Skocz do zawartości
IGNORED

JAKI CD ?


WOJTEK2

Rekomendowane odpowiedzi

Posiadam wzmacniacz Rotela RA945 i budzące kontrowersje kolumny AA Hyperion. Ze starego zestawu pozostał mi CD Onkyo 7211 i nadszedł czas na jego wymianę. Zestaw gra wg mnie dosyc kulturalnie basu jest stosunkowo dużo natomiast jest on wg mnie trochę zbyt powolny i kluchowaty , szukam czegoś o większej dynamice , basie lepiej poukładanym , kontrolowanym ,szybszym a przede wszystkim nisko schodzącym. O tym że zestaw potrafi zagrać wiem po pożyczeniu sobie przeciętnego cd Yamahy. Myślę też nad jakimiś kablami , może VDH ? Słucham głównie muzyki elektrycznej od ostrego jazzu , fussion , rock (praktycznie wszystkie odmiany i okresy) , czasem zdarza mi się także posłuchać muzyki nieco lagodniejszej z poważną włącznie.Na cd nie chciałbym wydać więcej niż 1200 PLN (raczej używany) i było by fajnie jakby CD był w stanie raz na jakiś czas przeczytać CD-R a. Pozdrawiam wszystkich Wojtek.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam do sprzedania CA D500 (srebrny) właśnie za 1200, w idealnym stanie, czyta CD/CD-R. Jeśli jesteś zainteresowany, mój mail znajdziesz, jak klikniesz na "o sobie".

O CA chyba nie warto pisać, bo to znany CDek i wiadomo, że ma klasę. Oczywiście, bardzo dobrym wyborem byłby też Rotel, ale najtańszy 02 kosztuje znacznie więcej niż sobie założyłeś. W tej cenie oscyluje jeszcze nowy NAD 521. Poza tymi trzema markami, nie przychodzi mi szczerze mówiąc nic do głowy. Yamaha mieści się wprawdzie w tym przedziale cenowym, ale to juz klasa niżej.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niedawno słuchałem w salonie CA D500SE.Dźwięk tego CD na długo pozostanie w mojej pamięci.Czasem jednak zdarzało mu się "przeskoczyć" to i owo w niektórych fragmentach płyty.Aha i jeszcze jedno nie wiem dlaczego ale na jednej z moich płyt nie chciał przeskoczyć z 1 na 2 utwór.Piszę o tym bo warto przed zakupem (nawet po stosunkowo niskiej cenie) dobrze mu się przyjrzeć.Życzę ci trafnego wyboru i pozdrawiam:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

za tę cenę to polecam nowe nada c521i lub HK750 (albo CA 500 albo nad 540 - z drugiej ręki - niestety tutaj w przypadku uzywanego cidika musisz dokładnie sprawdzić stan, co czyta, z czym ma problemy, etc...). i jeszcze uwaga co do CA 500 - to świetny odtwarzacz ale nie wiem czy będzie ci pasowac jesli chodzi o bas - jego zalety są zupełnie inne...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję wszystkim za rady , problem co prawda dalej pozostał nierozwiązany , słuchałem CA 300 i 500 i rzeczywiście pomimo wielu zalet nie posiada basu o jaki by mi chodziło. Jest natomiast na Allegro TEAC VRDS 10 se , co prawda za ponad dwa tysiące . Co wy na to , większość sprzedawców w sklepach audio w Krakowie mi go odradza. Pozdrawiam Wojtek

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja bym się upierał przy wymianie interkonektu. Gdy kabel jest świetny zostaje na całe lata. Trzeba tylko wiedzieć jakiego rodzaju brzmienia się szuka i przy nim zostać już na dobre wymieniając poszczególne klocki.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam gorąco odtwarzacze CD firmy C.E.C.

Grają wspaniale - muzykalnie i wciągają swoim brzmieniem.

Słuchając ich można stracić poczucie upływającego czasu.

Cyfrowe zabawki, ale są blisko analogowego brzmienia.

Może TLl51ZmkII lub tańszy CD3300.

Można zobaczyć:

www.c.e.c.com

lub

www.audioman.com.pl

Pozdr.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Daj spokój, nie pisz takich rzeczy. Zaraz zaczną się pojawiać jak grzyby po deszczu wpisy typu: Od lat marzę o McIntoshu, przyjmę każde wsparcie... :-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.