Skocz do zawartości
IGNORED

Klub Zoller Imagination


zildjian
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Grrreg, 12 Lut 2006, 23:28

 

Skonczylem krotka acz burzliwa dyskusje z tym arcyprymitywnym osobnikiem, z ktorym nie wiedziec czemu spinasz mnie klamra i powiem jedynie, ze wracac do niej nie zamierzam. Jestem milosnikiem Imagination, mialem okazje i przyjemnosc ich słuchac, w bardzo dużej mierze zgadzam sie z poglądami Manfreda Zollera. Myslę, ze ZMI to będą moje następne kolumny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Redaktorzy

kyuss: odpowiem jeszcze w ramach małego offtopicu - nowych VA nie słyszalem, ale widziałem. Beethoveny Baby to może być coś do średnich pokojów. Wszystkie te kolumny wyglądają teraz przepięknie, zwłaszcza nowe wzory oklein. Precz z moim bukiem. Najchętniej bym zamienił.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Qubric: "A grają prawdziwie w całym systemie Metropolis z dwoma subwooferami. Niezły czad daja i ani na moment nie przydudnią."

 

No właśnie, zauważyłem na zdjęciach że poprzedni model Imagination często był używany do odsłuchów stereo razem z subwooferem. Miały tak płytki bas, czy po prostu sub mial zapewnić dodatkowe wrażenia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gutten, 13 Lut 2006, 11:10

 

Ja go słyszałem z subami w KD. Jak grały samem - nie wiem. Wydaje mi się że do pracy z subwooferem zalecano zatkanie otworu BR. Ale tego też nie wiem bo w miejscu, w którym miałem okazję ich słuchać stały blisko ściany i nie zdołałem zobaczyć co miały "w tyle".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W stosunku do JMLab Electra nigdy nie odczuwałem braku. Z 2-giej strony, nie jest to bas a la ProAc, Dali czy ESA - z szacunkiem acz bez czołobitności dla nich.

W moich 19m2 wystarcza - jak dla mnie.Cedek Accu,jaki dziś będę testował może jeszcze basiku doda....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bas w ZI jest może i niezbyt niski... ale kontrola i kompletny brak dudnień w moich 16 m2 jest rewelacyjne,

co więcej powiem w nagraniach gdzie ten bas rzeczywiście jest nie brak mi nigdy brzmienia potęgi i mimo że mam subwofer który w kinie domowym używam ale przy stereo nigdy mi nie był potrzebny...

niektóre płyty zwłaszcza Hadena gdzie bas schodzi nisko w poprzednim moim zestawieniu miały bas trochę pudełkowaty a teraz jest może ciut szczuplej ale za to jaki ładny ;)

 

wszystko rzecz gustu... słuchałem Densena DM10 z Sonus Faberami Cremona i .. dla mnie gorzej niż popularny Technics a inni pieją z zachwytu..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co nie nadaje się natomiast do słuchania na Z.M.I. ? Marek Sawicki napisał w recenzji, ze bodajze garazowy rock, oraz metal i cięższe brzmienia. Ze swojej strony chciałbym dorzucić także muzyke "uduchowiona" - pamiętam, że takie Dead Can Dance wypadało duzo bardziej korzystnie na ESA Continuum, ktore ja akurat z Z.M.I porównywałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ESA ma więcej dołu. Ale porównywanie jej z Imagination jest nie na miejscu. Nie tylko ze wzgledu na charakter brzmienia.

Dodatnie suba do Imagination daje im dołu wiecej niz ma ESA a klasą nadal sa daleko z przodu.

 

Zauważyłem ze teaz chyba z powodu zamknięcia sprzedazy unitów Focala Zoller wypuścił nowe Imagination na jakichć dziwnych głosnikach przypominających chińskie no-name'y. Głosniki sa już większe i można się spodziewać że pełnopasmowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>No o tym między innymi była dyskusja w tym wątku!

>

>A tak a propos Dead Can Dance, to tam basiska jest a jest. Nic dziwnego, że duże Esy miały to coś do

>powiedzenia.

 

Nie chodziło z tego co pamiętam li tylko o bas, lecz rowniez o mistyczno-oniryczno-zaświatowy :) dźwiękowy powiew, a o wygenerowanie takiegoż moim zdaniem trudno Z.M.I podejrzewac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

el_jugador, 13 Lut 2006, 12:57

 

>Nie chodziło z tego co pamiętam li tylko o bas, lecz rowniez o mistyczno-oniryczno-zaświatowy :)

>dźwiękowy powiew, a o wygenerowanie takiegoż moim zdaniem trudno Z.M.I podejrzewac.

 

 

Właśnie między innymi dlatego je kupiłem,że generują czeluściowo-otchłaniowe powiewy !!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>- skutecznie zachęcił mnie do Zollerów (po 2-ch nieudanych podejściach)

>-a i dla mnie autorytet w kwestii audio,

>-jest sam posiadaczem Imagination od wielu lat jak i fanem DCD tudzież !

 

hmm. słuchając DCD na ESA miałem wrażenie, ze jestem własnie gdzieś w zrujnowanym kościele i uczestniczę w jakimś spektaklu duchów i duzo bardziej podobał mi się w tym przypadku dźwięk z polskich kolumn. Co ciekawe - i raczej oczywiste :) - była to chyba jedyna płyta jaką ze soba przyniosłem (a było ich ze 30) która bardziej przypadła mi do gustu na Continuum, niz na Z.M.I.

 

jak opiszesz swoje wrazenia w kwestii DCD i porwnania ich na Z.M.I i innych kolumnach zildijan ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>hmm. słuchając DCD na ESA miałem wrażenie, ze jestem własnie gdzieś w zrujnowanym kościele

 

Proszę nie sądż ,że jestem złośliwy. Ale znany mi dżwięk ESA to jak koncert w zrujnowanym kościele ! Kupa kiepskiego basu a powyżej nie lepiej.Słuchałem ich kilka lat temu i nie chcę być niesprawiedliwy w stosunku do nowszych modeli.

 

Nie mam większych doświadczeń - wrażeń z DCD. Dla mnie wyznacznikiem są klimaty np. Petera Erskine'a tj. Juni ,You never know.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> mam ale nie do sprzedania..;-)

w Krakowie był kiedyś dobry sklep CD wyłącznie z jazzem kupowałem tam prawie wyłacznei ECM owskie wydania... ale sklep padł niestety, bo większy ruch mają na Britney..;-)

 

a a propos kolumn: Haden który jest moim ulubionym np: Night in the City lub Montreal Tapes dobrze gra mi tylko na Focalach,, a najlepiej na Imagination ;-) ten bas jest taki ze na większości nawet dobrych ogólnie kolumn brzmi jak pudełko..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.