Skocz do zawartości
IGNORED

nad c 370 - 2000 PLN


bardopond

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Mam pytanie. Czy 2,5 letni wzmacniacz Nad c 370 za 2000 PLN to bylby dobry zakup ? Czy jest duza róznica w brzmieniu pomiedzy C 370 a C372 bo nigdzie takiego porównania nie spotkalem? Zaposiadam B&W 602S3 i podejrzewam ze dobrze by z Nad'em sie uzupelnialy.

 

Z góry dziekuje za pomoc

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To byłby bardzo niemądry zakup,mając do dyspozycji tak ciekawe oferty na allegro jak te:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cóż jest późno:)

kilkunastominutowa rozmowa o -trujce- mnie prawie zabiła:(

a w temacie;

połaczenie nada z kolumną jak wyżej uważam(jak na mój słuch) za totalna pomyłkę - przyznaję słuchałem wyższego modelu, kilka razy i nigdy wiecej takich przyjemnosci.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie beda sie uzupelnialy. Nad'y to zawodowi suchotnicy a i B&W serii 600 nic w tej kwestii nie brakuje (chociaz to takie metaliczne suchoty) - nie wydaje mi sie, zeby to dobrze zagralo.

 

Poza tym jak na moj gust 2k za 2,5 letniego NAD'a to zaden bargain...

 

Pozdr.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się z przedmówcami:

Ok. 2 tys. PLN za C370 to zbyt dużo, za tę kasę to można lepszy klocek z second handu kupić (choćby np. Primare A20 mk2, Copland CSA8, czy Densen Beat 100 oraz wiele innych wzmacniaczy ;-) Poza tym, z tymi B&W chyba NAD C370 "nie zagra", mimo jego dość dużej mocy... Nie krytykuję NADów, bo to - moim zdaniem - fajny sprzęt jest (sam miałem kiedyś C320 oraz C521i), ale do B&W chyba nie pasuje.

Na marginesie - słyszałem kiedyś taki zestaw: CD Atoll CD50 plus NAD C352 i AA Phoebe oraz XLO Pro 150 i DNM Reson mk2 i grało to więcej niż bardzo dobrze ;-) A zasługa w tym wzmacniacza NADa była niewątpliwa ;-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

-> qb_1

Tak szczerze mówiąc, to nie wiem, bo z Atolli to słyszałem tylko ten CD ;-) Ale jeśli wzmacniacz zagrałby w tym stylu, co odtwarzacz, to mogłoby być OK ;-) Jednocześnie dodam, że po przesłuchaniu w/w kofiguracji polecam zestawienie NAD C352 plus AA Phoebe - podobało mi się bardzo...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziekuje za opinie. Dzisiaj przegladalem na " ecoustics " opinie uzytkowników Nad'a 370 i musze powiedziec ze na 105 opini moze tylko trzy byly mniej pochlebne ( Miedzy innymi byli tam rowniez uzytkownicy zestwienia Nad + B&W ).

Ostatnio odsluchiwalem B&W z nastepujacymi budzetowcami :

- Cambridge audio A500

- Cambridge audio Azur 640

- Yamaha AX 596

- Nad ( ale c 350 )

i musze powiedziec ze jak dla mnie oczywiscie, Nad wypadl najlepiej ( dynamika przede wszystkim, "powietrze " klar wysokich tonow i dobry bas ). Dlatego bylem ciekaw czy ktos zna zestawienie Nad c 370 + B&W ( w moim mniemaniu przy wiekszej mocy i walorach tego wzmaka mogloby byc jeszcze lepiej ). Niestety odsluchiwalem wymienione wzmaki tylko z B&W wiec nie mam porownania do innych kolumn i dlatego wasze opinie sa bardzo cenne.

 

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NAD 370 nie jest zły. Tylko cena 2000 zł nie jest zbyt rewelacyjna - jak koledzy pisali w takiej cenie co chwila w ogłoszeniach jest coś atrakcyjnego.

 

Accuphase byłoby OK - po zakupie przegląd u fachowca a potem wszystkie NADy niech się schowają. Trzeba byłoby tylko dokładnie sprawdzić przed zakupem czy wszystko z nimi OK.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Racja, za 2000zl można wyrwać coś 'lepszego', ale ma to swoją 'cenę' - zazwyczaj będzie to 'legendarna', a więc rzadko spotykana konstrukcja, co zazwyczaj przekłada się także na to, iż charakter brzmienia jest specyficzny, więc znajduję silnych 'zwolenników' i 'przeciwników', tego typu sprzęt nie jest osłuchiwany przez szerokie grono audiofilii, stąd trudno o bezstronną opinię, plus z tego taki, że sprzedający często z tego powodu musi obniżyć sporo cene, aby znaleźć kupującego, minus taki, że kupowanie w ciemno niesie za sobą ryzyko rozczarowania i klocek trzeba więc wczesniej osłuchać

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>>Pierre

 

Calkowicie sie z toba zgadzam jesli chodzi o wczesniejszy odsluch sprzetu. Niestety w moim wypadka mieszkam na " depresji audio ". W moim cudownym miescie " najlepszy " sprzet audio konczy sie na sredniej jakosci zestawie kina domowego Yamahy. Niestety praca nie pozwala na czeste wyjazdy w celu odsluchów a w ciemno nie chce kupowac ( kazdy ma inne preferencje brzmieniowe - dla jednego np. Nad gra bardzo dobrze, dla innego tym najlepszym bedzie np. Cambridge ). Pozostane przynajmniej jak na razie przy pewniakach ktorych juz sluchalem. Jeszcze raz dziekuje za opinie

 

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>

dlatego mnogość opinii jest tak cenna, ja cię po prostu ostrzegam przed wybitnie egzotycznymi wzmakami, bo 2000zl to już na sprzęt z drugiej ręki, suma niebagatelna i można dobrze ją wydać, coż, pozostaje ci zimna krew - tzn. nie spiesz się i jak najwięcej czytaj, skoro nie możesz słuchać, można często wysnuć prowdopodobne wnioski jak sprzęt się zachowa w twoim systemie, bo chociaż każdy ma 'inne' uszy, to jednak w temacie 'brzmienia' można znaleźć jakiś opino-twórczy konsensus, co do którego większość sie przychyla

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>> Pierre

 

Dzieki za rade. Z jednej strony moze to i dobrze ze w zasiegu jest tylko ( w wiekszosci ) sprzet budzetowy, przynajmniej kasy troche ostanie sie w kieszeni zas z drugiej gdzies tam we lbie kolebie sie ciagle mysl ze mozna o wiele lepiej traktowac swoje uszy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja za 2100zł kupiłem Coplanda CSA 8,miałem kupowac własnie tego NAD-a a skonczyło sie własnie na Coplandzie:).Polecam ten klocek za te pieniadze,pod waruniem jesli lubisz analityczne,szczegółowe,przestrzenne dynamicznie brzmienie ale na tyle przyjemne ze mozna słuchac i słuchac.Tylko nie wiem jak to bedzie z tymi kolumnami współpracowac bo ja mam Kef-y Q1 które to graja zupełnie inaczej od Twoich.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.