Skocz do zawartości
IGNORED

Klub Zoller Imagination


zildjian
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Czemu nie ... Klub wielbicieli smukłych piękności o wyjątkowo trudnym charakterze , ale mogących odpłacić niespotykanym temperamentem i ujmującą barwą . Stowarzyszenie próbujących je okiełznać . Jestem za . A tak wogóle to gdzie tym pokracznym Harbethom do naszych piękności ...

 

PS . Zildjian - Jak tam zdecydowane odstawie kolumn od tylnej ściany ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zildjian =>

Widzę , że opuściłeś Klub Miłośników Kolumn Electra 905 , teraz rozumiem dlaczego ostatnio nie płaciłeś składek ;-)

Mimo wszystko życzę wszystkiego najlepszego na nowej drodze życia i skrobnij kilka słów czym różnią się Zollery od Elektry. Z jakim zestawem grają Zollery ?

 

pozdrawiam

Arkadix

Prezes Towarzystwa Miłośników Kolumn Electra 905

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zildjian -> a tak z ciekawości . Piszesz "Tak:odwdzięczyło się to czadem !!!! Dalej qrna szukam ustawienia !!!" .

 

Znaczy się , że coś jest dalej nie tak . Za jasno ? From my experience wydaje mi się , że daleko odstawiony od ściany Zoller (niepodbijany) ... nie za bardzo lubi srebrne druty . Z lekka się łosusza i brakuje ciut wypełnienia . Nie znam Sonusa Olivy (hope is as good jak niektórzy piszą), więc mogę być w błędzie . Ale może spróbowałbyś jakiś dobry midziak . Tak tylko , żeby porównać . Czad , rozumiany jako szybkość jest integralną częścią IMG . Jak nie ma takiego czadu , to znaczy , że cosik jest nie tak .

Tak se tylko głośno myślę ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam za nader buńczuczny wpis zajawkowy.

 

Odstawienie kolumn od ścian zwł. tylnich spowodowało większy "fun". Kabel srebrny czy miedziany nie ma z tym nic wspólnego. Jako głośnikowych używam pure copper XLO Ultra 6 a Sonus Oliva nie ma nic wspólnego z obiegowym pojęciem silver sound (to przeciwiestwo Siltecha!!!).

 

Nie mam jeszcze w domu mojej amplifikacji..... Po re- instalacji powrócę...........

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Arkadix

 

 

Primare D20 SE by Audiograde> Sonus Oliva full wypas > Manley Shrimp tube pre (powalił wszystkie odsłuchiwane przeze mnie preampy w liczbie 12 ) > Sonus Oliva again > LFD Powerstage PA2M SE by znajomy > XLO Ultra 6 + zworki S.O. lub XLO+ kabel Audiograde na górę > Zoller IMG

 

Kable i filtry sieciowe Audiograde,listwa Siltech Octopus (podłączone wszystko prócz końcówki)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

emesze2

 

Tak mówią w Solid ? He,he.... Nieprawda. Po odsłuchu innej amerykańskiej konstrukcji integry ale Mejd yn Czajna nie miałem zaufania do lampy tj. Stingraya (żałuję ) a po nabyciu power LFD długo szukałem pre (j/w). Zdesperowany poprosiłem o Krewetkę. I dobrze się stało !

Jest po prostu znakomita ! (choć nie lubię tych prawdziwych,wolę zdecydowanie kalmary). Jak będziesz gościł w 3mieście - zapraszam !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

typ druta nie będzie faktycznie miał wpływu na 'czad' i 'fun' , ale z pewnością będzie miał wpływ na wypełnienie i barwę . Jeśli SO jest pozbawione cechy 'silveryzmu' to jest to zaiste IC wybitny (bez cienia ironii) . Ja nie lubię 'silver sound' (no może z wyjątkiem ... Albedo Flat 2 którego miałem przez długi czas posiadał rewelacyjny zestaw cech i pozwalał słuchać muzyki bez zmęczenia w przeciwieństwie do jakiegokolwiek Siltecha czy srebrzonego Nordosta) .

Ale jak zawsze , takie preferencje to kwestia de gustibus ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

....a ja lubię srebro, za dynamikę, szczegółowość, transparentność. Proponuję posłuchać któregoś z kabli Audio Note od ANV-x w górę, który nie brzmi do końca jak kabel ze srebra, ale czuć, że to inna liga. Z Imagination, dobrym odtwarzaczem CD i tranzystorowym wzmacniaczem powinna być bajka. U mnie takie połączenie się sprawdziło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Zildjian, mam pytanie o Zollery i Primare. Gram na zestawie D 20 i A 20 MK III. Kiedyś zachorowałem na Zollery Imagination, jak spłacę debety powakacyjne, to zamierzam odkąadać na na kolumny. Zanipokoiła mnie Twoja ocena współpracy Primare i Zollerów. Mógłbyś napisać coś wiącej na ten temat. Dlacuego Twoim zdaniem to tazemm nie gra? Będę wdzięczny za info, bo może zacznę szukać innych kolumn albo innego wzmaka.

Pozdrawiam Stempur

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zanipokoiła mnie Twoja ocena współpracy Primare i Zollerów. Mógłbyś napisać coś wiącej na ten temat.

 

 

Raz jeszcze przepraszam za słowo. Ad rem: rzeczy,które mi się podobają to skontrolowany -do bólu=nadto twardy - bas + lokalizacja instrumentów i głosów (skutek dual mono chiba....). Powyżej jakoś siermiężnie,metalicznie,cyfrowo,bezdusznie. A mojego okablowania nie można o to posądzać. Poza tym,zanadto opanowany,mało dynamiczny. Płyty,których dotąd słuchałem brzmią tak samo - różnicowanie nagrań nie najwyższych lotów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź. A jakie kable grają u Ciebie? Ja mam łączówkę Stereovoxa, która daje mi szczegółowość, dokładność i czystość i głośnikowy MIT Terminator. Gra to z Monitor Audio, a więc z kolumnami także uważanymi za dość suche i metaliczne. Ale wydaje mi się, że MIT-ami udało mi się pozbyć tej wady. Myślałem, że z MIT-ami Zolleryi też zagrają plastycznie.

Pozdrawiam, Stempur

 

PS A że Twoim zdaniem i w Twoim zestwieniu gra to badziewnie, to napisałeś, że badziewnie i tyle. To tylko słowa....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisałem wyżej ale:

 

XLO Ultra 6,zworki Sonus Oliva lub do bi-wiring - Audiograde na górę. I/K - Sonus Oliva,srebro ale nic wspólnego z obiegową opinią.

Znam MA Silver 9 i nie było to nic suchego ani metalicznego.Stereovoxa sprzedałem przed nabyciem Zollerów.

Więc postaraj się o Zollery i posłuchaj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.