Skocz do zawartości
IGNORED

Oznaczenia w Pioneerach


Flaco

Rekomendowane odpowiedzi

Gość discomaniac71

(Konto usunięte)

Do mniej wiecej 1992 roku uzywano oznaczen 4 cyfrowych gdzie cyfra na poczatku oznaczala miejsce w katalogu a druga generacje np: PD 9300 to b wysoki model z 1989 roku potem byl PD 9500 i PD 9700 - w kolejnych latach. Przy czym najwyzsze modele mialy zawsze oznaczenia dwucyfrowe np: PD 75 PD 77 PD 95. Byly tez PD 91 i PD 93 ale odpowiednio wczesniej od PD 95. Nawiasem mowiac PD 93 Elite i PD 95 z tej samej serii to dwa najlepsze cdeki w historii firmy.

Potem numeracja zaczela byc trzycyfrowa - z zerem w srodku - gdzie pierwsza cyfra oznaczala miejsce w katalogu a ostatnia generacje. Pierwsza seria zaczela sie w bodaj 1993 roku od PD-S 101 a konczyla na PD-S 901. Byly jednak jeszcze topowe PD 75 i PD 95 (wlasnie wprowadzany do produkcji). I tak juz zostalo. Dzis najwyzszym modelem jest produkowany od 1997 roku PD-S 06 na PCM 1702 Burr-Browna. Po raz pierwszy od wielu lat zdarzylo sie ze topowy model jest odtwarzaczem 20-bitowym. Ostatnia wielobitowa byla seria 500 bo cdeki z serii 700 (od 4700 do 9700) byly jednobitowe. Ostanim wielobitowym najwyzszym modelem byl PD 91 bo PD 93 wbrew temu co kiedys pisalem byl jednobitowy (PD 2028 A plus 20-bitowy filtr) o PD 95 nie wspominajac. jednobitowe byly tez PD 75 i 77. Czesto wysokie modele firma produkowa dosc dlugo. Tak jest z PD-S 06 i tak bylo z modelem ktory byl tuz po nim w katalogu przez dlugi czas: PD-S 904 ktorego produkowano mimo ze czas jego serii minal juz dawno. Obecnie drugim modelem od gory w katalogu firmy jest PD-S 707. Wraz ze zmiana numeracji wprowadzono do nazwy odtwarzaczy literke S co wiazalo sie z upowszechnieniem sie tzw odwrotnego napedu znanego jako Stable Platter. Pionierska znow byla seria 700.

Prawde mowiac o wzmakach nie chce mi sie juz pisac ale zalozenia numeracji byly podobne.

Oczywiscie byly wyjatki. Np w 1991 roku zaczeto wprowadzac zdalne sterowanie do wzmakow: na rynku pojawil sie model A 550 R ktory nie byl niczym innym jak modelem A 449 z pilotem. Literka R oznacza oczywiscie remote czyli zdalne sterowanie literka T - twin czyli cd player na dwie plyty (!) a literka M prawdopodobnie multiple czyli cdek wieloplytowy. W 1991 roku literka S oznaczala magnetofon z autorewersem i bylo takie badziewne ustrojstwo o calkiem znosnym dzwieku CT-S 609 R tez jeden z pierwszych z pilotem. Potem owa literka weszla na stale do oznaczen magnetofonow ale to juz byly te badziewne okragle z koszmarnym ukladem Super Auto Ble. Magnetofon z literka M oznaczal zmieniarke wielokasetowa. Mimo braku literki S odtwarzacze z serii 700 a takze topowe modele jak PD 75 77 i 95 posiadaly odwrotny naped. Pozdrawiam.

chodzi mi o to ze Pioneer wydaje mi sie odpowiedni w miare i chcialem znac oznaczenia wzmacniaczy zeby moc miec jakies pojecie czytajac ogloszenia. ale jezeli uwazacie ze inny wzmacniacz nadawalby sie bardziej to bardzo prosze o wpis w tym temacie. sorry ze nieporozumienia;)

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • Biuletyn

    Chcesz być na bieżąco ze wszystkimi naszymi najnowszymi wiadomościami i informacjami?
    Zapisz się
  • KONTO PREMIUM


  • Ostatnio dodane opinie o sprzęcie

    Ostatnio dodane opinie o albumach

  • Najnowsze wpisy na blogu

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat oraz na ukrycie połowy reklam wyświetlanych na forum.