Skocz do zawartości
IGNORED

pomocy!


dominika

Rekomendowane odpowiedzi

oki, śpijcie dobrze. ktoś tu pytał czego słucham. oczywiście kobiecy eklektyzm. ostatnio płyt smolika, mogwai i jeszcze innych. ale kołysanek nie mam na zbyciu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do Bambusa

To ja potrzebuje pomocy:(

Nie moge publicznie, wiec gdybym mogl prosic o pustego maila od Ciebie na [email protected] bylbym wdzieczny. Dzieki z gory.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się, że ogólny poziom sklepów w Warszawie jest dość dobry. Bywałem ostatnio w kilku więc mam niejako aktualne rozeznanie. Jednak podjęłaś się zadania dość trudnego. Jeśli masz słabe rozeznanie rynku, to sprzedawca może ci zacząć wciskać kit, a ty się nie zorientujesz (np. będzie wmawiał że coś jest lepsze, tylko dlatego, że bardziej chciałby to sprzedać). Obiektywnej oceny sklepów musisz dokonać po odsłuchu w każdym z nich, bo po to one istnieją. Nikt "z naszej branży" nie kupuje w ciemno. Większość sklepów wymaga telefonicznego zapowiedzenia się, aby mogli przygotować sprzęt (co należy liczyć jako plus a nie wadę). Ale jeśli artykuł ma być przeznaczony dla osób spoza branży, to wrażenia osoby świeżej mogą być akurat najwłaściwsze. Za ściągawkę może ci posłużyć test warszaskich salonów Audio przeprowadzony w magazynie Audio Video (zdaje się numery 12/02 i 1/03, o ile dobrze pamietam). Nie będę chyba odosobniony w opinii, że najlepszą opinią w Warszawie cieszą się Audioforte i Klub Hi Fi. Chociaż w tym drugim przeważa oferta z wyższych półek. Powodzenia, i daj znać co zaobserwowałaś, dopiero na konkretnym materiale można sobie podyskutować. Prośba o informacje "tak w ogóle", jest, jak widać dość ciężka do strawienia. My też z kolei będziemy ciekawi jak w salonach Audio obsługują kobietę.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Redaktorzy

Bez przesady w temacie, kiedy bylem ostatnio w Trimexie, napotkalem osobniczke oblozona plytami (przytaskala ze 30) dokonujaca, uwazacie, odsluchu porownawczego kolumn przed zakupem. Tak ze nie wiem skad tutaj nagle erupcja elokwencji i dowcipasow. Zupa byla za slona?

 

Ze sklepow najlepiej wspominam HiFiClub (ladnie maja, i duzo sprzetu takiego, ktory gdzie indziej trudno znalezc). Prowadza go (pod haslem "starzy dobrzy znajomi") chlopaki ktorzy wczesniej pracowali zdaje sie w Audiofilu na Boya. Poza tym Audio Forte jest OK, Audiofil do wytrzymania (tam z kolei jest dosc mrukliwie, ale tez ciekawe klocki miewaja, np. Audio Note), no i Top Hi Fi na Nowogrodzkiej, ktory to sklep kiedys znany byl z chamowatej obslugi, ale podobno sie poprawil (slyszalem takie pogloski). Aha, i jeszcze Ambid Audio z polskim sprzetem, prowadzone przez cos w rodzaju szalonego hobbita, i Artis Audio prowadzone przez kogos w rodzaju hobbysty (nie mylic tych dwu gatunkow, wystarczy ze robi to Arwena - see strona www Pod Rozbrykanym Balrogiem). Nie sadze zebym wiele pomogl, ale a noz na cos sie przyda.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej !

Jeśli obsługa salonów czyta nasze forum to na już na wizytę kobiety będzie wyczulona. Kobieta w salonie audio to ewenement. A piszących o audio pań - jakoś nie pomnę (sorry). Nie liczę damskich pism, gdzie pomiedzy perfumami, szmatkamikami i modnymi drobiazgami na prezent czasami pojawia się zdjęcie i kilka zdań o jakimś aktualnie do kupienia designerskim discmanie czy czymś podobnym,a na stronie obok jest jakieś super auto :)

 

A po wtóre kobieta pisząca o audio brzmi mi wielce nieprawdopodobnie.

Proponuję Ci Dominiko pojawić sięw listopadzie na Audio Show i zobaczyć, ile będzie kobiet i w jakim charakterze.

I to jest zasadnicza moja odpowiedź na Twoje pytanie.

Sorry, że tak prosto z mostu, ale nie lubię ściemy, owijania i pruderii.

 

Pozdrawiam, życzę miłego dnia.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...no prosze kobieta na forum i od razu 36 postów jak w mordę strzelił z czego zresztą wiekszość nie na temat...a gdyby to był facet od razu zostałby wysłany na drzewo...oj panowie, panowie...

 

Pzdr.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do tej pory odwiedziłem 4 miejsca w Wawie: Audioforte. Audiofila. Hi-Fi Club, i Studio-Pro. Jako poczatkujacemu trudno mi oceniac oferte tych firm - w kazdej bylo cos czego chcialem posluchac, ale nie byly to jakies bardzo wyrafinowane klocki. Do obslugi nie mam zastrzezen, jako miejsce odsluchowe nr 1 wskazalbym Audioforte - pozostale na podobnym poziomie choc nie jest tak ... hmm ... intymnie jak w Audioforte. W kazdym z wymienionych sklepow Panowie bardzo chetnie wysluchuja opini o sprzecie, w zasadzie nie spotkalem sie z narzucaniem jakiejsc opinii przez obsluge - najwyzej sugestie ale tylko na moja prosbe.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki. w końcu jakieś opinie, choć bez wrzutów, jak widzę, też się nie obyło. lolo proponuję dla Ciebie długie safari. drzewa wprawdzie karłowate, ale może kontakt z naturą Cię odblokuje.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dominika...nie zauważyłem abym kierował jakieś krytyczne uwagi pod Twoim kierunkiem...coś mi umknęło? A co do wrzutów to to forum ma swoje zasady ... take it or leave it ...

 

Pzdr.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Samo pytanie bylo z gruntu bylo zle sformulowane, ale to szczegol.

Gdybys wypunktowala np o co Ci chodzi byloby o wiele latwiej. Latwizna.

I wcale bym sie nie zdziwil gdyby Dominika miala wasy i byla Dominikiem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje spostrzeżenia potwierdzają w zasadzie opinie kolegów. Audioforte i HiFi Club - stanowczo najlepsze. W obu sprzedawcy rzeczowi i kompetentni (w AF 2/3, w HFC - bardzo i 3/3), bardzo uczynni, wrecz usluzni (z lekka przewaga HFC, ale na granicy percepcji ;) ). W obu warunki i atmosfera odsluchu bardzo dobre, w AF dwie rozniace sie wielkoscia sale (ach ta intymna salka w AF, ta wieksza). Warunki odsluchu i wybor sprzetu poznalas sama. Kolejne dwie miejscowki, to Audiofil i Przy Ratuszowej. W A salon wlasciciel juz nie tak usluzny, ale wie co mowi wiec przyjemnie podyskutowac. Chyba, ze ktos ma alergie na dym papierosowy... Warunki odsluchu rowniez bardzo dobre. Nie ma problemu, zeby sprowadzic i posluchac sprzetu ktorego akuran nie ma na polkach (podobnie, jak w HFC). W PR - niemalze jak skarbiec polskiego lampowego HiFi ;) Wlasciciel ma swoje preferencje brzmieniowe i daje im wyraz, wspoluczestniczy w odsluchu komentujac w przerwach (mnie to lekko rozpraszalo, inni moga to lubic). Pojawiaja sie ciekawostki - np. juz zmodyfikowany CD Yamahy, czy niedostepne gdzie indziej wzmacniacze lampowe).

 

W kazdym z tych czterech salonow sluchac mozna do woli, nie czulem zniecierpliwienia sprzedawcow moim malkontenctwem. I nie wydaje mi sie, zeby ktokolwiek robiacy tam zakupy, bez wzgledu na "stopien wtajemniczenia", mial byc pozniej z nich niezadowolony (choc najslabiej wypada tu PR).

 

Kolejne sklepy w mojej ocenie dyskwalifikuje niechec do pozyczania sprzetu do domu. Top HiFi na Nowogrodzkiej bylo tragiczne, na Andersa lepiej. Choc trzeba wiedziec do kogo sie zwrocic - ci mlodzi sprzedawcy gadali bzdury i sprzedawali na sile. Studio Pro na Walicow - kiepskie warunki odsluchu, ciagle ktos przeszkadza, sprzedawcy wymadrzaja sie. Audio Color to juz chyba tylko kino domowe, Polpak na Powst. Śl. tez mial taka tendencje.

 

Ach, jeszcze Linnart... Pokoj odsluchowy przy warsztacie, ale wlasciciel/konstruktor brzmial rzeczowo; jak brzmialy jego wzmacniacze nie sprawdzilem. Spory wybor efektywnych glosnikow...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta Dominika to chyba rzeczywiscie jakis dziennikarz,bo dąży do celu po trupach,nic ją nie obchodzi tylko wywiad.Kilka postów i prawie w każdym:

"weź się do roboty"albo,"jak ci się nie podoba to na safari".Kobieto audiofile mają też serca.Romeo hehe.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

widzę, że znacznie bardziej intryguje Was moja płeć, charakter i profesja, niż uwagi związane z tematem. za tych kilka, które się pojawiły wielkie dzięki.

a pytania nie mogły być szczegółowe, bo mnie naprawdę zależy wyłącznie na tym, żeby dowiedzieć się, jakie sklepy wybieracie i dlaczego te, a nie inne. co poza sprzętem, rzecz jasna, o tym decyduje?

ufff.

pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Idealny salon dla audiofila to taki w którym zamyka się klientów w pokoju z ogromną ilością sprzętu żeby sam się bawił kablami i słuchał:-) Mnie najbardziej wkurza jak ktoś prosi żebym mu podał swoja płytę i numer utworu, a potem sam ustawia mi głośność. Ale w Warszawie mi się tak nie zdarzyło.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dominika, fajnie że tyle juz z nami wytrzymałaś, jeszcze trochę uporu, a koledzy po kolei zaczną się otwierać. Dla ułatwienia: tak jak już mówiono zadaj konkretniejsze pytania, będziesz miała konkretniejsze odpowiedzi.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Redaktorzy

Jak widzisz, poza sprzetem decyduje w znacznej mierze to, czy lubimy obsluge/wlascicieli. W tej branzy kontakt klient-sprzedawca jest nieco scislejszy niz w innych, dobry sprzedawca jest konsultantem, i wiele od niego zalezy. No i jeden czynnik, chyba bardzo rzadko spotykany przy innych zakupach - absolutnie preferowana jest mozliwosc wypozyczania sprzetu do posluchania w domu. Mam nadzieje, ze bedziesz sie u nas dobrze bawic. A co do Rushdiego (profil), to zdecydowanie "Haroun i Morze Opowiesci".

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzień dobry! dobra. złamaliście mnie, wieczorem lista pytań konkretnych, a teraz biegnę. literaci na odsłuchy, audiofile do pióra.

ja wolę "Ziemię pod jej stopami"

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przepraszam, że obiecane pytania się nie pojawiły ale wróciłam właśnie ze sprawdzania, czy nie pałują bezrobotnych przed kancelarią premiera. i powiem Wam, że nie pałują, ale skur....y nawet do nich nie wyszli. a millera wywozili służbową bryką na tyłach gmachu. taki kraj.

dobrej nocy

jutro coś podeślę.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.