Skocz do zawartości
IGNORED

Jaki CD z Baltlabem???


Gość JarekH

Rekomendowane odpowiedzi

acha wzmacniacz ma powazna wade :)))))))))))) niesamowicie oddaje kontrasty dynamiczne w muzyce klasycznej, a ze nie ma pilota (to jest ta wada) zona wpada z rykiem do pokoju, a tu nagle cichutko (przeciez ja nic nie grzebalem(nie zglosnilem), siedze sobie w fotelu :))))))))))))

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>Darek mozna prosic o info odnosnie zrobienia takich kolumn - jak sie zabrales za to i jak to przeprowadziles?

moze na maila zeby tu offtopic nie gadac, jesli masz ochote pisac oczywiscie

mail: [email protected]

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do tej pory kol. kosztowaly mine 1,5kzl - obudowy, glosniki, zwrotnice z kablami Kimber+ kolce, maty bitum.gabka ostrosł. 4kzl = 5,5kzl Dwudrozna esa w sklepie 8kzl. jeszcze 2kzl (razem7,5) i bedzie pelny 3a2. (podobne esy tylko zamkniete) 12kzl

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miom zdaniem (uchem :))))) najwiekszy wplyw na dzwiek w moim torze ma CD (bo baltlab i glosniki sa dosyc neutralne), natomiast cieplo to lampa w CD Audio Note. jak wyzej pisalem nawet rodzaj lampy ma wplyw.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

apropo Fripa, polecam. Od niego zaczalem. Obkoledowalem Poznan. Wrocilem.Zafascynowal mnie w cenie 4kzl (teraz taniej) Baltlab. Obkoledowalem Poznan. Wrocilem.Kupilem Baltlaba. Potem koledowalem za CD. Wrocilem. kupilem ANCD. Potem koledowalem za kablami glosn. wrocilem. kupilem Kimbery (niebieskie w izol teflon- zapomnialem symbol). Potem koledowalem za interkonektem. wrocielem. kupilem kabel Audio Note :))))))

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

=>DarekM

To jednynie co moge dodac ... wpis jakiegos emaila w "o sobie" Ja to nie mam szczecia do tego sklepu. Jak wybieralem sie sluchac QBA i innych naszych konstrukcji ... jakis dran pozyczyl Mieszko i juz nie oddal - jak mogl !!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Antosiek

(Konto usunięte)

DarekM>gdzie można kupić takiego Baltlaba ....nabrałem ochoty na niego po przeczytaniu twojego tekstu...mój monitor D sie pewnie o to nie obrazi. chciałbym też apytać czym okablowałeś wnętrze kolumn..czy jest to też TC?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, czy ma sens e AN, bo nie znam układu zegarowego oryginalnego. Zastosowanie lepszego zegara zawsze ma sens, ale czy wydatek ma sens, to Ci nie powiem. Na "zdrowy" rozum to nie, bo LC Clock nie jest tani.

Sama wymiana to łatwizna, o ile tylko miałeś w ręku lutownicę i masz dość miejsca w środku CD. Ze zdjęcia widzę, że nie powinno być problemu. Instrukcja montażu i uruchomienia jest na stronie LCA i jest rzeczywiście łopatologiczna.

W tej chwili to chyba tylko sprowadzenie wprost od producenta wchodzi w grę. Sprawdzałeś strone LC Audio, czy nie pojawił się jakiś nowy dystrybutor w Polsce?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie ma dystryb. w Polsce. cena zegara dosyc wysoka. co to jest ten filtr ZAP? gdzie sie montuje? czy filtr ma sens jesli CD ma lampe? Mysle ze nalezy poczekac do maja (zniosa clo na prod. z Unii). W tej chwili nie znam sposobu jak ominac clo.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość rybaks

(Konto usunięte)

Hmmm. Nadzwyczajnie ciekaw jestem porownania Baltlaba z posiadanym przeze mnie prototypem przedprodukcyjnym Radmora 5610 (tzw. zloty radmor - nigdy nie wszedl do masowej produkcji, nawet w skali takiej jak amplifikator, w Gdyni wyprzedawano go z wzorcowni bodajze rok z hakiem temu po 1100 pln). Ten moj gra calkiem calkiem, choc moze na paradigmach niezbyt przestrzennie. Od amplifikatora rozni sie m.in. - poza wygladem oczywiscie - pojedynczym toroidem i roznymi drobiazgami w srodku - na ktorych nie znam sie w ogole. Wiem tyle, ze kendeile tez ma cztery - w sumie 40 tys. mF.

No wlasnie - porownanie - musze w najblizszym czasie znalezc gdzies w W-wie miejsce, gdzie bym mozna bylo posluchac Baltlaba z usherami trojdroznymi. Bo jesli moj radmorek tego zestawienia nie uciagnie (zamowilem u akkusa projekt na klonach skanspeaka, czyli usherach - dol 22 cm niskotonowy, srodek - 18-ka z korektorem fazy, gora - kopulka jedwabka) - przyjdzie sie z moim ulubionym prototypem pozegnac. A w takim przypadku Baltlab moglby byc w sam raz. Co dwa toroidy, to nie jeden...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 7 miesięcy temu...
  • 4 miesiące temu...

myślę że możesz się spodziewać samych dobrych rzeczy...

słuchałem cd mf 3.2 z creek'iem 5350 i było bardzo dobrze. Moim zdaniem oba wzmaki (batlab i creek) grają podobnie więc myślę, że i z batlabem będzie ok.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 4 tygodnie później...

Witam

W najbliższych dniach zawita do mnie nowiuteńki baltlab do którego szukam cd najlepiej także z xlr,kolumny to tannoy saturn s8.Moje odsłuchy jak dotąd odbywały się w audioforte w warszawie z aktualnie dostępnymi cd,były to cambridge audio azur 640 i sonneteer byron z tym ostatnim bardzo mi się podobało chociąż cena jest o wiele wyższa od cambridge.Dlatego chciałbym przeznaczyć 2 razy więcej na źródło czyli 9kzł,biorę pod uwagę również używane cd np ikemi krell 300cd cec które coraz częściej można spotkać w ogłoszeniach.Słucham jazz blues sporadycznie pop w pokoju 20m.Dziękuje za każdą odpowiedź i pozdrawiam wszystkich.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jacekauto

W Audiolazurze zdaje się mają zbalansowaną Thetę Miles w zakresie cenowym ktory Cie interesuje.

Radziłbym posłuchać ,może to być bardzo dobre zestawinie, zależy jeszcze jakiego typu muzyki słuchasz.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.