Skocz do zawartości
IGNORED

Jaki CD z Baltlabem???


Gość JarekH

Rekomendowane odpowiedzi

Warto posłuchać Primare D30, ma XLR-y. Według mnie jest lepszy od CEC TL5100Z. Trudno mi go porównywać z Ikemi, bo i ceny są inne. Wiem, że D30 z drugiej ręki stoi w HiFiClubie. Zostanie jeszcze sporo pieniędzy na interkonekt i płyty.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

papamek

teraz jest jakiś cec łądowany od góry tak mi powiedziano w audioforte ale nie mają go na staniu ponieważ musieli by go kupić chyba 51z mk2 może słyszałeś coś o tym cd.

piter

nie wiesz ile kosztuje nowa theta miles?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CEC TL51Z to następca TL5100z. Dla miłośników relaksującego grania. TL5100Z (jego słuchałem) jest nie do końca prawdziwy, chociaż urokliwy. Lepiej wychodzi w wokalach, jazzie i "intymnych" klimatach. W klasyce trochę za mało błyszczy. To oczywiście moja opinia. Wiem, że CEC ma wielu wyznawców :) Trzeba posłuchać i porównać z innymi.

Natomiast miałem wielokrotnie okazję słuchać szerokiego spektru muzyki (klasyka, jazz, etno, rock, heavy metal) na Primare D30 i mogę powiedzieć, że w swej kategorii jest uniwersalny.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że o CEC-u gaworzycie więc i ja się dołączę. Papamek wiesz że go mam i moja opinia będzie podobna do twojej z tym, że:

1. TL5100z też ma tor zbalansowany na XLR-ach

2. Cenowo wyjdzie chyba jednak taniej niż Primare D30 (jeśli to to samo primare o którym wiem, że było na sprzedaż)

3. Przy kupnie CEC-a trzeba jednak uważać, bo może trafić się starszy wiekowo i na początek wyląduje przynajmniej na czyszczeniu w RCM-ie.

4. CEC do jazzu, wokali nadaje się idealnie ale w klasyce też powalczy, przynajmniej tak mi się zdaje i zależy jeszcze co do tej klasyki zaliczymy. Słuchałem kilku płytek i nie czułem żeby się gubił choć faktycznie neutralnie i dynamicznie to do końca nie było.

5. Na koniec, do baltlaba również polecam Primare D30 bo z CEC-em nie będzie to dobre połączenie biorąc pod uwagę pewne "przymulenie" baltlaba. Nie wieszajcie tylko na mnie psów bo akurat w takich zestawieniach słuchałem tego wzmacniacza, że od razu wyłaziło na wierzch, iż potrzebuje on neutralnego, równo i wyraźnie grającego źródła. Lekkie ocieplenie klimatu i już może być źle.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze wtrącę tak odnośnie TL5100Z i klasyki. Jeśli Westminister Choir pod przewodnictwem Josepha Flummerfelta zaliczymy do klasyki (a myślę, że tak) to jak wiadomo chór to przede wszystkim wspaniały wokal (nie kameralny i knajpiany) i to już staruszek cec ciągnie koncertowo a i organy pod palcami Nancianne Perrella nie brzmią miekko tylko jak dla mnie bardzo naturalnie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam w planach przesłuchać meridiana G O7,opinie o brzmieniu cd tej firmy są podzielone jedni mówią że dźwięk jest taki komputerowy wszystko jest na miejscu ale brak mu "duszy" inni znów się zachwycają mówią że jest uniwersalny i sprawdziłby się w połączeniu z większością wzmacniaczy.Może ktoś już słuchał tego cd bym był wdzięczny o opinię na jego temat poniewaz mam możliwosć odsłuchania, dziękuję i pozdrawiam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Meridiany to wogóle zacne cedeki, więc się nie zastanawiaj tyko koniecznie posłuchaj czy aby to co słyszałeś o ich "cyfrowym"? przekazie to prawda czy tylko opinia słyszącego "inaczej".

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 lata później...
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.