Skocz do zawartości
IGNORED

Czy SONY CDP-X707Es to CDP-X77es?


emesze2

Rekomendowane odpowiedzi

emesze2

no wiesz! temat ES-ów wałkowalismy już po wielokroć! Zajrzyj proszę do wyszukiwarki, bo naprawdę nie ma sensu powtarzać tego wszystkiego. Skup się na uwagach Piotrka608, bo raz - chłop zna się na rzeczy, dwa - ma u siebie 707ES.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

qrczak - dziękuję za info

drakuul - nie przeginaj z tym strofowaniem... raz że wyszukiwarka wczoraj nie odpalała się a dwa w opiniach 77 nie znalazłem

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli Cię uraziłem, to sorry, nie miałem takiego zamiaru. Temat ES-ów jest zbyt obszerny, aby w kilku słowach go streścić. Powiem tylko tyle, że X707ES to ostatni i najwyżej ceniony model serii X7XX. Później zaczęły się już XA (dla wielu to już nie to...). Jeżeli się zastanawiasz, który kupić to zdecydowanie polecam 707.

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sądzę, że chodzi Ci o aktualną aukcję na allegro? Cena 3000 zł?

Moim zdaniem drogo. Mógłbyś się skusić tylko wtedy, gdybyś miał pewność, że jest zadbany - w stanie idealnym.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tego 707 zauważyłem dopiero po Twoim wpisie. Na allegro był 77 za ok 1600. Przy cenie 3000 chyba musiałbym posłuchać przed zakupem, bo maja toshiba spisuje się dość dobrze a przy okazyjnej cenie można zawsze odsprzedać...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sony X77ES ma DAC 2552 x2, nie ma stopnia w klasie A, ale ma znacznie lepszy napęd niż 707

X707 ma DAC 2562 x2, stopień w klasie A , ale już dużo gorszy napęd- taki budżetowy.

A jak grają to już trzeba posłuchać i porównać.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

drakuul

Nawet gdyby był w stanie idealnym to i tak za drogo.

Na ebay.de te klocki można już dostać w doskonałym stanie za 2kzł -łącznie z kosztami przesyłki z Niemiec .

Coraz częściej pojawiają się też niewiele drożej modyfikowane przez Svobodę.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WItam !

>marekzawa

Napęd nie jest taki "budżetowy" skoro montował go Accuphase w DP-65/75 ( chyba nie pomyliłem symboli ).

W każdym razie ja mam ten sam naped CDM-12, chodzi miodzio ( X779)

X77 to stary model i poniżej 1k mozna brać, 3k za 707 faktycznie za dużo, chyba, że złoty ( te na ebayu chodzą nawet powyżej 1k euro ) - złote, oczywiście, niestety, może przyjść z Niemiec w proszku, dlatego jak brać to TYLKO w orginalnym kartonie.

Pozdr.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ex-stożek

Mam Sony CDP555ESD na tym samym napędzie co X77 i CDP X505 na tym samym napędzie co 707.

Niestety napęd w 505 to ubogi krewny. Sporo plastiku i cała mechanika szuflady i naprowadzania płyty oparta na jednym silniczku i plastikowej przekładni w postaci walca z wyciętymi rowkami- niestety ale wygląda to tandetnie.Tacka wysuwana na pojedyńczej zębatce i ten podnoszony z jednej strony(ukośnie)napęd płyty nie budzą zbyt dużego zaufania do tej konstrukcji. Lekkie przechylenie odtwarzacza i przestaje grać. CDP 555ESD można nawet postawić na boku i dalej gra.

Oczywiście CDM -12 swoją rolę spełnia całkiem poprawnie, ale już niestety to nie to samo od strony mechanicznej. Wygrały pewnie koszty.

Accuphase montował to co było aktualnie dostępne, a niestety Sony ani inni producenci napędów "czołgowych" już nie produkowali.

 

Myślę że z tą ceną 1k Euro za złotą wersję 707 to chyba trochę przesadziłeś, skoro cena czarnej spadła już do poziomu około 380- 450 Euro za klocki w idealnym stanie+karton. Ba, nawet modyfikowane przez SVobodę w doskonałym stanie można czasem łyknąć na poziomie 500Euro.(sam chciałem kupić ,ale sprzedający napisał mi że tylko dla niemca).

 

Ten CDP x77ES poszedł za 1226zł i to bardzo dobra cena - na ebay.de chodzą po 350-380 Euro i bardzo dobrze się sprzedają.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze to sony cdp-x77es to model z 1989 roku a cdp-x707es to model z 1994 roku przynajmiej taka date mam na swojej 707ce.

Mechanika w cdp-x505es jest dosc mocno inna niz w 707es w 707es jest całkiem inny docisk i chasis nosne mechaniki tylko silnik liniowy laser i płytki serwo sa identyczne smiech bo w cdp-x707es płytka serwo ma połowe mozliwosci niewykorzystanych 707es ma ubogi wyswietlacz bez szczerze powiem fajnych bajerkow jakie ma 505 a szkoda...szczegolnie jezeli sie wpisze na wyswietlaczu np: WITAM!niestety na słuch widac jak bardzo nienajwyzszych lotów mechanika ogranicza i 505 i 707es tu nalezy sie sonemu naganka.

 

Cxd 2556Q to 18 bitowiec cxd2558Q to 20 bitowiec roznica na słuch jest spora 56 gra raczej srednica ale dokładniej 58 gra z lekko wycofana srednica ale głebszym lekko zaokraglonym basem..trudno wyczuc idealny dac sonego by był jakby sony połaczyło pozytywne cechy obydwoch tych dacow.

CXD2558 jest do dzis uzywany przez sony i nadal stosowany w SACD.

 

3000 zł to spoko cena jezeli jest w znakomitym stanie o co raczej nie trudno bo soniawy ESY sa solidnie wykonane i uzytkowanie zbyt raczej ich nie narusza.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piotrek608

Masz rację.Jedyna drobna różnica polega na docisku płyty.Innej nie zauważam od strony mechanicznej pomiędzy 505 a 707.Oczywiście w napędzie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

post-3249-100006271 1170270278_thumb.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tu starsze napędy SONY.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

post-3249-100006269 1170270283_thumb.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam pytanie czy

łożysko szafirowe jest stosowane tylko w 707es

czy też jest stosowane w 505es lub innych es-ach?

tak pytam bo właśnie myślę mój 707 i ludzie mi mówią ,że kit im wciskam ,że wszystkie es mają stosowany szafir w łożyskowaniu..

pozdrwaiam wszystkich maniaków es

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

marekzawa

Ceny X707 na ebayu rzeczywiście w ostatnim półroczu oscylowały w granicach 400 - 450 euro + 20 euro przesyłka w granicach Niemiec. Jeszcze rok temu było to 800 euro, więc widać spory spadek. Problem polega na tym, że 707 występuje bardzo rzadko i roczne statystyki sprzedaży zawyżają okresy "żniw", np. okres przed Bożym Narodzeniem. X77 to ceny w granicach 300-400 euro + przesyłka, a sprzęt jednak wyraźnie starszy, co zwiększa ryzyko. Wybór oczywiście należy do klienta. Warto zobaczyć i posłuchać przed zakupem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam !

>Marekzawa

 

Nie wiem, gdzie Ty widzisz plastyki, mój CDM-plastykowe ma tylko zębatki reszta metal ( stop ), nawet SZUFLADA - napędy pomiedzy serią 5xx a 7xx różnia się bardziej niż sądzisz, natomiast po samych zdjeciach, to faktycznie stary napęd jest imponujący - te wszystkie kółka, i przekładnie.

Być może nie gra leżąc na boku ( :) nowy ), ale to chyba nie o to chodzi.

Ma być cichy, dokłądny i niezawodny, i taki jest.

Aha, i działa już 12 lat bez awarii:)

Accuphase wie, co włożyć do klocka.

 

Pozdr.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ZApomniałem,

Co do cen, to jeżeli zuważysz na ebay-u 779 lub 707 szampan za 400 euro, lub nawet ze swobodą, to gratuluję.

JA zawsze znadowałem albo od 700 - początek aukcji, a wersje ze swobodą to nawet stanęła na blisko 2 k, ale to było w zeszłym roku...

Pozdr.

Ceny przeróbek SM:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Inne:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Przy tej ostatniej zwrótcie uwagę, na jakiej kwocie stanie - wersja stara, czarna, czyli maks. 500 euro.

Mój 779 jest dość rzadki, poszedłby ( złoty ) powyżej 700, natomiast 707 podobnie.

Oczywiście piszę o cenach z zeszłego roku - wtedy szukałem DAT-a 2000ES, złotego i udało mi się go "zdobyć" za 800 euro, natomiast wersja tego DAT-a Swobody poszła za 2100 o ile pamietam. A szkoda, że nie domnie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ex-stożek

Metalowa jest tylko klapa szuflady( ta na panelu, choć do końca też nie jestem przekonany), reszta szuflady to taki dziwny odlew imitujący metal, ale to jednak nie metal.Łatwo się o tym przekonać podczas wkręcania i wykręcania wkrętów. Było już o tym na forum. Mam otwartego 505 i jakoś różnic pomiędzy napędem 707 nie widzę. Z tego samego materiału ale już lżejszego masz wykonane łoże(podstawę- na fotkach powyżej w szarym kolorze)) do którego mocowane są magnesy silnika liniowego, amortyzowanego czteroma sprężynami.To właśnie ta część napędu wraz z laserem unoszona do góry po załodowaniu płyty. Ten materiał Sony stosowało we wszystkich ES.

 

 

Nie mam fotek samej szuflady wysuniętej, ale widzę że to sama mechanika i system ładowania i te same bebechy mechaniczne , więc różnice mogą być jedynie w kosmetyce kształtu.

 

>Aha, i działa już 12 lat bez awarii:)

U mnie też.

A w 555 już 18 lat bez awarii, szybko ,cicho i dokładnie. :-))

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam pytanie czy

łożysko szafirowe jest stosowane tylko w 707es

czy też jest stosowane w 505es lub innych es-ach?

tak pytam bo właśnie myślę mój 707 i ludzie mi mówią ,że kit im wciskam ,że wszystkie es mają stosowany szafir w łożyskowaniu..

pozdrwaiam wszystkich maniaków es

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cóż, poddaję się :)

Skoro nawet nie miałeś w "ręku" serii 7xx, to uważam temat za zamknięty.

Na temat materiałów nie będziemy dyskutować, jeżeli dla Ciebie to jest plastik to OK. Kiedy mówisz " aluminiowy" przód to też się mylisz bo to jest ściślej mówiąc stop, a nie czyste aluminium.

Jak dla mnie ten materiał nie mam nic wspólnego z "plastikiem". Plastik to masz w cd-rom-ach :) Ściślej mówiąc "abs", który de facto też nie powinien być tak nazywany...

Dla świętego spokoju niech dla Ciebie mój napęd będzie "budżetowy".

Ja chętnie widziałbym takie we współczesnych "klockach".

Pozdr.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ex-stożek

A gdzie ja napisałem cokolwiek o aluminium ? Chyba sam sobie dopowiadasz. :)

Pisząc budżetowy miałem na myśli porównanie ze starszymi napędami SONY a nie z obecną montowaną powszechnie tandetą.

Nie trzeba mieć w ręku 707 aby porónać napędy, których fotki są w necie. :) np. znana strona "robaczkowa" :)

Jest jedna różnica, która jest widoczna to ramka konstrukcyjna napędu w 707 jest miedziowana a 505 czarna.

Jak będziesz się dalej upierał co do tego że 505 ma zupełnie inny napęd to zmusisz mnie po sięgnięcie po cyfrówkę i zamieszczenie fotek. :-))

 

Sam poluję na 707 na ebay.de (bo dużo taniej), ale szukam sprzedającego blisko granicy, abym mógł sam ocenić klocek przy odbiorze. Jak to napisał Piotrek608 moja 505 to tylko 85% 707.

Zazdroszcze Ci tej 707-ki :-))

pozdr.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>Marekzawa

Tandeta jest wszędzie, pod nazwą "napęd dvd" :)

Ja tam wolę stare graty, przynajmniej czuję, co mam ( przy przenoszeniu ).

O aluminium to podpucha :)

A zdjecia to zdjecia, wolę pomacać....

Pozdr.

P.S.

W zakładce "Znaleziska..." dałem linka do takiego Accuphase z moim napędem, ładna sztuka...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak z ciekaweosci troche odbiegajac od Sony-ego. Ma moze ktos zdjecia bebechow Pioneera PD-75 ? Moze w koncu sam sie skusze go rozbebeszyc, ale poki co zal mi tych dziewiczych srubek :-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak wtrącę sie troszkę czytam te posty i ciekawe jest to co sie pisze w nich.

Faktycznie mówiąc o wnetrznościach np 505 i 707 sa podobne , ale nie o to chyba chodzi żeby się licytować co jest ładniejsze lub co jest technicznie wygladowo ciekawsze...11 lat temu kiedy chciałem kupić sobie cd-ka sonego wybrałem właśnie 505es i podczas odsłuchu stwierdziłem że jest super i bardzo mi sie podoba pod względem dzwieku i wyglądu ..ah i te bajery z wpisywaniem utworów -super poprostu....Kiedy będąc w Warszawie porównałem sobie te dwa klocki 505 i 707 załamałem sie poprostu ...i jak to człowiek daży do lepszego ..wiec sprzedałem swoje wszystkie nawet potrzebne rzeczy i musiałem go kupić choć był 2 krotnie droższy i to był ten CDP-X707ES..Do tej pory go mam i jak dotąd nie słyszałem lepszego..Ostatnio okazynie kupiłem Parasounda 2000 transport za małe pieniądze 40zł i bede próbował pobawić się w lepsze klocki dokupując do tego dobry przetwornik.Czy bedzie to lepsze od tego co mam nie wiem ale pobawić się mozna..Aha ten cdp 707 na allegro to mój klocek ...czy drogo to nie wiem tak wystawiłem go i jak piszę na wstępie mojego tam ogłoszenia MYŚLĘ sprzedać...

Z perspektywy czasu widzę jak niektóre wydawnictwa audio podchodzą do tematu.W Polsce 707-KA opisywana jako typowy sprzęt sonego gzdie jest wiele innych ciekawszych rzeczy audiofilskich za podobną kasę -ale tak nie było ..707 to dobry wzorcowy produkt...Mozna było wtedy kupić kota w worku opisując jak on wygląda i jak miałczy słuchając niekiedy badziewia a sprzedający od TechnicsA wciskał kit ....sory, że tak piszę ale wydałem kiedyś sporo kasy na bezsensowne klocki które teraz są złomem jak jednorazowe zapalniczki...

teraz SIE CZŁOWIEK WK..... i ROZKLEJA SORY ....a to tylko historia

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.