Jump to content
IGNORED

Oznaczenia w Pioneerach

Flaco

Recommended Posts

Guest discomaniac71

(Konto usunięte)

Do mniej wiecej 1992 roku uzywano oznaczen 4 cyfrowych gdzie cyfra na poczatku oznaczala miejsce w katalogu a druga generacje np: PD 9300 to b wysoki model z 1989 roku potem byl PD 9500 i PD 9700 - w kolejnych latach. Przy czym najwyzsze modele mialy zawsze oznaczenia dwucyfrowe np: PD 75 PD 77 PD 95. Byly tez PD 91 i PD 93 ale odpowiednio wczesniej od PD 95. Nawiasem mowiac PD 93 Elite i PD 95 z tej samej serii to dwa najlepsze cdeki w historii firmy.

Potem numeracja zaczela byc trzycyfrowa - z zerem w srodku - gdzie pierwsza cyfra oznaczala miejsce w katalogu a ostatnia generacje. Pierwsza seria zaczela sie w bodaj 1993 roku od PD-S 101 a konczyla na PD-S 901. Byly jednak jeszcze topowe PD 75 i PD 95 (wlasnie wprowadzany do produkcji). I tak juz zostalo. Dzis najwyzszym modelem jest produkowany od 1997 roku PD-S 06 na PCM 1702 Burr-Browna. Po raz pierwszy od wielu lat zdarzylo sie ze topowy model jest odtwarzaczem 20-bitowym. Ostatnia wielobitowa byla seria 500 bo cdeki z serii 700 (od 4700 do 9700) byly jednobitowe. Ostanim wielobitowym najwyzszym modelem byl PD 91 bo PD 93 wbrew temu co kiedys pisalem byl jednobitowy (PD 2028 A plus 20-bitowy filtr) o PD 95 nie wspominajac. jednobitowe byly tez PD 75 i 77. Czesto wysokie modele firma produkowa dosc dlugo. Tak jest z PD-S 06 i tak bylo z modelem ktory byl tuz po nim w katalogu przez dlugi czas: PD-S 904 ktorego produkowano mimo ze czas jego serii minal juz dawno. Obecnie drugim modelem od gory w katalogu firmy jest PD-S 707. Wraz ze zmiana numeracji wprowadzono do nazwy odtwarzaczy literke S co wiazalo sie z upowszechnieniem sie tzw odwrotnego napedu znanego jako Stable Platter. Pionierska znow byla seria 700.

Prawde mowiac o wzmakach nie chce mi sie juz pisac ale zalozenia numeracji byly podobne.

Oczywiscie byly wyjatki. Np w 1991 roku zaczeto wprowadzac zdalne sterowanie do wzmakow: na rynku pojawil sie model A 550 R ktory nie byl niczym innym jak modelem A 449 z pilotem. Literka R oznacza oczywiscie remote czyli zdalne sterowanie literka T - twin czyli cd player na dwie plyty (!) a literka M prawdopodobnie multiple czyli cdek wieloplytowy. W 1991 roku literka S oznaczala magnetofon z autorewersem i bylo takie badziewne ustrojstwo o calkiem znosnym dzwieku CT-S 609 R tez jeden z pierwszych z pilotem. Potem owa literka weszla na stale do oznaczen magnetofonow ale to juz byly te badziewne okragle z koszmarnym ukladem Super Auto Ble. Magnetofon z literka M oznaczal zmieniarke wielokasetowa. Mimo braku literki S odtwarzacze z serii 700 a takze topowe modele jak PD 75 77 i 95 posiadaly odwrotny naped. Pozdrawiam.

wow jestem pod wrazeniem! chcialem tylko sprostowac chodzilo mi dokladnie o wzmacniacze, bo potrzebuje w miare dobry dobry uzywany wzmacniacz za max 400zl do glosnikow Gale 3020. Z gory dziekuje.

Hidden Content

Give reaction or reply to this topic to see the hidden content.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Guest discomaniac71

(Konto usunięte)

Rozne sa preferencje niektorzy wola A 400X ja go niespecjalnie cenie. Wole serie Reference. W dzisiejszych czasach za 500 mozesz juz kupic. Pozdrawiam.

Guest discomaniac71

(Konto usunięte)

Zaastanow sie czego chcesz najpierw pytasz o Pioneera potem to nie musi byc Pioneer. Errata: najnizsze modele nigdy nie byly Stable Platter stad PD 101 albo np PD 207.

chodzi mi o to ze Pioneer wydaje mi sie odpowiedni w miare i chcialem znac oznaczenia wzmacniaczy zeby moc miec jakies pojecie czytajac ogloszenia. ale jezeli uwazacie ze inny wzmacniacz nadawalby sie bardziej to bardzo prosze o wpis w tym temacie. sorry ze nieporozumienia;)

Hidden Content

Give reaction or reply to this topic to see the hidden content.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

• No registered users viewing this page.
  • Create New...

wykrzyknik.png

AdBlock blocking software detected!

Our website lives up to the displayed advertisements.
The ads are thematically related to the site and are not bothersome.

Please disable the AdBlock extension or blocking software while using the site.

Registered users can disable this message.