Skocz do zawartości
IGNORED

podwyżka u szefa


tomecz

Rekomendowane odpowiedzi

słyszałem o jednym ze sposobów:

zapukać w dzwii szefa, lekko uchylić dzwii ukłonic sie, po czym zamknąć dzwii i potulnie odejsc.

 

moze znacie jakies lepsze spodoby na namowe szefa na lepszy żołd?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie mam w tym zakresie zadnego doswiadczenia, jak jest lepiej - najpierw cos znalezc i powiedziec szefowi ze mam tam lepszą propozycje i albo daje podwyzke albo spadam, czy lepiej isc i perzeprowadzic jakąs tam rozmowe.

 

sklaniam sie ku pierwszemu rozwiazaniu, ale miasto male, prawie wszyscy szefowie sie znają, a emigrowac mi sie nie chce za bardzo.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

....po pierwsze ciężko pracować, po drugie szczerze porozmawiać z szefem, po trzecie nie szantażować odejściem, tego nikt nie lubi a rynek pracy w tej chwili jest na tyle miękki że najprawdopodniej uszłyszysz "no to życzę powodzenia"....

 

Pzdr.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest dość skomplikowane zagadnienie. Metody na szantaż nie polecam, chyba że znasz swoją wartość i wiesz że to zadziała. Czy sprawdziłeś ile jest warte Twoje stanowisko na internetowej liscie płac? W każdym razie trzeba to zrobić dyplomatycznie, żeby szef wyszedł z tego z twarzą. A czy firma się rozwija, tak że powinno byc ją stać na dawanie podwyżek pracownikom? Jak długo tam pracujesz?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pracuje tu 2,5 roku, firma stoi dobrze. gdyby mnie sie cos tam nie nalezało wiecej, w ogóle nie przychodziłyby mi takie mysli do glowy o podwyzce.

 

po prostu chcialem sie dowiedziec, jaki sposób najlepszy, uzasadnienie mam obmyslane. choc wiadomo jest ryzyko. Z samej pracy jestem b zdowolony i jestem wdzieczny szefowi ze przyjął mnie do "pierwszej pracy".

 

Chciałbym to załatwic "z twarzą" i bez jakis zatarc. No ale z firmą zie nie ożeniłem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...jezeli to rozsądny facet to najlepiej z nim po prostu szczerze porozmawiać...czasami proste rozwiązania są najlepsze...i nie bój się, że jak Ci odmówi to stracisz twarz...nic takiego się nie stanie. Natomiast napewno stracisz twarz jak go zaszantażujesz odejściem a później tego nie zrobisz...

 

Pzdr.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zwracanie sie o podwyzke w wiekszosci wypadkow jest samo w sobie bledem. W zaleznosci od charakteru firmy, twojej pracy, zajmowanego stanowiska, powinienes miec roczne, rzadziej polroczne spotkanie i sprawozdanie z szefem, ktory sam zaoferuje ci podwyzke na zasadzie oceny twoich osiagniec i alokacji funduszy wynikajacych z osiagniec firmy. To jest normalny system podwyzek w typowej firmie. Raz w roku. Prosby o podwyzke sa inerpretowane jako wyglup i charakterezuja problemy finansowe danego pracownika, co nastepnie zle cie zle zilustruje jako odpowiedzialnego pracownika w oczach kierownictwa. Powinienes byl podczas przyjecia pracy ustalic pytajac sie otwarcie jak czesto sa podwyzki, zadac pytanie o ich statystyczne dane z ostatnich kilku lat i formalnie i w zawodowy sposob zasiegnac bezposrednio informacji od osoby przyjmujcaj cie do pracy, lub dzialu personalnego kiedy sa "reviews", czy 12 miesiecy po przyjeciu kontraktu pracy, czy w scisle okreslonym czasie w okresie rocznym. Natepnie diobrze sie jest zapytac czy sa specjalne premie dla pracownikow i dywidendy dla osoby na twoim stanowisku. Zycze powodzenia.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Świetny zestaw pytań dla absolwenta szukającego pracy w małym mieście w kraju ogarniętym 20% bezrobociem. Tak to jest jak ktoś usiłuje udzielać rad nie mając zielonego pojęcia o lokalnych realiach. Przypominają mi się raporty tzw. brygad Mariotta, żywcem przepisywane z ogólnie dostępnych poradników. Mój znajomy dostał kiedyś coś w tym stylu od konsultantów z jakiegoś Waterprice czy tam Bajek Andersena. W dwóch trzecich dokumentu były nagłówki i stopki z raportu dla innego klienta. Oczywiście zapłacił sumę równą jednej trzeciej wartości faktury uzasadniając, że za pozostałą część raportu przecież już zapłaciła inna firma.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TYPY SZEFÓW:

 

Pedał: Kowalski, ja Was wyp...

Superpedał: Kowalski, ja Was wszystkich wyp...

Pedał-magik: Kowalski, jak ja Was wyp... , to nawet nie będziecie wiedzieli kiedy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.