Jump to content
IGNORED

AA Mimas


marcinw899

Recommended Posts

marcinw899, 1 Wrz 2005, 21:36

 

>Wg testującego kolumny były całkiem udane jesli ktos ma ograniczony budzet

 

Wg. testujących sprzet audio ponad 90% produktów, które istnieją na rynku to produkty NIEZWYKLE wprost udane ;-)) Połowa conajmniej to produkty genialne, a reszta conajmniej świetne. Nie żartuje, spójrz sobie na tabelki i zobatrz ile tam jest kolumn ocenionych np. źle :) A jeszcze lepszy sposób - weź tzw. próbę losową, np wyciągnij ze zbioru pism audio 20 egzemplarzy i zobatrz jakie są najczęstrze oceny produktu :D

 

Dla ułatwienia - gdyby oceny były w miarę sensowne, zamiast zgrupowania ocen w kategorii dobra, bdb i doskonała rozkład jakościowy powinien imho przybrać kształt tzw. krzywej gaussa, czyli cześc zła, wiekszosć zaledwie średnia i mała częśc dobra. Czemu? Jeśli w jakimś piśmie/rynku oceny rozkłądają się tak jak np. w HIFM czu AUDIO to nie ma tu najmneijszej mowy o jakiejkolwiek wartości poznawczej tychże. Mają natomiast wartośc czytelniczo relaksacyjna :P

 

W pismach audio, pozostających pod dużym naciskiem reklamodawców, trzeba także umieć czytać między wierszami, aby wyciągnac to co redaktor chciał napisac :) A co może znaczyć 'calkiem udane kolumny dla kogoś z ograniczonym budżetem'? Analizując to zdanie lingwistycznie, zbyt wielkiego entuzjazmu tu nie widze, raczej delikatną sugestię, że to totalnie dolna budżetowa półka a i tak są udane tylko 'całkiem całkiem'.

Link to comment
Share on other sites

Przyzwoite, tak. Mimasy należą jednak do kategorii cenowej w której producent może sobie już pozwolić na nieco lepsze woofery. Poza tym w naszym kraju stosowanie głośników Tesli ma podobnie antymarketingowy wydźwięk jak stosowanie głośników Tonsilu.

Mimo wszystko jednak Mimasy bardziej mi się podobały niż Hyperiony, choć w tym wypadku nie jest to kwestia samych przetworników, a raczej ich aplikacji.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.

                  wykrzyknik.png

AdBlock blocking software detected!


Our website lives up to the displayed advertisements.
The ads are thematically related to the site and are not bothersome.

Please disable the AdBlock extension or blocking software while using the site.

 

Registered users can disable this message.