Skocz do zawartości
IGNORED

Denon DL-110 rulez!!


asterix

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Jestem szczęśliwym posiadaczem wkładki z tematu od dokładnie 6-ciu dni. Pomimo niezbyt pochlebnych opinii na temat wysokopoziomowych MC, postanowiłem zaryzykować i ją jednak nabyć. Założyłem i się zaczęło;)) Wszystkie płyty odkrywam na nowo. Do tej pory słuchałem wkładek Fonicy, Shure i Ortofonów, ale ta wkładka bije je wszystkie na głowę. Za tą kasę lepszej nie znajdziesz. Swojego Ortofona 540 schowałem i nie zamierzam wyjmować, bo w ogóle nie ma startu.

Jedynym problemem może przy tej wkładce być to, że chyba producent przeszacował napięcie znamionowe wkłądki i chyba jest sporo niższe niż deklarowane 1,6mV. Na ustawieniach MM( czółość 1,25mV) preampa wkładka grała lekko kartonowato, ale zaryzykowałem przełączenie w MC i to jest to. Gra dynamicznie, detalicznie i przestrzennie. Wszystko jest tam gdzie powinno. Zaden Ortofon MM tak nie poukłada sceny. Możliwe, że chwalone AT i Goldringi mogą pobić Denona, ale nigdy ich nie miałem okazji posłuchać, a poza tym są droższe.

 

Poza tym, czekałem na nią tylko dwa dni z dostawą do domku. Nic dodać, nic ująć!

 

Z analogowym pozdrowieniem

 

Asterix

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

asterix

 

 

fajnie że Ci sie podoba ,ale jak dla mnie to troche przesadziłeś ,stare Ortofony typu F 15,F 20 nie dadzą szans temu Denonowi,Audiotechniki AT 12,13,14 też.Dla mnie ta wkładka ,jak wszystkie Denony gra bezpłciowo i troche technicznie (mało muzykalnie) nie masz takiego odczucia?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest faktycznie troche techniczna, ale mi to nie przeszkadza, gdzyz slucham raczej technicznych rodzajow muzyki. Jest dokladna i idealnie zbalansowana i o to mi chodzilo. Poza tym odtwarza mniej trzaskow z plyt ugryzionych zebem czasu. Posiadam plyty 30-letnie, ktore teraz nabraly blasku, gdyz trzaski odsunely sie gdzies w tlo. Slucham przede wszystkim new romatic i nowej fali lat 80-tych, wiec ta wkladka pasuje mi jak ulal. W nagraniach akustycznych tez jest dla mnie ok. Mam dwuplytowy koncert Santany z 1976 z Berlina i naprawde bylem pod wrazeniem w porownaniu do Ortofona 540. Poprostu Denon daje tak szeroka i poukladana scene, ze mozna sie poczuc jak gdzies pomiedzy sluchaczani koncertu.

Poza tym to moja subiektywna opinia:) Ja sie nie kluce, ze to najlepsza wkladka na swiecie;), ale za ta kwote ciezko znalezc na rynku cos lepszego. Chcialem zanabyc Denona DL-103, jednakze nie moge tej wkladki zaaplikowac do mojego ramienia gramofonu. I stad zaryzykowalem DL-110 i nie zaluje, chociaz zdaje sobie sprawe, ze mozna lepiej, ale na pewno duzo drozej.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>asterix

Ten Denon jest OK, ale do 103-ki mu daleko.

>vinyldemon

Masz racje co do "starych " wkładek - sam teraz ostro ćwiczę AT-OC7 ( gorsza siostra OC9 ) i jestem bez przerwy w szoku - za pięć stów mam prawdziwy hi-end ( tak, wiem, lacrimosa uzywa tego przydomka dla wkładek za kilka kilo zielonych, ale nie przesadzajmy ) - choć i tak ja zdobyłem dużo taniej, to stosunek jakość/cena jest rewelacyjny.

Pozdr.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.