Skocz do zawartości
IGNORED

Przewody do kabli DIY w Krakowie


Gość discomaniac71

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Dołączam sie do tego pytania.....gdzie i za ile????:)

 

Co do Gothama to slyszalem ze jedynie wysyłkowo.... ale moze się myle.

 

A co do wyboru- przestudiuj wątek "Interkonekt do 250zł"...... ja po jego przeczytaniu wezme Gothama.... chociaz Klotz La Grange rowniez mogłby być:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Gothamie są dwie żyły i ekran, więc tradycyjnie - jeden na "gorący", jeden na "zimny" i ekran z zimnym od strony źródła. Próbowałem też dwa na "gorący" i ekran jako "zimny" - grało paskudnie, oraz z wykorzystaniem tylko jednej żyły jako "gorący" i ekrany jako "zimny" - nienajgorzej, ale moim zdaniem gorzej niż w pierwszym przypadku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś mi dzwoni że ten Gotham V to jakaś odmiana niskoszumowa czy jakoś tak?, sprawdzę ale też ktoś zachwalał że najlepiej to gra G.Gac 4 (chyba), po dwa na gorący i na zimny+ekran na zimny od strony wzmacniacza. Ja zrobiłem na predce takie coś z mikrofonowego Beldena ( dwużyłowy ) i fakt gra lepiej niż to co miałem. Ostatnio czytając watek o grubości IC dochodzę do wniosku że trzeba koniecznie sprawdzić dołożenie jeszcze co najmniej jedenego przewodu na gorący i zimny i to o innej geometrii, może też uda sie wtedy odesłać ekran do krainy wiecznych łowów :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Licze na mozliwie szybki opis dzialania GAC-4. Ja wlasnie jestem na etapie kupowania kabli. Zastanawiam sie nad Kolzem La Grange oraz Gothamem (GAC-2V1). Gotham-tylko przesyłka (koszt 12 zł), klotz ponoc na miejscu. W jakiej jest cenie w Krakowie?

 

Ceny gothama (mb):

 

1. DGS-1 kabel instrumentalny, interkonekt (coaxial) 4,65

2. GAC-1 kabel instrumentalny, interkonekt (coaxial) 5,50

3. GAC-1 S/PDIF PRO SILVER kabel cyfrowy - interkonekt (coaxial) 9,15

4. DGS-2 kabel mikrofonowy 5,10

5. GAC-2 kabel mikrofonowy 6,10

6. GAC-2 V1 (low noise) kabel mikrofonowy 7,10

7. GAC-2/foil kabel instalacyjny 3,80

8. GAC-2/mini AES/EBU kabel instalacyjny cyfrowy 6,00

9. GAC-3 kabel mikrofonowy (3 żyły + ekran) 7,10

10. GAC-4/1 ("Star Quad") kabel mikrofonowy (4 żyły + ekran) 7,90

11. kabel głośnikowy GAC-SPK 2 x 2.5 mm2 12,20

12. kabel głośnikowy GAC-SPK 2 x 4.0 mm2(coaxial) 15,25

 

Gotham czy klotz? Kto pomoze?

No i raz jeszcze- jaka cena Klotza?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Klotz Lagrande ok 9zł/mb

Głośnikowy podobnie

A jest jeszcze Proel

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) ktoś próbował głośnikowego ??

pozdr

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak....czekamy z niecierpliwościa.

 

Przy okazji mam pytanie odnosnie tego sklepu na Wadowickiej w Krakowie. Gdzie to dokładnie jest? Blizej Ronda Matecznego czy raczej skrzyzowania z ulicą J.Brożka? jak tam dokladnie trafic?

 

Poza tym jeszcze jedno pytanie:

bede chcial kupic odpowiednie wtyki rca do interkonektów i chcialbym sie dowiedziec gdzie mozna dostac tanie i dobre wtyki (neutrik, nakamichi)? Giełda elektroniczna w Krakowie? Konkretny sklep?

 

Wybaczcie moją upierdliwość- ale nie znam tego miasta i nie mam pojecia co gdzie i za ile:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość discomaniac71

(Konto usunięte)

Klotz gra przejrzystym jasnym dzwiekiem lepszym na pewno od zbyt miekkiej Tary. Bas schodzi dosc nisko i co najwazniejsze jest dobrze kontrolowany. Mam jednak wrazenie ze chwilami gubi detale i zdaje sie ze musze go wygrzac i dluzej posluchac:):):). Pewnie za jakis czas znow podziele sie opinia na ten temat. A moze inni koledzy tez maja swoje zdanie? Chetnie poslucham. Pozdrowionka:):):)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam interkonekty z Gothama Gac2 V1 i z Klotza MY-206. Oba to kable mikrofonowe, dwużyłowe w ekranie (w Gothamie podwójny). Uważam, że Gotham jest lepiej zrównoważony, a Klotz subiektywnie milszy w słuchaniu. Mam też kable głośnikowe Klotz LY-225T.

Jednak kable głośnikowe Klotza zostały wyparte z mojego systemu przez DIY ze skrętki komputerowej. Brakowało im rozdzielczości i kontroli basu. Scena tez nie była dobra - problemy z lokalizacją. Profil brzmienia przypominał właczenie filtru loudness (perliste wysokie tony i miękki bas oraz wycofana średnica). Dzwięk był miły dla ucha, ale na pewno nie neutralny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Discomaniac71- gdzie kupiles tego Klotza?

 

Ja byłem na Wadowickiej dzisiaj w sklepie ze sprzetem dyskotekowym (Studio Pro, Wadowicka 12,stara giełda elektroniczna, tyły budynku). Nie mam pojecia czy dobrze trafiłem, ale stosunkowo bogaty wybór kabli Klotz-a utwierdzil mnie w przekonaniu ze tak.

 

Niestety nie mieli La Grange!!! Dlatego moje pytanie do Ciebie Discomaniac71- gdzie dokaldnie to kupowales???

 

Oto co kupiłem:

Kabel instrumentalny IY106bl Klotza - budowa bardzo podobna do La Grange (

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) -ten czerwony)

oraz

kabel mikrofonowy MY206RT Klotza- dwie żyły w oplocie plus ekran ( podobny do tego

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) )

oraz dodatkowo głośnikowy Klotza (

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) ).

 

Czy to dobry wybór?

Czy ten pierwszy ma zblizone mozliwosci do La Grange? La Grange jest co prawda gitarowym a ten co kupiłem instrumentalnym- ale czy roznica jakaś moze byc?

 

A jak prezentują sie pozostałe kable? Ktos moze ich uzywal? Szczegolnie cenne będą opinie o głośnikowym, poniewaz nie wiem czy to byl dobry zakup....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość discomaniac71

(Konto usunięte)

Olek La Grange jest na Rynku Gl w Dorotce. Kabel sie wygrzal i dzwiek z niego jest bardzo bardzo bardzo przyzwoity. Bardzo otwarty a taki potzrebowalem poza tym naturalny szczegolowy z kontrolowanym basem. Bardzo podoba mi sie jego zywiolowosc. Mam tez nadzieje ze jeszcze bardziej sie wygrzeje:):):)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciezka sprawa.....:(

 

Poki co kable sie wygrzewają.... jednak co tu duzo mowic- nie slysze roznicy miedzy zwyklymi interkonektami... slysze pewną roznice dotyczącą kabli głośnikowych... ale tez nie wielką. Mam nadzieje, ze to wszytko zmieni sie po wygrzaniu kabli... ze roznica na lepsze sie pojawi.

 

Najgorsze jest to znam tego powod... beznadziejne do potegi pomieszczenie pseudoodsluchowe... ale niestety na to nie mam za bardzo wpływu....ech:(....

 

Ale i tak kupie Klotza La Grange... musze sprawdzic jak to gra....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość rochu

(Konto usunięte)

Wierzcie lub nie ale bardzo wdziecznym kablem glosnikowym moze byc Belden HT100 uzywany jako niskotlumienny kabel w instalacjach internetu radiowego /ok. 5 zl za m w Dipolu/.

Bas jest niski i zdyscyplinowany, gora bardzo różnorodna i nie natarczywa, natomiast przestrzen jest jak marzenie zwłaszcza za linia kolumn/

Po wpieciu go pomiedzy ProAc Tablette a Sudgen Optima 80 i Revox B225 mam duze watpliwosci czy dawny DNM Reson tam powróci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

discomaniac>

Kable Klotza są na Wadowickiej 12 w f-mie System Pro (albo coś w tym stylu). Wadowicka 12 to budynek przy którym była dawna giełda elektrotechniczna. Jadąc od Zakopanego przed Izbą/Urzędem Skarbowym. Sklep mieści się z tyłu budynku, musisz go obejść po prawej, wejście za jakąś jadłodajnią. Ponoć mieści się tam jeszcze jakiś sklep Modus handlujący tym samym, ale tego nie znalazłem.

Oprócz Klotza można tu dostać np. trudno dostępne gdzie indziej w Krakowie wtyki Nakamichi. Zresztą te i inne wtyczki są również i w sklepach mieszczących się "z boku" tego budynku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i zgodnie z obietnicą krótki wpis o Gotham GAC-4/1. Kabelek zbliżony do GAC-2V1 pod względem brzmienia. Jedyne różnice, które wychwyciłem po przesiadce na niego to lepsza podstawa basowa i (na granicy sugestii) trochę mniejsza szybkość - jakby sklejenie dźwięków na przełomie wysokich i środka. Słuchałem dopiero 3 godziny, więc pewnie musi jeszcze trochę pograć, ale na pewno jest to bardzo dobry kabelek.

Trzy tygodnie temu kupiłem na próbę Cordiala CMK 222 i okazał się być porażką przy tych Gothamach, więc rozlutowałem go i wykorzystałem wtyki do GAC-4/1. Będę przełączał w najbliższych dniach na zmianę GAC-2V1 i GAC-4/1, więc pewnie za jakiś czas będę mógł powiedzieć coś więcej o różnicach już na spokojnie.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    • Biuletyn

      Chcesz być na bieżąco ze wszystkimi naszymi najnowszymi wiadomościami i informacjami?
      Zapisz się
    • KONTO PREMIUM


    • Ostatnio dodane opinie o sprzęcie

      Ostatnio dodane opinie o albumach

    • Najnowsze wpisy na blogu

    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

     

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat oraz na ukrycie połowy reklam wyświetlanych na forum.