Jump to content
IGNORED

materiał na maskownice?

romekp

Recommended Posts

Hidden Content

Give reaction or reply to this topic to see the hidden content.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

tylko oni tam chca cos koło 70 złotych za 1 m...to trochę dużo jak za kawałek materiału

Pzdr.

Hidden Content

Give reaction or reply to this topic to see the hidden content.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

no faktycznie, z tą ceną to palnęli... tym bardziej, że 200% więcej kosztuje o 14% więcej... widać, za co się płaci, hehe

panowie, jeszcze jakieś pomysły? no bo moje głośniki w satynę ubiorę... choć kobieta wybrała sobie na pokrycie palisander, to może i jakaś szlachetna tkanina by pasowała :)

moze jedwab :))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))

Wiesz...a moze bys zrobil cos ze sztywniejszego materialu...i bys zakladal maskownice jak muzy nie sluchasz.....bo tak jak kupisz mieciutki materialik dobrze przepuszczajacy "muzyke" to dziecko nadal bedzie w stanie uszkodzic membrane (zreszta nie wiem - to tylko sugestie)

Ty się śmiejesz, a wiesz, że nawet myślałem o założeniu jakiejś jedwabnej żorżety? Może by nie było lepiej i taniej, ale choć dziewczyna miała by o czym w pracy plotkować ;))

Twarde to raczej nie, ja słucham NON STOP... A i synek specjalnie tam ołówka nie wbija, tylko żeby niechcący jakimś samolotem w moją kopułkę nie trafił.

miałem ostatnio ten dylemat. kupiłem materiał, zrobiłem ramki i... sprzedałem kolumny bez maskownic :-)

ale problem pozostał, po prostu nie mam pomysłu jak to zrobić, żeby było estetycznie i wyglądało profesjonalnie. słyszałem o metodzie, gdzie w ramce frezuje się rowek na milimetr-dwa i mocuje materiał na zszywki, ale to chyba nie będzie zbyt ładniw wyglądało od "spodu" (do domu - olewka, ale dla kogoś to już musi być super). klej - może być o.k. ale jaki, żeby materiału nie pomarszczył i jak to kleić żeby był ponaciągany z każdej strony?

same niewiadome...

pewnie powierzchnia cięcia sklejki jak robiłeś w niej dziurę :) też tak właśnie myślałem: posmarować ramkę klejem, naciągnąć, przyszpilić jakkolwiek od tej wewnętrznej strony, poczekać aż wyschnie, "odszpilić", przyciąć.

andrea, jak bym zerwał z dziewczyny te rajstopy to nie wiem czy pozwoliła by mi potem robić kolumny ;)

• 1 month later...

pawcio:

no i z tych dwóch tygodni zrobił się miesiąc...

zrobiłem jedną maskownicę. wygląda profi. robi się łatwo. a zrobiłem tak:

profil wycięty jest z prawie 2cm MDF, boki ścięte, pomalowane na czarno, kołki osadzone. materiał obmierzyłem, obmalowałem kredą, ponaciągałem na sucho na profil i przypiąłem krokodylkami (a właściwie krokodylami ;)). potem odpinałem jeden bok, smarowałem profil klejem poliuretanowym (od strony kolumny), czekałem aż lekko obeschnie, naciągałem materiał, dociskałem i z powrotem mocowałem krokodylkami. rogi na razie zostawiłem. klej łapie szybko. potem nożem obciąłem nadmiar materiału, przyciąłem na oko rogi, klej, docisnąć, przyciąłem dokładniej, krokodyl kłap (auuuu!!!), zrobione :)

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

• No registered users viewing this page.
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.

wykrzyknik.png

AdBlock blocking software detected!

Our website lives up to the displayed advertisements.
The ads are thematically related to the site and are not bothersome.

Please disable the AdBlock extension or blocking software while using the site.

Registered users can disable this message.