Skocz do zawartości
IGNORED

Głośniki wysokotonowe-ranking


henrykpiątek

Rekomendowane odpowiedzi

zobilem na cobrze i na tonsilu z silu czyli mieki. Kobra jest opisana na mojej stronie. Bylo lepeij ale diabel mnie podkusil na zamiane html na plik worda. No i co zostalo z jakosci pokazu? Zanim zrozumialem o co chodzi z tym mfb to spalilem sporo glosnikow. Pobudliwe bardzo. taki system jest trywialne prosty. Kawelek semsora, kropelka, op i potencjometr do ustawienia wielkosci mfb. Czyli grosze koszt wlasny.

no dobra bede musial zrobic ta ruska z mojej strony. I tak jest lepsza od wszystkiego co zescie splodzili.

O i to bedzie wzm dla mistrza waldemara!!!!!

nareszcie rozwiazalem sprawe. rekin pojedzie do mistrza i tam se odbierze.

Ale mi ulzylo. Ten rekin ladnie mnie podszedl no nie. Jak plazieniec!!!

kolego Lancaster, jak sytuacja z "zakładem sieciówkowym"? czynicie jakieś przygotowania? kolega wqwqw niepocieszony, bo chyba nikt się do niego nie zgłosił :(

pozdr.

graaf

  • 4 tygodnie później...

Witam.

Krótkie pytanko:

Czy jest jakaś istotna różnica pomiędzy wstęgami Aurum Cantus: G2Si vs. G2i ? Istnieje możliwość kupienia dwóch sztuk G2i w cenie jednej sztuki G2Si. Te pierwsze z drugiej ręki, w stanie (podobno) sklepowym. Dodam, że miałyby one pracować w monitorach, gdzie planuję zamontować po dwie 13-tki (jeszcze nie wiem jakie konkretnie, ale powiedzmy, że zbliżone cenowo do tych AC) w układzie symetrycznym.

Naukowe teorie mnie nie interesują. Zresztą kogo tu interesują? To jest forum dla audiofilów.

Jedne robione są na rynek OEM, a drugie do sprzedaży pod marką Aurum Cantus. Jedne mają impedancję 6 ohm, a drugie 8 ohm. Pogrzeb w internecie, a wszystko znajdziesz. Pozdrawiam

  • 1 miesiąc później...

badalem kiedys wysokotonowce pod wzgledem pasma przenoszenia. I wszystkie one mialy poszarpana charakt. przed 20 khz. Jak sie okazalo wynikalo to z wymiarow kopulki i dopiero uzycie super malego wysokotonowego z 3-droznego glosnika samochodowego dalo prawidlowe rezultaty. Charakterystyka idealnie rowna do 22khz. Skutecznosc wystarczajaca 90db/1w. No i teraz jest pytanie czy uzywac takich miniaturek do najwyzszych tonow? podzial wypada na 6-8khz?

  • 3 tygodnie później...

A co myślicie o tym głośniku:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

ładna charakterystyka wodospadowa

mam zamiat go zastosować w układzie trójdrożnym z AL 130 i AL 200 Visatona

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
  • 3 miesiące później...

Pytanie odnosnie Raven R1 i R2. Jak w takich glosnikach jest z kierunkowoscia? Ktos ma jakies przykre doswiadczenia. Bo, ze brzmia pieknie to juz wszyscy pisza. ALe nie ma rozy bez kolcow. Jakie sa wady tych wsteg? Nikt nie wspomina o wadach, za wyjatkiem oczywiscie czasem skrajnych opinii typu "nie gra wcale, do kitu itd ...."

kierunkowośc jest w płaszczyźnie pionowej więc jeśli nie zmieniasz często pozycji "góra - dół" siadasz na podłodze czy stoisz słuchając to ne jest to aż taką wadą, znacznie większą jest delikatność mechaniczna wstęgi ... jeśli nie nauczysz się jej sam wymieniać to raven może być bólem

Jako że ten temat jest podobny który mnie interesuje więc nowego nie zakładam

 

Mam takie pytanie

 

Która z niżej przedstawionych charakterystyk jest odpowiedniejsza i równiejsza , dla głośnika wysokotonowego??

czym się sugierować przy wyborze głośnika patrząc na charakterystykę ??

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

obie charakterystyki są mocno wygładzone

 

można podejść wg 2 metod:

 

- jak najmniejsze odchylenia od wartości średniej np+/-1,5dB

- jak najmniejsza liczba załamań na charakterystyce

 

 

Ja bym osobiście preferował 2gą metodę

Ja preferuje pierwsze. Wysokie lekko sie wznoszą co może być korzystne jeżeli nie słuchamy na wprost, a tak jest niestety często. Po za tym pierwsza ch-k sięga dalej.

Wilk, 16 Kwi 2006, 11:14

 

Jezeli chodzi o tego ceramika to trzeba by go dac pod katem, ma brake up okolo 12kHz, dosc znacznie przeszkadza przy wyzszych poziomach glosnosci (da sie jednak temu zarazdzic), glosnik bardzo solidnie wykonany. Jezeli chodzi o srodek i wyzsza gore to napisze jednym slowem - BAJKA. Kopolka ta jest w promocji w greltonie takze cena juz tak nie odstrasza jak dawniej. Wart zainteresowania naprawde.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

iAMP, iPSU, iSMPS i kto tam wie co jeszcze :D

Witam,

Przy moim założeniach, że powyższe ch-ki są "wygładzone" w bardzo zbliżony sposób oraz ch-ka impedancji jest też prawie "jednakowa" (akurat jej nie ma), Względnie dla mnie tylko drugi tweeter. Przede wszystkim ze względu, że w zakresie przetwarznego pasma ( f>=2k) zniekształcenia nieliniowe są w zakresie +/- 1,5[dB]. Pierwszy tweeter w tym przypadku praktycznie sięga +/-4[dB].

Odnoście pierwotnej treści wątku moje typy (w rozsądnej cenie i nie tylko), to: Exel`e E011 i E006. Poza tym, lecz na razie "znak zapytania", to SS D3004/660000. W kwestii wstęg, pewne prace niestety są nadal w toku i nie będę się Bezwzględnie wypowiadał.

Pozdrawiam, Piotr01

Krzysztof_M:

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Są tam pomiary zarówno kopułek ja i wstęg (Battle of the Non-Domes). Co prawda nie Raven'ów ale kierunkowość powinna być podobna do tej którą pokazały Aurumy - szkoda że Zaph nie zrobił pomiarów kieruunkowości horyzontalnej, która powinna być znacznie lepsza niż pionowa.

 

Jeżeli jednak zniekształcenia są również podobne, to nie ma się do czego podniecać - chyba że ktoś lubi "upiększacze".

 

Djeight:

 

Z tych dwóch charakterystyk żadna nie wygląda dobrze - obie wskazują na wysoki rezonans a pierwsza również na wysoką dobroć, co będzie trudne do opanowania przy projektowaniu filtru.

 

Marko3T:

 

Najwyższe tony można podbić dając małą cewkę szeregowo z opornikiem L-pada rónoległym do głośnika.

 

Piotr01:

 

Gdzie widzisz jakąkolwiek informację na temat zniekształceń nieliniowych na tych wykresach? Przez zniekształcenia nieliniowe zwykle rozumie się harmoniczne i intermodulację...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Witam,

Dziękuję za zwrócenie uwagi, na błąd. Oczywiście powinno być "zniekształcenia liniowe" zamiast "zniekształcenia nieliniowe". Informację o koniecznej korekcie już wysłałem.

Przepraszam.

Pozdrawiam, Piotr01

No to mnie martwicie Koledzy. Jak to , wydaje kupe szmalu na glosnik i musze cos w nim wymieniac? Ta wstega sie psuje po jakims czasie sama? Bo ewentualnego przeciazenia nie biore pod uwage, zakladam, ze zwrotnica bedzie odpowiednio dobrana. Na dodatek uzywam lampowych wzmacniaczy, najczesciej SET, wiec mocowo tez nie jest niebezpiecznie. Wiec co jest z tymi glosnikami nie tak, ze trzeba te wstegi wymieniac?

Przy normalnej eksploatacji jak czesto nalezy ta wstege zmieniac?

 

Co do kierunkowosci to dziekuje za linka, zabieram sie za studiowanie.

Krzysztof_M:

 

Jeżeli dasz wysoki rząd, podział przy 4kHz albo i wyżej oraz nie będziesz słuchał głośno gitarowych przesterów to wstęga Ci się raczej nie wydmie - choc ryzyko istnieje, jak Mark Krawiec testował Auruma G2si to coś takiego mu się stało przy zmodulowanym tonie 4kHz dla głośności 106dB/0.25m odpowiadającej 94dB/1m. Jak dla mnie główny problem z "prawdziwymi" wstęgami polega na tym że wstęga znajduje się między biegunami magnesów (po bokach) nie mogąc do nich dotykać - izolacja powietrzna przodu od tyłu odbywa się tylko przez cienkość przerwy między wstęgą a magnesami. A więc przy większych głośnościach różnica ciśnień może spowodować wydęcie wstęgi, nie mówiąc już o zniekształceniach powstających przy turbulentnych przepływach powietrza pomiędzy wstęgą a magnesami.

 

Inna sprawa że głośnik 11cm wysokości (powiedzmy że Aurum G2si) i podział ponad 4kHz to już trochę bez sensu, mała zmiana wysokości odsłuchu i fazy się totalnie popierniczą. Jak ktoś lubi mało odbić od podłogi i sufitu, to d'Appolito na wstędze i małych średniotonowcach takich jak Excele W12CY003 albo Morele MDM-55 może być dobrym pomysłem i dawać np. lepszą lokalizację - ale takie rozwiązanie przywiązuje słuchacza do jednej, określonej wysokości odsłuchu.

 

Tak czy siak - w żadnych pomiarach jakie do tej pory widziałem nie było nic, co wskazywałoby na jakiekolwiek przewagi wstęg nad kopułkami. Brzmieniowo natomiast zniekształcenia mogą byc odbierane jako "perlista góra" czy coś takiego.

  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    • Biuletyn

      Chcesz być na bieżąco ze wszystkimi naszymi najnowszymi wiadomościami i informacjami?
      Zapisz się
    • KONTO PREMIUM


    • Ostatnio dodane opinie o sprzęcie

      Ostatnio dodane opinie o albumach

    • Najnowsze wpisy na blogu

    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

     

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat oraz na ukrycie połowy reklam wyświetlanych na forum.