Skocz do zawartości
IGNORED

Czy opłaca sie robic takie kolumny


hanti

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Kupiłem sobie niedawno kolumny Jamo Studio 180 graja nawet ok bass jest spoko ale reszta jakos do mnie nie trafia ... wiec postanowilem sobie zrobic kolumny najlepiej 3drozne:

środki : 500zl (na wszystko obudowa zwrotnice wytlumienie etc.) czyli jakies 300-350 zl na same głośniki

i tu pytanie jakie najlepiej uzyc do budowy za ta cene, co polecacie ?

ja mialem zamiar wszystko walnac na glosnikach tesli arn 226 arp 150 i arv 104.. ale tak czytalem troszke po forum to niespecjalnie dobry zestaw wiec najlepiej prosze o napisanie tutaj co by za ta cene bylo najlepszym wyborem

 

ps kolumny maja byc podlogowe a obecnie mam jak pisalem te jamo studio 180 aha i w ogle czy cos za ta cene stworze lepszego od tych kolumn czy dac sobie spokoj ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aha dodam ze jesli jakos mozna te kolumny moje obecne jamo studio 180 jakos ladnie zmodyfikowac aby poprawic jakos dzwieku to tez nad tym mysle ogolnie to da sie je wytlumic, wymienic kable, dodac zwrotnice i wymienic glosniczki... poniewaz ani nie ma wytlumienia w srodku (niby w bass-reflex nie trzeba duzo?) kable to druciki tylko do niskotonowca ida jakies ok jak zauwazylem a zwrotnic nie ma wcale tylko jakis kondensatorki ;) tylko jak zrobic zwrotnice jak nie zna sie parametrow glosnika nawet nie pisze ile ohm ma :/ ale jesli ktos cos kiedys podobnego robil to prosilbym o pomoc

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem Ci tak:

Mam takie kolumny i chciałem je sprzedać bo kupiłem sobie Quadrale. Ale pomyślałem sobie tak - dostanę grosze do tego wysyłka, pakowanie - szkoda roboty.

A więc je troche zmodyfikowałem:

Założyłem przegrodę mniej więcej na 1/3 wysokości od dołu, przegroda spełnia 2 zadania - zmniejsza objętość kolumny ale także ją wzmacnia. poniżej przegrody wsypałem piasek na obciążenie, powyżej komorę głośnikową wykleiłem masą bitumiczną oraz dałem troszeczkę za niskotonowym wełny owczej - bo akurat miałem. Jako że oddzieliłem praktycznie dolną część kolumny to musiałem przenieść zaciski głośnikowe wyżej do nowego otworu. przy tej okazji zmieniłem je na solidniejsze zakręcane- pozłacane.

Efekt:

Jak dla mnie bardzo dobry - basy szybsze i kontrolowane, środek klarowniejszy.

W najbliższym czasie planuje zmienić okablowanie w środku oraz wymienić nalepsze jakościowo elementy tej pseudo zwrotnicy która tam jest, nie buduję nowej bo nie znam parametrów tych głośników.

Na dzień dzisiejszy służą mi jako tyły do kina domowege oraz wielokanałowe audio.

Myślę że był to lepszy pomysł niż sprzedawanie ich i kupno jakiś tyłów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam! skoro juz jest taki watek to zadam male pytanie. jakiej firmy mozecie polecic glosniki (fajnie by bylo gdybyscie jeszcze podali jakies strony gdzie mozna zamowic dobre glosniki)?? chce kupic 2 glosniki niskotonowe o sr 180mm, 2 sredniotonowe 80-120mm, i dwa wysokotonowe -jakies dobre!! cena do 1200zl! mogl by mi ktos cos polecic?? bym byl bardzo wdzieczny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hehe, nie dawno (z miesiac temu) chcialem kupic od ciebie bassowki 160mm, ale jakos urwal nam sie kontakt. jak by co to juz mam, znajomy, ktory ma warsztat car audio mi sprowadzil! te wymiary byly raczej wstepne, chodzilo mi o firmy, ktore uwazacie za dobre robiace glosniki i strony gdzie ewentualnie moglbym je zamawiac! wymiary moga ulec zmianie jesli parametry beda mi bardziej odpowiadac! a po za tym kupowanie czy zamawianie to raczej dopiero na wrzesien jak zarobie troche kasy! teraz chcialbym wybrac konkretne glosniki zeby rozpoczac obliczenia!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • Biuletyn

    Chcesz być na bieżąco ze wszystkimi naszymi najnowszymi wiadomościami i informacjami?
    Zapisz się
  • KONTO PREMIUM


  • Ostatnio dodane opinie o sprzęcie

    Ostatnio dodane opinie o albumach

  • Najnowsze wpisy na blogu

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat oraz na ukrycie połowy reklam wyświetlanych na forum.