Skocz do zawartości
IGNORED

Przyczyna nierównego brzmienia kanałów?


houek

Rekomendowane odpowiedzi

Ostatnio bawiąc się potencjometrem balance, zauważyłem, że mój zestaw stereo reprodukuje dźwięk różny w kanale prawym i lewym: uściślając chodzi o różnice barwy, a nie głośności. Przetestowałem to na wielu płytach i za każdym razem efekt był podobny. Wykluczam winę wzmacniacza, ponieważ niedawno nabyłem DENONA PMA1560 ( wczesniej miałem PIONEERA SA8500II ) i problem pozostał. Poprosze o cenne wskazówki. Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ustaw głośniki równiutko, stań tak żeby być idealnie na zejściu symetralnych ich przednich płyt (z tobą i głośnikami ma się tworzyć trójkąt równoramienny) i sprawdź w takich warunkach. Na włączonych obu kanałach dźwięk powinien dochodzić (w sensie kierunku z którego ci się będzie wydawać, że go słyszysz) z powietrza przed tobą - czyli dawać idealne stereo. I wtedy kogoś poproś o przesuwanie przełącznika kanałów. Nie muszę chyba wspominać, że w tym momencie należy użyć nagrania monofonicznego?

Jeśli wciąż będziesz słyszeć różnicę - obróć się o 180 stopni. Mózg lubi płatać figle...

Jeśli nadal różnica będzie - zamień miejscami głośniki. Nie zamieniaj kabli. Jeśli róznice się odwrócą, masz winnego. Jeśli nie - zamień kable. Albo tym razem masz winnego, albo podłącz kable odwrotnie we wzmacniaczu. W tym momencie już powinno być jasne, co jest nie tak...

 

Jeśli natomiast już za pierwszym razem nie będzie różnicy - winne jest poprostu ustawienie głośników...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie równoboczny tylko równoramienny:) moje ustawienie to ramiona 2,5m, a trzeci bok (odległość między kolumnami ) 3m - a to przecież trójkąt równoramienny, czyż nie?Na studiach udzielałem korepetycji z matamatyki....:D

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Enleth!

Eureka!Faktycznie jeden z moich monitorów stoi bliżej ściany ( mam AE AEGIS ONE, które mają bass reflex z tyłu ) i w brzmieniu mozna odnaleźć więcej basu......ale też i góry ( wrażenie loudness ). Niestety w pokoju o pow. 10,5 m2 mam niewielkie pole manewru......ale zobaczymy co sie da zrobić. Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy roznice sa wyjatkowo dokuczliwe i zauwazalne przy niskim natezeniui dzwieku? tak ponizej godziny 9tej? bo jesli tak, to dosyc czeste zjawisko przy potencjometrach "weglowych"

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.