Jump to content
IGNORED

poszukuję


saczek_XTRM

Recommended Posts

witam wszystkich,

poszukuję zespołów, wykonawców które wykonują muzykę a la kościelną. Nie wiem dokładnie jak mam Wam ją opisać. Coś w rodzaju zespołu Gregorian. Zależy mi na tym, żeby był tam chórek, organy itp. Taka muzyka a la gotycka?? Chyba można tak ją nazwać. Dzięki za propozycje, sprawdzę wszystkie.

Link to comment
Share on other sites

Jeśli dobrze rozumiem to: "a la", to może coś takiego: John Surman - Proverbs & Songs (ECM, 1997). Tutaj masz moje refleksje na ten temat:

Hidden Content

    Give reaction or reply to this topic to see the hidden content.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Dla ten album to jedna z najdoskonalszych płyt tego typu. Mimo, że ECM, to niestety nie wiem jak z dostępnością. Dawno tego albumu nie widziałem. Jest jeszcze coś takiego: Michael Riessler & Singer Pur with Vincent Courtois - Ahi Vita (ACT, 2004). Tu z dostępnością nie powinno być problemów (www.gigicd.com). To muzyka na klarnety, wiolonczelę i 6 osobowy chór. W przeciwieństwie do albumu Surmana, teksty są - jeśli je rozumiem - jednak świeckie. Dalej - dwa albumy Jana Garbarka z Hilliard Ensemble - Officium i Mnemosyne (oba ECM). No i pewnie dobrze Ci znana pierwsza płyta Enigmy, choć to już inny "ciężar" gatunkowy;-)

Hidden Content

    Give reaction or reply to this topic to see the hidden content.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Link to comment
Share on other sites

Enigma o mój ulubiony zespół. Jednak nie spełnia wymogów autora postu.

Spróbuj E Nomine. Jeśli niemieckie testy Ci wchodzą to polecam. Muzyka mało ambitna (tak jak Era), ale jest kilka niezłych kawałków.

Link to comment
Share on other sites

E Nomine, dokładnie to jest to!! Ale to już mam a szukam dalej ;)

 

Dzięki wszystkim za propozycje, kurcze mam tylko jeden problem - z ich wstępnym przesłuchaniem :| Nigdzie nie mogę znaleźć fragmentów tych wykonawców których podaliście, a nie chciałbym za bardzo kupować czegoś w ciemno.

 

Oczywiście dalsze propozycje mile widziane :)) - Cieszy mnie że są ludzie którzy lubią czegoś podobnego czasem posłuchać

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Hej,

 

Obserwując różne wpisy chciałbym Ci zaproponować niemiecki zespół Qntal. NIE jest to muzyka typu Gregorian, NIE ma tam chórku, NIE ma tam akustyki kościoła, ale JEST tam 100% gotyku. Kapela ta produkuje - między innymi - współczesne interpretacje oryginalnych pieśni średniowiecznych. Jeśli nie przeszkadza Ci łacina i staroniemiecki (istnieje taki język?), to zaryzykuj. Na P2P na pewno znajdziesz sporo kawałków na próbę - w Niemczech to lubiana grupa - wśród tzw. "Gothów".

 

Maciek

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.

                  wykrzyknik.png

AdBlock blocking software detected!


Our website lives up to the displayed advertisements.
The ads are thematically related to the site and are not bothersome.

Please disable the AdBlock extension or blocking software while using the site.

 

Registered users can disable this message.