Jump to content
IGNORED

Oznaczenia lamp (VB1,2...) u ASL'a.


Messer

Recommended Posts

Witam, mam pytanie dotyczące oznaczeń (VB1, VB2, VB3 itd.) widniejących na wzmacniaczach firmy Antique Sound Lab (być może nie tylko tej firmy) pod każdym miejscem na lampę. Po co te oznaczenia są? Czy mają one tylko ułatwić życie użytkownikowi, czy też przyczyną ich istnienia są jakieś kwestie techniczne? No i w końcu, czy wpięcie lampy, która na opakowaniu ma przyklejoną nalepkę z napisem "VB1" do miejsca oznaczonego przez producenta jako VB2 może mieć jakieś przykre konsekwencje? Zdaje sobie sprawę, że moje pytanie może się niektórym wydawać infantylne, ale w temacie budowy wzmacniaczy jestem kompletnym laikiem i liczę, że ktoś odpowie na nurtujące mnie pytania. Z góry dziękuję.

Link to comment
Share on other sites

Wzmacniacz lampowy nie składa się np. tylko z lamp jednego rodzaju, ale z kliku róznych które różnią sie właściwościami np. elektrycznymi. Tak więc jesli na miejsce Vb1 wsadzisz lampę Vb2 to nie tylko nie może niezadziałać wzmacniacz, ale też uszkodzisz lampę. Producenci nie wkładaja lamp w wzmacniacz przy przedaży , co mogło by grozić uszkodzeniem mechanicznym lamp. Tak wiec przychodisz do domuciu, wypakowywujesz sprzęt, lampy z pudełeczek i wsadzasz sam sobie lampki do miejsc wyraźnie oznaczonych : kółeczko do kółeczka, kwadracik do kwadracika trójkącik do trójkącika. A te oznaczenia na wzmaku i na lampach to po to byś ich miejscami niepozamieniał.

 

 

 

Szacunek.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.

                  wykrzyknik.png

AdBlock blocking software detected!


Our website lives up to the displayed advertisements.
The ads are thematically related to the site and are not bothersome.

Please disable the AdBlock extension or blocking software while using the site.

 

Registered users can disable this message.