Skocz do zawartości
IGNORED

Parametry.Denon PMA 680 i Marantz PM68


wmarcinw

Rekomendowane odpowiedzi

Marek w Polsce PMA-1560 jest bardzo ciężko dorwać, w Niemczech osiąga chore ceny. Właśnie wystawiny został jeden na Ebayu. Zobaczymy za ile pójdzie. Po analizie tego wszystkiego powoli dochodzę do wniosku, że jak znudzi mi się PMA-1080 to kupię w to miejsce PM-75 albo PMA-1500. Tak potężną moc jaką ma 1560 nie wykorzystam w moich 17,5 m2. Rozsądek powoli zaczyna brać górę nad sercem i marzeniami. Szczególnie, że prawie nowe PMA-1500 to można juz spokojnie za 280-300 Euro kupić.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc raczej to Marek68 będę postarzał, ale sadzą i patynował chemicznie :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jaro4444

czy słuchałeś może techno na tym Marantzie PM68? daje rade czy nie daje rady? (techno mało będe słuchał ale czasmi lubię poczadować), 2) Napisz mi może jeszcze jak z szumami na, możesz porównać do diory WS704(ona ma lekkie szumy).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wmarcinw radzę Ci zrobić tak:

- weź tel i zadzwoń do McGyvera,

- umów się z nim na odsłuch tych wzmaków,

-weź zadek rusz (2 km idzie się ok 15 min) i masz dylemat z głowy.

A tak całkiem poważnie to "grzebnięty' Marantz PM-68 ma się do Diory jak "okular" mercedesa do starej Vectry Opla. To porównanie jakościowe całkiem innych klas wykonania i jakości. Choć Diora gra całkiem przyzwoicie (Vectra też neźle jeżdzi) to niestety dzieli je zdecydowana różnica klas. Diorę podałem jako tanią, przyzwoitą alternatywę a nie równorzędnego konkurenta.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki Mac Gywer za obrone mojej diory, ja jestem z niej bardzo zadowolony. Wogóle dzięki za pomoc w dokonaniu wyboru. Twoja opinia o tym wzmaku była dla mnie bardzo ważna. Warto posłuchać kolegów starszych fachem i doświadczeniem. Teraz czekam jak u wmarcinw zagra ten marantz lub denon, bo jestem ciekaw jaka przepaść dzieli te wzmakiw stosunku do diory, bo na pewno je dzieli. Z tym, że diora jest o wiele tańsza.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz rację Mario26. To bardzo dobry wzmak za te pieniądze. Chcąc mieć coś lepszego trzeba wydać prawie 2 razy więcej. Z częściami też nie ma większego problemu i duzo jest ładnie utrzymanych egzemplarzy. Choć handlarze na Wolumenie nie mieli jej już prawie pół roku. Kto ma to nie sprzedaje bo mu szkoda za grosze oddać niezły wzmak.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dokładnie tak. Słuchaliśmy Diory WS704 i Rotel...... (Nie wiem jaki model, ale McGyver wie bo to było u niego w domu) na moich głosnikach, rotel zagrał tak sobie(na techno gral bardzo źle i bardziej szumiał od diory) może był dokładniejszy ale na dłuższą metę wolał bym diorę, to nie była ta sama klasa--- rotel niby lepszy. Dlatego tak pytam bo słuchałem diory i podobało mi się jak grała, ale jak może lepiej zagrać ma Marantzie to fajnie-.

Skoro ma to być aż taka róznica to zajebiście. :-))) opel

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wmarcinw mieszkam właśnie w Warszawie :(

Teraz gram na Denonie PMA-1080 i Kodzie KD-261. Tego PM-68 "grzebanego" słuchałem w Wawie jak go Adam tu przytargał. Zacny to sprzęt za przyzwoitą kasę.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja dopiero zaczynam układać wszystko w pokoju, narazie Gegis Audio tylko mam, ale moja wieża technics nie daje sobie rady z tymi głośnikami, jakiś pogłoś jest na średnich, czyli nie da się słuchać, poza tym dzwięki nie są tak przyjemne jak jakimś lepszym wzmacniaczu. Nic nie pozostało jak tylko czekać i zbierać kasę :-((

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wmarcinw widzisz coś Ci powiem, to nie jest może nazbyt odkrywcze, ale przećwiczone na mojej własnej skórze. Też zaczynałem od Technicsa, póżniej Kenwood, teraz Marantz i Denon. Wszystko sprzęty nie za drogie. I mam taką konkluzje: przy dobrych kolumnach przejście ze wzmaka za 300-400 zł na taki za 800-1000 daje kolosalną poprawę, podobnie jest ze źródłem. Ale już przeskok na wzmak za 2000 może okazać się, że różnice są niewielkie na plus, albo po prostu sprzęt brzmi inaczej (nie znczy lepiej). Dlatego warto przy ograniczonym budżecie wybrać coś racjonalnego, bez szaleństwa ale przyzwoitego. Często okazuje się, by zakasować taki system trzeba wydać parę razy więcej... Dlatego np ja osobiście myślę jeszcze o wzmaku za 1000-1500 zł i kończę "wyścig zbrojeń". Powyżej tej granicy zostawiam pole prawdziwym entuzjastom albo zmożnym ludziom.

P.S. Wszystkie ceny podałem dla sprzętu używanego, dobrze zachowanego.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zgadzam się z tobą :-)) następną zmianę planuję za 10-15 lat, ale na coś dużo lepszego !!!,z drugiej strony jest to trochę odległa data i głupotą było by juz planować zakup konkretnych modeli, po drubie jeszcze nie mam wzmacniacza i CD ale wiem co te głośniki potrafią i jest to duży przeskok dla mnie,

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 4 tygodnie później...

ZbojMadej

powiem ci tak. Wszystko zależy od tego jak jest nagrana płyta i jak głośno lubisz słuchać, poza tym czy lubisz dużo basu i sopranu czy raczej wolisz średnie albo może wolisz wszystko ale w równowadze. Wzmacniacz ogólnie jest BARDZO DOKŁADNY i przekazuje wszystko co jest na płycie, początkowo można odnieść wrażenie że potencjometry mogły by dodawać jeszcze więcej basu i sopranu ale to tylko na początku i gdybyś chciał zrobić ewentualną pokazówkę. Ja osobiście nie mam ich na maxa i raczej nie przekręcam ich do końca nie jest to w ogóle potrzebne!! jestem z niego zadowolony w 100%. McGyver mówił że jak zrobi się tuning to zagra jeszcze lepiej, ale czas pokaże czy to doda mu skrzydeł, mi osobiście niczego nie brakuje ale skoro może zgrać lepiej to oddałem go w ręce McGyvera. Napiszę za tydzień lub dwa jak gra i czy usłyszałem jakąś różnicę!! Jeżeli będzie gorzej to też to napiszę(bez obrazy :-) ). POZDRAWIAM .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeczytałem jeszcze opinie McGyvera i wychodzi na to, że jest to jednak ciekawy wzmak. Jak kształtują sie teraz jego ceny, pytam o uzywany oczywiście??

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktoś, kto twierdzi że PM68 (lub PM7000, to to samo) jest agresywny, ten pewnie nigdy go nie słuchał. Nie jest to wzmacniacz idealny, pewne niedociągnięcia ma. Ale nie należy do nich agresja. W ogóle zero agresji. W sumie, przed tuningiem to nawet był nieco za spokojny. Ale w bardzo niewielkim stopniu. Swego czasu to był jeden z najlepszych wzmacniaczy w swojej kategorii cenowej.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też sie zgadzam z jaro4444, jest naprawdę OK i posiada dużą moc!! ja kupiłem swojego za 770 zł z dowozem do domu. Pokrętło dostałem od McGyvera :-) i już jest sprawny w 100%

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytasz a wiesz :-))) Pewnie że jaro4444, McGyver mi go polecał i dlatego go szukałem, mówił też że dobrze gra, ale ty powiedziałeś jak mam się targować :-)) i się udało :-)) Dzięki

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

widze zgodność co to klasy tego wzmaka, przynajmniej w ocenie ludzi, którzy się na ten temat wypowiedzieli, takze kto wie może nie bede sie tak trzymał denona

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zależy jakiego denona chcesz kupić, ale jak ma być lepszy od Marantza to tylko modele wyższe niż PMA 1080, jak kupisz Marantza zawsze możesz go podać McGyverowi i on zrobi tuning ja właśnie czekam na swojego PM68, jestem bardzo ciekawy jak on zagra. Ten marantz to jest naprawdę kawał klocka, fajnie gra i ładnie wygląda.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o tym zamierzałem pogadac z Tobą, w tej chwili nie posiadam żadnego z nich więc nie ma czym gadać, ale jesli sytuacja ulegnie zmianie zgłosze się sie do Ciebie, taka mam koncepcję

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WmarcinW, Denony też modyfikuję, nie myśl sobie. A warto, bo w wielu Denonach strasznie nędzne mostki prostownicze siedzą, a mimo to te wzmacniacze nawet grają.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.