Skocz do zawartości
IGNORED

Klub Zoller Imagination


zildjian
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

>Ciekawe czy juz jest nowe Imagination z

>glosnikami ATD? Mają być tansze i nieststy juz nie tak dobre jak z przetwornikami Focala.

 

Pierwsza para jedzie do Polski i będzie jej mozna posluchac na AS. To informacja od dystrybutora.

PS. Milośnikiem ZI jestem od dawna ale ostatnio dołaczyłem też do grona właścicieli ZI (Hurrrrra!) Nawet składki płacic mogę, niech tam ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co mówił pan Marek Sawicki wynikało, że mają być to kolumny do stereo (chyba, że nieuważnie słuchałem o co w związku z tym, że przed oczami miałem moje ZI było łatwo). Zmianę stosowanych głośników wymusił oczywiście fakt, iż Focal nie sprzedaje już swoich głośników innym konstruktorom (z jednym wyjątkiem - Wilson Audio). Niższa cena wynika z z obniżenia ceny stosowanych głośników i obnizenia ceny wytworzenia obudowy.

Na marginesie trzeba dodać, że modobno Manfred Z. poczynił zapasy "kavlarów" na potrzeby serwisowe.

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grrreg & Mars

 

 

Obaj macie Meridiany i Zollery. Nigdy nie słyszałem takiego zestawienia (mniejsza na razie o piecyki). Zapewne cedeki grają bardzo dobrze. W pamięci mam 507,który dobił mnie ultradetalicznym dżwiękiem,na twarz.To z czasów gdy jeszcze miałem MF A300 i Electry 905 plus Kimbery.

 

Jak określicie brzmienie Waszych?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>Zildian

>Kiedyś chciałes spróbować mojego Milesa, jakby co, to sprawa dalej aktualna...

 

Fajnie. A mógłbyś trochę bardziej naostrzyć ołówek? Wtedy z większą chęcią pojawię się U Ciebie.

Poza tym,trochę poczytałem o Milesie na Forum (ostanio w wątku Heaven's Gate). Obawiam się tej "ostrości".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zildian

Mam naostrzony tylko nie mam czasu :).

Krótko : TM NIE GRA OSTRO, a wręcz przeciwnie gra bardzo gładko, tyle że po chłodniejszej stronie i jest lekko rozjaśniony w górnej średnicy. Podobno troszke ostrości było w wersji niezbalansowanej, a mój jest na XLR.

Słuchałem go parę razy w połączenu z Imagination i tam nie było żadnej ostrosci, i nie było mowy o tym żeby CD sie wyłożył na Zollerach, a wszystko zależy od tego co jest pomiędzy, w Twoim przypadku na ile pre ociepli barwę no i kwestia gustu. Też zastanawiam się nad Zollerami, chociaż nie do końca mi odpowiada ich

charakter bzrmienia, nie jest to ten rodzaj neutralności który najbardziej lubię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zildjian

Meridian rzyczywiscie w połaczeniu np z JM LAbem 5.1 produkuje dzwiek nieco wypchniety, ale jak napisalem kiedys przy okazji opisu Zollera jest to zwiazane bardziej z polaczeniem z glosnikami z nieco wyeksponowanym wyzszym basem niz z Meridiane samym w sobie. W zestawieniu z Zollerem Meridian gra pieknie wypelnionym dzwiekiem, z dobrze wybudowana scena. Cecha szczegolna Meridiana jest pełna, cielista barwa co skutkuje pieknym odwzorowaniem glosu, a takze skrzypiec, ktore w duzym stopniu pozbawione sa wady objawiajacej sie na wiekszosci systeemow, a mianowicie duzej analitycznosci i cienkiej barwy. Skrzypce prawdziwe brzmia wrecz pastelowo a nie skrzypiaco piskiliwie. Fortepian jest szybki, pelny, perlisty i gladki jednoczesnie. Moim zdaniem to bardzo dobry dzwiek

pozdrawiiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>zildjian

Przepraszam, że z dużym opóźnieniem... ale moze przyda Ci się także garść moich uwag.

Niestety nie słuchałem 507 więc trudno mi o porównanie z 506.20. Nie słuchałerm też zestawienia MF A300 z Electrami 905 a ZI słucham w moim pokoju dopiero od kilku dni. Te czynniki nalezy wziąc pod uwagę zanim napiszę o zestawieniu 506.20 + ZI.

W pełni podzielam to co napisał Mars. Dźwięk tego zestawienia nazwałbym detalicznym, ale nie ultradetalicznym. "Utradetaliczny" ma dla mnie zabarwienie pejoratywne. Jako ultradetaliczny odbierałbym dźwięk z wyeksponowanym przełomem średnich i wysokich oraz dużą ilością wysokich tonów przy jednoczesnej szczupłości brzmienia, . Tak jak napisał Mars w przypadku 506.20 nie ma to miejsca - dźwięk jest nasycony i cielisty. Bogate barwy to atut tego odtwarzacza. Należy sobie z kolei zadać pytanie czy dźwięk z 506.20 nie jest jednak zbyt muskularny. Dopiero po przesiadce z PS 5.1 na ZI (choć nie słuchałem ich w bezpośrednim porównaniu) wiem, że to co pisał Mars przy zakupie swoich ZI pokrywa się moimi wrażeniami. Niewątplwie za wrażenie obfitości wyższego zakresu niskich tonów odpowiadały PS 5.1. ZI są zdecydowanie bardziej wyrównane i nie eksponują tego zakresu.

Zestaw 506.20 + ZI jest analityczny lecz wg mnie nie nazbyt. Wynika to zarówno z opisane bawry dźwięku jak i sposobu przezentacji sceny - jej dobrego wybudowania. Dźwięki pierwszego planu są uzupełniane o dużą ilość dobrze słyszlanych informacji z planów dalszych - to także dzięki temu nie odbieram zestawienia 506.20 + ZI jako dźwięku "na twarz".

PS. PS 5.1 to dobre zestawy i trudno było mi się z nimi rozstać jednak PSy od ZI dzieli przepaść. Nie ma powrotu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grrreg => " PS 5.1 to dobre zestawy i trudno było mi się z nimi rozstać jednak PSy od ZI dzieli przepaść. Nie ma powrotu"

Zgadzam się choć słuchałem JMLab 905 -troszkę inne ,ale Z.I. zdecydowanie lepsze.

 

Clubbasse => to nie takie proste Z.I chciałbym posłuchać u siebie ,bo inaczej to nie ma sensu, a to dużo zachodu - kolumny są delikatne no i jak namówić Zildjiana ;-)

Te Z.I mają coś w sobie co mi się spodobało ,choć przyznam się nie potrafię tego sprecyzować ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak ktoś dysponuje większym pomieszczeniem i waha sie co wybrać, to za nieduże pieniądze są z drugiej ręki Desire Pro Zollera (podobne do Imagination, prawie nowe), które zostały stworzone z myślą o kinie domowym, ale podobno są świetne w stereo. Jest to konstrukcja oparta na linii transmisyjnej, wspomagane odpowiednio subwooferami potrafią podobno zagrać lepiej niż Para Imagination w tej samej konfiguracji (z subwooferami)....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziekuje za link do zdjecia z nowymi Zollerami. To co zwraca uwage to to ze konstrukcyjnie to jest chyba kontynuacja, taki sam uklad glosnikow. Ciekawe sa gllosniki sredniotonowe to chyba kevlar wlasnej produkcji Zollera, natomiast kopułka wysokotonowa to chyba krok w tył, nie wiem co to jest, ale chyba jest to miekka kopułka. Tak czy inaczej nie uwazam by dobre było dla marki Imagination znaczne obnizenie ceny i jakosci (bo cos slyszalem o nowej, tanszej obudowie). Imagination zawsze kojarzyły sie jednak z przedsionkiem hi-endu, a to jest chyba ukłon w stronę odbiiorcy masowego. Wiem ze nie mozna juz kupic glosnikow Focala, ale 4000 tys to zupelnie inny pułap cenowy. Nie zmienia to jednak faktu, ze z wielkim zaciekawieniem poslucham nowej wersji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowe Imagination sa robione prawdopodobnie na chińskich głośnikach Hi-Vi Research.

Wysokotonówka to chyba:

http://www.madisound.com/cgi-bin/index.cgi?cart_id=9567591.22113&pid=1824

a woofery to chyba:

http://www.madisound.com/cgi-bin/index.cgi?cart_id=9567591.22113&pid=1837

Nie są to raczej przetworniki choćby zblizone klasą do Focala.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.