Skocz do zawartości
IGNORED

MARANTZ - proszę o opinie


toksaj

Rekomendowane odpowiedzi

Czy możę ktoś dysponuje adresem na stronę lub "papierowymi danymi o parametrach; SC-80 i SM-80.

Czy w Waszej ocenie takie zestaw zapewni dobry start na wyzszy poziom w kontakcie z prawdziwym audio ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oto 28 kilogramów wzmacniacza, Marantz PM95 i jego pilot:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

post-3550-100004884 1170272409_thumb.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz rozwiales moje watpliwoscie, czy w Twojej ocenie uplyw czasu nie "podcial" trochę tego sprzętu ?, te klocki mają juz jednak pare lat i teraz pytanie o kolumny, czy jesteś zainteresowany współpracą w tym temacie ? i co można "wyczarować" za kwotę 1500 do tego sprzetu, o ilecoś wogóle mozna, żeby go nie zubożyć.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli działa bez problemów, to można brać. O kolumnach to proszę na priva (w "o mnie"). Sprzęt ten zasługuje nawet na kolumny za 10 000, ale i w kwocie 1500zł zmieszczą się całkiem godziwe.

A oto Marantz CD12 w towarzystwie przetwornika CDA 12:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, że to pasujace i "odpowiednie" modele do sprzętu, który mnie interesuje, teraz udam sie na Twoją stronę i zaczynam myśleć o kolumnach. Mam także gramfon Marantz-a - model TT 420 quartz, czy według Ciebie można to wszystko spiąć w jedna całość z dobrym efektem?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam to co mówi McGyver, Marantz nadaje się zarówno do kolumn za 1500 jak i za 10 000 PLN. Sam używam od dłuższego czasu trochę starszego pudełka, PM 64 Mk II i nie zamierzam się go pozbywać, nawet jak sprawię sobie lepszy sprzęt. Bardzo mi pasuje ten klamot i zupełnie nie przejmuję się że ten sprzęt można kupić za parę stów, w cenie do ładnych kilu tysięcy nie znalazłem nic co by mi osobiście bardziej odpowiadało. Nie oznacza to że ten wzmacniacz jest lepszy od wszystkiego do danej sumy, tutaj nakłada się jeszcze gust.

 

Z gramofonem Marantza powinno być OK, z moich obserwacji wyika że te starsze Marantze były chyba robione pod siebie. Pamiętam jak dobierałem odtwarzacz do mojego wzmacniacza, najlepszą synergię uzyskiwałem łącząc to ze starszymi Marntzami i Philipsami, mimo, że w kategoriach bezwzględnych nie zawsze były to lepsze cedeki od pozostałych testowanych. Wydaje mi się że połączenie gramofonu marantza będzie bezpiecznym rozwiązaniem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może jeszcze komentarz do zestawu, który zamierzam nabyć: SC-80 + SM - 80 Gold.

 

Dzieki za wzięcie udziału w dyskusji, każda uwaga na ten temat jest dla mnie cenna lekcją.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam w sobote, w drugim dniu naszej dyskusji, jeżeli mozna jeszcze prosić o trochę wsparcia intelektualnego to bedę wdzięczny.

Głównie teraz zależy mi na informacjach technicznych i ocenach indywidualnych zestawów, które zaplanowałem zakupić.

 

Z racji, żę przygotowałem się także na zakup kolumn to prosiłbym takżę o ten wątek w naszej dyskusji, przeznaczyłem kwotę 1500 PLN na kolumny, oczywiscie dla poprawy brzmienia mogę wysupłac jeszcze za 200 - 300 PLN. Zdecydowałem, żę kierunkiem bedzie DIY - sądzę że za tę kwotą na rynku "gotowców" nie otrzymałbym porównywalnych parametrów i podzespołów co w możliwym systemie "składaka".

 

Czekam na opinie, pozdrow.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I jeszcze muzyka; Jean Michael Jarre, Kate Bush, Mike Oldfield, Vangelis, Enya, Peter Gabriel, Dead Can Dance, Clanad, Depeche Mode, Bjork, Rem, Pink Floyd, U2 i pochodne z tych klimatów.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>a 1500zł to kupuj tego SC80 i SM 80, to jest jeszcze lepsze niż PM75, i być może nawet lepsze niż PM95.

 

Hi,

 

sam posiadam SC/SM 80 i gdybym mial okazje zaraz bym zamienil na PM95.

 

SC/SM to rozdzielony PM82 natomiast PM95 to inna (wyzsza) klasa - kiedy byl to topowy model - mial znakomite recenzje.

 

xajas

_______________

www.jaschiks.com

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SC80/SM80 to nie jest rozdzielony PM82, co wynika już choćby z parametrów. PM82 ma moc 180W / 4ohm, a SM80 ma 200W / 4ohm. Różnią się też liczbą wejść. PM82 w roku 1993 kosztował u nas 18,5 mln zł, a zastaw SC80/SM80 kosztował w tym samym roku 32 mln zł.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo proszę o udzielenie juz ostatniej odpowiedzi, a oto moje pytanie;

 

Czy Marantz SC - 80 i SM - 80 pracują jako zestaw w jakiejś części swojej mocy w klasie A ?

Czy reguluje to jakis przełącznik, czy tez mają zapisane to w "pamięci" i po przekroczeniu pewnej ilości decybeli schodza do klasy AB.

 

Będę naprawdę wdzięczny za odpowiedź.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

McGyver >

 

>Tylko cholerstwo upolować graniczy z cudem. Ja kupiłem Musical Fidelity A1X... zadziwiające jest to

>małe brzydactwo.

 

Kiedy zakończysz drenaż allego? 8-)))

Kosisz najlepsze sprzęty.

Pozdrawiam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gorąco polecam CD 72 - to jednen z najlepiej zrobionych 'budżetowych' odtwarzaczy Marantza. Służył mi bez słowa protestu przez 11 lat. Ma świetny cichy transport i bardzo muzykalny charakter. Pożegnałem się z nim dosłownie 15 minut temu, i łezka się w oku zakręciła, choć to tylko czarne pudełko...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>Czy Marantz SC - 80 i SM - 80 pracują jako zestaw w jakiejś części swojej mocy w klasie A ?

 

niestety ten tryb byl dostepny tylko w PM80 / PM80SE /PM95 czyli w zintegrowanych wzmakach.

 

xajas

______________

www.jaschiks.com

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z części opini oraz z cen poszczególnych klocków wynika, że zestaw CM i SC jest wyżej sytuowany niz nawet system PM 95, w zamysle była to "obowiazujaca" wersja audiofilska w tamtym czasie i swiadomie została pozbawiona odsłuchu na "poziomie" A ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

toksaj: być może tak własnie jest i nie należy przywiązywać do tego wagi. Jeśli chodzi o obecne modele Marantza to też zdaje się że te najwyższe nie mają oddzielnego trybu klasy A. Klasa A to jest jeden z możliwych środków do uzyskania dobrego dźwięku, ale nie jedyny. Czasem nawet najbardziej hi-endowe piece pracują w AB, czasem zdarzają się też zupełnie nieudane konstrukcje klasy A. Sprzętu należy słuchać i w ten sposób go oceniać, a rozwiązania techniczne pozostawić konstruktorom. Posłużyć się można przykładem Musical Fidelity są w ich ofercie wzmacniacze pracujące w czystej klasie A, są pracującoe w AB, ale wszystkie prezentuja wysoki poziom w swoich klasach cenowych, ponadto mają pewne ceche wspólne istnieje coś takiego jak "firmowy dźwięk" MF.

 

SC i SM 80 nie znam, tego setu nigdy nie słuchałem, widziałem go tylko na zdjęciach, ale osobiście mam zaufanie do Marantzy z tamtych lat. Oni właśnie wtedy też mieli coś takiego jak firmowy dźwięk. Radzę się jednak zastanowić czy taki piec będzie Ci potrzebny, jeśli chcesz do tego podłączyć na początek kolumny za 1500 PLN, czy nie lepiej będzie dołożyc trochę kasy do kolumn. Tak jak pisał McGyver, nawet PM 80 jest taką konstrukcją że bez cienia świętoradztwa przy prawidłowo złożonym systemie można podłączyć kolumny za 10 000 PLN, będzie to wiec wystarczająca baza do dalszych inwestycji w system, zaś pozwoli na samym począku dobrać lepszy odtwarzacz i kolumny. Nawet Jeff Rowland nie zagra dobrze jeśli cała reszta sprzętu będzie "do luftu". Przede wszystkim nie rób nic "'na pałę" lepiej będzie jak dasz sobie czas na wszystko, sam wszysko posłuchasz i ocenisz co ci się podoba a co nie.

 

Cena 1500 nie jest jakoś specjalnie atrakcyja za taki zestaw. końcówkę taką widzialem na Allegro za 800 PLN, ale to jeszxcze nie był koniec licytacji, nie sprawdziłem za ile poszła, ale nie sądzę zeby za więcej niż 1000 PLN. Preampy też widziałem, 700 - 800 PLN, ale nie było chętnych za tę cenę, w takich sytuacjach wystarczy negocjować cenę poprzez priv, rozsądny sprzedawca woli odpuścić niż sprzedawać sprzęt przez kolejne 2 lata, po to, żeg koniec końców i tak odpuścić. nie ma się co spieszyć.

 

Pozdrawiam!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ARGOS

 

dziekuje za Twój komentarz w dyskusji, żeczywiscie nabieram przekonania, że kupno kolumn może się trochę odsunąć w czasie, głównie po to żeby poprawić stan budżetu i pomyśleć o wartosciowszym systemie.

Jeżeli możesz mi podpowiedzieć w jakich cena obracają się "przyzwoite" konstrukcje, to bedę wdzięczny.

Jeżeli chodzi o sprzęt, to juz go zlicytowałem, a dokładnie SC - 80 za 700,00, stan idealny, obecnie szukam końcówki SM, zestaw ten wizualnie na prawdę robi wrażenie, nigdy go nie odsłuchałem i to jest błąd, wiem o tym.

Ale stawiam pierwsze kroki i opieram się jedynie na razie o rady bardziej doswiadczonych forumowiczów.

 

ps. wiem, żę efekt wizualny nie powinien decydować, ale powiem Ci, że jak zobaczyłem ten zestaw to się "zakochałem"

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako że sam robię kolumny nie chcę się wypowiadać w temacie kolumn "przyzwoitych" tudzież nieprzyzwoitych. mogę być nieobiektywny, mogę mieć nieco spaczony obraz przez nieco mniej krytyczne podejście do własnych wytworów.

 

Pozostaje jeszce kwestia tego co przyzwoite a co nie, ja sam rozpatruję przyzwoitość nieco inaczej, moje podejście może się wielu osobom wydać dziwne, zachowam więc moje "widzimisię" wyłącznie dla siebie, bo przekonując kogokolwiek do moich racji nikomu w zaden sposób nie pomogę.

 

Najlepiej będzie jak pójdziesz do sklepu i przesłuchasz wszystkie możliwe kolumny będące w twoim zasięgu finansowym, obowiązkowo wzmacniacz pod pachę, słuchanie kolumn na czymś co mają w sklepie a nie na twoim własnym wzmacniaczu mija się z celem.

 

Pozdrawiam!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Argos, nurtuje mnie pytanie czy kupić "gotowce" czy zlecić do wykonania kolumny, rozumiem Twoje "rozterki", ale chetnie bym poznał Twoje zdanie na ten temat.

 

Pzdro.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość discomaniac71

(Konto usunięte)

Sorki za offtopic ale okazalo sie ze w mojej konfiguracji przywieziony przez Avatara oslawiony Krell KAV 300i zagral zedecydowanie gorzej od Marantza PM 75. Krell jest jasny moze nawet za jasny brakuje mu nisko schodzacego basu i jak na moje ucho nie ma tego smaczku ktory powoduje ze chce sie sluchac muzyki. Wciaz odpowiadam sobie na pytanie dlaczego tak sie stalo... Podobnie KAV 300i wypadl w porownaniu z power ampem Technicsa (rocznik 1982 po calkowitym upgrade w czasach kiedy Technics to byla firma) i kolumnami DIY na Fostexie. czyli halucynacji nie mam... Pozdrowionka dla wszystkich wlascicieli PM 75 PM 80 PM 95 i pokrewnych:):):)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.