Skocz do zawartości
IGNORED

MARANTZ - proszę o opinie


toksaj

Rekomendowane odpowiedzi

toksaj: nie nie chodzi o tego typu rozterki, spójrz w moje "o mnie" to będziesz wiedział w cvzym rzecz. Chodzi o to że mnie po prostu już dawno przestały kręcić kolumny na głosnikach klasy Vify TC czy Peerlessa SDS, nie to że są złe, bo nierzadko konstruktorzy wyciskają z nich siódme poty, mnie to jednak już nie kręci od dłuższego czasu, po prostu od przybytku człowiek dziwaczeje, wszystko potem zaczyna przeszkadzać, mimo, że klika lat temu te same rzeczy wydawały sie hi-endem.

 

Pozdrawiam!

Bartek

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Discomaniac >>>

Oto odpowiedz dlaczego tak sie stalo....

Opinie wyraziles po dwu minutowym odsłuchu. trzy utworu po 30 sekund każdy u siebie a nastepnie 2 kawałki yello przy technics'ie. Nawet nie dałes szansy by sprzet sie rozgrzał, tylko od razu go odpioles i stwierdziles ze wszystko juz wiesz na jego temat...:))))

 

Ponadto bas byl mniejszy....ja uwazam ze bas byl dobru, tylko nie rozlewal sie po scianach tak jak na Marantzu...

ale to moja opinia :)

 

nara

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość discomaniac71

(Konto usunięte)

Jakos nasz wspolny znajomy po odsluchu u siebie mial podobne zdanie. W dzwieku oferowanym przez Krella w ogole basu nie bylo. Nie wiem gdzie slyszales rozlazlosc Marantza. Mial po prostu o kilka klas lepsza dynamike. Zreszta caly aspekt brzmienia byl na zupelnie innym poziomie. Obawiam sie ze ta renoma Krella jest w dolnych przedzialach cenowych produkowanych przez niego klockow mocno przereklamowana. KAV 300i nie pokazal nic specjalnego niczym nie zaskoczyl - byl potwornie pospolity. Jasny i nic poza tym. Przypomnij sobie ze odsluch u Adama - naszego wspolnego znajomego - byl dosc dlugi i wnioski byly identyczne. Poza tym sam przyznales nam wowczas racje. Pozdro.

PS Jesli Tobie to brzmienie pasuje to wlasnie o to chodzi i spoko. Ja juz wiem ze nigdy wmaka Krella nie kupie - bo na ten naprawde dobry za bardzo duza kase nigdy nie bedzie mnie stac. KAV 300i i zabawki w podobnym przedziale cenowym w przypadku Krella zupelnie mnie nie interesuja. Trzeba miec kolumny wyjatkowo rozlazle ktorym wzmak moglby sie calkowicie narzucic. Moze wtedy cos da sie z niego wydusic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość discomaniac71

(Konto usunięte)

Obawiam sie ze Avatarowi nie miesci sie w glowie ze jakis Marantz moze zagrac lepiej od Krella... Otoz moze i to niejeden Marantz. Firma ma w swojej ofercie klocki z roznego przedzialu cenowego i roznej jakosci. W moim systemie lepiej zagral PM 75.

Najwyzszy czas uswiadomic sobie ze Marantz PM 75 nie jest klockiem budzetowym patrzac po wykonaniu i brzmieniu jakie oferuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiscie ze moze, ale nie o tym mowie.... ja nie przyjmuje do wiadomosci opini w locie.... tak naprawde to wcale tego nie odsluchales porzadnie, a wydajesz opinie, jakbys ten klocek znal na wskros....

 

Zauwaz tez, ze wszystkie klocki co posiadasz zawsze graja wysmienicie, i nie przyjmujesz do siebie, ze jak cos reprezentuje inne brzmienie to juz jest gorsze z zalozenia.... nie wazne ze innym ten dzwiek sie moze podobac.....jak tobie nie odpowiada, to juz jest shit i lepiej by nikt inny tego nie kupowal, bo marantz jest lepszy.... mysle ze powinienes pisac w swoich wypowiedziach, ze to wylacznie twoja opinia, bo inni moga jej nie podzielic, i przez to wywolujesz burze na forum :)

 

pozdrawiam....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość discomaniac71

(Konto usunięte)

"PS Jesli Tobie to brzmienie pasuje to wlasnie o to chodzi i spoko. Ja juz wiem ze nigdy wmaka Krella nie kupie - bo na ten naprawde dobry za bardzo duza kase nigdy nie bedzie mnie stac."

Zanim napisales to co napisales trzeba bylo dokladnie czytac moje wpisy.

Faktycznie jestem zwlaszcza ostatnio aktywnym forumowiczem i zawsze wyglaszam wylacznie swoje opinie. Sa inni ktorzy maja wieksze doswiadczenie to na pewno ale mam za soba juz wiele lat odsluchu w tym prace w rozglosni radiowej o ktorej dobrze wiesz bo w koncu w ten sposob sie poznalismy:):):) (pare ladnych lat temu - qrcze jaki czlowiek stary:(:(:( mowie oczywiscie o sobie:):):)). Moje doswiadczenie i osluchanie pozwala mi nieraz na jednoznaczne oceny sprzetu. Nie potrzebuje wieku czasu hektolitrow kawy (bo paipierosow nie pale) i dob spedzonych na odsluchach. Pamietasz jak bylismy u Waszczyszyna? Od razu stwierdzilem ze to co slysze bardzo mi pasuje. Twoja ocena byla podobna. Ostatnio tez zgodziles sie ze w Twojej konfiguracji Krell gra a ani u mnie ani u Adama nie zagral. Dokladnie taka jest prawda. KAV 300i potrzebuje bardzo cieplego CD i takim jest widocznie KAV 250CD (ja go jeszcze nie sluchalem) takim jest rowniez XLR Cardasa ktorego uzywasz. W ten sposob nastepuje uspokojenie calosci i brzmienie moze byc calkiem w porzadku. Jak dolozymy do tego jeszcze B&W 602 s 3 ktore potrzebuja potencjalu zeby je napedzil robi sie zupelnie zgrabna konfiguracja. Zapedy KAV 300i sa tlumione i pokazuje na co go stac. Ja niestety nie mam kolumn ktore potrzebowalyby wzmaka z potencjalem. Sa neutralne ale nie do tego stopnia. Nie mam tez CDeka ktory oferuje cieple brzmienie. Raczej naturalne. QED Silver Anniversary to tez kabelki silver plated a wiec jasne podobnie interconnecty ktorych uzywam. Dlatego KAV 300i nie zagral. Co by jednak nie powiedziec zgadzam sie z Adamem ze to nie jest brzmienie za 13.000 PLN. Gratulacje dla Krella ze udalo mu sie tak skonfigurowac zestaw (filozofie jego brzmienia) ze wszystko do siebie pasuje bo jak widac w niektorych innych konfiguracjach KAV 300i robi sie nieznosny. U Adama tez byly srebrne kable (to tak nawiasem).

PS: Uwazaj na nowe kolumny ktore kupisz - dokladnie je odsluchuj bo tu tez brzmienie musi pasowac. Ja zostalbym przy B&W.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 5 miesięcy temu...

sprzedam Marantz'a CD 52MkII Special Edition :

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

oraz deck'a SD 52 :

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 10 miesięcy temu...
Gość discomaniac71

(Konto usunięte)

Hm... Ciekawe te moje wpisy powyzej nie powiem...

Forumowicze ktorzy szukaja informacji moga trafic na ten watek wiec mysle ze trzeba sprostowac kilka informacji.

1. Krell to swietny ale bardzo wymagajacy klocek - nie z kazdymi kolumnami zagra. Nie zagral z moimi nie zagral tez z Fostexami adamhiend'a ale warto go posluchac z Bowersami chocby CDM 7 NT lub 704.

2. Marantz PM 75 to zupelnie inny przedzial cenowy - oferuje miekkie zaokraglone brzmienie ale wymaga bardzo jasnych kolumn.

3. W tamtej konfiguracji rzeczywiscie Marantz zagral (dla mnie) bardziej przyswajalnym dzwiekiem (Krellowi brakowalo basu) ale... Unikalbym porownan obu klockow bo sa z dwoch roznych bajek: zarowno cenowych jak i brzmieniowych. Tak jak uwazam ze nie nalezy porownywac Krella i Acuuphase bo mimo ze cenowo mieszcza sie w podobnym przedziale to obie firmy wyznaja zupelnie inna filozofie dzwieku.

 

Reasumujac to porownanie bylo niepotrzebne. Wymagajacy Krell tak jak nie zagral z Trianglami tak nie zagral z moimi owczesnymi kolumnami i nie bylo o co kruszyc kopii. Sprawa jest juz mocno zaszla ale mysle ze przegladajacym archiwum nalezalo sie te kilka wyjasnien.

A jakie jest moje zdanie na temat Krella? Sluchalem integry KAV 300i i paru koncowek mocy plus KAV 280 CD. Z Bowersami i Dynaudio. Trzeba lubiec ten dzwiek. Jest jasny i bardzo szczegolowy. Bas potrafi zaskoczyc niejednego. Nie tylko mozna go uslyszec ale takze poczuc. To nie moja filozofia. Ja wole bardziej miekko ale rownie detalicznie. Moj faworyt to Accuphase. Dodam tylko ze KAV 280 CD to dla mnie naprawde niezly odtwarzacz (patrz dzial opinie).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.