Jump to content
IGNORED

tuning Denona DCD 1400 - czy warto?

MPB

Recommended Posts

Kupiłem kiedyś za niedużą kasę Denona DCD 1400. Z tego co zauważyłem, ktoś w nim już grzebał. Wymienione były niektóre kondensatory elektrolityczne. Efekt jest mizerny. Dźwięk baaardzo przeciętny, nawet kiepski. Marantz 17 KIS i niedawno przesłuchiwany Rotel 02 (znajomego) biją go na głowę. Chciałbym złożyć drugi zestaw na Jolci 502B - ile można słuchać tranzystora :) - więc myślałem, że wykorzystam staruszka. Ma on atut wyjścia regulowanego, co przy Jolci się przydaje.

Poradźcie, czy warto reanimować staruszka, czy rozejrzeć się za czymś innym.

Transport ma chyba przyzwoity (nie znam się na wnętrznościach) - na metalowej płycie, szuflada chodzi powoli, ale z klasą - cichutko, czyta cdr-y. Obudowa bardzo solidna, dociążona stalowymi płytami ( całość waży chyba 10 kg).... tylko ten dźwięk - bez finezji. Gdyby spece od tuningu mogli się wypowiedzieć.... byłbym bardzo wdzięczny.

>MPB

zapytaj Piotrka608 o jest tu fachowcem od Denonów ...

Pogrzebał w moim Denonie 2560 - byłem pozytywnie zaskoczony rezultatem, poprawiło się praktycznie wszystko, a najbardziej dynamika i wysokie.

Denon 1400 względem 2560 - słabsza klasa, ale może coś Piotr doradzi.

Ale nie liczyłbym że 1400-tka przeskoczy Marantza 17 KIS.

pozdr jodel

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

• No registered users viewing this page.
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.

wykrzyknik.png

AdBlock blocking software detected!

Our website lives up to the displayed advertisements.
The ads are thematically related to the site and are not bothersome.

Please disable the AdBlock extension or blocking software while using the site.

Registered users can disable this message.