).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, brewka87 napisał:

No tak, bo statystyczny Kowalski kupuje telewizor za 3000 pln i do niego belkę za 10k pln... zejdz na ziemię i przy okazji trochę delikatniej się wyrazaj. To, ze masz co kilka tygodni jakies zmiany osobowosci juz dawno zauwazyłem ale nie upowaznia cie to do tego, aby tak się do mnie zwracać.

Ok wybacz, ale nie ładnie pisać o soundbarach że to śmietnik… bo wielu ludzi nie ma miejsca na typowe 5.1 czy więcej… 

A 3 tys zł za TV to chyba za 48-50 cali marnej jakości

4 minuty temu, brewka87 napisał:

zejdz na ziemię i przy okazji trochę delikatniej się wyrazaj. To, ze masz co kilka tygodni jakies zmiany osobowosci juz dawno zauwazyłem ale nie upowaznia cie to do tego, aby tak się do mnie zwracać.

Ja stąpam po ziemi twardo, wiem czego chcę i co chcę osiągnąć… brak filmów mnie nie ciągnie do kina… 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Stary200
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 minute ago, Stary200 said:

Ok wybacz, ale nie ładnie pisać o soundbarach że to śmietnik…

To, ze wsrod soundbarow znajdą się modele bardzo dobre (w cenie 10k lub wyzej jak sam zaznaczyłeś) nie zmienia faktu, ze przeciętny zjadacz chleba kupuje sprzęt duzo tanszy. A te tanie belki (czasem nawet dodawane jako gratis do tv) to lipa w porownaniu do nawet przeciętnych głosników plus amplituner i sub. Nie chcesz chyba napisać, ze plastikowa belka za 899zł z głosniczkami fi 50mm odtworzy lepiej dzwięk niz nawet niewielkie dwudrozne  skrzynki z głosnikami 130mm.. To ile miejsca ktos ma w pokoju akurat nie wplywa na obiektywną jakosc dzwięku w takim porownaniu. Belka wygrywa pod względem zajmowanego miejsca. To taka chwilowa moda, ktora mam nadzieję umrze smiercią naturalną jak kiedys plastikowe zestawy "kina domowego" all in one, czyli dvd plus amplituner w jednym. 😎

Po prostu oczekiwania konsumentow są coraz nizsze... a i mieszkania coraz mniejsze 😉

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Kolumny frontowe: Heco Celan XT701, Wzmacniacz: Yamaha AX900 - pracuje jako końcówka mocy, Amplituner: Marantz SR7010, Transport: Squeezebox Classic, Media player: Zidoo Z1000 Pro, Subwoofer: 2x Velodyne EQ-MAX12, Projektor: JVC DLA-X90R, Kolumny efektowe w konfiguracji 7.2.4: satelity 2×Quadral TSA300 (centralny) 4×Quadral TSA500 (surround) 4×Quadral TSA300 (atmos).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, brewka87 napisał:

Nie chcesz chyba napisać, ze plastikowa belka za 899zł z głosniczkami fi 50mm odtworzy lepiej dzwięk niz nawet niewielkie dwudrozne  skrzynki z głosnikami 130mm.. To

Tylko że ta belka może mieć 5.1 a dwie kolumny tylko 2.0… jakościowo to 2.0 bedzie lepsze ale 5.1 z taniej belki da przestrzeń wirtualną a przy stereo możesz o tym pomarzyć. Tak że ja oceniam soundbar nad stereo typu edifier czy temu podobne…

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
16 minutes ago, Stary200 said:

Ja stąpam po ziemi twardo, wiem czego chcę i co chcę osiągnąć

Sądząc po tym ile razy w ciągu ostatniego roku zmieniałes zdanie na temat swojej salki kinowej i ogolnie jej budowy/wyboru kolumn/ projektor czy telewizor/ auro czy 5.1/ amplituner czy soundbar/ - smiem twierdzic, ze chyba nie do końca wiesz czego chcesz przynajmniej w tematyce, chociaz przewaliłes masę sprzętu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Kolumny frontowe: Heco Celan XT701, Wzmacniacz: Yamaha AX900 - pracuje jako końcówka mocy, Amplituner: Marantz SR7010, Transport: Squeezebox Classic, Media player: Zidoo Z1000 Pro, Subwoofer: 2x Velodyne EQ-MAX12, Projektor: JVC DLA-X90R, Kolumny efektowe w konfiguracji 7.2.4: satelity 2×Quadral TSA300 (centralny) 4×Quadral TSA500 (surround) 4×Quadral TSA300 (atmos).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, brewka87 napisał:

To taka chwilowa moda, ktora mam nadzieję umrze smiercią naturalną jak kiedys plastikowe zestawy "kina domowego" all in one, czyli dvd plus amplituner w jednym. 😎

Nie umrze, wręcz przeciwnie… To standardowych Kin bedzie coraz mniej… bo każdy pójdzie za miejscem, pomieszczeniem a nie za jakością! Tylko snoby takie jak Ty czy inni będą dążyli do ideału/perfekcji… ale do czego? Dla streamingu beznadziejnego?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 minute ago, Stary200 said:

Tylko że ta belka może mieć 5.1 a dwie kolumny tylko 2.0… jakościowo to 2.0 bedzie lepsze ale 5.1 z taniej belki da przestrzeń wirtualną a przy stereo możesz o tym pomarzyć. Tak że ja oceniam soundbar nad stereo typu edifier czy temu podobne…

To ja chyba wolę lepsze stereo (2.1) nawet do filmow, niz wirtualne 5/7/9.1 z plastikowej belki. Co kto lubi 😉

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Kolumny frontowe: Heco Celan XT701, Wzmacniacz: Yamaha AX900 - pracuje jako końcówka mocy, Amplituner: Marantz SR7010, Transport: Squeezebox Classic, Media player: Zidoo Z1000 Pro, Subwoofer: 2x Velodyne EQ-MAX12, Projektor: JVC DLA-X90R, Kolumny efektowe w konfiguracji 7.2.4: satelity 2×Quadral TSA300 (centralny) 4×Quadral TSA500 (surround) 4×Quadral TSA300 (atmos).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.